Статьи

Ловля ляща на фідер пізньої осені + відео

Привіт читачі мого блогу, ось і настала золота осінь, все озброїлися спінінгами і кинулися за хижаком, але а ми підемо за осіннім лящем.

Ловля на фідер пізньої осені не тільки можлива, а й цілком виправдана Ловля на фідер пізньої осені не тільки можлива, а й цілком виправдана. Фідер найчастіше використовують для літнього лову, але він добре зарекомендував себе навіть при лові на незамерзаючих ділянках водойм.

Іноді рибалок з фідером можна зустріти навіть взимку. Фідер найчастіше використовують для літнього лову, але пізньої осені завжди є шанс виявити зграю досить великого Лещіков, і тоді, ваш улов може бути дуже вражаючим. Ловля на фідер в кінці осені має велику схожість з літньою, але є деякі відмінності, знання яких багато в чому визначає успіх.

Відмінності в першу чергу стосуються вибору місця лову. Якщо влітку можна ловити і на незначних глибинах, то в осінній період лящ ловитися виключно на пристойній глибині. На дрібних ділянках вода остигає набагато швидше і раніше, тому риба збирається в тих місцях, де тепліше, комфортніше, і засвоєння їжі йде значно швидше, в зв'язку з чим, можна швидше накопичити запаси на зиму, тобто на глибоких ділянках водойми. Зустріти подлещика можна як на мулистих, так і на твердих ділянках дна. Після того як місце було вибрано, можна збирати снасті і шукати стоянку ляща, за допомогою закидів в різні точки водойми.

З огляду на те, що зграї великого ляща знаходяться на великій глибині і далеко від берега, то необхідна дальня занедбаність. У зв'язку з цим, вудилище обов'язково повинно бути далекобійним, і мати довжину не менше 3.5 м. У холодній воді подлещик малоактивний, а значить, кінчик вудилища не повинен бути жорстким, і міг відображати навіть незначні клювання. Оснащення теж повинна бути максимально тонкої з легкої годівницею, проте, її вага повинна забезпечити точний закид в певне місце. Лящ в холодній воді під час виведення, пручається слабше, ніж влітку. З цієї простої причини можна прив'язувати на повідці більш тонку волосінь, а так само і невеликі гачки.

якісна мононить діаметром 0,1 мм має цілком достатній запас міцності для того, щоб благополучно вивести рибу вагою в 2,0-2,5 кг. Коли на котушці починає спрацьовувати фрикціон, не потрібно його затягувати. Про залицяння за котушками можете прочитати тут . Лящ, знімаючи волосінь, відходить від закормленного ділянки і під час виведення через нього найчастіше вже не проходить, а йде в бік. Не варто боротися з рибою в закормленной зоні - це розполохає всю зграю, і вона, будучи практично пасивної, може вже і не повернутися.

Підгодовувати рибу під час осінньої ловлі потрібно підгодовуваннями з більш низьким вмістом ароматизатора. Про підгодовування для ляща прочитайте тут . У холодній воді, висока концентрація підгодовування може тільки насторожити і відлякати подлещика. Підгодовування, що містять солодкі запахи, краще взагалі виключити. У холодній воді можна використовувати підгодовування з запахом часнику, анісу або кропу. Пізньої осені ляща залучають тварини запахи, тому краще додати в прикормку трохи мотиля. Це може бути накладно, але цілком ефективно. Мотиля можна замінити дрібно - рубаним хробаком. Рубати хробака потрібно дійсно дрібно. Шматочки хробака повинні бути розміром з сірникову головку. Замість вище запропонованих варіантів, в підгодовування можна додавати ароматизатор має запах мотиля або хробака, але таке підгодовування буде менш ефективною.

Як наживка для осінньої ловлі найкраще працює - мотиль, черв'як і опариш. При використанні мотиля гачки обов'язково повинні бути тонкими, і дуже гострими, щоб личинки зберігали свій обсяг, і не витікали при насадженні, а так само при ударі об воду. Найкращим чином підходять гачки мають маленьку борідку - опариш або мотиль краще утримуються на гачку, і довше проживуть. Хробака слід насаджувати окремими шматочками, розміром з мотиля, по 3-4 шматочки на гачок. Багато рибалок роблять велику помилку, коли восени наживляють на гачок по 5-7 опаришів, ніж роблять насадку об'ємною. Влітку це добре працює, а восени лящ віддає перевагу маленькі порції корму, тому об'ємними насадками захоплюватися не варто.

Ловля підлящика пізньої осені дуже цікава, і рибалка часто нагороджується хорошим трофеєм. Вдалої риболовлі!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: