Статьи

Як приготувати суші

  1. Продукти для приготування суші
  2. Найпростіші суші
  3. Сашимі з лосося і вугра
  4. суші прості
  5. роли
  6. Суші з омлетом
  7. Як готувати суші з ікрою
  8. Відео по темі

Зазвичай ми шукаємо те, як приготувати суші, а з огляду на маємо зовсім інше - роли Зазвичай ми шукаємо те, як приготувати суші, а з огляду на маємо зовсім інше - роли. Найскладніше в майстерності сушиста - якраз зробити їх акуратними, щоб вони не розвалювалися, і покласти начинку так, щоб при нарізці ролів вона не перетворювалася в кашу. «Ліпити» поодинокі суші зі спеціального рису - більш просте завдання. А ось маринування сирої риби для суші і сашимі - справа досить тонка, і вимагає витримки. Крім того, гігієнічні норми стверджують, що в домашніх умовах це все ще й не дуже безпечно. Так як же готувати суші?

Зміст статті:

Продукти для приготування суші

Продукти для приготування суші

Рис

Головний секрет нормально виглядають і смачних суші - це японський білий рис. Найкраще купити саме його, так як він досить клейкий, щоб давати потрібну консистенцію страви, і не розвалюватися при одному лише погляді на виріб. «Краснодарський» або який-небудь ще звичайний рис мало підійде для вирішення цього завдання, так як покликаний бути розсипчастим.

Рис варять за інструкцією, або 2 склянки води на 1 склянку рису на повільному вогні. Іноді кажуть, що треба додати ще більше води, щоб виріб вийшов досить клейким, але зазвичай стандартного кількості достатньо. Рис потрібно варити без підсолювання. Оцет теж додають не в воду, а вже в готовий рис.

Якщо ви хочете готувати з коричневим або диким рисом, найраціональніше рішення - змішати їх зі звичайним білим рисом для суші. Якщо це виключено, беруть столову ложку соєвого борошна, і трохи води, змішаної з рисовим оцтом, на 200 г відвареного рису, щоб склеїти вироби.

норі

водорості норі слід купувати тільки в спеціалізованих магазинах. Потрібно звертати увагу на інформацію на упаковці. Є норі зовсім не для суші, а для приготування салатів і супів. Вони «кришаться», як би «пересушені» і не будуть тримати виріб у формі. Зверніть увагу на цілісність упаковки, і не беріть пачку з погнутими куточками, можливо листи водоростей будуть пошкоджені. А ось «походження» норі не має значення. Не важливо, чи будуть це «листя» морської капусти або який-небудь ще водорості.

начинки

риба, креветки , краби і кальмари за традицією використовуються в суші маринованими, тобто сирими і вимоченими в японському рисовому оцті, змішаному з водою і сіллю. У домашніх рецептах використовують що завгодно - слабосоленую сьомгу, крабові палички, заморожені і приготовлені креветки, різні види солоної ікри, яка продається в супермаркетах. Тим не менш, за гігієнічним нормам не варто просто брати сиру рибу з магазину, присаливать її і намагатися начинити цим свої роли і суші.

В якості начинки для ролів і суші використовують і звичайний вершковий сир, «бутербродного» формату, простий омлет з молоком, а також огірки, авокадо і червоний болгарський перець.

Японський рисовий оцет

Оцет є обов'язковим компонентом всіх рецептів ролів і суші. У ньому маринують рибу і морепродукти, він також призначений для змочування рук при ліпленні суші, і їм збризкують рис в ролах. Пляшку такого оцту можна придбати в будь-якому магазині, що торгує продукцією для ролів і суші.

Імбир, соєвий соус і васабі

Маринований рожевий імбир можна купити на ринках або в магазинах. Є фасування на будь-який смак, великі пластикові пакети, або щось більш компактне. Маринований імбир за традицією готується з додаванням солі і цукру, тому тим, хто дотримується досить сувору дієту він може і не підійти. Таким людям залишається придбати імбирний корінь , Нарізати його пелюстками, і на добу замочити в невеликій кількості рисового оцту.

Соєвий соус можна знайти натурального бродіння, він вважається найкориснішим, але він і дорожчий, ніж звичайний. Соєвий соус звичайного промислового походження буває зі зменшеним вмістом калорій і зниженим вмістом натрію. Зазвичай це упаковки соєвого соусу з зеленими кришками.

Васабі-паста продається на вагу і в тюбиках, класична не повинна містити консервантів. Вона і так занадто гостра, і «захищена» від розмноження в ній різної бактеріальної «флори».

кунжут

насіння кунжуту і кунжутне масло є традиційними компонентами рецептів суші і сашимі. Насіння кунжуту можна придбати на ринку або в магазині у відділі спецій Вони бувають обсмаженими і сирими. У рецептах суші за традицією використовуються саме сире насіння кунжуту.

Найпростіші суші

Найпростіші суші

Найпростіший рецепт суші - це так звана «чашка суші». Для її приготування рис, риба, кунжут і соуси просто складаються в чашку на манер салату. Найпопулярніша чашка - з лососем.

Для приготування такої страви треба взяти 200 г філе лосося в сирому розморожених вигляді (краще купувати свіжу незаморожений рибу, але це вже залежить від місцевості і достатку), очистити рибу від шкіри і кісток і нарізати брусочками, товщиною не більше 1 см, і висотою по всій довжині риби. Потім лосось складається в окрему керамічний посуд і маринують в 2 столових ложках рисового оцту і 1 столовій ложці соєвого соусу зі зниженим вмістом натрію. Маринувати потрібно в холодильнику протягом 1 ночі.

Стакан рису для суші відварюється в 2 склянках води і остуджують. Листи норі поділяються на четвертинки. Далі рис складається на дно керамічної миски, що вистилає четвертинкою листа норі. Зверху кладеться ще четвертинка листа норі, і на нього -марінованная риба. Готовий лосось слід посипати насінням кунжуту. Такі чашки можна подавати на стіл замість основного блюда або як холодну закуску.

Сашимі з лосося і вугра

По 200 г лосося і вугра, 200 г дайкона і 1 морквина, рисовий оцет, трохи кунжутного масла, імбир, васабі, соус, мед, 2-3 звичайні редиски для оздоблення.

Рибу в сирому вигляді чистимо від шкіри і кісток. Половину дайкона трьом на дрібній тертці, змішуємо з 2-3 столовими ложками рисового оцту, додаємо краплю васабі за бажанням Рибу ріжемо тонкими скибками, перекладаємо дайконом з оцтом і залишаємо маринуватися на 6-8 годин. Потім трьом що залишився дайкон на крупній «довгою» тертці, пересипаємо його з морквою, додаємо трохи соєвого соусу, кунжутного масла і залишаємо в холодильнику на годину. Готову рибу викладаємо на дерев'яні дощечки або плоскі тарілки, додаємо в салат з дайкона і моркви ложку меду, перемішуємо, подаємо салат разом з сашимі, рибу викладаємо по черзі - шматок лосося, шматок вугра.

суші прості

Прості суші - це колобок з рису, шматочок норі і скибочку начинки. Приготувати їх може будь-який початківець кулінар. Для начинки беруться краби, лосось, вугор, будь-яка доступна ікра, а також огірки, авокадо, і редис. Відварену і охолоджений рис просто беруть ложкою, по одній столовій ложці маси на порцію. Руки змочують в рисовому оцті, їм же змочують і норі. З рису ліплять колобок, потім «прикладають» зверху шматочок начинки, і загортають в шматочок норі. Приблизно таким способом готуються будь-які прості суші.

роли

роли

Приготування ролів вимагає наявності спеціальної бамбуковій рогожі для згортання, рулони харчової плівки, а також спритності рук, терпіння і гострого ножа. Для класичних ролів ми беремо лист норі, викладаємо його на застелену харчовою плівкою рогожу (плівка не потрібна, якщо циновка спеціалізована, і легко відстає від водоростей після скручування ролу). Зверху можна побризкати японським соєвим соусом для того, щоб водорості стали більш пластичними, але якщо рис зварений правильно і містить достатню кількість вологи, краще цього не робити, так ви зможете зберегти листя норі цілісними.

Рис викладається на водорості тонким шаром, буквально 1 см або тонше і розрівнюється руками. Потрібно залишити приблизно 1 см порожнього простору по краях. Далі начинка для ролів ріжеться тонкими скибочками і розкладається зверху. Іноді зверху кладеться ще один лист норі, і на нього - огірок, авокадо або вершковий сир. Далі рол слід звернути, а рогожу - акуратно витягнути. Готовий рол укладають на піднос або плоске блюдо і залишають в холодильнику приблизно на годину. Потім його ріжуть на порційні шматочки гострим ножем.

Суші з омлетом

Для приготування суші з омлетом потрібно спочатку приготувати «яєчний млинець», тобто омлет. Для нього буде потрібно столова ложка рисового борошна, 2 столові ложки молока і 3-5 яєць, кількість визначається в залежності від їх розміру. Яйця слід збити віночком, додати молоко, рисове борошно, і підсмажити на гарячій сковороді з антипригарним покриттям. Омлет акуратно зняти на окрему тарілку і остудити. Далі беруться порції рису і скочуються «колобки». Після чого омлет укладається на лист норі, і дається час, щоб норі стали пластичними.

Потім зверху на яєчну масу ми викладаємо скибочки лосося, вугра, або краба, або будь-який інший рибної начинки або ікри. Можна зробити суші з омлетом, і нарізавши тонким шаром огірки, або розім'явши авокадо в пасту. Зверху ми кладемо рисові «колобки», таким чином, щоб можна було розрізати яєчно-водоростевих заготовку на порційні шматки. Зазвичай на лист норі укладаються 4 колобка суші. Розклавши їх, ми складаємо лист норі, зігнувши його по центру, потім розрізаємо заготовки гострим ножем. Після цього акуратно защипуємо водорості руками, і залишаємо в холодильнику на деякий час.

Як готувати суші з ікрою

Як готувати суші з ікрою

Для приготування суші з ікрою, потрібно взяти лист норі і викласти на нього 4-5 «колобків» з рису. Потім норі ми нарізаємо гострим ножем, і защипуємо «конвертиком» з боків так, щоб вироби прийняли вид «човників. Зверху пальцями робимо в рисі поглиблення, куди і викладаємо ікру. Розрізати норі треба таким чином, щоб краї водорості виступали за колобок рису на 1-2 см, так, щоб можна було покласти всю начинку в поглиблення.

Звичайно ж, це самі базові суші, щоб повністю опанувати мистецтво приготування цієї страви, буде потрібно досвід, практика і фантазія.

Прочитайте інші корисні статті по темі:

Як приготувати яблучний пиріг
Як приготувати макарони
Як приготувати салат Цезар
Як приготувати філе минтая
Як приготувати рис в мультиварці

Відео по темі

Спеціально для Your-Diet.ru - фітнес-тренер Олена Селіванова

Так як же готувати суші?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: