Маринований виноград є закускою на любителя, і тільки справжні гурмани здатні оцінити неповторний смак ягід, схожих на оливки. Ще не закінчився сезон винограду, рекомендуємо встигнути спробувати цей рецепт.
Маринований виноград - це традиційна закуска на вірменському святковому столі. Його можна заготовлювати про запас і зберігати протягом року. Такий виноград можна не тільки використовувати в якості оригінального доповнення до сирної або ковбасної нарізки, а й додавати замість оливок або маслин в салати, м'ясні страви.
Маринад для винограду готується з додаванням різний пряних приправ. Букет ароматів і смаків можна варіювати. Для маринованого винограду необхідно вибирати як світлі, так темні сорти ягід. Головне, щоб вони були стиглими і мали щільну, неушкоджену шкірку.
Про рецепті
Кухня: Вірменська.
Категорія: консервування, закуска.
Спосіб приготування: маринування і стерилізація.
Загальний час приготування:
30 хв.
Кількість порцій: 800 мл.
Складові:
- великий темний виноград - 1 кг
- цукор - 3 ст.л.
- сіль - 1 ст.л.
- оцет - 50 мл
- гвоздика - 2 бутона
- кориця - 1/2 ч.л.
- вода - 400 мл.
Спосіб приготування
Великий, здоровий виноград слід промити під проточною водою. Для того щоб при заливці шкірочка НЕ ушкодилася, ягоди необхідно на 5 секунд занурити в окріп, а потім в холодну воду.
Окремо необхідно приготувати маринад. Для цього в емальовану каструлю потрібно налити воду і розчинити в ній цукор і сіль. Потім, для додання заливці аромату і поліпшення смакових якостей, кинути в неї два бутони гвоздики і всипати корицю. За бажанням в маринад можна додати зерна коріандру, гірчиці або горошок запашного перцю.
Поставити маринад на вогонь і довести до кипіння. Потім відразу ж зняти з вогню і влити оцет.
Ягоди винограду слід відокремити від гребеня і щільно вкласти в стерильну банку. Детальніше про стерилізацію банок - тут .
Повільно, щоб ягідки не потріскається, залити виноград гарячим маринадом.
Після цього банку необхідно відразу ж закатати. Потім її потрібно занурити на дві третини в гарячу воду і простерилізувати протягом 5 хвилин після закипання.
- Далі банку з виноградом слід закутати в рушник і дочекатися, поки вона повністю охолоне. Після цього її можна прибрати в шафу. Через 2 тижні маринований виноград буде готовий.


Господині на замітку:
- Маринований виноград - це цілком самодостатня закуска з незвичайним смаком. Однак її красу в тому, що її можна поєднувати з різними продуктами. Спробуйте приготувати канапе з сиром і маринованим виноградом. Або розріжте кожну ягідку навпіл і прикрасьте сирним мусом.
Автор: Гаяне.