Статьи

Декоративна косметика: розшифровуємо етикетку



Як часто, купуючи декоративну косметику, ми замислюємося про склад?
Про написах на етикетці? А варто було б! Виготовлювачами косметики застосовуються більше 5 тисяч хімічних сполук. На думку косметологів серед різних засобів для підтримки краси першість, з точки зору шансів викликати алергію, утримує декоративна косметика.

Губна помада

склад:

Основний склад помади включає в себе, як правило, 4 компонента: основа, добавки, барвна суміш і аромату.

1) Основа - це натуральні рослинні воски з пальмових дерев, листя трав і воскоподобние речовини. Віск дозволяє помаді легко лягати на губи. Найчастіше у виробництві косметики використовується бджолиний віск або віск бразильської пальми (який практично не викликає алергічних реакцій, тому вважається кращим). Крім воску в основу губної помади входять також масла (в основному): касторове, мінеральне, оливкова і кокосова, а так же ланолін і вазелін. Кетамін - найбільш поширений і обов'язковий компонент: прекрасно пом'якшує губи і додає м'яке сяйво кольору.

2) Серед добавок, що входять до складу помади, найбільш часто зустрічаються вітаміни А і Е. Вони мають протизапальну дію, містять рослинні екстракти і сонцезахисні фільтри.

3) Від суміші пігментів і барвників залежить відтінок помади.

4) Отдушка приховує запах сировини губної помади. Крім того, всі помади містять консерванти, які зберігають властивості помади, а також антиоксиданти, які запобігають її окислення.

читаємо етикетку

Шкідливі інгредієнти в складі помади:

Кармін (Carmine). Вживається при виробництві помади червоно-рожевих тонів. Може ініціювати алергічні реакції.

Ланолін (Lanolin). Вживається для «зволожуючого» ефекту. Може ініціювати алергічні реакції і порушувати травний процес.

Вазелін (Petrolatum). Дана речовина ініціює алергічні реакції і сушить губи, як в замкнутому колі, примушуючи наносити додаткові шари помади.

Обережно!

Помади відомих брендів містять свинець. Американська організація захисту прав споживачів Campaіgn for Safe Cosmetіcs оголосила, що в більш ніж половині досліджених нею губних помад міститься свинець. Як говориться в заяві організації, в дослідженні взяли участь 33 губних помади червоного кольору різних виробників. Відповідно до результатів досліджень, в 61% з них виявлено вміст свинцю, при цьому косметичні засоби ряду виробників, таких як Cover Gіrl, L'Oreal и Chrіstіan Dіor, містять більше свинцю, ніж інші. Однак, найбільш авторитетна організація, що займається перевіркою якості косметичних засобів в Америці (Cosmetics, Toiletries and Fragrance Association, CTFA) заявляє, що кількість свинцю, яке може потрапити в організм людини з косметичними засобами, набагато менше того, що щодня потрапляє в організм разом з продуктами харчування, водою і повітрям. Існують норми, що визначають допустимий рівень свинцю в косметиці, тому помада провідних косметичних компаній не може містити свинцю більше, ніж визначено нормативами.

читаємо етикетку

Шкідливі компоненти в складі косметики для макіяжу очей:

ПЕГ-6 сорбітанстеарат (PEG-6 Sorbitan Stearate) - використовується для створення потрібної текстури олівця. Може порушувати алергію, свербіж шкіри і печіння.

Силікон (Silica) - застосовується як абсорбує засіб. Крім того, він не дає складу тверднути. Може викликати алергію і інтоксикацію. Метилпарабен (Methylparaben) - консервант. Провокатор алергії, подразнення шкіри навколо очей.

Пропілпарабен (Propylparaben) - застосовується як консервант і як добавка в парфум. Може ініціювати алергічну реакцію, порушення гормонального статусу.

Бутилокситолуол (BHT) - антиоксидант, досить часто застосовується в парфумерних виробах. Збуджує алергію, при попаданні на слизову оболонку рота викликає сухість і кашель. Опинившись на шкірних покривах, може порушити свербіж, почервоніння, лущення.

Діоксид Титана (Titanium Dioxide) - забарвлює пігмент, крім того він може поглинати ультрафіолет. Може порушити ракові пухлини, алергічні реакції, подразнення шкірних покривів, очей, легенів. Застосовується також у виробах, які оберігають шкірні покриви від шкідливих променів сонця. Окремі виробники перевищують граничний рівень вмісту, що і збуджує негативні реакції.

Алюмінієвий порошок (Aluminum Powder) - барвник. Може негативно впливати на репродуктивну і нервову систему, викликати алергічну реакцію.

Тіні для повік

склад:

Шкідливі речовини в складі тіней для очей.

В тінях міститься більшість зазначених вище інгредієнтів (шкідливі інгредієнти в складі макіяжу очей), а також:

Каолін (Kaolin) - це речовина застосовується майже всюди: туш, помада, тіні, скраб і так далі. Може спровокувати алергічну реакцію.

Ацетат токоферолу (Tocopheryl Acetate) - антиоксидантний засіб, застосовується для зволоження шкірних покривів. У невеликих дозах він безпечний, але в великих здатний порушити роздратування, лущення і печіння шкіри, а також алергічну реакцію. Повсюдно застосовується в засобах косметики.

Оксид цинку (Zinc Oxide) - застосовується в якості барвника, а крім того для запобігання від ультрафіолету. Може викликати алергію, печіння і подразнення шкірних покривів і очей.

Туш для вій

склад:

Шкідливі речовини в складі туші:

У туші міститься більшість зазначених вище інгредієнтів (шкідливі інгредієнти в складі макіяжу очей). Крім цього, в складі туші загрозу представляють барвники, які здатні порушити печіння і подразнення очей. Імовірність появи важкого захворювання досить мала, проте не варто забувати, що вона існує! І якщо ви придбали якийсь засіб для макіяжу очей, але при застосуванні відчуваєте дискомфорт, краще відразу відмовитися від нього.

Не забувайте шукати на упаковці одну дуже важливу сходинку. Вона повинна говорити наступне: туш схвалена офтальмологами!

Тональні засоби.

Шкідливі компоненти в складі тональних засобів: пудра, тональний крем, консилер (за даними жіночого сайту sympaty.net).

пудра

Шкідливі компоненти:

Рідкий ланолін (Lanolin Oil). Само по собі це засіб має гарні зволожуючими якостями, але тільки в тому випадку, якщо воно видобуто природним способом. Останнім часом побутує думка, що все частіше виробники використовують ланолін, що містить пестициди, а це негативно позначається на шкірі. Але останні дослідження показали, що алергічні реакції на рідкий ланолін вкрай рідкісні.

Мінеральне масло (Mineral Oil). Насправді в цьому маслі немає нічого мінерального або органічного - це результат переробки нафтопродуктів. У малих кількостях мінеральне масло може надавати сприятливий вплив на шкіру, однак підвищений вміст цієї речовини в косметичних засобах може привести до закупорки пір. Використовують його всюди, де тільки можна, через те, що це дешевий продукт. До речі, дитяче масло для шкіри - на 100% мінеральне масло.

Тальк (Talc). Це натуральний компонент в косметичних засобах. Його єдиний мінус - в пудровий формі може дратувати легені.

Токоферолу ацетат (Tocopheryl Acetate). Антиоксидант, використовується для зволоження шкіри. У маленьких дозах він нешкідливий. Однак, у великих може викликати роздратування, лущення та свербіж шкірних покривів, а також алергію. Широко використовується в косметичних засобах.

Тональний крем

Пропіленгліколь (Propylene Glycol) зазвичай використовується в якості ароматизатора, зволожуючого засобу, для регуляції в'язкості складу. Він може стати причиною подразнення шкіри і очей. Останні дослідження показали, що безпечна концентрація цієї речовини в косметиці може досягати 50%.

Тімеросал (Thimerosal). Використовується в деяких косметичних продуктах і вакцинах. Викликає алергічні реакції, може з'явитися подразнення на шкірі, іноді негативно позначається на нервовій системі, і в рідкісних випадках викликає виникнення ракових захворювань. Речовина дуже токсична - варто його уникати!

Бензофенон-з (benzophenone - 3). Використовується для захисту шкіри від прямих сонячних променів. Може викликати алергію і роздратування шкіри.

Зверни увагу!

Навряд чи ви знайдете декоративну косметику, яка містить жодного з вищенаведених компонентів. Як правило, їх дозування безпечна для здоров'я людини (якщо мова йде про якісну косметику!). Та й речовини помічені знаком «небезпечно» можуть надавати «жахливий» вплив лише при тривалому застосуванні і купівлі товару в «сумнівних» місцях. А ймовірність появи алергічних реакцій та подразнень часто залежить і від індивідуальної реакції шкіри людини на ці речовини.

Ще одна проблема - алергія, викликана простроченою косметикою. Оскільки косметична продукція цілком складається з хімії, і ніяких обіцяних природних речовин там не спостерігається, то навіть компанія з усілякими гарантіями і грамотами не зможе посприяти тривалому зберіганню своєї продукції. Всі ці хімічні елементи в процесі контакту один з одним починають впливати на шкіру зовсім іншим чином. Тому не варто шкодувати улюблену туш або губну помаду. Якщо термін придатності вийшов - викидайте беззастережно! Особливо це стосується тональних основ і основ під макіяж. Такі «чистки» косметичек слід проводити як мінімум раз на місяць, щоб уникнути в майбутньому негативних наслідків.

Не такий страшний блиск

думка фахівця

Ірина Вороніна, клінічний провізор ТОВ «НПФК ЕЙМ»

«Якщо ви регулярно купуєте, наприклад, туш з лотка або в переході метро, ​​при цьому систематично використовуєте протягом 5-10 років, то ймовірність того, що ваші вії відпадуть велика! А ось якщо купувати якісну косметику перевірених фірм в аптеках або спеціалізованих магазинах, то ймовірність знижується. Відомі бренди і фірми-виробники дорожать своєю репутацією і мають стандарти якості, регулюють дозування тих чи інших хімічних добавок. Проводять тестування на тваринах. Однак, якщо у вас є алергія на певні компоненти, то ви її отримаєте (це вже залежить від індивідуальних особливостей). Важливо пам'ятати про те, що не варто лягати спати з декоративною косметикою на обличчі, користуватися якісною і перевіреної косметикою! Будь-яка декоративна косметика має хімічні сполуки. І щоб мінімізувати наслідки використання даної косметики протягом дня, необхідно влаштовувати «щадний режим» для вашої шкіри. Купуйте зубну щітку і масажуйте їй губи (робіть масаж), намастіть на ніч, наприклад, оливковою олією (містить вітамін Е - регенерує шкіру губ). А повіки і вії намастіть маслом жажоба, які мають живильну дію. Якщо у вас виявилися алергічні реакції на якісь косметичні засоби, ви можете звернутися з проблемою безпосередньо до виробника. Фірми, що дорожать своєю репутацією, поставляться до вас з розумінням. Пам'ятайте, що дана інформація про склад косметики носить ознайомчий характер (як на пачках з сигаретами, де вказано, що куріння може викликати рак легенів): хто попереджений, той і озброєний, так би мовити ».

Правила безпеки при використанні декоративної косметики

· Перед використанням будь-якого нового косметичного засобу обов'язково уважно прочитайте інструкцію і проведіть тест на можливу алергічну реакцію.

· Ні в якому разі не продовжуйте користуватися косметикою, якщо вона викликає якесь роздратування (печіння, почервоніння та ін.). Якщо ви не впевнені, який саме препарат викликав алергічну реакцію, тимчасово припиніть користуватися всією косметикою.

· Потрібно постаратися з'ясувати, що у вашому випадку можна говорити про - алергія або роздратування шкіри. Якщо реакція виникає кожного разу і навіть при нанесенні дуже невеликої кількості (краплі) кошти, то це алергія. Якщо іноді виникає, а іноді немає, і залежить від кількості засоби і тривалості його перебування на шкірі - це роздратування.

· Багато хто вважає, що небажана реакція може виникнути тільки на нову косметику. Це не так. Буває, що шкіра «розквітає» і від звичного крему, яким користуються постійно, протягом багатьох років. Алергічна гіперчутливість може проявитися в будь-який момент. Крім того, виробники іноді міняють рецептуру, вводячи до складу косметичних засобів нові інгредієнти.

· Проявляйте особливу обережність, коли мова йде про будь-яких засобах для очей. Наприклад, контур, нанесений олівцем на внутрішню поверхню століття або під віями на нижньому столітті, може зібратися близько сальних залоз, закупорити їх і, таким чином, стати причиною інфекції. Майте на увазі тіні з перламутром або блиском, водостійка або туш мають в складі дрібні переливаються частинки і подовжують нейлонові волокна, які можуть потрапити в око і викликати запалення. Ніколи і нікому не дозволяйте користуватися вашою косметикою.

· Користуйтеся чистим аплікатором, коли пробуєте новий засіб в магазині.

· Ніколи не розбавляйте косметичні засоби водою або слиною, щоб повернути їм колишню консистенцію. Такий «процедурою» можна спровокувати посилене розмноження бактерій.

· Якщо ви помітили, що косметика змінила консистенцію (наприклад, розшарувалася), колір або запах, викинете її. Згодом дію консервантів слабшає, і вони вже не в змозі боротися з бактеріями.

· Навіть при невеликому запаленні очей відмовтеся від будь-якої декоративної косметики туші, тіней, контурного олівця і ін. Не зберігайте косметичні засоби на сонці і біля джерел тепла. Світло і тепло руйнують консерванти.

Факт! Британський біохімік Річард Бенс в результаті 3-х річного дослідження проблеми вживання жінками косметики прийшов до висновків, що до організму жінки, яка щодня користується косметикою, впродовж року надходить до 2-х кг хімічних речовин. Однак, головна небезпека криється не в кількості хімікатів, а в їх сполучуваності. Фахівець стверджує, що кожен з косметичних препаратів сам по собі може бути безпечний, однак невідомо, який ефект можуть мати речовини, коли вони змішуються разом. При цьому вбирання хімічних речовин через шкіру набагато небезпечніше, ніж навіть вживання їх всередину (так само вважає і провідний спеціаліст з вивчення косметики доктор Барбара Оліосо) .Профессор Бенс пояснює це так: якщо губна помада потрапляє жінці в рот, вона розщеплюється ферментами, які містяться в слині і згодом в шлунку, а от хімічні речовини, які залишаються на шкірі, потрапляють прямо в кров «непереробленими». Крім того, професор Бенс з'ясував, що 9 з 10 жінок користуються простроченою косметикою. Але відомо, що прострочені косметичні препарати можуть стати розсадниками небезпечних бактерій. Під особливим підозрою у фахівців знаходяться окремі хімічні речовини - «парабени», які використовуються в якості консервантів в милі, шампунях, дезодорантах і дитячих лосьйонах. Їх залишки були знайдені в ракових пухлинах грудей, хоча їх причетність до виникнення раку і не була доведена.

Є думка!

Анастасія Бєлік, 26 років, перекладач, г. Харьков:

У мене раніше була схильність до алергічних реакцій на харчові продукти, але не на косметику. Однак у мене була викликана алергія (свербіж, почервоніння і хворобливий стан очей) на туш і крем під очі компанії Avon. Коли перестала користуватися - все пройшло. Після цього я стала вибирати собі косметичні засоби даної фірми більш ретельно.

Наталія Ангелова, 24 роки, Інтернет-маркетолог, г. Харьков:

Алергічні реакції на косметику були, наприклад на пудру Max Factor (тільки завдавши її, я чхала і плакала). Є подружка, яка косметикою Nivea і Garnier зіпсувала собі тип шкіри і тепер лікується у дерматолога. Я думаю, що це результат тривалого використання косметичних засобів - за один раз нічого немає, але якщо постійно користуватися, то тип шкіри змінюється. Якщо я помічаю негативну реакцію, то відразу перестаю користуватися даними засобом. Я вважаю, що реакцію можуть викликати будь-які зі складових компонентів, назвати якийсь певний складно.

Обережно - небезпечна косметика! Шокуючі факти!

· У грудні 2004 року 22-річна американка Ширі Берг потрапила в лікарню в стані коми. Після ретельного обстеження з'ясувалося, що нещасна всього лише опрацювала ноги знеболюючим кремом для епіляції. Лікарі боролися за її життя, але безрезультатно - дівчина померла. Справа в тому, що крем для епіляції, яким скористалася Ширі, містив анестетики - 10% лідокаїну і 10% тетракаїну. Обидва ці речовини надзвичайно токсичні, а в поєднанні один з одним можуть дати миттєвий і страшний ефект.

· Те ж саме відбулося в 2002 році з 25-річною Бланкой Боланос. Можливо, що у обох дівчат була індивідуальна непереносимість компонентів знеболюючого крему, але в цьому випадку виробники повинні були попередити покупців про таку небезпеку.

· Коли 39-річна Наріндер Деві померла від анафілактичного шоку, який стався в результаті використання фарби для волосся, виробник фарби, лабораторія гарніеріт, санкціонувала ретельне дослідження своєї продукції. Виявилося, що до складу цієї фарби входять компоненти, які можуть викликати важку алергічну реакцію. На упаковки з фарбою тепер ставлять спеціальний знак, що попереджає про те, що перед використанням препарат потрібно повірити на невеликій ділянці шкіри.

· Кон'юнктивіт, часткова Втрата зору и запалений повік. ЦІ хвороби співачка Наталя Павлова получила від щоденно Користування водостійкою тушшю. Справа в тому, что в водостійкою туші дуже много чорного пігменту и фіксатора. Пігмент з'їдає натуральний колір вій, смороду стають білімі, як Ніби їх знебарвілі перекисом водних. А фіксатор потрапляє в очі і провокує алергію, пише сайт network-biznes.com.ua.

Вивчаємо штрих-код

Щоб відрізнити підроблену косметику треба уважно розглянути штрих-код. Перші 2 або 3 цифри означають країну походження товару. У кожної країни цей код свій. Запам'ятати слід основні країни-виробники. Наприклад, 00-09 на початку штрих-коду означають, що крем зробили в США або Канаді. 400-440 - в Німеччині. 300-360 - у Франції. 80-83 - в Італії.

Якщо штрих-код, наприклад, вказує на США, а на упаковці написано "Made in China" (зроблено в Китаї), таке косметичний засіб краще не купувати.

Як правило, код країни привласнюється Міжнародною асоціацією EAN. Пам'ятайте, що код країни ніколи не складається з однієї цифри.

Зверни увагу!

Іноді код, нанесений на етикетку, не відповідає країні виробнику заявленої на упаковці, тут причин може бути кілька. Перша: фірма була зареєстрована і отримала код не у своїй країні, а в тій, куди направлений основний експорт її продукції. Друга: товар був виготовлений на дочірньому підприємстві. Третя: можливо, товар був виготовлений в одній країні, але за ліцензією фірми з іншої країни. Четверта - коли засновниками підприємства стають декілька фірм з різних держав.

КРАЇНА ШТРИХ-КОД

Болгарія 380

Великобританія 50

Угорщина 599

Німеччина 400-440

Ізраїль 729

Іспанія 84

Італія 80-83

Канада 00-09

Китай 690-691

Молдова 484

Польща 590

Росія 460

Румунія 594

США 00-09

Туреччина 869

Україна 482

Франція 30-37

Швейцарія 76

Швеція 73

Японія 49

Цікаво знати!

сайт http://kiev-security.org.ua пропонує перевірити підробка ваше косметичний засіб. На сайті немає нічого, крім віконця (в яке вводиться штрих-код косметики). Після чого програма показує вірний штрих код і країну-виробника. Однак, наскільки достовірна ця інформація однозначно сказати складно!

Анастасія Гладнева
"Зверни увагу", листопад 2010
Як часто, купуючи декоративну косметику, ми замислюємося про склад?
Про написах на етикетці?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: