Статьи

Що таке весняний жор у щуки, коли він починається

  1. преднерестовий жор
  2. післянерестовий жор
  3. особливості періоду

Період найвищої активності щуки називається жором. В цей час вона реагує на все, що рухається. Вона готова атакувати будь-який об'єкт, незалежно від його розмірів. У цій статті ми розповімо не тільки про те, коли у щуки починається весняний жор, але і про особливості цього періоду, зокрема, з якої причини щука раптом стає такою пожорлівой. Період найвищої активності щуки називається жором

Бувалі рибалки розповідають про випадки, коли щука полює навіть на качок, а вже про жаб та інших дрібниць і говорити не доводиться. Пояснюється така ненажерливість одним словом - жор. І справа зовсім не в агресії, просто хижачці потрібно набратися сил перед нерестом або перед зимою, ось вона і намагається запастися ресурсами. Знаючи про такий період, напередодні жора рибалки передчувають задоволення від риболовлі, проте не завжди їх очікування бувають виправдані, так як сказати, коли ж точно починається жор у щуки, не можна, особливо це відноситься до осіннього Георгія. З весняним ще якось передбачити можна, в основному, за непрямими ознаками - за часом сходу льоду, по зростаючій активності хижачки.

преднерестовий жор

Як ми вже згадали, існує кілька періодів, які підпадають під визначення «жор». Самий явний і найперший - це весняний преднерестовий жор щуки. Як тільки закінчується глухозимье, настає період найбільшої активності. Зазвичай цей час припадає на березень. У деяких регіонах ще варто лід, в інших вже є відкрита вода. Незалежно від цього щука починає готуватися до нересту, який, як правило, відбувається в квітні.

Незалежно від цього щука починає готуватися до нересту, який, як правило, відбувається в квітні

Таким чином, в залежності від регіону і погодних умов перший жор щуки навесні починається з початку березня і триває до середини квітня. В цей час щуку успішно ловлять або з льоду на жерлиці, або спінінгом по відкритій воді. Преднерестовий жор закінчується одночасно з початком ікромета, як тільки почнеться нерест, щука перестане годуватися, а значить, ніякі принади спокусити її не зможуть.

післянерестовий жор

Відразу після нересту щука хворіє, корм її не цікавить. Вона слабка і малоактивна. Період адаптації триває від однієї до півтора тижнів. Тут буде доречно згадати про те, коли жор у щуки навесні більш яскраво виражений - до нересту або після нього. Оговтавшись від ікромета, щука харчується набагато інтенсивніше, ніж до нього, тому після нересту жор більш яскраво виражений. Сил витрачено багато, їх треба відновлювати. Щоб повністю увійти в форму, хижачці знадобиться всього пару тижнів, після чого вона перейде до звичайного режиму харчування.

особливості періоду

У той час, коли у щуки спостерігається весняний жор, діє заборона і обмеження на вилов риби. Під повну заборону потрапляють нерестовища, на всіх інших ділянках діють обмеження, про них ми розповідали в статті про нерест щуки .

При ловлі з льоду під час преднерестового жора треба виявляти особливу обережність. Лід в цей час не скрізь міцний. Після відлиг він стає пухким, і в гонитві за уловом не варто забувати про власну безпеку.

У преднерестовий жор щука рідко спокушається великими приманками, тому ставити їх не має сенсу. Система харчування хижачки в цей час виглядає так: часто, але потроху. У цей час працюють ті приманки, які ніхто і не подумає ставити на велику щуку восени. Невеликі твістери і віброхвости, які більше підходять для лову судака, в період преднерестового жора будуть результативніше традиційних щучих приманок.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: