Ще одна огіркова заготовка, яка багатьом любителям огіркової консервації припаде до смаку. Це салат Ніжинський з огірків на зиму. «Тезка» однойменного сорту дуже смачних пізніх огірочків і невеликого містечка в Чернігівській області. До речі, в Ніжині встановлено цікавий пам'ятник «фірмовому» огірочки.
Рецепт наш, так би мовити, з історією. Був такий Гостовский салат, робили його багато консервні заводи на державному рівні. Дехто ще пам'ятає ряди баночок з цим салатом в магазинах часів СРСР. Були ще солоні Ніжинські огірки, але це вже зовсім інший рецепт. Ми сьогодні про салаті 🙂
Я познайомилася з Ніжинським огірковим салатом під час навчання, один раз дегустувала його у хлопців, сусідів по гуртожитку. Вони подавали його до смаженої картоплі :). Подробиць не пам'ятаю, але сподобалося однозначно. Смак запам'ятала. Так і залишився б цей салат спогадом про юність, але якось «потрапила» в журналі на вдалий рецепт Ніжинського салату з огірків, - поділився хтось із читачів. Спробувала приготувати на зиму, і ось уже кілька років - Ніжинський салат з огірків - обов'язкова заготівля на зиму. Закриваю його не дуже багато, але баночок десять зазвичай виходить :). Об'єктами, як правило, стають великі, але не перезрілі огірки.
Рецепт зручний тим, що можна використовувати не самі ідеальні за формою плоди. Для нас форма великого значення не має, - все одно ж будемо нарізати.
Основні складові цього салату - огірки, цибуля і зелень кропу. Ну і заливка, звичайно.
Я зустрічала в мережі різні варіанти цього салату, в яких, наприклад, цибуля і огірки беруться порівну. Один раз спробувала, не дуже сподобалося, ну, дуже багато цибулі, огірки якось губляться на його фоні. У нас же салат з огірків все-таки :).
Я експериментально за кілька більш-менш спроб «вивела» ідеальне для себе співвідношення - 4: 1. Тобто на одну частину цибулі беремо чотири частини огірків (за вагою)
Ще кілька слів про кропі. Він обов'язковий в цьому рецепті, надає «фірмовий» смак, але (!) Я не дуже люблю в готовому салаті різаний кріп після теплової обробки. Тому кладу цілі гілочки кропу на дно банки, а при подачі Ніжинського салату взимку посипаю його свіжим або замороженим кропом. Так що н страждає ні смак, ні вид. Рекомендую! 🙂
Рецепт на 4-5 банок місткістю 0,5 л
Нам необхідно::
- Огірки - 2 кг
- Цибуля ріпчаста -0,5 кг
- Кріп - 2-3 гілочки на одну 0,5 л баночку
- Сіль - 1 ст. ложка - з гіркою
- Цукор - 1-2 ч. Л.
- Оцет 9% -6 ст. ложок
- Масло рослинне рафіноване -1,5 склянки (100-125 мл)
- Перець запашний і чорний горошком - по 2-3 шт. на банку
приготування:
- Огірки миємо й нарізаємо на кружечки або половинки (залежить від розміру огірків)
- Цибулю нарізаємо півкільцями середньої товщини
- Змішуємо вищевказані інгредієнти і додаємо сіль, цукор, оцет і рослинне масло.
Все ще раз акуратно перемішуємо і залишаємо на 1-3 години для виділення соку. Деякі рецепти рекомендують для прискорення цього процесу прогріти овочеву суміш на слабкому вогні. Може воно і має сенс, але я так не робила ніколи, вважаю за краще, щоб все йшло природним шляхом. Поки майбутній салат настоюється і виділяє сік, пару раз його можна перемішати.
- Баночки для салату потрібно ретельно вимити, але не стерилізувати, цю процедуру ми будемо робити разом з складовими Ніжинського 🙂
- На дно посуду укладаємо гілочки кропу, кілька горошин перцю і, при бажанні, шматочок гострого перчика чилі.
Я додала в цьому році, на мою, навіть занадто багато.
Буде гострий сюрприз декому взимку :). Заповнюємо банки огіркової -луковой сумішшю і гарненько ущільнюємо. Не переживайте, вміст при нагріванні підніматися і зривати кришки не буде, тому утрамбовують з легким фанатизмом. Інакше, є шанс, що баночки будуть неповними.
- Накриваємо кришками, поміщаємо в каструлю, дно якої застилає рушником або викладаємо спеціальну підставку, і заливаємо теплою (не гарячою!) Водою, доводимо до кипіння і стерилізуємо 15-20 хвилин. Далі, закочує банки і вкутуємо до охолодження.
Салат «Ніжинський» з огірків на зиму готовий! Він втратив свій яскравий колір, але сподіваюся придбав той самий «Ніжинський» смак.
Після приготування не рекомендую відкривати банки раніше, ніж 2 тижні, щоб салатик настоявся і придбав свій характерний смак. Втім, це стосується будь-якої консервації на зиму 🙂
Заходьте на нові рецепти і готуйте із задоволенням!
Завантаження ...