Статьи

Професійна робота зі спалахом

  1. Використання другого спалаху Додати другий спалах (для освітлення волосся, фону або чого б то не...
  2. Управління другий спалахом (Canon)
  3. З якої відстані можна фотографувати зі спалахом
  4. Як збільшити відстань до об'єкта зйомки
  5. Управління світлом для створення ефектних фотографій
  6. Портрет зі спалахом на заході

Використання другого спалаху

Використання другого спалаху

Додати другий спалах (для освітлення волосся, фону або чого б то не було) дуже просто. Коли спрацьовує перший спалах, вона активізує другу, і обидві спрацьовують одночасно. Припустимо, що ви вирішили додатково висвітлити волосся людини на фотографії. Встановіть спалах позаду об'єкта зйомки. Але не просто позаду, а трохи правіше, якщо перший спалах ви тримаєте в лівій руці. Щоб встановити другий спалах, можна скористатися кріпленням Justin Clamp, щоб закріпити її на будь-яких підручних предметах. Можна також встановити другий спалах на штативі, переконавшись в тому, що він не потрапляє в кадр. Налаштуйте другий спалах на бездротове підключення. Яскравість другого спалаху можна налаштувати прямо на фотоапараті.

Управління другий спалахом (Nikon)

Управління другий спалахом (Nikon)

Яскравість другого спалаху, найімовірніше, буде потрібно зменшити. При цьому яскравість першої повинна залишатися незмінною. Саме для цього в фотоапаратах і вбудована функція роздільної настройки спалахів. Зменшити яскравість зовнішніх спалахів (або взагалі відключити їх) можна безпосередньо з меню фотоапарата, тоді вам не доведеться бігати від спалаху до спалаху, щоб їх налаштувати. Для цього користувачам фотоапаратів Nikon буде потрібно виконати дії, описані нижче. На задній панелі спалаху виберіть для другої зовнішнього спалаху категорію Group В. Ось і все настройки, які необхідно виконати на спалах. Тепер для настройки яскравості другий зовнішнього спалаху вам досить натиснути кнопку Menu на задній панелі фотоапарата, перейти до розділу Custom Settings і вибрати підміню Bracketing / Flash. У цьому підменю відзначте пункт Built-in Flash і, прокрутивши список опцій, виберіть режим Commander Mode. тепер зовнішня спалах , Яку ви тримаєте в лівій руці, буде ставитися до групи Group А. Друга зовнішня спалах відноситься до групи Group В (як ми її і налаштували). Тому для настройки яскравості другого спалаху в групі Group В потрібно змінити значення в крайньому правому полі Comp. Перемістіть курсор в це поле і введіть значення -1,0 (як показано на малюнку), щоб зменшити яскравість спалаху на одну одиницю. Тепер зробіть пробний знімок і проаналізуйте отриманий результат. Якщо другий спалах висвітлює об'єкт занадто яскраво, зменшіть її яскравість, ввівши значення -1,3. Знову зробіть пробний знімок, і так до тих пір, поки яскравість освітлення не буде вас влаштовувати. Щоб повністю відключити другий спалах, в групі Group У перейдіть в поле Mode і змініть в ньому значення на "-". Друга зовнішня спалах буде відключена. Перша зовнішня спалах контролюється аналогічним чином, тільки шляхом зміни параметрів в групі Group А. Головне, не забувайте про те, що для спрацьовування зовнішніх спалахів вбудований спалах фотоапарата повинна бути піднята (якщо у вашому фотоапараті немає вбудованого спалаху, ви можете використовувати блок бездротового управління SU-800).

Управління другий спалахом (Canon)

Управління другий спалахом (Canon)

Для підключення другого спалаху Canon Speedlite (щоб висвітлити волосся або фон) на її задній панелі натисніть кнопку Zoom і утримуйте її, поки екран не почне блимати. Потім поверніть коліщатко управління Select в положення, при якому на екрані з'явиться напис Slave, і натисніть центральну кнопку Select. Тепер обидві зовнішні спалахи будуть спрацьовувати одночасно. Але нам потрібно домогтися того, щоб ми могли налаштовувати яскравість цих спалахів окремо (а не бігати від спалаху до спалаху кожен раз при необхідності внести зміни в їх налаштування). Для цього слід додати другий спалах в окрему групу (Group В). Натисніть кнопку Zoom і утримуйте її, поки екран не почне блимати. Потім поверніть коліщатко управління Select в положення, при якому на екрані з'явиться напис Group В. Тепер можете встановити цей спалах позаду об'єкта і зробити пробний знімок. Обидві спалаху спрацюють одночасно, і якщо виявиться, що другий спалах (розташована позаду об'єкта) буде занадто яскравою, натискайте на кнопку, Zoom, щоб відобразити розділ Ratio (саме в ньому налаштовується яскравість спалаху). Виберіть значення 1: 2 (зменшіть яскравість спалаху) і зробіть ще один пробний знімок. Якщо на ньому (на рідкокристалічному екрані) яскравість другого спалаху буде занадто сильною, зменшіть значення Ratio до 1: 4, потім до 1: 8 і т.д., поки не досягнете потрібного балансу. Перший спалах налаштовується аналогічним чином, тільки попередньо її потрібно додати до групи Group А.

З якої відстані можна фотографувати зі спалахом

З якої відстані можна фотографувати зі спалахом

Наскільки далеко дозволяється відійти від об'єкта, щоб при зйомці зі спалахом отримати відмінні результати? Якщо ви фотографуєте з розсіювачем, пом'якшує світло за рахунок відображення від стелі або використовуєте інші прийоми розсіювання і пом'якшення світла (а ви, в принципі, повинні завжди це робити), то вам небажано віддалятися від об'єкта зйомки більш ніж на 3 метри. На превеликий жаль, якщо ви відійдете далі, то вашої спалаху не вистачить потужності, щоб висвітлити об'єкт належним чином.

Як збільшити відстань до об'єкта зйомки

Як збільшити відстань до об'єкта зйомки

Якщо у вас немає іншого виходу і доводиться фотографувати зі спалахом з відстані більше трьох метрів, потрібно якимось чином збільшити її потужність. В даному випадку можна схитрувати, збільшивши значення параметра ISO фотоапарата (тобто посилити його світлочутливість). Наприклад, якщо ви фотографуєте зі значенням ISO 100 (потрібно завжди прагнути фотографувати з мінімальними значеннями ISO, і про це ми ще поговоримо детальніше), то, збільшивши його до 200, ви збільшите вдвічі чутливість фотоапарата до світла, а, отже, збільшите вдвічі і радіус дії спалаху. При зйомці з відстані 6 метрів ви можете збільшити значення ISO до 200 або 400. Якщо не хочете збільшувати значення цього параметра, то для створення гарного знімка з відстані більше трьох метрів вам потрібно буде (здогадалися?) Зняти розсіювач, щоб збільшити яскравість спалаху і радіус її дії. Особисто я віддаю перевагу збільшувати значення ISO (але це лише моя думка - ви можете чинити по-своєму).

як збільшити потужність спалаху при зйомці з великих відстаней

Якщо вам постійно доводиться фотографувати зі спалахом з великих відстаней (наприклад, робити групові фотографії в приміщенні), то можете придбати ще один розсіювач і вирізати в його верхній частині фрагмент розсіює поверхні, щоб частина більш яскравого світла сильніше висвітлювала об'єкт зйомки

Управління світлом для створення ефектних фотографій

Управління світлом для створення ефектних фотографій

Щоб отримати більш ефектну фотографію замість стандартної, можна обмежити кількість світла , Що висвітлює об'єкт, або змінити форму пучка світла. Освітивши одну частину об'єкта, а іншу залишивши в тіні, можна створити дуже цікаві ефекти. Все домагаються цього по-різному, наприклад, застосовують своєрідний 20-сантиметровий тубус, який грає роль труби, яка направляє світло в потрібну точку. Тубус обертається впритул навколо спалаху (як показано на малюнку) і скріплюється липкою стрічкою.

Портрет зі спалахом на заході

Портрет зі спалахом на заході

Як і у більшості знімків , Зроблених зі спалахом, у цій фотографії також є свій рецепт. Якщо дотримуватися його в точності, можна без особливих зусиль отримувати ті ж результати, що і професіонали. Для початку вимкніть спалах, переведіть фотоапарат в режим зйомки Р (програма) і направте об'єктив в темне небо над вашою головою (але не на захід). Натисніть наполовину кнопку спуску затвора, щоб подивитися на значення діафрагми і витримки, які вибере фотоапарат. Запам'ятайте їх (в даному випадку значення діафрагми становило 5,6, а витримка дорівнювала 1/60 секунди). Тепер переведіть фотоапарат в режим зйомки М (Ручний) і введіть значення 5,6 для діафрагми і значення 1/60 для витримки. (Навіть якщо ви раніше не користувалися ручним режимом зйомки, вам не знадобиться занадто багато часу на роздуми, як встановити значення витримки і діафрагми.) Такі настройки забезпечать вам практично ідеальну картину заходу. Але об'єкт на передньому плані буде майже повністю чорним - на фотографії залишиться тільки силует. Тому вам потрібно увімкнути спалах і зменшити її яскравість приблизно на два ділення. Спалах не повинна бути занадто яскравою, щоб не зробити освітлення неприродним. Вона повинна лише злегка висвітлити голову і плечі об'єкта зйомки. Вам доведеться зняти кілька пробних кадрів, щоб домогтися бажаного ефекту. Головне, запам'ятайте: не міняйте значення витримки і діафрагми - вони практично ідеальні. Ви можете тільки зменшувати або збільшувати (що теж цілком ймовірно) яскравість спалаху. Ось і весь секрет того, як отримати ефектний знімок людини на заході. (Примітка. Якщо фотоапарат вибрав значення витримки менше ніж 1/250 секунди, у вас можуть виникнути проблеми, оскільки багато спалаху / фотоапарати не здатні синхронно спрацьовувати при витримці менше 1/250 секунди. Зустрічаються, звичайно, і винятки, але дане твердження справедливо для багатьох фотоапаратів і спалахів.)

Здогадалися?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: