Статьи

Все про рибалку: Ловля коропа навесні

  1. на мілководді
  2. жива суміш
  3. Легке силове зброю
  4. Петля Гарднера. годівниці
  5. Три тактичні тонкощі
  6. вибір водойми
  7. Пора року
  8. Крупнофракціонная підгодовування
  9. Гачки-атлети
  10. Основна волосінь, монтаж, повідці
  11. Принципи «приручення»

Полювання за весняним коропом з фідером захоплююче заняття, яке я рекомендую всім поціновувачам снасті фідера.

на мілководді

Навесні шукати коропа слід на мілководних ділянках. Риба крутиться саме в таких місцях, по-перше, тому, що вода там прогрівається швидше, а так як активність теплолюбних коропів безпосередньо залежить від температури води, вони прагнуть туди, де тепліше і де вони можуть швидко прийти в себе після довгої зими. По-друге, на прогрітому дрібному місці добре розвиваються всілякі комахи і рачки, з'являються молоді водорості. Ось чому, приїжджаючи на «платник», відразу поспішаю туди, де неглибоко, а якщо я на водоймі вперше, то обов'язково з'ясовую у єгерів, які обслуговують водойму, де знаходиться місце з глибиною до 1,5 м, розташоване максимум в 20 м від берега . Важливо, щоб протягом дня воно висвітлювалося сонцем з усіх боків. На такому підводному пляжі мене точно будуть чекати голодні коропи. Одурманені навесні і теплою водою, насиченою їжею і киснем, невеликі коропи з жадібністю накидаються на підгодовування і насадку, адже зараз харчовий інстинкт домінує над іншими.

жива суміш

Протягом двох останніх весняних сезонів чудово працює на прозорому мілководді фидерная суміш Active Feeder від бельгійської компанії Marcel van den Eynde. Ця підгодовування незвичайна за фізичними властивостями. До складу Active Feeder входять активні частинки різного розміру, кольору і дії. Як тільки годівниця потрапляє на дно, буквально через лічені секунди корм всередині неї починає вирувати, виходити назовні і спливати, розташовуючись навколо годівниці. Основна частина суміші рівномірно поширюється по дну. інша утворює стійке біла хмара каламуті, яке діє як сигнальне вогнище залучаючи рибу з усіх боків. Третя ширяє над годівницею, нагадуючи рачків або підводних комах, які метушаться і мигтять над своїм житлом. Четверта, повільно розпадаючись і виділяючи незвичайні аромати, спливає до поверхні, заманюючи плаваючу зверху рибу. Таким чином, виконується основне завдання даної підгодовування візуально залучити і роздратувати рибу, підвівши її до насадки.

У прозорій воді суміш Active Feeder просто незамінна: вона концентрує коропів у воді у великій кількості, створюючи харчову конкуренцію. Рибі здається, що їжі багато, але насправді це не так, оскільки складно насититися пилом і маленькими неситнимі частинками. Саме тому я вибрав Active Feeder в якості головної весняної прикормки і настільки довіряю їй, що використовую практично в чистому вигляді. Додатковими компонентами служать різані гнойові черв'яки, консервована кукурудза і опариші. Їх же використовую як основні насадки в процесі риболовлі. На одну повноцінну денну риболовлю потрібні 3 кг Active Feeder, 300 г черв'яків, така ж кількість опариша і пара жмень кукурудзи.

Легке силове зброю

Надзвичайна активність весняної риби і близькість точки лову змушують серйозно підходити до вибору снасті. Адже чим менше відстань до виводити риби, тим сильніше відчувається її опір. Відомо, що молоді коропи подібно маленьким лускатим буйволам заковтують приманку на льоту. Тому навесні я беру вудку "омощнее, але не забуваю про те, що вона не повинна мати« дубовий »лад і бути громіздкою.

Петля Гарднера. годівниці

Моя оснащення всім відома петля Гарднера (патерностер), яку в'яжу на основній волосіні діаметром 0,2 мм перед початком риболовлі. Для формування петель для годівниці і повідка використовую звичайний вузол-вісімку. У момент затягування вузла обов'язково його змочую, щоб не перепалити волосінь; в деяких випадках проклеюємо його суперклеєм, тому що навантаження на вузли в короповій риболовлі завжди солідна, а основна волосінь досить тонка. Петля для годівниці має довжину 4 см, на ній обов'язкова застібка. зазвичай ставлю поводок довжиною 30-40 см; Ллін поводочной петлі 6 см. Для короповій риболовлі використовую пластикові годівниці-контейнери відкритого типу масою 14-28 г, з середньою кордової місткістю. Вони не сильно шумлять при падінні в воду і відмінно спливають при вимотування снасті або вивалювання риби.

Повідець найбільш важливий елемент будь-короповій оснастки. Молоді кілограмові коропи не дуже реагують на цю частину монтажу діаметр повідкової волосіні для них байдужий, але особини побільше більш вибагливі. Будь-якому рибалці хочеться спіймати велику рибу; ніж непомітніше і міцніше поводок, тим більша ймовірність добути її. Міцна дріт і найгостріше жало два головні критерії вибору правильного гачка. Слід враховувати і те, яка насадка використовується, тому потрібно звертати увагу на колірну сполучуваність і співмірність насадки і гачка: чим природніше виглядає насадка на гачку, тим більше покльовок. Вибір робочого гачка багато в чому залежить від насадки. Для опариша підійде гачок Owner С-5 № 16, для консервованої кукурудзи Owner iseama 50046 № 7, для хробака Owner hayate 53102 № 7.

Три тактичні тонкощі

Є тонкощі, дотримуючись яких, ви зможете успішно ловити коропів фідером .
• Перш за все, необхідна максимальна точність закидання, тому не варто поспішати: кожен «постріл» повинен бути прицільним. Точність забезпечить локальність кормового плями, що допоможе концентрувати велику кількість риби в одному місці. Чим менше радіус підгодованої точки, тим вище конкуренція: за кожну частку корму стануть боротися одночасно кілька риб. А якщо виник ажіотаж, то вважайте, що перемога за вами і риба буде в садку. При великій щільності риби над маленьким кормовим столом клювання, як правило, йдуть одна за одною, а головне кожна підсічена і тріпотів на гачку риба не буде лякати родичів при виведенні, адже за суєтою під час годування навряд чи сусіди звернуть увагу на те, що зникають їх лускаті побратими.
• Ще один важливий момент варіювання насадок, Я намагаюся використовувати різноманітні поєднання приманок, наприклад, насаджують кукурудзу, опариша і черв'яка на один гачок, міняю послідовність і кількість тієї чи іншої приманки. Рибі подобається неординарність «бутерброда»: чим він яскравіше і незвичніше, тим більший інтерес вона до нього проявляє. Але часом буває, що одна личинка опариша або половинка хробака працюють краще, ніж масивний пучок. Так що варто постійно варіювати насадки, коропи по достоїнству оцінять це.
• Третя тонкість обробка насадки спеціальними ароматичними Dips або атрактивними спреями, що благотворно впливає на клювання риби. Навесні ефективно працюють аттрактіви з запахом і смаком часнику, кропу і різноманітні суміші перців, які раджу спробувати, так як коропи дуже їх гюбят.

вибір водойми

У моєму розумінні правильний комерційний водойму це серйозне підприємство з багаторічною історією існування, де чимала частка зусиль його співробітників спрямована на регулярне зариблення коропами різного віку і маси. На них ніколи не стоїть питання про екологічну ситуацію, своєчасної чищенні дна і зимової аерації, прибирання сміття, зміцненні берегової лінії, озеленювальних роботах та інших заходах, спрямованих на те. щоб рибалкам і рибі було комфортно. Якщо водойма влаштований відповідно до високих стандартів, сюди тягнуться люди, щоб відпочити і половити рибу. У мене досить високі вимоги до комерційних водойм: вони повинні мати велику кількість великої риби, невисокі ціни, можливість діяти за принципом «зловив, взяв скільки треба, а інших відпустив».

Пора року

Краща пора року для лову великої риби період з серпня по жовтень включно, а в деякі роки і частину листопада, поки температура води не опуститься нижче 12-14 С. Особливо привабливі для лову трофейного коропа південні регіони Росії, де сприятлива для лову погода триває досить довго. Великі коропи і сазани виявляють в цю пору максимальний апетит. Оскільки їм доведеться пережити зиму і голодну весну, риби, втрачаючи пильність, нишпорять по дну в пошуках їжі.

Крупнофракціонная підгодовування

Вже давно для лову трофейного коропа я майже відмовився від дрібнодисперсних сумішей, які мають здатність притягувати полчища вічно голодних риб до 1 кг. Тому замість звичайних «сипучек» я за порадою колег «карпятников». які в полюванні за трофеями активно підгодовують точку лову крупнофракціоннимі сумішами з різаних бойлов, злаків і конопель, поєднуючи їх в тих чи інших пропорціях з високоякісними рибними гранулами різного діаметру і смаку, теж став підгодовувати ними риб. І мої результати покращилися. Звичайно, я став ловити менше риби, але вона значно більші Великих риб Прикормлюємо в основному форелеве гранулами. До їх складу входять понад 60% рибного борошна, концентрат соєвого білка, кукурудзяний глютен, пшениця, соєве і ріпакова борошно, пресована соя, амінокислоти і мінерали. Такі гранули мають дуже низьку швидкість розпаду: частинки здатні кілька годин лежати на дні водойми, не втрачаючи форми і залучають властивостей. Підгодовуючи гранулами, вдається відсікти дрібні особини, яким не завжди до смаку великі фракції. На останній рибалці я застосував незвичайний склад, зробивши фідерні підгодовування. Вона, крім коропа, могла б залучити і сомиків, яким подобається незвичайне поєднання патоки і риби. До 4 кг форелевих гранул я додав в якості сполучного 1 кг відмінною Линево-короповій підгодовування Expo від Marcel van den Eynde. Терпкий аромат, який створюють ці два компоненти, важко описати словами. Це схоже на медову оселедець або рибу в цукровій ваті. Додатково я замочую баночку кукурудзи в банановому атрактантів від Marcel van den Eynde. Перед початком лову трохи підсипаю в корм бананової кукурузи.Ярко-жовті плями з чарівним запахом сигналізують рибам, що їх будуть ситно годувати. Великі фракції і сильні ароматичні хвилі підгодовування майже завжди активно залучають великих риб, особливо восени.

Гачки-атлети

Щоб підняти з безодні монстра, необхідний відповідний дуже гострий гачок з міцної незламної стали, з правильними круглим загином і борідкою, короткою цівкою, але при цьому досить великий. Я віддаю перевагу гачки японської компанії Owner, і у мене для солідних коропів давно вже підібрано їх комплект. Гачок єдиний елемент оснащення, з яким риба безпосередньо стикається, і якщо короп відчує щось недобре, то побачення з ним не відбудеться. Перш за все, гачок повинен відповідати насадки, щоб вона виглядала на ньому природно, не лякаючи розумну велику рибу. Використовуючи на рибалці різні насадки, я стежу, щоб всі вони поєднувалися з гачками. Це особливо важливо при лові в прозорій воді або на мілководді. На гачки Owner Cut Chinu 50328 № 4 з дроту діаметром 0,68 мм насаджують консервовану кукурудзу або макарони-зірочки, які і за кольором підходять, і на них поміщається досить багато насадки, що дуже приваблює великого коропа. Перед риболовлею я перевіряю кожен короповий гачок. Дивлюся, чи немає шлюбу, при необхідності правлю жало надфілем, оскільки повинен бути впевнений, що в найважливіший момент гачок не підведе. І ще я ніколи не ловлю більше однієї великої риби на один гачок. Це не раз допомагало мені, адже гачки після упіймання великої рибини втрачають свої властивості. Звичайно, це неекономно, зате ефективно я перестав втрачати велику рибу.

Основна волосінь, монтаж, повідці

Свої оснастки я монтую безпосередньо на риболовлі на основній волосіні, що позбавляє від зайвих вузлів, які завжди є критичним місцем будь-якого фидерного монтажу. Необхідна якісна волосінь солідного діаметру, 0,22-0,25 мм, середньої розтяжності і, звичайно, темних кольорів, оскільки великий короп дуже вимогливий до відтінків і нещадно обриває тонкі або неякісні елементи оснащення. Майже завжди лідером фидерного короп-фішингу для мене є монтаж «симетрична петля», що володіє вражаючою чутливістю і сприяє самоподсечку риби. Симетричну петлю роблю так. Формую скрутку довжиною 15 см. Потім підтягую до вузла скручування гумовий стопор, що оберігає це місце від ударів годівниці при закиданні кріплю вертлюжок з карабіном. Для повідків останнім часом я використовую виключно флуорокарбона, причому досить товстий за спортивними мірками 0,20-0,22 мм, флуорокарбонових волосіні малопомітні рибі, та й порвати їх не так просто. Звичайна довжина повідка 30 см.

Принципи «приручення»

Залишилося найголовніше зловити рибу. Існує кілька послідовних дій, так званих принципів «приручення», що дозволяють добути трофейний екземпляр. Спочатку потрібно знайти правильну точку лову, тобто таку, де можна з найбільшою ймовірністю зіткнутися з великою особиною. Принцип «кидати навмання» тут не працює. У денний час на «платниках» великий короп, уникаючи шуму і суєти, вироблених рибалками і їх родинами на відпочинок, відходить від берега на «дальній кордон», де глибше і спокійніше. Можливо, тільки вночі він припливе під берег, щоб з'їсти розкидану підгодовування.

Тому дуже важливий дальній і точний закид. В ідеалі краще спочатку «пропрацювати» точку маркерним вудлищем, за допомогою якого вдається дослідити рельєф дна і глибину На жаль, не кожен може це собі дозволити. Орієнтиром-підказкою можуть послужити сплески і стрибки риби, звичайно, якщо на воді штиль. Прибувши на водойму не поспішайте розмотувати снасті, краще уважно огляньте, помічаючи все. що відбувається на воді. Мені не раз це допомагало знайти велику рибу по сплеску, чому я навчився у сучасних карпятников, які знаходять перспективні точки, спостерігаючи «ранкову гулянку» риби. Якщо короп часто вистрибує на поверхню в певному місці, це неспроста можливо, на дні відбувається «гулянка» або просто риба з якоїсь іншої причини зосередилася в даному місці. Постарайтеся докинути туди свою снасть, що може виявитися реальним кроком до успіху. Якщо риба не проявляє активності, зауважте за орієнтирами, куди ви станете кидати, зробіть кілька пробних закидів порожній годівницею, щоб визначити дистанцію, і зафіксуйте її на кліпсі шпулі. Точність і дальність козирі, які допоможуть спіймати гарну рибу.

Підгодовування займає багато часу, але якщо його не виробляти, велику рибу точно не зловиш. Всі сучасні карпятники починають ловлю саме з підгодовування, в фідерної полюванні за гігантом робити доведеться те ж саме. Підгодовування варто доставити в точку лову. Залиште на потім тільки 30% від всього обсягу, а решта відправте в точку за допомогою робочого монтажу та годівниці без повідка. Такий жест щедрості не залишиться без уваги коропів. Живильні гранули і ароматна підгодовування порушать апетит риби, тільки якщо їх виявиться на дні багато, невеликою жменею їжі ніколи не заманити ненажеру коропа.

Сипуча підгодовування при падінні в воду створює муть, а пляма гранул вказує, що стіл накритий і пора обідати. Не бійтеся перегодувати велику рибу, тим більше якщо пропонуєте їй високоякісні суміші. Важливо запастися різними насадками. Можна взяти з собою хробака, опариша, гранули, консервовану кукурудзу і навіть макарони-зірочки. Велика риба любить об'ємні насадки, тому варто насаджувати на гачок пучок черв'яків або півтора десятка опаришів, можна їх комбінувати, створюючи «бутерброди».

Далі слід звернути увагу на техніку лову. Велика риба ніколи стрімголов не кидається на їжу. Їй потрібен час, щоб озирнутися, принюхуватися і спробувати новий корм. Обережність природний стан трофейної риби, тому не варто часто перезакидувати снасть. Краще почекати з перезабросах зайвих 15-20 хвилин. Вичікування за умови, що точка добре підгодована, дасть більше плодів, ніж надмірна активність із заміною насадок. Мушу зауважити, що за одну фідерні риболовлю багато великої риби не зловиш, але я впевнений, навіть один пристойний екземпляр за 5 кг доставить більше радості, ніж піймання великої кількості дрібниці.

ГОЛОВНА
ПОЧАТКІВЦЯМ
СНАСТІ
СПОСОБИ ЛОВУ
- Нестандартні способи лову риби
ПРИМАНКИ
ЗИМОВА РИБАЛКА
РИБИ
- Каталог риб
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ РИБ
МАЙСТЕРНЯ
ЛІТЕРАТУРА
ЛОВ КАРПА
ЛОДКИ І мотори
МОРСЬКА РИБАЛКА
НАХЛИСТ
АКВАРІУМ
- види рибок
- опис рибок
- рослини
ЗАКОНОДАВСТВО
ШПАРГАЛКА
ПЛАТНІ ВОДОЙМИЩА
РЕЦЕПТИ З РИБИ
ПОСИЛАННЯ Про РИБОЛОВЛІ
КАРТА САЙТУ

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: