Статьи

8 рекомендацій на випадок, якщо ви упустили смартфон в воду

  1. дістати швидше
  2. відключаємо телефон
  3. правильно висушити
  4. ніякого фена
  5. Засоби для просушки
  6. тестування
  7. промивання
  8. Страховка на випадок, якщо все погано

На вулиці потеплішало, пікніки і поїздки за місто - в самому розпалі. Тільки уявіть: легкий весняний вітерець, аромат квітучих дерев і ... незабутній звук від зіткнення смартфона з поверхнею води в басейні, річці - або з келихом мартіні. Поїздка до моря або будь-якого водоймища - додатковий ризик того, що ви упустите свій дорогоцінний гаджет в воду, намагаючись зафіксувати резвящегося дитини або красивий захід.

незабутній звук від зіткнення смартфона з поверхнею води в басейні, річці - або з келихом мартіні

Вирішили, що смартфон після такого остаточно «помер»? Не поспішайте: 8 рекомендацій на той випадок, якщо ви упустили свій телефон в воду, вже поспішають на допомогу.

дістати швидше

Якщо телефон впав в басейн або пірнув в унітаз, дістаньте його якомога швидше. Чим довше триватиме «купання», тим більша ймовірність того, що вода проникне всередину і зашкодить телефон. При належній вправності ваш смартфон залишиться цілим і неушкодженим. Але якщо пристрій провалилося в колодязь з відкритою водою або каналізаційний люк, не намагайтеся його врятувати: ризик для життя явно вище, ніж вартість гаджета.

відключаємо телефон

Якщо ви дістали телефон, і з якоїсь причини він все ще включений, вимкніть його якомога швидше. Не можна залишати телефон включеним якщо він мокрий. Якщо екран телефону був вимкнений при падінні в воду, але ви не впевнені, чи був вимкнений сам телефон, перевірте можливість активізувати його, натиснувши на кнопку включення. Якщо телефон увімкнеться, відразу ж вимкніть його; якщо немає - залиште його в цьому стані.

правильно висушити

Після того як телефон успішно вимкнений, вам необхідно його грунтовно висушити. Якщо в телефоні є знімний акумулятор або знімна microSD-карта, треба вийняти її. Дійте аналогічно і з будь-якого роду роз'ємом або знімною задньою панеллю: треба відкрити її і запустити повітря всередину.

ніякого фена

Не намагайтеся висушити мобільний пристрій за допомогою фена. Висока температура може завдати незворотні пошкодження внутрішніх деталей вашого гаджета. Про всяк випадок: чи не кладіть телефон в мікрохвильову піч або морозильну камеру (якщо вам раптом заманеться). Навіть якщо ви десь чули, що таке допомагає - не вірте.

Засоби для просушки

Навіть якщо телефон здається повністю сухим із зовнішнього боку, немає ніякої гарантії, що він сухий і всередині. Щоб виправити це, заповніть будь-яку ємність сирим рисом і повністю занурте туди свій телефон. Рис вбере вологу, яка зібралася всередині телефону, висушивши його зсередини і зовні.

Також можна заповнити ємність і пакетами з силікагелем (такі пакетики кладуть в коробки з взуттям) - і помістити телефон туди. Силікагель - осушувач, який відмінно вбирає вологу, тому підійде для порятунку вашого «потопельника». У ємності, заповненій рисом або такими пакетиками, треба буде залишити телефон мінімум на три доби.

тестування

Після того як ваш телефон реанімовано і висушений, необхідно його включити і перевірити його працездатність. Якщо ж він не включається після підзарядки, схоже на те, що вам не пощастило. Слід зазначити, що потрапила всередину пристрою вода могла викликати ржавение деяких внутрішніх деталей. Якщо це сталося, збої в роботі телефону цілком можливі. В такому випадку краще розпрощатися з вашим «постраждалим».

промивання

Цей спосіб - останній засіб, на яке власник телефону може зважитися в ім'я його порятунку. Ви ризикуєте пошкодити смартфон ще сильніше. Але якщо всі перераховані вище методи не допомогли, можна піти і на цей ризик. Суть цього методу полягає в очищенні пристрою від будь-якої «гидоти», яка могла в нього потрапити, поки він був у рідини (наприклад, сіль з морської води).

Повністю розберіть телефон до мікросхеми, змочіть зубну щітку ізопропіловий спирт з концентрацією більше 90% і акуратно почистіть схему. Ви також можете спробувати занурити гаджет в ізопропіловий спирт і «прополоскати» його протягом декількох хвилин. Однак слід пам'ятати про те, що алкоголь може розчинити клей і викликати незворотні пошкодження мікросхем; тому цей спосіб варто використовувати лише на власний страх і ризик.

Страховка на випадок, якщо все погано

Якщо телефон не подає ніяких ознак життя, пора прощатися з ним. А купивши новий смартфон, застрахуйте нового улюбленця від будь-яких видів ушкоджень. І якщо ви знову втопите гаджет, то зможете придбати новий, який не завдавши серйозної шкоди своєму бюджету.

джерело: yahoo.com/tech

Вирішили, що смартфон після такого остаточно «помер»?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: