Статьи

Поплавочная вудка на карася, оснащення та хитрості

  1. Житла карася
  2. Снасті для карася
  3. Вудилище для лову карася на поплавкову вудку
  4. поплавок
  5. гачки
  6. повідець
  7. грузило
  8. В яких випадках використовується поплавочная, а в яких донна снасть

Одне з основних умов, при яких поплавочная вудка для риболовлі на карася працює, це правильна оснащення. У кожної риби є свої особливості, і ловити однією і тією ж снастю подлещика на річці і карася в озері не вийде. Карась з різним ступенем активності клює цілий рік, тому має сенс відвести для нього окреме вудилище, щоб кожного разу не перев'язувати снасті.

Житла карася

Карась - риба витривала, по живучості його можна порівняти з кішкою. Малек відмінно йде в якості живця при ловлі хижої риби саме через живучості. Там, де інша рибка швидко перетвориться з живою в мертву, карась буде залучати щуку рухом.

Він живе практично в будь-яких водоймах. це:

  • Невеликі ставки;
  • Великі водосховища і озера;
  • Річки й річечки.

Найбільш сприятливий час для лову карася припадає на пізню весну і самий початок літа. В цей час йде в основному великий карась, він активний і невибагливий до наживки.

Так як хижак теж активний, то об'єкт нашого інтересу змушений ховатися. В цей час він тримається поблизу очеретів та іншої водної рослинності, тому його можна успішно ловити поплавковою вудкою з берега.

Поплавочная оснащення буде актуальною протягом усього літа, до того ж це одна з класичних оснасток, доступних як за ціною, так і по техніці навіть для початківця рибалки.

Поплавочная оснащення буде актуальною протягом усього літа, до того ж це одна з класичних оснасток, доступних як за ціною, так і по техніці навіть для початківця рибалки

Досвідчений рибалка з першого погляду зможе визначити, водиться в водоймі карась чи ні.

Для комфортного проживання ця риба віддає перевагу мілководні ставки і озера, береги яких обрамлені очеретом, а дно - мулисте.

Глибина такого водойми рідко перевищує 1 метра. Це ідеальні умови для карася. Взимку водойма практично повністю промерзає, інша риба вижити не може, а карась заривається в мул і спокійно зимує в ньому. На глибоких водоймах практикується ловля карася з човна і на снасті для далекого закидання.

Майстерність лову карася полягає в основному в умінні з величезної кількості насадок і наживок вибрати те, що в даний день рибі найцікавіше, на що вона клює саме тут і зараз. Це можуть бути:

  • Насадки рослинного походження;
  • Тварини наживки;
  • Штучні ароматизовані насадки.

Снасті для карася

У магазині можна купити вже готову снасть. У неї входить поплавочная вудка на карася, оснащення вже зібрана, і вам залишиться тільки визначитися, на що ви будете ловити. Якщо ви націлені саме на риболовлю, а не на відпочинок на водоймі, готову снасть доведеться налаштувати, але це можна буде зробити вже на місці.

Якщо ви націлені саме на риболовлю, а не на відпочинок на водоймі, готову снасть доведеться налаштувати, але це можна буде зробити вже на місці

Змінна оснащення для поплавковою вудки на карася

Більшість рибалок воліє збирати снасть самостійно з окремих елементів. Для цього необхідно знати, який поплавок краще, які потрібні гачки, яку волосінь використовувати для повідків і яке вудилище краще взяти.

Вудилище для лову карася на поплавкову вудку

Для лову карася підійде будь-який поплавковою вудилище. Його вибір багато в чому залежить від умов лову.

Порада

У затягнутих рослинністю заводях зручніше ловити штекерним вудилищем, так як в цьому випадку буде менше неточних закидів, і наживку можна доставляти точно в вікна.

Більшість рибалок при ловлі карася обходяться маховими і болонськими вудлищами і при цьому домагаються хорошого результату.

Маховою вудкою снасть без праці закидається на відстань до 15 метрів. Зазвичай більшого й не потрібно. Ця снасть і оснащення для лову карася багатьом знайома з дитинства, але використовувати новинки теж буває корисно.

Сучасний гумовий амортизатор полегшує виведення великого карася і запобігає обриву снасті.

Болонська вудка дозволяє робити далекі кидки. На відміну від махової вудки на карася оснащення болонської більш делікатна. Волосінь тут застосовується більш тонка, що не дає використовувати її в місцях з рясною рослинністю. При форсуванні таких місць обрив снасті практично гарантований. Болонським вудилищем можна користуватися як з берега, так і з човна.

поплавок

При лові карася на поплавкову вудку слід з особливою увагою поставитися до вибору поплавка. Однозначно відповісти на питання про те, який поплавок краще, складно, так як це залежить від умов:

  1. Якщо ловити з човна на водоймі зі стоячою водою, то можна обійтися легким поплавком. Дальньої занедбаності тут робити не потрібно, адже можна впритул підпливти до заростей рослинності, а ось клювання буде добре видно. При приводнюванні легкий двограмових поплавець не буде розполохувати рибу.
  2. Для риболовлі в вітряну погоду вибирайте поплавок з невисокою антеною.
  3. При лові з берега найчастіше використовується ковзний поплавець, його вага вибирається з тим розрахунком, щоб можна було без проблем докинути снасть до перспективної точки. Для лову карася з берега використовують 5-грамові поплавці.

Особлива увага приділяється огрузке поплавка.

Для лову карася над водою повинна залишатися тільки верхня частина антени, її ще називають робочою. Визначити її можна по яскравому забарвленню. Виступати з води повинна тільки пофарбована в контрастний колір вершинка антени.

Зазвичай на поплавці є цифри, за якими легко можна визначити, якої ваги повинен бути вантаж. Якщо вказано два значення, то перша цифра позначає вагу поплавця, а друга - вага грузила. Від цього і треба відштовхуватися.

Ще один сучасний елемент оснащення - це самоогруженний поплавок з регульованим вагою. На кілі такого поплавця є шайби, які в міру необхідності знімаються.

гачки

Гачок для лову карася повинен бути невеликим. Якщо відштовхуватися від європейської класифікації, його розмір відповідає № 14 - 18. Які гачки потрібні для лову карася, залежить від його ваги.

Чим більше карась, тим менше повинна бути цифра на упаковці. По російській класифікації підійде «п'ятірка» або «сімка».

Якщо мета полягає в тому, щоб відсікти дрібного карася, вибирайте гачки з укороченим цівкою.

Якщо важливо кількість, а не якість, підійде гачок зі стандартним цівкою. Часто підсічений карась сходить. Щоб такого не траплялося, вибирайте гачки з жалом, загнутим всередину: по-перше, не буде «порожніх» клювань, по-друге, зменшиться кількість сходів.

Існує думка, що на чорний гачок карась бере охочіше, але з цим можна посперечатися.

При ловлі на манку або тісто зручно використовувати гачки з пружинками. На них насадка тримається набагато довше, ніж на звичайних гачках.

Гострий гачок в підсічці більш ефективний, тому періодично слід перевіряти, чи не затупився він. При виборі гачка в розрахунок йде і те, яка наживка або насадка буде використовуватися.

Насадити мотиля на товстий гачок вийде навряд чи. В цьому випадку його ставлять подрібніше або переходять на більш велику наживку. Точно так само не вийде насадити великого хробака на невеликий гачок. Колір гачка - ще одна важлива деталь. Його підбирають під колір наживки.

повідець

При ловлі на штекерное і махове вудилище поводок можна не використовувати, але тільки в тому випадку, якщо діаметр основної жилки становить 0,16 мм. При оснащенні на карася для повідця беруть більш тонку волосінь. Це може бути флюорокарбон , Товщина якого не перевищує 0,12 мм.

грузило

Поплавочная вудка на карася, оснащення якої не передбачає використання самоогруженного поплавка, комплектується одним або декількома грузилами. Вони можуть мати форму дробинки або оливки.

Залежно від виду оснащення використовується та чи інша форма, нерідко можна бачити комбінацію з дробинок і оливки.

При використанні спортивного поплавка краще працюють рознесені по волосіні дробинки. Також вибір грузила залежить від умов водойми.

Якщо карась воліє клювати на підйом, то найменша дробинка розташовується практично впритул до гачка. У деяких видах оснасток грузило взагалі не використовується.

В яких випадках використовується поплавочная, а в яких донна снасть

Ловля карася може відбуватися і на донні снасті. Дуже ефективний у цьому випадку фідер. При ловлі на фідер важливо підібрати хорошу Карасін підгодовування. Корм повинен бути ароматним, фракція - дрібної.

Ще один різновид донної снасті на карася - пружина. Чекати клювання на пружину доводиться довше, але хороші великі екземпляри будуть потрапляти частіше, ніж на поплавкову вудку, хоча інтенсивність клювання може бути нижче.

Донна снасть більш ефективна на далеких закинув, особливо - на водоймах з течією. Для лову на невеликому мілководній ставку зручніше користуватися поплавковою вудкою. Щоб було простіше зробити оснастку для поплавковою вудки на карася, пропонуємо подивитися відео.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: