Статьи

Гарантія на взуття: види термінів, особливості, законодавство

  1. Види строків гарантії на взуття за законом про захист прав споживачів
  2. На підставі чого встановлюються обов'язкові гарантійні періоди
  3. Особливості гарантії: на що поширюється гарантія на взуття
  4. Скільки існує сезонів для носіння
  5. На що саме поширюється гарантія
  6. Що робити при поверненні взуття по гарантії
  7. Що повинно бути відображено в документі
  8. Чи потрібно пред'являти засвідчує документ
  9. висновок

Гарантія на взуття передбачається чинним законодавством РФ, а саме ФЗ від 7 лютого 1992-го року №2300-1 - захист споживчих прав, де прописана гарантія на взуття за законом, а також на будь-які інші продукти споживання. Згідно з цим законодавством, дійсному на даний момент, тобто на 2017 рік, при виявленні будь-яких недоліків у придбаному товарі клієнт-споживач має повне право на те, щоб пред'явити магазину і продавцеві претензію.

В яких випадках клієнт має права пред'являти претензії щодо неякісної продукції і як правильно розрахувати цю претензію в залежності від виду товару.

Види строків гарантії на взуття за законом про захист прав споживачів

Законодавчо встановлено правило, за яким споживач має права пред'явити співробітнику магазину претензію. Ця претензія стосується недоліків товару, що купується в рамках гарантії.

На даний момент є 2 види гарантійного терміну:

  1. Встановлений виробником.
  2. Встановлений особисто продає компанією.

Перший гарантійний термін на взуття за законом є обов'язковим, а другий може бути встановлений за бажанням продає компанії. У більшості випадків продавець встановлює гарантійний термін до 30 діб.

На підставі чого встановлюються обов'язкові гарантійні періоди

Обов'язкові терміни гарантії по відношенню до обувке, що встановлюються нормами чинного законодавства, обчислюються згідно з деякими ГОСТам:

  1. ГОСТ №26167: 2009. Цей ГОСТ відноситься до повсякденних типам обувки, як зі штучної, так і з синтетичної шкіри. Відповідно до цього Держстандарту, термін гарантії на взуття варіюється в періоді 30-80 діб.
  2. ГОСТ №2063-92. Цей ГОСТ відноситься до спортивної обувке, і гарантійної службі в 60 діб.
  3. ГОСТ №19116. Цей ГОСТ відноситься до модельної продукції, гарантійний період якої варіюється в періоді 60-90 діб.
  4. ГОСТ №26165: 2009. Цей ГОСТ відноситься до дитячої обувке, у якій гарантійна служба дорівнює 30 діб.
  5. І, нарешті, ГОСТ №1135-88 - «Дорожня і домашня». Тут гарантійний термін варіюється в межах від 30 до 35 діб.

Особливості гарантії: на що поширюється гарантія на взуття

Є кілька важливих особливостей, що стосуються гарантії на носіння взуття:

  1. У тому випадку, якщо товар був придбаний в рамках сезонного розпродажу, на нього все одно поширюється обов'язковий гарантійний період. Слід зазначити, що гарантійний строк обчислюється з того моменту, коли починається сезон носіння обувки, а не під час її придбання.
  2. Терміни та дати настання кожного сезону визначаються місцевими особливостями клімату.

Скільки існує сезонів для носіння

Якщо взяти усереднені значення, не прив'язані до особливостей клімату, то сезони для носіння розподіляються наступним чином:

  1. Зима починається 1 листопада, а закінчується першого березня.
  2. Весна починається в березні, а закінчується 1 травня.
  3. Літо триває стандартно, тобто з початку червня по кінець серпня.
  4. Осінь починається 1-го вересня, а закачується 15-го листопада.

Це означає, що якщо людина придбала влітку зимове взуття, термін гарантії на взуття починається взимку, але ніяк не влітку. З іншого боку, якщо людина буде носити зимове взуття, право про старт гарантії по сезонах для нього пропаде. Про це слід пам'ятати, особливо якщо мова йде про таких моделях гардероба, як взуття екко.

У більшості випадків в коробці, разом з товаром, повинна знаходитися спеціалізована пам'ятка. У цьому папері зазначено період і сезони носіння в рамках гарантії на той випадок, якщо доведеться повернути порвану або зіпсоване взуття. Іноді всю корисну інформацію про терміни можна дізнатися як у продавця, так і побачити безпосередньо на вітрині магазину.

Якщо ж взуття була замовлена ​​в інтернет-магазині, тоді терміни гарантії на її носіння починають свій звіт з моменту офіційної і документально підтвердженої передачі взуття (приймаюча сторона, тобто покупець, підписує документи про отримання посилки). У таких випадках найважливішим моментом є те, як повернути взуття в магазин по гарантії, якщо магазин працює в інтернеті.

На що саме поширюється гарантія

Відомо, що таке взуття - це не цілісний предмет, а зібраний з декількох. Взуття складається з фурнітури і основної частини. До фурнітури відносяться пряжки, набійки, різні прикраси, а також застібки. Однак багато продавців свято вірять і переконують покупців у тому, що фурнітура - це окрема частина, на яку не поширюються строки гарантії. Чи так це насправді? Насправді ні.

Насправді гарантія поширюється як на основну частину взуття, так і на її комплектуючі частини і фурнітуру. Згідно із загальним правилом, якщо на фурнітуру немає ніякого окремого гарантійного тимчасового відрізка, його прирівнюють до гарантії.

Однак у кожного покупця є обґрунтована законодавчо можливість пред'явлення претензій не тільки протягом гарантійного терміну, але і після його закінчення. Згідно з правилами законодавців, споживач має право повідомити про недоліки в купленій ним товар, проте зробити він може це протягом двох років з моменту придбання взуттєвої пари.

Іншими словами, якщо людині вдасться довести, що в придбаної їм взуттєвої парі були недоліки до її придбання (як приклад, заводський брак, який показав себе під час дощу або холоду), то продавець не має ніякого законного права на те, щоб відмовити споживачеві в задоволенні претензії.

Але найчастіше для підтвердження шлюбу і повернення грошових коштів за гарантією на взуття за законом про захист споживчих прав необхідно провести відповідну незалежну експертизу. Однак найкраще попередньо написати обґрунтовану і законодавчо підкріплену скаргу на ім'я продавця або магазину. Для початку можна спробувати вирішити питання в добровільному, досудовому порядку. І лише після цього, якщо заяву ніхто не задовольнив, необхідно звертатися в експертизу і судові органи. Бажано звертатися в органи в той же день або якомога раніше.

Що робити при поверненні взуття по гарантії

У тому випадку, якщо взуття повертається продавцю в рамках гарантійного терміну, покупцеві необхідно звернутися в магазин з відповідною претензією, оформленої в письмовому вигляді.

Така заява повинна бути оформлено в двох примірниках:

  1. Один примірник віддається особисто продавцю в руки.
  2. Другий буде перебувати у покупця (важливо, щоб покупець розписався на другому заяві і вказав своє прізвище).

Важливий момент! У тому випадку, якщо працівник магазину з якої-небудь причини відмовляється приймати заяву, необхідно відправити претензію поштою з обов'язковим повідомленням про вручення. Так можна буде в майбутньому підтвердити факт отримання заяви.

Що повинно бути відображено в документі

У документі необхідно вказати одне з вимог:

  1. Безкоштовне проведення ремонтних робіт протягом декількох днів.
  2. Обмін.
  3. Можливість повертати не відповідає якості взуття для отримання грошових коштів.
  4. Обмін з доплатою грошових коштів.
  5. Компенсація, тобто зменшення вартості товару за рахунок виявлених дефектів.

Право остаточного вибору за споживачем, і, якщо продавець відмовляється від виконання вимог, описаних в документації, за покупцем залишається право звернутися зі скаргою до вищих інстанцій, а саме в Росспоживнагляд. Особливо в тих випадках, коли у покупця відразу ж після придбання порвалася взуття.

Важливий момент! У споживача повинні бути речові докази придбання товару і того, що взуття на гарантії, а саме: оригінальна упаковка, чеки, а також показання свідків і підписана іншою стороною претензія (в деяких випадках вона може бути замінена квитанцією-повідомленням про отримання).

Чи потрібно пред'являти засвідчує документ

Найчастіше можуть бути ситуації, при яких працівник не проти прийняти бракований товар або обміняти його на інший, але просить при цьому заповнити спеціальну заяву і пред'явити документ, що засвідчує особу. У більшості випадків мова йде про паспорт. Чи мають право співробітники магазину на те, щоб питати у покупця, що засвідчують особу, і яка причина спонукає їх робити це?

Повернення взуття по гарантії і повернення грошових коштів за придбаний бракований товар виробляється згідно з правилами затвердженої податкової форми касового ордера. У цьому ордері передбачається вказівка ​​даних посвідчення особи для отримання грошей, тому прохання показати паспорт є цілком обґрунтованою і законною.

висновок

Важливо захищати права споживача. У тому випадку, якщо продавець з якої-небудь причини відмовляється добровільно задовольнити прохання, необхідно звертатися до вимог до судових органів. А якщо в процесі судового розгляду буде здійснено експертизу, яка підтвердила невідповідність взуття, витрати на її проведення ляжуть на магазин.

Чи так це насправді?
Чи мають право співробітники магазину на те, щоб питати у покупця, що засвідчують особу, і яка причина спонукає їх робити це?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: