Статьи

З фідером на платників - Практика лову - Газета Рибак - Рибака №21 / 2013

Навесні, коли яскраво світить сонце і зеленіє листя, рибалки поспішають на улюблений водойму в надії на хороший кльов і чудовий відпочинок на природі. Однак в період нерестової заборони шанувальникам фідера доводиться «переселятися» на комерційні водойми. Але якраз навесні, по холодній воді, ловля фідером на платників досить непередбачувана, оскільки риба тут в цей період дуже примхлива. Особливо це стосується основного мешканця комерційного водойми - коропа.

Травнева ловля коропа вимагає серйозного підходу Травнева ловля коропа вимагає серйозного підходу. Грамотно підібрана підгодовування, правильні і надійні елементи оснащення - це запорука успіху на трофейної риболовлі.

Щоб приготувати підгодовування, слід врахувати особливості травної системи великої риби, «прокинулася після зимової сплячки». Короп активно харчується, але рівень обміну речовин

у нього ще значно знижений. Вода прогрілася недостатньо, і коропи переміщуються в придонних шарах, збираючи корм з дна, вибираючи смачні та поживні частинки. До різких запахів, яскравим неприродним квітам, що порошаться фракціям короп відноситься насторожено. Весняна підгодівля повинна виділятися на дні і при цьому бути природною і містити натуральні компоненти. Вона повинна бути смачною і в той же час досить інертною і не дуже поживною, щоб риба швидко не був насичений. Для посилення риб'ячого апетиту можна додавати в суміш спеції і амінокислоти, але в дуже помірних кількостях.

У продажу є численні імпортні та вітчизняні базові суміші, на основі яких можна зробити непогану підгодовування. Але, на мій погляд, краще мелених чорних сухарів, які і смачні, і низькокалорійні, на сьогоднішній момент не придумано нічого.

Вони і стимулюють травлення у риби, і мають виражений приємним запахом. Зрозуміло, що приготування сухарів - процес трудомісткий, тому в якості базової суміші найбільш раціональним буде комбінація «Унікорма» і чорних сухарів в пропорції 2: 1.

У базову суміш зазвичай додають ароматизатори та речовини, що змінюють її консистенцію: розпушувачі або, навпаки, що склеюють елементи. Для весняної прикормки прекрасно підійде кукурудзяна патока. Вона робить підгодовування в'язкою, інертною, в той же час це прекрасний природний ароматизатор. Додам, що патоку можна використовувати в якості діпа і в процесі лову.

Як підсилювачів клювання в травневу підгодовування варто додати бетаїн, стимулюючий активність травних залоз, з розрахунку одна столова ложка на 3 кг прикормки, а також мікроскопічну дозу мандаринового екстракту, який є своєрідним нейростимуляторами. Спеції, які підвищують апетит, слід також вносити дозовано. На 3 кг прикормки необхідно додати не більше однієї чайної ложки червоного чилійського перцю.

Кормова основа для весняного коропа - це кукурудза, опариш, рубаний хробак, мотиль. Всі разом, але в помірних кількостях, можна додати в базову суміш. Адже протягом дня смакові переваги коропа змінюються, і в процесі лову доведеться використовувати різні насадки і їх комбінації, наприклад: мотиль-кукурудза, хробак-кукурудза, опариш-кукурудза, опариш-мотиль.

Під час лову весняного коропа рибалці доводиться ловити на тонкі повідці діаметром від 0,14 до 0,18 мм.

Ось на чому базується вибір снасті в цілому і її окремих елементів зокрема. Навесні на платників слід віддати перевагу вудилища параболічного ладу. Воно добре гасить ривки сильної риби, а також «прощає» деякі огріхи в техніці виведення. Якщо в процесі лову не потрібен наддалекий закид, то довжина вудилища значення не має. А ось тест фідерної «палиці» важливий. Витонченим пикером, безумовно, приємно витягувати велику рибу, але саме з коропом такі «ігри» недоречні. Для лову такого сильного і витривалого бійця, як короп, потрібно вудлище класу medium з тестом до 90 м

Котушка для коропового лову повинна бути надійною, з переднім або заднім фрикціоном - принципової різниці немає. Розмір 4000-й. Непогано мати котушку, оснащену прапорцевим гальмом, який дозволяє швидко регулювати роботу фрикциона при виведенні. Якщо ви цілеспрямовано ловите великого коропа, бажано, щоб котушка була оснащена і системою baitrunner, оскільки підводний гігант після самоподсечку може потягти снасть у воду.

Для лову коропа підходить тільки монофільная волосінь. Її амортизуючі якості не дозволять Карпу порвати тонкий повідець або зірватися з гачка. Діаметр основної жилки повинен бути не менше 0,2 мм. Бажано, щоб волосінь мала гарну абразивної стійкістю, оскільки почастішали випадки, коли короп заплутується в основній волосіні при виведенні, і вона перетирається про грунт.

Повідці і гачки, само собою зрозуміло, повинні бути якісні, міцні, надійні.

Ловля на фідер сама по собі цікава і азартна. Дуже шкода, що саме в Московській області вона зараз під забороною, навіть якщо ловиш з одним гачком. Хоча в сусідніх областях (Калузької, Рязанської, Володимирської) цей вид ловлі під заборону не потрапляє. Нонсенс? Але закон доводиться дотримуватися, нехай він і несправедливий. Втіха хіба що в тому, що ловля на платників принесе рибалці чимало користі, оскільки дозволить перевірити снасті в справі, відпрацювати різні варіанти підгодовувань, ще раз потримати трофейну рибу - одним словом, підготуватися до літньої риболовлі на диких водоймах.


Ми в Google+ Рибак-Рибака

Автор

Олексій Гаврилов, Москва

номер випуску

21/2013

статтю прочитало

2636 2636   Рейтинг: 0 Рейтинг: 0

Нонсенс?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: