Статьи

Як правильно прив'язати гачок

  1. Нумерація гачків - вітчизняна, японська, міжнародна
  2. Рибальські вузли для гачків
  3. вузол Паломар
  4. вузол Клинч
  5. Універсальна схема вузла для рибальських гачків

Риболовля завжди була і до цього дня залишається одним з найбільш захоплюючих людських занять, проте воно має безліч тонкощів і нюансів, з огляду на які можна зробити своє дозвілля більш захоплюючим і цікавим

Риболовля завжди була і до цього дня залишається одним з найбільш захоплюючих людських занять, проте воно має безліч тонкощів і нюансів, з огляду на які можна зробити своє дозвілля більш захоплюючим і цікавим.

Нумерація гачків - вітчизняна, японська, міжнародна

Від якості використовуваного гачка і від правильності його підбору безпосередньо залежить успіх риболовлі Від якості використовуваного гачка і від правильності його підбору безпосередньо залежить успіх риболовлі. Основний розмір гачка обчислюється або шириною, або відстанню від жала до цівки. Існує кілька варіантів нумерації гачків: вітчизняна, міжнародна, фінська, японська та інші. Відповідно до фінської, японської та міжнародної нумерацією, чим більше номер гачка (20-24 мм.) Тим менше розмір гачка, у вітчизняній нумерації все навпаки. Згідно вітчизняної нумерації ширина гачка дорівнює його номеру і виражається в міліметрах, а параметри довжини вказуються як додаткова інформація.
Крім стандартної довжини гачків випускають спеціальні гачки з подовженим цівкою, їх зручно використовувати з довгими насадками для лову риб, що мають невеликий рот. Вкорочене цівку ідеально підходить для риболовлі на сильних риб. Великі і середні гачки додатково укомплектовані 1-4 борідками на цівку для допоміжної фіксації насадок.

Рибальські вузли для гачків

Надійність і простота - основні критерії надійного рибальського вузла. Існує кілька популярних схем зав'язування вузлів для прив'язки гачків.

вузол Паломар

Вузол Паломар має як значний плюс - надзвичайно простий у виконанні, завдяки чому може бути використаний дітьми і початківцями рибалками, так і мінус - підходить тільки для гачків з кільцями.

Отже, щоб зав'язати даний вузол необхідно шматок волосіні скласти удвічі і протягнути крізь вушко гачка. Після цього слід зав'язати вузлик з подвійною волосіні, але не затягувати його. Тепер, через що утворилася петельку, при складанні волосіні вдвічі, слід протягнути гачок і остаточно затягнути вузол.

Для більшої надійності вузла, перед фінальним затягуванням, волосінь слід змочити. Вузол Паломар краще використовувати для гачків з великими кільцями, так як в маленькі буде складно протягнути подвійну волосінь.

Характеристики вузла Паломар:

  • Переважний тип волосіні - мононитка
  • Міцність вузла - 80%
  • Для чого використовувати - прив'язування гачка до тонкої і середньої жилки, болісно.

Пропоную подивитися відео про те, як правильно в'язати вузол Паломар

вузол Клинч

Вузол Клинч виконується в кілька етапів і також досить простий у виконанні. Єдиний мінус подібної в'язки - такий вузол підійде тільки для гачків з кільцями.

Насамперед протягуємо кінець волосіні у вушко гачка, затискаємо в одній руці обидва кінці волосіні і робимо приблизно 4-5 оборотів гачка іншою рукою, щоб волосінь перетворилася в скрутку. Безпосередньо біля колечка гачка утворюється невелика петелька, крізь яку слід протягнути вільний кінець волосіні.

В результаті у Вас повинна вийти ще одна петелька, крізь яку протягується волосінь ще раз і гарненько затягується в міцний вузол після змочування. Важливо, при затягуванні вузла основне зусилля спрямовувати на короткий кінець волосіні.

Характеристики вузла Клинч:

  • Переважний тип волосіні - мононитка
  • Міцність вузла - до 75%
  • Для чого використовувати - прив'язування гачка до тонкої і середньої жилки, прив'язування годівниці


Пропоную подивитися відео про те, як правильно в'язати вузол Клинч

Універсальна схема вузла для рибальських гачків

Універсальний вузол підійде як для гачка з лопаткою, так і для колечка. Подібна схема проста у виконанні і не поступається по міцності вузла клінч.

Починається зав'язування даного вузла з протягування кінця волосіні крізь вушко, якщо таке є. Якщо ж вузол застосовується для гачка з лопаткою, волосінь розташовується паралельно цевью. Після цього робиться не туга петелька. Вільний кінець волосіні обертається 5-7 разів навколо цівки з волосінню.

Витки повинні розташовуватися щільно, прилягати одне до одного, однак не перетинатися. При цьому в момент накладання витків основна волосінь повинна знаходитися в натягнутому стані і не перекручуватися. Коли витки будуть готові, вільний кінець волосіні пропускаємо в петельку, змочуємо і гарненько затягуємо в тугий вузол.

Намагайтеся рівномірно затягувати кожну сторону. Як правило, вузол розташовується на цівку, тому його слід акуратно зрушити до вушка гачка або до лопаточці і перевірити якість затяжки.
Якщо після прив'язування гачка навіть при незначному зусиллі вузол рветься, значить, гачок був прив'язаний невірно.

Подивіться відео про те як в'язати універсальний вузол для гачка з лопаткою або колечком


Статті в тему:

Вибір гачків і повідків для коропового лову

Види і типи джиг головок

Різноманітність фідерних оснасток

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: