Статьи

Звідки взявся мем «вінішко-тян», як дізнатися цих дівчат і що вони говорять про себе

В кінці літа на «Двач» почали обговорювати типаж дівчат-підлітків, які схоже виглядають: носять короткі стрижки, фарбують волосся в яскраві кольори, вибирають речі певних брендів і слухають одну і ту ж музику. БігПікча розповідає, звідки взялося слово «вінішко», хто до них належить і що про це думають самі дівчата.

почали обговорювати

«Вінішек» об'єднують в першу чергу за зовнішніми ознаками. Головні риси такої дівчини - стрижка каре і круглі окуляри без діоптрій, волосся часто пофарбовані в яскравий неприродний колір (рожевий, зелений) або освітлені. Одягатися вони можуть в закриті скромні сукні, речі від російських брендів вуличного одягу на кшталт «Дзига», «Юність» та «Супутник 1985». З верхнього одягу - чорне пальто. Можуть носити панчохи або колготки в крупну сітку, часто чокери. Маленький скейт, рюкзак Fjallraven і кеди Vans, татуювання на кирилиці і макіяж з яскравими стрілками.

Маленький скейт, рюкзак Fjallraven і кеди Vans, татуювання на кирилиці і макіяж з яскравими стрілками

Через кольорових волосся в «вінішко» визначили навіть дочка Олексія і Юлії Навальних, а також учасницю Pussy Riot Надію Толоконникову зразка 2014 року.

Через кольорових волосся в «вінішко» визначили навіть дочка Олексія і Юлії Навальних, а також учасницю Pussy Riot Надію Толоконникову зразка 2014 року

Спочатку описувати розрізнені риси «вінішек» почали на «Двач». 26 серпня хтось запитав, чи є назва у такого типажу, і аноніми вирішили його придумати. Пропонували варіанти «постмодерн-педовка», «каре-педовка», «мейнстрімна п..да», «пітераска» і «нітокаякакфсе», але зупинилися на популярному в соцмережах слові «вінішко» (в оригіналі - «винішко»).

да», «пітераска» і «нітокаякакфсе», але зупинилися на популярному в соцмережах слові «вінішко» (в оригіналі - «винішко»)

Чи то зменшувально-пестливе, то чи зневажливе «вінішко» в твіттері вже років зо два асоціюється з дівчатами, які в соцмережах пишуть в основному про їжу, алкоголь і відносинах з чоловіками, - правда, виглядати вони при цьому можуть як завгодно. Потім до нового терміну додалося слово «тян» (тобто «дівчина»), яке прийшло з аніме.

Спроби дати найменування такого стилю одягу були і до цього: ще в 2015 році в паблік «ВКонтакте» схожих дівчат називали «абстрактними».

6 вересня про «вінішкових» тред написав у себе в соцмережах адміністратор «Двач» Наріман Намазов, і після цього про «субкультурі» стали одне за іншим розповідати інтернет-видання. Багато з цих статей не давали відповіді, що, власне, об'єднує прозваних «вінішко» дівчат, крім зовнішніх ознак. Знайти відповідь на це питання ми спробували в тред «Двач».

Як аноніми визначають «вінішек»

- Юний вік.

- Декларований інтерес до мистецтва і виставкам, артхаусного кіно та літератури, андеграунду, цитування філософів.

- Декларований інтерес до мистецтва і виставкам, артхаусного кіно та літератури, андеграунду, цитування філософів

- Фемінізм, бодіпозітів, веганство або вегетаріанство, боротьба за права тварин.

- пансексуальність: потяг до всіх людей, незалежно від статі і орієнтації.

- Книги: Мандельштам, Бродський, Кафка, Стівен Фрай, а ще, здавалося б, призабуті Паланік і Берроуз.

- Музика: постпанк, вічхаус і інша електронна музика і в той же час «Громадянська оборона», «Сплін» і порівняно нові групи з Росії на кшталт «байраки» і «пішли Моллі». Хтось приписує їм інтерес до баттла і молодим і не дуже реперів: Pharaoh, Babangida, ЛСП, Паша Технік. Здається, тут аноніми об'єднали абсолютно всі останні музичні захоплення модної молоді.

- Інтернет-культура: паблік «Лентач», Clique, «Абстрактні меми для еліти всіх сортів», любов до стікер. У соцмережах одноманітні фотографії, одні і ті ж пози і фільтри.

- Фільми Долана, Marvel, серіали «Доктор Хто» і «Шерлок», бажання долучитися до культури «Нерд».

- Пишуть вірші, малюють черепа в Скетчбук, вважають себе художницями або поетесами.

- романтизує самотність, смерть, психічні хвороби: депресію, шизофренію, біполярні розлади (вважається, що останнім в масову моду ввів репер Оксімірон з треком «Біполярочка»), говорять про себе як про трохи ненормальних.

- романтизує самотність, смерть, психічні хвороби: депресію, шизофренію, біполярні розлади (вважається, що останнім в масову моду ввів репер Оксімірон з треком «Біполярочка»), говорять про себе як про трохи ненормальних

оригінал твіти

- Придумують незвичайні псевдоніми замість прізвищ. Як приклад один з анонімів перерахував такі варіанти: Анастасія Кот, Галина Собака, Соня Тесла, Дар'я Моргенштерн, Олександра Штрошер, Тетяна Цігельштейн, Марія Борштангберг, а також вказав, що в паспорті у таких дівчат - «стандартна рязанська прізвище, якась Кузнєцова або Петренко ». Також можуть називати себе «Настасья Пилипівна», «Анна Кареніна» і «Пульхерія Олександрівна», «хоча не читали ні Достоєвського, ні Толстого».

- Люблять Петербург.

- Ходять на вписки, а в Петербурзі - в нічні клуби «Поверхи» і «Іонотека». Фотографуються на тлі картин.

- Ну і, зрозуміло, люблять вино, але нібито віддають перевагу дешевим напої з коробки. Можуть курити і вживати наркотики.

Хтось із анонімів запитав, що ж у всьому цьому поганого, і йому відповіли, що творчий образ цих дівчат - це ширма, лицемірство і поза заради уваги. Ці дівчата нібито вважають себе не такими, як усі, а насправді вони нерозумні, поверхневі, нецікаві і сконцентровані на зовнішньому вигляді, прагнуть тільки до грошей, а на виставки ходять лише заради Селфі.

Деяких бентежить те, що на фотографіях «вінішко» прагнуть виглядати «сором'язливими і розумними дівчатами», але в той же час, на їхню думку, ведуть розв'язний спосіб життя: «п'ють до втрати пульсу і сплять з першими зустрічними». Один з користувачів поскаржився, що якщо в 2014 році можна було шукати «няшу-стесняшу з каре», то тепер це ознака «вніманіеб..ді». Як приклад подібної «няши» в тред привели коротко стрижену героїню аніме Мисак.

До того ж дівчатам поставили в провину те, що всі вони однакові пустушки, які не можуть самостійно створити собі образ і копіюють стиль і інтереси один у одного.

На початку вересня в соцмережах почали з'являтися жарти про «вінішко» і пародії на них.

У соцмережі «ВКонтакте» були створені співтовариства « Вінішко-тян на кожен день »І« Вінішко-тред ».

У соцмережі «ВКонтакте» були створені співтовариства «   Вінішко-тян на кожен день   »І«   Вінішко-тред   »

Хтось зробив вінішко-стікери для месенджера Telegram.

Аккаунт все того ж «Двач» запропонував ще й образ «вінішко-куна», тобто юнаки.

Деякі звернули увагу на те, що зовні під образ «вінішко-тян» ідеально підходить героїня Наталі Портман у фільмі «Леон».

А якщо судити тільки по зачісці, то сюди можна віднести і маму Дяді Федора з Простоквашино.

25 вересня мем «вінішко» дістався і до Тіни Канделакі: медіаменеджер написала про нього в своєму Telegram-каналі. Над черговою спробою телеведучої «хайпануть» на популярній у молоді темі негайно познущалися в «вінішко-тред».

«Ніколи не думала, що доведеться пояснювати дітям, що це за субкультура« вінішко », чому імітація читання Бродського і відвідування виставок заради Селфі роблять таких дівчат об'єктом насмішок і що не так з окулярами без діоптрій.

Ще пояснила, чому залишатися собою в будь-якій ситуації - найчесніший і комфортний варіант. Правда, розтлумачити творчість «байраки», «пішли Моллі» і плюси вічхауса не зуміла ніяк: все-таки різницю поколінь нікуди не приховати ».

Тіна Канделакі

Критика жартів і реакція дівчат

Багато хто помітив, що «вінішко» приписують все ті ж риси, що колись «Ванильк», «ТП», «духовно багатим дів» і хіпстера: псевдоінтелектуальні, псевдобогемность, зарозумілість, клішірованние смаки, навіть літературні уподобання ті ж самі. Через кілька років змінилися лише деякі зовнішні прояви (музика, манера одягатися і фарбуватися) та любов до конкретних паблік і стікери.

На «Двач» навіть згадали, що в 2010 році Ванильк присвячували точно такі ж треди. Користувачі пояснили це тим, що молодіжна мода швидко змінюється, але підлітки незмінно протиставляють себе суспільству і вважають себе вище інших людей. На іміджбордах знайшлися і ті, хто встав на захист субкультур: «Я вибираю вніманіеб..дей, творчих« особистостей »з каре, хіпстера, позирав, пі ... ів, трапів, модників замість гопників, бидланов і АУЕшніков. Сподіваюся, коли-то процентне співвідношення перших перевищить друге ».

Хтось сказав, що у дівчат красивий стиль і не варто його висміювати, а один користувач «Двач» вказав на лицемірство чоловіків, які теж хочуть кимось здаватися, а не бути, і створюють собі бажаний образ простими засобами: «бугурт від баб, що створюють собі богемний спосіб поверхневим споживанням вторинної масової культури і аплікацією кількох кліше, що циркулюють в мемеплексе @ Сам створюєш собі образ трансгуманістів і майже що наукової еліти читанням пізнавальних паблік під «ВКонтакте», покупкою найпростішого телескопа і відвіданий ием конференцій по ДжаваСкрипт ».

Хтось сказав, що у дівчат красивий стиль і не варто його висміювати, а один користувач «Двач» вказав на лицемірство чоловіків, які теж хочуть кимось здаватися, а не бути, і створюють собі бажаний образ простими засобами: «бугурт від баб, що створюють собі богемний спосіб поверхневим споживанням вторинної масової культури і аплікацією кількох кліше, що циркулюють в мемеплексе @ Сам створюєш собі образ трансгуманістів і майже що наукової еліти читанням пізнавальних паблік під «ВКонтакте», покупкою найпростішого телескопа і відвіданий  ием конференцій по ДжаваСкрипт »

Багато дівчат в соцмережах знайшли в «вінішко» свої риси (кольорова помада, пірсинг), обурилися, що їх зараховують до якоїсь субкультури, і порівняли ці жарти з анекдотами про стереотипних блондинок.

Були і готові поіронізувати над собою.

https://twitter.com/nt__10/status/908638798485098501

На сайті This is Media, на якому був опублікований один з найпомітніших текстів, присвячених «вінішко», з'явилася відповідна стаття. Її автор запропонував називати чоловіків, які критикують дівчат, «поколінням віскарік».

«Баби ... Чи можна назвати бабами представниць жіночої статі орієнтовно 15-17 років? В общем-то, без різниці. Суть - в іншому. Знову вони вигадали щось нове і стадно стали приміряти це на себе. Якщо раніше вони не любили читати, робили романтичні Селфі і були натурами надчуттєвими (що, якщо чесно, теж його не задовольняло), то тепер вони (що набагато страшніше) все без винятку обстригли волосся, стали читати книги поза шкільною програмою і цікавитися сучасним мистецтвом і кінематографом, намагаючись наповнити себе знаннями і стати цікавими співрозмовницями.

Ось навіщо вони це роблять? Невже вони, дурненькі, не розуміють, що все участь Правильною Дівчата в діалозі з Чоловіком зводиться до того, щоб захоплено слухати його промов, дивуючись тому, як він може розкритикувати будь-яку точку зору? »

сайт Memepedia поговорив з кількома дівчатами і хлопцями, чиї фотографії без їх відома з'явилися в тематичних тред. Одна з опитаних заявила, що зовсім не схожа на «типову вінішко», якою її представили в інтернеті.

«До цього процесу я ніяк не ставлюся, не кажучи вже про те, що я зовсім не вживаю ні вино, ні алкоголь. Ніс не проколот, книги в руках вже багато років не тримала. Більш того, не відвідую сумнівні місця, як «Іонотека» ».

Інша дівчина назвала тренд «псевдосубкультурой, учасниці якої навіть не знають, що вони в ній перебувають». Вона стверджує, що феномен «вінішек» синтезований штучно з «мемних образів минулого - тамблер-герл, ванілек і псевдоелітного передплатників МХК».

«Будьте обережні, це вже не іронічний стьоб, як два роки тому, це навіть не звичайна агресія, як раніше в сторону« ТП »і« ванілек », щоб виділитися в очах товаришів, мовляв,« аянітакая ». Це сама справжня травля. І всі, хто потрапляє під пункти «вінішко» і через це зараз терпить глузування, насправді самі звичайні дівчата свого покоління ».

Що про все це думає БігПікча

Так, багато перераховані в матеріалі дівчата зовні схожі до ступеня змішування. Але ми вважаємо, що їх об'єднує хіба що загальна манера одягатися, фарбуватися і фотографуватися, по якій можна нічого з упевненістю сказати про їх переваги в музиці, кіно, літературі і напоях (алкогольних чи ні), а також сексуальних партнерів і способах проводити дозвілля. Подібні «субкультури» можна винаходити хоч кожен сезон - разом зі зміною трендів в одязі, макіяжі і музиці.

Просто інтернету потрібні були нові герої для жартів, а висміювати хіпстера непристойно вже котрий рік. Ми пережили гостроти про бородань, хлопців з підворіть на джинсах, вейперах і велосипедистів. Якщо говорити про дівчат, то це були так звані педовкі, Херка, емо, ТП, «гламурне кісо» (хтось ще пам'ятає це словосполучення?), Мукли, ванількі, хіпстерші, фітоняшкі і тамблер-герл, мають найтісніший контакт з стилю до нинішнім «вінішко». Переживемо і це.

Переживемо і це

Дивіться також: Поверніть свій 2007-й: що сталося з емо-кідамі 10 років по тому

Чи можна назвати бабами представниць жіночої статі орієнтовно 15-17 років?
Ось навіщо вони це роблять?
Ось ще пам'ятає це словосполучення?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: