Статьи

Віджимання соку з винограду

  1. Що краще: купити або приготувати самому?
  2. способи віджиму
  3. Як зробити соковижималку для винограду?

Виноградний сік люблять багато. Але приготувати його в домашніх умовах непросто, адже для цього доведеться робити віджимання соку з винограду. А це пов'язане з певними труднощами. Виноградний сік люблять багато

Ягоди винограду містять найбільшу кількість корисних речовин у початковому вигляді, проте термін їх зберігання досить невисокий, тому на зиму можна вичавити з них сік.

Що краще: купити або приготувати самому?

В основному фрукти або ягоди їдять свіжими. Так вони зберігають максимум вітамінів і приносять більше користі. Але зберегти їх в первісному вигляді проблематично і навіть неможливо. Всі фрукти і ягоди рано чи пізно обов'язково зіпсуються або згниють. Тому люди намагаються якось їх переробити, щоб мати можливість вживати в їжу взимку. Одним з варіантів є віджимання соку. Тим більше що цей продукт повністю зберігає властивості початкового продукту.

Тим більше що цей продукт повністю зберігає властивості початкового продукту

Склад винограду.

У супермаркетах, звичайно, можна знайти безліч фірм, що випускають соки різних смаків і сумішей. Зустрічаються навіть різноманітні змішані варіанти з різних соків. Але все покупні соки не замінять вам натурального, тому що там чи ні справжнього соку, або дуже мала частка натурального продукту. Крім того, там містяться барвники та консерванти. Якщо ви хочете отримувати від соку користь, то краще нікому не довіряти своє здоров'я і зробити віджимання винограду в домашніх умовах. Ще один позитивний момент власного приготування соків в тому, що подібного роду напій можна зробити з абсолютно будь-якого сорту. При цьому незалежно від виду корисні властивості соку будуть зберігатися.

Всі вітаміни, присутні в ньому, дуже важливі для нормальної життєдіяльності людини. Сахароза і фруктоза, що містяться у величезній кількості, необхідні для прискорення метаболізму, а також для вироблення енергії.

Мікроелементи важливі для підтримки тонусу. Досить одного стакана, щоб людина могла швидше і ефективніше працювати. Обов'язково рекомендується вживання виноградного соку при настанні сонливості. Такий напій підвищує рівень гемоглобіну в крові, стабілізує кількість лейкоцитів і еритроцитів.

Дуже корисний сік для роботи серця, добре допомагає при отруєннях. Для поліпшення апетиту можна випити склянку за півгодини до їди. Так що обов'язково потрібно заготовлювати сік, і краще, якщо в домашніх умовах.

способи віджиму

Віджимати сік можна різними способами.

Віджимати сік можна різними способами

Схема ягідного преса.

Якщо потрібно віджати всього півсклянки для дитини, то досить буде скористатися щільною тканиною або марлею. Але, як правило, смачного соку потрібно більше, і тут без спеціальних пристосувань не обійтися. Наприклад, для цього можна обзавестися соковижималкою. Перша-ліпша соковижималка не годиться для переробки винограду, тому що в ньому занадто багато дрібних кісточок. А ось шнековая точно підійде. Особливо якщо ягід для виготовлення соку трохи. Придбати її можна в магазині. Важливо простежити, щоб у ній було металеве ситечко, що оберігає від попадання виноградних кісточок в свіжовичавлений сік. В іншому випадку вони можуть зіпсувати його своєю гіркотою. Особливу увагу слід приділити матеріалу сита, оскільки його осередки забиваються, а іноді навіть приходять в непридатність. Дана соковижималка всім хороша, але навряд чи вона підійде для переробки великої кількості ягід.

Спорудити подобу соковижималки можна і з того, що є під рукою. Найпростішим способом віджиму соку буде перекрутити ягоди на м'ясорубці з наступним віджиманням отриманої маси через щільну тканину.

Ще один незвичайний спосіб - за допомогою жіночих колготок. У них потрібно насипати виноград, один кінець закріпити у дна будь-якої підходящої ємності, а верхню частину потихеньку закручувати. Тканина буде скручуватися, тиснути ягоди, а сік витікати. При цьому всі відходи залишаться в колготках.

Такі засоби хороші, якщо потрібно переробити трохи винограду. А якщо урожай великий, то краще спорудити прес самому.

Як зробити соковижималку для винограду?

Прес для віджиму винограду можна зробити як стаціонарним, так і переносним. Це буде залежати від того, як рама буде кріпитися до станини. Для початку потрібно підібрати ємності, в які буде засипатися виноград. Для цього знадобляться старі каструлі, відра і навіть бак. Розміри їх повинні трохи не збігатися. У обох ємностей потрібно зрізати дно. У ємності поменше, свердлом робляться отвори, щоб сік міг вільно витікати. У другій ємності з одного боку знизу вирізається невелика частина, щоб сік міг швидко потрапляти в піддон.

Виготовляти соковижималку слід на совість, тільки так вона прослужить довгий час. Для основи потрібно використовувати метал або міцну деревину. На підставку (станину) потрібно закріпити піддон з металевого листа. На ньому має бути скошений стік. Навколо всього піддону робляться бортики, крім того місця, де буде зливатися сік. Зверху ставляться каструлі, при цьому менша ємність з дірками повинна знаходитися всередині більшої.

Для такої соковижималки обов'язково потрібен гвинтовий прес. Для цього буде потрібно купити або десь замовити гвинт, знайти сам прес (можна використовувати фланець-заглушку) і раму. У гвинта зверху повинен бути важіль, який буде приводити в рух всю систему. Прес з'єднується з гвинтом. Тепер залишається тільки зібрати виноград, і можна приступати до переробки.

Такий варіант саморобної преса не є остаточним. Все залежить від фантазії, а також від того, які інструменти і матеріали є під рукою. Виноград може давитися двома вулицями, ногами або руками. Головне, щоб процес заготовки соку був нескладним. Тоді сім'я зможе насолоджуватися смачним соком цілу зиму.

Отримавши сік будь-яким з цих способів, його необхідно вжити відразу або закатати в банки. Якщо цього не зробити, то сік починає бродити і потихеньку перетворюватися в вино.

Для приготування соку в домашніх умовах можна скористатися і соковаркою. Тоді не потрібно буде кип'ятити отриманий продукт. Він уже буде схильний до термообробці. Перевагою цього способу також є відсутність необхідності відділення ягід від самих гілок і їх вичавлювання.

Що краще: купити або приготувати самому?
Що краще: купити або приготувати самому?
Як зробити соковижималку для винограду?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: