Статьи

Очищення води зі свердловини від заліза: способи, фільтри

  1. Визначення заліза у воді
  2. Форми домішок заліза і їх відмінності
  3. Норми заліза у воді
  4. обладнання для очищення
  5. біологічне знезалізнення
  6. окислительное знезалізнення
  7. іонну знезалізнення

водопостачання котеджу або дачі найчастіше реалізується або за допомогою колодязя, або ж за допомогою буріння свердловини.

Другий варіант більш вдалий - оскільки вода, видобута з великої глибини (від 30 метрів і глибше) забруднюється куди менше, ніж вода, що розташовується ближче до поверхні.

Другий варіант більш вдалий - оскільки вода, видобута з великої глибини (від 30 метрів і глибше) забруднюється куди менше, ніж вода, що розташовується ближче до поверхні

Фільтри з дисплеєм для виведення інформації про стан каталізатора

Однак в цьому випадку виникає інший нюанс, який потребує вирішення - наявність домішок заліза, які є досить поширеною серед власників свердловин проблемою.

Визначення заліза у воді

Само собою, що найнадійнішим і найефективнішим способом зрозуміти, чи є залізо в свердловині - це зробити спеціальний аналіз, який точно встановить наявність і кількість домішок. Однак зрозуміти, що якість води далеко від ідеального - можна і самостійно.

Самий явна ознака відхилення - це смак самої води. Рідина з підвищеним вмістом заліза матиме виразний «металевий» присмак, який рецептори відчувають дуже швидко і дуже точно. Звичайно, про точну концентрації в цьому випадку судити не можна ніяк, однак же якщо у Вас виникли такі відчуття - значить, перевищення точно є.

Причому при істотному збільшенні змісту присмак буде відчуватися не тільки в воді з-під крана, а й в напоях - в чаї або каву.

Причому при істотному збільшенні змісту присмак буде відчуватися не тільки в воді з-під крана, а й в напоях - в чаї або каву

Фільтри для очищення води різного об'єму

Увага може залучити ще й поява іржавих патьоків. Вони можуть виникнути на раковині, унітазі, у ванній, душовій кабіні. Якщо нефільтроване вода застосовується для приготування їжі - то іржавий наліт може з'являтися в чайнику і в каструлях. Ще однією ознакою є також втрата кольору білизни після прання.

Ну і ще однією ознакою того, що потрібно очистка води - це зміна її кольору. Цей нюанс, до речі, проявляється далеко не завжди - це залежить від форми домішок.
до меню ↑

Форми домішок заліза і їх відмінності

Домішки заліза в свердловини воді можуть мати різну форму, і в залежності від цього - само собою, що відрізняються характеристики і ознаки. Варіації наступні:

  1. Бактеріальна форма - характеризується появою різнобарвною плівки на поверхні рідини. Згодом наявність таких домішок призводить до появи відкладень на внутрішніх стінках водопроводу.
  2. Органічні сполуки - в цьому випадку вода, що тече з-під крана, матиме легко помітний жовтуватий (чим вище концентрація - тим, відповідно, темніше відтінок) колір. При цьому осаду на дні ємностей утворюватися не буде.
  3. Домішки двовалентного заліза - така «добавка» не викликає зміни кольору самої води (з огляду на те, що вона в ній розчиняється). Помітити це можна по появі осаду (рудого відтінку) на дні ємності з водою, яка простоїть хоча б півгодини-годину.
  4. Домішки тривалентного заліза - призводять до фарбування рідини в бурий колір (знову-таки - чим вище концентрація - тим темніше відтінок) і до появи вищезгаданого осаду.

Приклад розташування устаткування для очищення води

Таким чином крім зміни смаку виконати найпростіший аналіз на вміст домішок можна і своїми руками - просто набравши в будь-яку ємність води і давши їй настоятися якийсь час. Досить буквально години, щоб побачити - чи буде збиратися осад, або ж ні.
до меню ↑

Норми заліза у воді

Наявність заліза у воді зовсім не є смертельно небезпечною проблемою - оскільки цей елемент є життєво важливим для організму людини.

В першу чергу воно необхідне крові - в ній його міститься близько 4 грам. Однак потрапляння в шлунково-кишковий тракт його все-таки не дуже корисно - оскільки воно повільно віддаляється.

Встановленої добової максимальної нормою заліза для дорослого чоловіка є відмітка в 10 мг, для жінки - 18 мг.

Сучасні нормативи, що встановлюються ВООЗ (Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я) не передбачають суворого межі вмісту домішок заліза в питній воді - з огляду на те, що на даному етапі не існує точного підтвердження того, що вони несуть явну шкоду організму.

Фільтр триступеневої очистки

Однак певні обмеження все-таки існують - санітарна норма вмісту заліза становить 0,3 мг в 1 літрі. Слід зазначити, що цей параметр не є небезпечним - він встановлюється виходячи зі смакових властивостей.

Тобто при утриманні домішок, що перевищують 0.3 мг / л, Ви будете відчувати неприємний металевий присмак. При перевищенні концентрації понад 1 мг / л - цей присмак буде відчуватися навіть в чаї або каву.

При цьому вищезгаданий ВООЗ встановлює межі добового споживання заліза, які дорівнюють 0.8 мг на 1 кілограм ваги. Тобто, скажімо, для людини з вагою в 80 кг - межею буде 64 мг заліза. При цьому слід враховувати, що з води людський організм отримує лише близько 10% (решта 90 - з продуктів харчування), а за добу в середньому випиває близько 2 літрів води.

Виконавши Неложними розрахунок, можна зрозуміти, що безпечною концентрацією буде відмітка в 2-3 мг / л. При цьому слід зазначити, що така кількість домішок буде дуже сильно відбиватися на смак - пити воду буде практично неможливо, так що людина легко зрозуміє, що з її якістю точно щось не так, і рідини необхідне очищення.

При цьому слід зазначити, що така кількість домішок буде дуже сильно відбиватися на смак - пити воду буде практично неможливо, так що людина легко зрозуміє, що з її якістю точно щось не так, і рідини необхідне очищення

Орієнтовна схема підключення декількох фільтрів.

Висновок можна зробити такий: при концентрації домішок заліза нижче 2-3 мг / л - очищення не обов'язкова, і необхідна в першу чергу для поліпшення смаку води. Однак крім неприємного присмаку домішки ще і чинять негативний вплив на обладнання - погіршуючи його працездатність.
до меню ↑

обладнання для очищення

Очистка води , Що надходить в будинок, від небажаних домішок в домашніх умовах реалізується за допомогою фільтрів, які працюють за різними принципами.

Варіацій існує кілька, і розрізняються вони як по області застосування (домашня очистка води або промисловість, наприклад), так і по ефективності (в залежності від того, для якої саме концентрації буде використовуватися фільтр).

Читайте також: як влаштований фільтр для очищення води для свердловини .

Конструктивно це виглядає наступним чином: фільтр зовні схожий на газовий балон (мова йде про моделі, що підходять для котеджів). Встановлюється такий пристрій зазвичай поруч з іншим обладнанням систем водопостачання - насосом, гідроакумулятором, нагрівальним котлом.

Сучасні моделі (незалежно від принципу їх роботи) все частіше і частіше комплектуються додатковим функціоналом - блок управління і інформативний екран, до якого підключаються датчики.

Сучасні моделі (незалежно від принципу їх роботи) все частіше і частіше комплектуються додатковим функціоналом - блок управління і інформативний екран, до якого підключаються датчики

Схема проходження води через каталітичний шар фільтра.

На дисплей можуть виводитися дані про стан фільтра і про кількість очищеної води (завдяки чому можна точно контролювати стан робочої речовини і своєчасно його замінювати - хоч своїми руками, хоч за допомогою фахівців).

Читайте також: особливості вугільних фільтрів для очищення води .

При цьому підключення пристрою також можна здійснити своїми руками - моделі мають стандартний тип підключення до водопровідної системи, який реалізується за допомогою клапана.

Тепер - розглянемо, якими ж саме методами можна очистити воду від домішок .
до меню ↑

біологічне знезалізнення

Одним із способів видалення домішок є застосування спеціальних бактерій, які взаємодіють із залізом, переводячи його в окисну форму.

Очищення такого типу реалізована наступним чином: фільтр, в який засипається каталізатор (активоване кокосове вугілля, наприклад). Цей варіант підходить навіть для дуже великої концентрації заліза - до 30 мг / літр.

Приклад розташування устаткування для водопостачання - фільтра та насоса.

Фільтр має і другу ступінь очищення (перша - вплив бактерій) - адсорбцію . Вона необхідна для того, щоб видалити перероблені речовини з води. Однак очищення такого типу не є ідеальною - з огляду на те, що швидкість її досить низька, а для її підвищення - потрібно застосовувати фільтр великих розмірів.
до меню ↑

окислительное знезалізнення

У цьому випадку фільтр буде працювати, використовуючи певні речовини - окислювачі. Це може бути:

  • хлор;
  • кисень;
  • озон;
  • перманганат калію.

Однак таке очищення також не ідеальна - вона підходить в основному для об'єктів великого масштабу, і вимагає додаткової фільтрації. У побуті ж подібна методика реалізована трохи по-іншому. У цьому випадку основою, на якій працює фільтр, є марганцю діоксид - його застосування дозволяє прискорити швидкість проходження реакції окислення.

Він же сприяє затримці домішок всередині очищувача - під його впливом перероблене реагентами залізо буде осідати усередині системи, а потім - при промиванні - віддалятися. Фільтр має певні мінуси - сама конструкція виходить досить важкою.

Читайте також: як вибрати кращий фільтр обезжелезіватель для очищення води ?

Читайте також:   як вибрати кращий фільтр обезжелезіватель для очищення води

Триступеневий фільтр з різними ступенями очищення

До того ж очищення цього типу не справляється з вищезазначеним органічним залізом. Гранична концентрація домішок, з якої може працювати фільтр - до 15 мг / л.
до меню ↑

іонну знезалізнення

Знезалізнення води зі свердловини подібним способом є досить відомою і давно застосовується методикою. В даному випадку очищення відбувається за допомогою фільтра, всередині якого містяться сульфоуглі (зараз замість них частіше застосовують спеціальні склади - іонообмінні смоли на синтетичній основі).

Пристрої, що працюють за такою технологією, хороші тим, що здатні очистити воду , Що містить не тільки залізо, але і інші домішки - на зразок марганцю, який також досить часто присутня в рідині. Однак з органічними сполуками смоли справляються вже гірше - оскільки органіка призводить до утворення плівки на поверхні фільтра, яка знижує ефективність його роботи.

Читайте також: чому корисно зм'якшувати воду методом іонного обміну ?

Ще один недолік полягає в тому, що варіацій складу смол існує досить багато, і вибір їх залежить від параметрів води, які потрібно визначати тільки аналізом. При цьому серед існуючих варіацій саме такий спосіб зараз є найбільш поширеним.
до меню ↑

Етапи монтажу системи для очищення води (відео)

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: