Статьи

Сценарій весілля - концепція, тематика, сюжет

  1. концепція весілля
  2. тематика весілля
  3. сюжет весілля

Якщо ви плануєте власне весілля і бачите її незабутньою, яскравим і насиченим подією вашого життя, без сценарію просто не обійтися. Навіть якщо ви вирішили замовити тамаду, а той не спромігся написати сценарій - існує досить високий ризик, що ваше свято може виявитися невдалим експромтом, з хаотичним ходом подій, з пущеної на самоплив непередбачуваною ініціативою гостей, і, як наслідок, зі спробами тамади, що намагається направити його протягом в потрібне русло. Звичайно ж, краще замовити сценарій у весільного агентства, можливо, його зможе запропонувати вам і весільний ведучий, але, сміливо покладатися в цьому питанні варто лише на фахівців високого рівня, а це не кожен може собі дозволити. Дана стаття призначена не для скептиків, які знають всі тонкощі проведення весіль, і не для тих, хто шукає сценарій весілля без тамади, а в першу чергу для тих, хто зацікавлений мати власне уявлення про те, як він пишеться і на чому грунтується.

Не секрет, що успіх свята багато в чому залежить від особистості ведучого, а його особистий успіх - від успішності проведення торжества в цілому. Але, яким би тембром голосу, який би харизмою або зовнішніми даними не мав будь-який артист, секрет його успіху - не в цьому. Основою успіху виступу, наприклад, для співака , В першу чергу є хороша пісня, для актора - хороша п'єса, а для ведучого - вміло і грамотно написаний сценарій.

Так само, як і сценарій для кіновиробництва, сценарій свята (сценарій для весілля, сценарій для ювілею і т.д.), зокрема весілля, вимагає від його автора знання основ постановки і принципів драматургії, з тією лише відмінністю, що не всі його дійові особи є професійними акторами, а глядач, споживач, цільова аудиторія - просто гості. Вони, як правило, маючи неоднорідні смаки і переваги, які не мають можливості перейти на інший канал або покинути зал 🙂 і, єдине, в чому сходяться бажання такої публіки - отримати гарне враження від того, що відбувається.

Отже, з чого ж почати? В першу чергу необхідно затвердити цілі, тобто відповісти собі на питання, для чого ми збираємо гостей. У наш час багато хто з молодят не святкують весіль з пишними банкетні гуляннями, вважаючи за краще розпис в палаці одружень і невеликий фуршет для найближчих. Але навіть нетривале і скромне за кількістю гостей подія вимагає чіткого планування, маючи ризик виявитися невдалим. Визначивши для себе чіткі цілі, вам буде значно легше визначитися з усіма іншими організаційними питаннями.

Якщо, наприклад, основною вашою метою є об'єднання двох сімей в одну велику рідню - має сенс запрошувати всіх родичів в великий і місткий зал. І хоча в цьому випадку гості мають різний соціальний статус, вони розуміють, що метою їх зборів є єднання, і не відчувають дискомфорту в спілкуванні завдяки такому формату зустрічі. Формат простого сімейного торжества так само не вимагає від місця його проведення високого рівня елітності, а для ведення розважальної програми підійде веселий і душевний тамада. У разі якщо ваша основна мета - підкреслити статус події, слід зайнятися підбором ресторану з дорогим інтер'єром і вишуканою кухнею, запросити іменитого ведучого і відомих артистів. Якщо основною організаційною завданням для вас є здивувати друзів і колег - швидше за все вас задовольнить екзотичний клуб з насиченою шоу програмою і екстравагантним ведучим ... На перший погляд все легко і зрозуміло, але досить схематично, а на практиці виглядає зовсім по-іншому.

Насправді, остаточно визначитися і сформувати всі завдання, що задовольняють і героїв торжества і всіх близьких - справа непроста, вимагає витримки і філософського погляду. Проте, коли визначені першочергові завдання, можна приступити до розробки концепції і теми заходу.

концепція весілля

З огляду на вікові особливості публіки, її прогнозовану активність, визначаємо легкотравну для всіх концепцію. Наприклад, вечір може проходити у вигляді інтерактивної гри, захоплюючої екскурсії в минуле, епатажної, сучасної клубної або теплою дружньою вечірки на лоні природи - варіантів безліч. Можливо, для вас і ваших гостей більш прийнятною залишається класика - традиційне застілля з перервами на танці. А може бути, вам вдасться все це поєднати ... Концепція, по суті, є Вашою особистою трактуванням весільної події.

Концепція весілля, як система вирішення творчих завдань, визначає для ведучого і стиль і спосіб його спілкування з гостями, а для сценариста - шляхи для розкриття теми свята. Тому для адекватної реалізації святкової програми ведучий, якщо він не пише сценарій, повинен хоча б бути присутнім при його складанні.

тематика весілля

Підбираючи тему свята, ви даєте йому альтернативне ім'я, красиво і оригінально називаєте його. Дати вдале ім'я свята - вже половина його успіху, адже «як ви судно назвете, так воно і попливе!».

Тематику весілля можна вибрати з маси пропозицій, якими рясніє інтернет: піратська весілля, гавайська весілля, гангстерська весілля, весілля в стилі диско і т.п. І спробувати «приміряти» їх на себе, злегка адаптувавши. Але якщо у вас є уяву :), вам не складе труднощів придумати свою, власну тематику. Ідеї ​​можна черпати з історії вашого знайомства, вподобаних кінофільмів, дитячих казок, улюблених занять і захоплень, і просто фантазуючи - в такому випадку у свята з'являється шанс бути оригінальним.

Зовсім необов'язково, щоб ваша весілля було строго тематичної, головне, щоб тема свята була близька всім його учасникам і проходила «червоною ниткою» у вашому сценарії, в словах уявлення гостей і тостах. Виходячи із загальної теми підбирається музичний супровід, флористика та декор, образ молодят, стиль ведучого, номери шоу-програми, розважальні ігри та весільні конкурси тощо

сюжет весілля

Отже, розробивши концепцію і визначивши тему, приступаємо до не менш захоплюючого - сюжетному наповненню свята. Сюжет весілля - це не просто перелік подій (викуп нареченої, обряд одруження, прогулянка по пам'ятних місцях, весільний банкет, весільні тости і поздоровлення, веселі конкурси, весільні обряди), що відбуваються в цей день. Це і їх супровід - пісні і музичні номери, танці та постановки, жарти та розіграші і просто красиві і душевні слова. Важливо, щоб послідовність всіх дій була визначена і чітко зафіксована в часі. Формуючи сюжетне наповнення, важливо правильно розрахувати навантаження на глядача - кількість тостів, тривалість застіль і танцювальних сетів, інтенсивність насичення програми в цілому, не забуваючи залишати в сценарії паузи для відпочинку і спілкування. З іншого боку, не менш важливо зберегти і загальну динаміку свята, щоб він не здавався нудним.

У використанні виразних засобів проявляється художній смак автора весільного сценарію, а в умінні його дати - ораторську майстерність і акторський талант провідного .

Написання сценарію весілля можна порівняти з написанням картини, на якій в палітрі фарб і розмаїтості мазків вимальовується і образ, і сюжет, і стиль, і гармонія. Все залежить від художника. Сценарій весілля розкриває ваш духовний світ, ваше ставлення до людей і до самих себе.

Автор - Олександр Вітер

Отже, з чого ж почати?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: