
Статус солдата - це насамперед випробування характеру, сили волі і любові
Потяги з весняними призовниками в середині липня роз'їхалися по всім військовим частинам країни. Яке ж надіти форму і на цілий рік присвятити себе захисту Батьківщини?
Фраза «Рота підйом» розноситься по казармі о шостій ранку. З цього моменту рахунок йде буквально на секунди. Вмитися, поголитися, заправити ліжко - на все про все не більше 7 хвилин. Бойові пригоди в умовах жорстких часових рамок починаються у солдатів з першого дня. Поблажливості немає, вороги на війні чекати не будуть.
Далі в розпорядку дня цілий комплекс дисциплін з бойової та фізичної підготовки. Тут і стройові прийоми рукопашного бою, практичні заняття з артилерійським і стрілецьким військовим зброєю, патрулювання військового підрозділу, чергування і вахти.
Однак, за розповідями молодих бійців, фізичні навантаження аж ніяк не найскладніше. справжнім випробуванням стає підшивка комірця . Чоловіча логіка приходить в замішання, коли в руках опиняється нитка і голка. «Головне - добре пришити цю підшивку. Зверху 12 стібків, знизу шість, з боків два. Були пацани, які прокидалися вночі і шили потім дві години. Якщо зробиш погано, то на ранковому огляді отримаєш догану або зауваження і тебе відправлять на найважчу роботу », - діляться солдати.
Причому «загугли» рішення проблеми не вийде, адже смартфони в армії заборонені. дозволяється наявність кнопкового телефону, та й той зберігається у командира. Розмови з родичами - в певний час і в певний час. Проміжки різняться в залежності від військового підрозділу: десь солдатам дозволяють телефонувати кожен день після сніданку та вечері, а десь тільки по середах і неділях. У розпорядженні деяких бійців телефон на всі вихідні, у інших вільний доступ обмежений 60 хвилинами на добу. Бесіди з родичами проходять біля центрального входу в казарму, під наглядом офіцерів. Солдати, у яких бажання володіти смартфоном переважує заборони, мають всі шанси розпрощатися з дорогим гаджетом назавжди. «Якщо хто попадався з телефонами, то офіцери їх відбирали і прибивали до дерева цвяхом. Розмова коротка: вас же попереджали », - розповідають хлопці.
Разом зі скороченням термінів служби в армії змінився і побут пересічних. За настроєм в частині стежить спеціальний співробітник , Його посада звучить як «заступник командира роти або батальйону по роботі з особовим складом», а перед відбоєм кожен боєць проходить так званий тілесний огляд. Черговий перевіряє тіло солдатів на відсутність синців. Така процедура допомагає викоренити з російської армії дідівщину. Змінилися до невпізнання і столові в військових частинах. Приготування страв доручили професійним кухарям. Економія часу на нарядах по кухні дозволяє солдатам зосередити сили на бойовій підготовці. Крім того, кухарі будують меню з урахуванням сезонності. Наприклад, влітку подають більше свіжих фруктів і овочів, а взимку підвищують калорійність їжі. Обіди в армійських їдальнях організовані за системою «шведський стіл»: на вибір кілька перших і других страв, закуски і салати зі свіжих овочів в салат-барі. Нерідко кухаря влаштовують для солдатів кулінарні свята. Наприклад, в рамках Днів національної кухні рядові познайомилися з традиційними стравами різних народів світу.
Хлопці розповідають, що як тільки вони надягають форму і голять голову - проблеми стають мізерно дрібними. Статус солдата - це насамперед випробування характеру, сили волі і любові. Така річна розлука іноді зміцнює почуття, а іноді навпаки. «До призову у мене була дівчина. Не дочекалась. Я переживав, звичайно. Але потім подумав раціонально, розібрав все по поличках і зрозумів, що тут не моя вина. Головне, що зараз все добре », - поділився своєю історією один з бійців.
Згодом армія стає другим домом, що зовсім не дивно, адже хлопці проводять пліч-о-пліч стільки часу, присвячуючи себе бойовій підготовці і служінню Батьківщині.
Яке ж надіти форму і на цілий рік присвятити себе захисту Батьківщини?