Статьи

RETERA.RU - Залитий ноутбук: що робити?

  1. Знеструмила НОУТБУК І ЗЛИТИ ЖИДКОСТЬ
  2. РОЗІБРАТИ і просушити НОУТБУК
  3. РЕАНИМАЦИЯ

Значна частина не гарантійних поломок ноутбуків відбувається через потрапляння на них рідини. Це може бути звичайний стакан води, гарячий чай з лимоном і цукром або що-небудь спиртне. У більш рідкісних випадках волога може потрапити в ноутбук під час дощу або при інших форс-мажорних обставин (домашні тварини входять в список цих обставин і є особливо небезпечними). Однак якщо власник ноутбука швидко відреагує на ситуацію, то є висока ймовірність того, що залитий апарат вдасться відремонтувати. Даний матеріал буде деяким «мануалом» до того, що слід робити, якщо Ви перекинули на свій мобільний комп'ютер келих-другий.

Наприклад, багато користувачів люблять розділяти годинник серфінгу або спілкування в соціальних мережах з чашкою гарячого чаю (якщо чай з цукром, то він становить велику небезпеку для ноутбука). Один ніяковий рух і половина вмісту гуртки перекидається на клавіатуру. Ваші дії в такому випадку повинні бути негайними - чим швидше ви знеструмити лептоп, тим краще.

Знеструмила НОУТБУК І ЗЛИТИ ЖИДКОСТЬ

Не можна витрачати дорогоцінні секунди на процедуру стандартного завершення роботи системи, збереження документів і відправлення повідомлень «ой, я залив ноутбук, що робити?» Знайомим і друзям в ICQ. Необхідно швидко висмикнути шнур живлення безпосередньо з ноутбука (так швидше), швидко перевернути апарат і витягти акумулятор. Одночасно з переворотом ноутбука з нього почне витікати пролита рідина (по можливості її потрібно вилити всю). Вилити рідину можна поклавши ноутбук на рівну поверхню клавіатурою вниз. Кришку ноутбука краще відкрити, щоб уникнути попадання вологи на матрицю.

Випливає з надр ноутбука рідина слід збирати губкою або ганчірочкою, інакше після зворотного перевороту вона може знову стекти всередину. На цьому один з найважливіших і не вимагають зволікань етапів закінчився.

РОЗІБРАТИ і просушити НОУТБУК

Наступним логічним кроком є ​​звернення до фахівців в спеціалізований сервісний центр. Однак дуже часто люди після сушки ноутбука намагаються його включити, не усвідомлюючи, що робити це категоричний забороняється - є небезпека замикання. Навіть згодом засохлий солодкий чай може закоротити ланцюга не гірше перемички. Більше 80% людей з допитливими умами все ж намагаються включити ноутбук, і якщо він включається, то продовжують на ньому працювати і далі. Саме останнє, як правило, призводить до подальшої неремонтопригодной поломки апарату.

Серед користувачів існує думка, що якщо після висихання рідини ноутбук включається, значить лихо обминуло. Але це не так! Якщо ноутбук залитий водою, чаєм, алкоголем або іншою рідиною, то після потрапляння на його електронні компоненти вона почне їх руйнування.

Потрібно розуміти, що навіть після ретельного видалення вологи зовні корпусу, частина рідини потрапляє на материнську плату і починається неминучий процес корозії. Чіпи, розташовані на ній, немов губки, затягують під себе вологу і при їх робочої температури, швидкість корозії тільки збільшується. Чим більше струм, що протікає по доріжках, тим швидше йде процес Кородування.

РЕАНИМАЦИЯ

Багато людей, вважають, що в сервіс центрах є якась особлива процедура початкового пожвавлення апарату. Однак «спокутувати» материнську плату в ультразвукової ванні не вийде через її великих габаритів. Через це інженери часто вдаються до нижчеописаній операції.

Припустимо, ви перебуваєте у від'їзді, у відпустці на малозаселених острові або на вахті в Сибіру Припустимо, ви перебуваєте у від'їзді, у відпустці на малозаселених острові або на вахті в Сибіру. До найближчого СЦ їхати на поїзді, летіти на літаку, плисти на кораблі і ще 90 кілометрів на собачій упряжці. Це означає, що можна вжити заходів з порятунку мобільного комп'ютера самостійно. Для цього вам знадобляться: прямі руки, кілька викруток, непотрібна зубна щітка, ватяні палички, зубочистка, ластик, спирт і, в ідеалі, балончик зі спреєм-очищувачем.

З предметами першої необхідності, схоже, все зрозуміло. А ось балончик зі спреєм-очищувачем навряд чи випадково потрапить у поштову валізі серед теплих речей або купальників.

Самим бюджетними коштами, крім спирту, є очищувач-спрей YA XUN 538A DRY, який продається в магазинах електротоварів за ціною 200-300 руб. за 400-мілілітрові балончик.

Отже, при наявності всіх перерахованих коштів приступаємо до «ремонту» ноутбука:

Насамперед розбираємо ноутбук, щоб дістатися материнської плати і уважно її оглядаємо (бажано під лупою). Важливо ретельно розглянути всі елементи, визначити чи немає в місцях пайки почорніння, білого або жовтого нальоту.

Важливо ретельно розглянути всі елементи, визначити чи немає в місцях пайки почорніння, білого або жовтого нальоту

Якщо ви знайшли елементи з нальотом, то його слід видалити, зачистивши це місце жорсткої зубною щіткою. Можна обережно прочистити відстань між ніжками елемента зубочисткою, а також, рекомендуємо локально протерти спиртом. Сліди окислення з контактних майданчиків легко прибираються звичайною гумкою. Як правило, в таких випадках після чистки елемента слід його пропайка, однак, якщо у вас не ні навичок, ні паяльника, то цю операцію можна трохи відкласти.

Якщо ж рідини на материнську плату потрапило багато, то її необхідно промивати цілком. Для наступної операції потрібно зняти всі навісні (процесор, оперативну пам'ять, модуль WLAN і ін.). Обов'язково зняти батарейку CMOS!

Деякі рекомендують промивати плату під струменем теплої води, зчищаючи наліт зубною щіткою. Однак після цієї операції потрібна тривала сушка. Ми ж, для початку рекомендуємо нанести спирт на «залиті» місця плати, а потім за допомогою ватних паличок зчистити наліт і засохлу вологу.

Ми ж, для початку рекомендуємо нанести спирт на «залиті» місця плати, а потім за допомогою ватних паличок зчистити наліт і засохлу вологу

Після всього можна "закріпити" результат нанесенням спрею-очищувача, який випарується із залишками вологи. Якщо ви впевнені, що волога не залишилася під корпусами мікросхем, то ноутбук можна спробувати зібрати і включити. У нашому випадку ноутбук не заробив, тому що на тильній стороні "матері" прогнили ніжки мікросхеми, а також частина доріжок в самій друкованій платі.

У нашому випадку ноутбук не заробив, тому що на тильній стороні матері прогнили ніжки мікросхеми, а також частина доріжок в самій друкованій платі

Після операції чищення, по можливості, ми все-таки рекомендуємо відвезти ноутбук до фахівців, щоб вони перевірили цілісність пайки і доріжок друкованої плати.

Так буде виглядати мікросхеми ноутбука, який працював після потрапляння різних речовин на материнську плату. У більшості випадків це придатні до ремонту випадки:

У більшості випадків це придатні до ремонту випадки:

Відновленню не підлягає

Відновленню не підлягає

Материнка і обидві планки пам'яті можна викинути

Материнка і обидві планки пам'яті можна викинути

молоко

молоко

борщ

борщ

Коте


Так як в більшості випадків рідина проникає всередину ноутбука через клавіатуру, то їй також потрібно приділити трохи уваги. Якщо ви пролили звичайну воду, то можна не турбуватися і просто залишити клавіатуру сушитися. А ось якщо на неї потрапив солодкий чай, каву або будь-яка інша, при висиханні липка, рідина, то її потрібно також чистити. Як правило, залита тільки частина клавіатури, тому методом натискання клавіш визначаємо, під які все ж потрапила і засохла волога, знімаємо їх і промиваємо (спиртова ванночка, тепла вода). Для кращого ефекту знімається і «миється» сама кнопка і її кріпильний механізм.

Після зворотного збірки ноутбука бажано запустити стрес-тести, перевірити стабільність роботи компонентів і перевірити всі клавіші клавіатури. Однак слід розуміти, що якщо волога десь залишилася, то з часом ноутбук все одно вийде з ладу.

PS Якщо у вас є домашня тварина, а при роботі від ноутбука дивно пахне, то, ймовірно, необхідно виконати всі вищеописані дії. Адже до вашого приходу слідів вологи зовні може і не залишитися.

Disclaimer: стаття має ознайомлювальний характер. Автори матеріалу не несуть відповідальності за експерименти читачів. Якщо Ви в чомусь не впевнені, чи варто звернутися в авторизований СЦ.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: