Статьи

Що ми п'ємо: як самостійно перевірити якість води

В Україні з'явився відкритий Реєстр якості води, який дозволяє перевірити рівень забруднення водойм, з яких українці отримують воду для пиття і побутових потреб.

ФАКТ. Державне агентство водних ресурсів створило відкритий Реєстр якості води, інформація в якому буде оновлюватися раз в три місяці. Реєстрація дає можливість кожному українцю дізнатися про стан води поблизу будинку і в місцях відпочинку. Втім, аналіз води представлений в досить складній формі - рядовому громадянину буде важко розібратися з показниками і їх значенням.

ЯК РОЗІБРАТИСЯ САМОСТІЙНО? У реєстрі, доступному українцям, представлений хімічний склад води. Щоб зрозуміти, наскільки забруднена вода, необхідно зіставити ці дані з нормою. У реєстрі дані по 16 показникам, по яким можна зробити висновки про якість води.

Щоб перевірити воду в вашому водоймищі, необхідно знайти її в переліку на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних . Ось кілька основних показників, на які варто звернути увагу.

Ось кілька основних показників, на які варто звернути увагу

БПК. Перший показник в зведеній таблиці моніторингу водних ресурсів називається Біохімічне споживання кисню. Чим вище показник БПК, тим більше забруднений водойму. Бажано, щоб показник БСК не перевищував 3 мг / л.

ЗВАЖЕНІ ВЕЩЕСТВА впливають на прозорість води. Це пісок, глина, мул. Чим вище показник, тим брудніше вода.

КИСЛОРОД розчинення. Низька концентрація розчиненого у воді кисню негативно впливає на екологічні процеси в водоймі. Тому чим вище показник, тим краще. За нормою він повинен бути не менше 4 мг / л.

Сульфату. Високий вміст сульфатів у воді може свідчити про забруднення водойми відходами тваринного походження. Допустима кількість сульфатів у водах господарсько-питного призначення складає 400 мг / л. Для питної води норма дорівнює 250 мг / л.

Хлориду. А ось високий вміст хлоридів свідчить про забруднення води промисловими стічними водами. Хлоридів не повинна перевищувати 350 мг / л.

Амонію Амонію. Іони амонію у великій кількості можуть свідчити про недавнє забруднення води. Амоній володіє сильним токсичною дією. Згідно державним санітарним нормам для питної води, вміст амонію не повинно перевищувати 1,2 мг / л.

НІТРАТИ. Високий вміст у воді нітратів свідчить про забруднення поверхневих вод. Слідкуйте, щоб показник для питної води не перевищував 50 мг / л.

ФОСФОР. Чим більше вміст фосфору у воді, тим активніше відбувається її цвітіння. Посилене харчування водойм небезпечно високою концентрацією бактерій в них. За нормами для питної води, вміст фосфатів не повинно перевищувати показник 3,5 мг / л.

ГПК. Високий показник хімічного споживання кисню свідчить про забруднення водойми окисленими речовинами. Допустима норма для питної води - не більше 0,3 мг О / л.

ЧИ ВАРТО розбиратися? Показники, які представили громадськості в моніторингу, складні для розуміння, проте вони дозволяють контролювати стан води в вашому регіоні і стежити за тим, як вони змінюються: забруднюється вода ще більше, чи діють заходи з очищення водойми, які проводить влада.

Читайте також: ЩО МИ П'ЄМО? ЕКСПЕРТИ РОЗПОВІЛИ ПРО ЯКІСТЬ ВОДИ В УКРАЇНІ

Висловити своє враження

ЯК РОЗІБРАТИСЯ САМОСТІЙНО?
ЧИ ВАРТО розбиратися?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: