Статьи

Холодець - рецепт найсмачнішого холодцю з фото від моєї прабабусі!

  1. продукти
  2. Кілька корисних порад, як приготувати холодець смачніше

Холодець сьогодні рідко хто варить Холодець сьогодні рідко хто варить. А навіщо? Адже зараз в маркетах можна купити все. Або в кулінарії замовити, в ресторані, на крайній випадок. Відвикають жінки готувати такі смачні і, до речі, корисні закуски, і їх сім'ї звикають до незрозумілого вигляду і смаку заливним та ін.

Хочете дізнатися, як правильно зварити смачний холодець? Озброюйтеся всім необхідним, вирушайте на кухню. Разом зі мною, крок за кроком, ми і зробимо те, чого, безсумнівно, хочуть ваші домашні. Вони назавжди запам'ятають і аромати, які будуть розноситися по всьому будинку під час готування, і цей неповторний смак, який ні з чим не зрівняти. І взагалі, холодець прикрасить і святковий стіл, і звичайне сімейне меню урізноманітнює.

Зміст статті:

З чого готують, як правило, холодець? Список продуктів досить просторий. Та й у будь-який господині, яка готує часто це блюдо, є свій набір. Не зайве буде сказати, що для цієї страви гарні будь-які види м'яса, плюс, різні смакові добавки у вигляді морквини, цибулі, часнику та ін. Мій холодець готувався з ніжок - свинячих і курячих.

На жаль, є два недоліки у холодцю. Перший - він миттєво з'їдається. Другий - багато часу на підготовку. Але все це того варте! Якщо ви варите вперше, варто разок це зробити, і проблем з холодцем ніколи не буде.

продукти

  • Ніжка свиняча - 1 шт
  • Ніжка куряча - 3-4 шт
  • Цибулина - 1 шт
  • Морква - за бажанням
  • Часник - побільше
  • Лавровий лист - 2-3 листочка
  • Перець горошком - 20 шт
  • Сіль - на ваш смак
  • Спеції - за бажанням

Як смачно зварити холодець в домашніх умовах - покрокова інструкція з фото

А чи знаєте ви, що раніше холодець не зважав вишуканою стравою? Так, після застіль у нас прийнято тоді було збирати всі залишки зі столів і, заливши водою, кип'ятити. Остудивши цю масу, її роздавали простому люду. Ну, а прабатько сучасного холодцю - це застиглий суп м'ясний з наваром, який сіверяни зберігали на холоді. Він міцно відновлював сили і насичував. Нам же поки потрібно взятися за м'ясо. Промиємо ніжки, очистимо їх ретельно. Промивши під струменем холодної води, залишимо їх на чверть години, вимкнути.

Промивши під струменем холодної води, залишимо їх на чверть години, вимкнути

Крок 1. Заливаємо ніжки водою

Щоб у нас вийшов бульйон, який застиг б потім з шматочками м'яса, ставши схожим на желе, як це бувало у наших предків, наллємо в каструлю правильну кількість води. Тобто вона повинна підніматися над м'ясом на чотири-п'ять пальців. Включимо газ і почекаємо закипання, цей момент не варто пропускати. Чому? По-перше, ви не встигнете зняти всю накип, і це відіб'ється на всьому. По-друге, бульйон не буде настільки прозорим, як цього хотілося б. Словом, нічого очікувати апетитно виглядати. Тому, зменшивши після закипання вогонь, знімаємо цю пінку, поки від неї не залишиться і сліду. На варіння виділимо півтори години, після чого покладемо в каструлю морква, приготовані спеції, цибулю і курячі ніжки.

Крок 2. Додамо ніжки курячі та спеції

І знову забудемо про холодець, згадавши, як це холодець завоював нашу кухню! Виявляється, французам, точніше, моді на французьке, ми можемо бути зобов'язані тому, що це блюдо міцно прописався на наших столах. Тамтешні кухаря, несучи щось своє, придумали і заливну рибу зі спеціями для царських застіль. А для простого люду більш звичним була багатогодинна варіння м'яса, до такої міри, щоб воно від кісток відходило. Так повинно бути і у нас. Повернемося на нашу кухню, адже вже пройшло години чотири після того, як ми курку поклали? Прийшла пора трохи підсолити блюдо і додати в нього дрібненько накришений часничок.

Крок 3. Висипаємо нарізаний часник в каструлю

Любіть зелень? Відмінно. Додайте в каструлю її хвилин за 5 до закінчення варіння. Але перш за все нам потрібно, вимкнувши газ, вибрати все м'ясо і кістки, овочі і приправи з каструлі. М'ясо відокремилося від кістки? Тим краще, менше роботи! Викладемо всі в миску, нехай остигає.

Крок 4. остужіваем м'ясо

І ось він, це чудовий момент, коли потрібно розлити бульйон по тарілочках. Але до цього розріжемо на дрібні шматочки м'ясо. Наріжемо красиво морковочку. Все це покладемо на дно піалочек, в які будемо розливати холодну. А ще нам треба буде обов'язково процідити бульйон. Якщо цього не зробити, холодець не матиме прозорості. Словом, викладемо на дно тарілочок часник, зелень і моркву, зверху - шматочки м'яса (наполовину ємності, або так, як вам більше подобається, чим більше м'яска, тим краще схопиться холодне), і заллємо цю красу процідженим і злегка остигнув бульйончиком.

Крок 5. Розіллємося бульйон в піалки

Хтось може запитати - а де желатин? Мовляв, з ним холодець міцніше застигає. Але я ніколи його не кладу, адже він змінює смак! Якщо ви клали правильну пропорцію ніжок, бульйон, розлитий по піалах, застигне дуже швидко, навіть просто на підвіконні. Інший раз, особливо в морози, вистачає чверті години на застигання, і вже можна пробу знімати!

Крок 6. Готову страву

Кілька корисних порад, як приготувати холодець смачніше

  • Не бійтеся, що на варіння йде 6 годин. Час пролетить швидко.
  • Головне, щоб вогонь був маленький, а блюдо нудилося, а не кипіло.
  • Желатин кладуть, якщо немає достатньої кількості м'яса або ніжок, які і дають желирующий ефект.
  • Солимо в кінці приготування, адже за 6 годин бульйон википає.
  • Воду можна додавати ні на якому етапі - цієї порції цілком вистачає.
  • Холодець просто показаний тим, хто страждає артрозами, артритами, остеохондрозом та при переломах.

А навіщо?
Хочете дізнатися, як правильно зварити смачний холодець?
Чому?
Повернемося на нашу кухню, адже вже пройшло години чотири після того, як ми курку поклали?
М'ясо відокремилося від кістки?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: