Статьи

Як очистити самогон від сивушних. Як очистити самогон від запаху і сивушних масел в домашніх умовах

  1. Що являє собою технологія приготування напою
  2. очищення самогону
  3. Самогон - основа незаперечного напою з оригінальним смаком
  4. Самогон - основа благородного напою
  5. Як визначити, чи є сивушні масла в домашньому самогоні?
  6. Метод очищення самогону активованим вугіллям
  7. Біологічний способ очищення самогону
  8. Криогенний метод очищення самогону
  9. Технологія очищення за допомогою рослинного масла
  10. Чим краще зробити очистку самогону
  11. вугілля
  12. марганцівка
  13. Сухе молоко
  14. Яєчний білок
  15. Замороження
  16. фрукти
  17. сода
  18. Масло
  19. Різні методи очищення.
  20. Народні рецепти очищення самогону.
  21. Нетрадиційні способи очищення самогону.

Інструкція

Заморозьте самогон - від цього його смак покращиться, а вода, примерзнули до стінки ємності, вбере сивушні домішки. Налийте самогон в товстостінний посудину, наприклад, в пляшку з-під шампанського, закрийте і помістіть в морозильник або на мороз на кілька днів. Вода разом з домішками перетворитися в лід. Після цього перелийте чистий самогон в іншу ємність, поки лід не розтанув.

Додайте в 3 л самогонного спирту 50 таблеток активованого вугілля, 2 ст. ложки дубової кори , Дрібку ваніліну, жменю сушеної черемхи і настоюйте тиждень. Після цього процідіть і додайте ще 20 - 40 таблеток активованого вугілля. Залиште настоюватися ще як мінімум тиждень. Або пропустіть самогон кілька разів через фільтр для води, при цьому використовуйте нову касету.

Збийте білок з водою або 200 мл знежиреного молока і відразу влийте в 1 л самогонного напою. Через 2 - 4 дні, коли суміш посвітлішає і пластівці осядуть на дно, прозору рідину перелийте в іншу ємність.

Позбавтеся від неприємного запаху за допомогою вугілля - на 12 л самогону візьміть 400 г свіжих березових вугілля. Наполягайте суміш до тих пір, поки вугілля не осяде на дно і рідина не стане чистою. Потім самогон обережно злийте і розбавте водою (на 2 частини напою 1 частина води). Додайте 800 г товченого родзинок, волоський горіх , Петрушку або яблука і пропустіть самогон повторно через апарат.

Самогон - це алкогольний напій, вироблений в домашніх умовах шляхом перегонки алкогольної маси, яка, в свою чергу, з'являється завдяки процесу бродіння цукру, буряків або інших продуктів, що містять велику кількість крохмалю. Очищення самогон а від сивушних масел - один з найважливіших етапів перегонки, оскільки без неї виникає ймовірність отруєння неякісним спиртом.

Існує кілька варіантів очищення самогону від сивушних масел. Найпоширеніший з них - за допомогою марганцівки. Для очищення за допомогою перманганату калію, необхідно взяти лише кілька крупинок цієї речовини (а точніше 2г. На 1 літр) і додати їх у банку з самогоном. Рідина необхідно розмішати і залишити відстоюватися на кілька днів. Після цього на дні банки з'явиться чорний осад. Необхідно акуратно злити самогон, процідивши його через вату. Слід пам'ятати, що марганцівка не може видалити всі сивушні масла, тому, після її застосування, слід скористатися другим способом.

Другий метод полягає в проціджуванні самогону через саморобний або фабричний вугільний фільтр . Найлегше використовувати фільтр, куплений в магазині. Через нього необхідно процідити всю рідину. Можна виготовити пристрій для очищення самостійно. Для цього слід взяти лійку. На її дно потрібно укласти бинт, складений в кілька слів, а зверху - подрібнений активоване вугілля з розрахунку 2-3 таблетки на літр, або деревне вугілля з розрахунку 50г. на літр. Через вийшов фільтр потрібно процідити весь самогон. Крім того, можна просто кинути вказану кількість вугілля в ємність з самогонкою, а через 3-4 дні перелити її, викинувши вийшов осад.

Ще один спосіб очищення самогону від сивушних масел - за допомогою цільного молока. На один літр браги потрібно приблизно 200г. цього продукту. Відразу після змішування вийде каламутна рідина, однак потім вона відстоїться, і на дно випадуть білі грудочки. Необхідно акуратно злити самогон і позбутися від непотрібного осаду.

Скориставшись наведеними вище порадами, можна значно підвищити якість самогону, позбувшись від сивушних масел. Після цих процедур можна приступати до настоювання спиртного напою.

Відео по темі

У одних людей самогон асоціюється з другорядним спиртним напоєм, яке п'ють тільки в зубожілих селах. Однак, є багато прихильників цього самобутнього російського зілля, які стверджують, що самогон набагато безпечніше паленої горілки, якою переповнені прилавки магазинів. І набагато економічніше. Щоб зробити свій висновок, спробуйте освоїти самогоноваріння будинку і продегустувати напій, приготований своїми руками.

Інструкція

Перш за все потрібно самогонний апарат. Його можна купити в магазині або зробити самому. Для виготовлення найпоширенішої конструкції самогонного апарату потрібні бак або фляга під брагу, градусник, металевий змійовик (закручена в спіраль трубка) для охолодження спиртових парів. А ще приготувати відро або іншу ємність під охолоджувач.

Тепер треба поставити брагу. Існуючі рецепти самогону такі численні, що зупинимося на самому традиційному. На 10 л води взяти 3 кг цукру і 300 г дріжджів. Все розмішати і поставити бродити в темне місце при температурі 20-22 градуси. Брага дозріває приблизно через 5-7 днів. Вихід готової продукції повинен скласти 2-3 л.

Збирають апарат так. На флягу з готової брагою надягають верх дном алюмінієву каструлю, яка підходить по діаметру горловини. У каструлі повинно бути 2 отвори для змійовика і градусника. Поруч з флягою поставити відро або бак з вбудованим в нижній частині краником. Вставити прямий кінець змійовика в отвір на дні каструлі на невелику глибину. Опустити в стоїть поруч бак сам змійовик, його другий кінець герметично з'єднати з вихідним краником.

Всі отвори і щілини на флязі з брагою замазати тестом. Головне, щоб пари при нагріванні браги йшли тільки в змійовик. Закріпити градусник в другому отворі на каструлі. Налити в бак холодну воду. Включити вогонь під флягою і нагрівати її, поки градусник не покажеться 80 градусів. Після деякого часу з краника почне капати самогон.

Потрібно стежити за температурою браги і постійно замінювати воду в бачку на холодну. Так само регулярно робити пробу самогону, коли він перестане загорятися, завершити процес. Тепер необхідно очистити самогону. Це можна зробити, процідивши його через марлю з активованим вугіллям. Якщо самогонку перегнати ще раз, але в більш дрібної ємності, то вона вийде ще міцніше і чистіше.

Зверніть увагу

Наприклад, щоб приготувати високоякісний самогон з тонким ароматом і приємним смаком, можна гнати самогон з цукрового буряка або її вичавок. Але зате саме буряковий самогон як не можна краще підходить для приготування різких міцних напоїв, які до того ж будуть мати низьку собівартість.

Корисна порада

Виходячи з цього, з 5-літрової скороварки виганяється 0,9-0,95 літра самогону, а з 50-літрового бідона - 9-9,5 літрів відповідно. Форму і габарити апарату варто вибирати, враховуючи розміри приміщення, де Ви будете гнати самогон, а так само варто продумати місце, де буде зберігатися це обладнання.

Самогон - відомий міцний напій , Що має багату історію. Приготувати якісний самогон не так-то просто. У початківців «винокурів» далеко не відразу виходить хороший напій - через недосвідченість вони виганяють каламутну рідину.


В етапах виготовлення самогону, від вибору сировини до перегонки і очищення отриманого продукту, бере участь велика кількість різноманітних компонентів. Приготування напою потребують уважного ставлення до дотримання технології.

Що являє собою технологія приготування напою

Приготування самогону - технологічний процес, в якому беруть участь безліч компонентів відразу. На окремих етапах потрібно ретельно дотримуватися температурний режим . Можна виділити такі етапи процесу:
- підготовка сировини;
- бродіння складу;
- перегонка;
- очищення отриманого самогону;
- надання самогону ароматичних, смакових і колірних якостей.

Мутний на вигляд самогон, який має поганий смак і запах, виходить в результаті недбалого ставлення до вимог технології виготовлення, які пред'являються на кожному з її етапів. Якщо використовувати для самогону перестояла брагу, вийде напій з неприємним важким запахом. Якщо допустити під час перегонки закипання рідини, краплі на виході виходять мутними.

Якщо простежити за всіма етапами приготування, вдається отримати не дуже мутний напій, але для поліпшення запаху і смаку краще провести додаткове очищення. Для цього існує безліч способів.

очищення самогону

У самогон, трохи розбавлений водою, кладуть трохи марганцівки - буквально кілька крупинок на кінчику ножа. Повинен вийти трохи рожевий колір. Після цього рідина повинна відстоятися - на це знадобиться 2-3 дні. На дно ємності осідають чорні пластівці. Їх треба постаратися не збовтати при переливанні самогону в іншу ємність, а отриману рідину процідити ще й через подвійний шар марлі або через вату.

Можна провести очистку активованим вугіллям. Проводити її зручно навіть в процесі перегонки. Вугілля можна придбати в аптеці або в зоомагазині - той, що призначений для акваріумних фільтрів, варто зовсім недорого. У воронку укладають шматок вати, накривають бинтом або марлею. На неї кладуть раскрошенную вугілля і підставляють воронку під капає самогон. Якщо здається, що очищати краще в ємності, доступний і такий варіант. Треба приготувати раскрошенную вугілля з розрахунку 50 грамів на 1 літр самогону, засипати в ємність і протягом двох тижнів наполягати. Час від часу суміш треба перемішувати. На закінчення всі профільтрувати через вату.

Очищення з використанням кедрових горіхів. Вони не тільки очистять напій від шкідливих домішок, але і смак пом'якшать. На літр самогону їх потрібно невелика жменя. Настоювати протягом двох тижнів, профільтрувати через вату. Горіхи викинути.

В даний час за допомогою спеціального обладнання , Доступного в продажу, можна самостійно приготувати міцний спиртний напій самогон. Основна складність при цьому - очистити самогон від запаху і сивушних масел в домашніх умовах.


Інструкція

Зверніть увагу, що очистити самогон від запаху і сивушних масел в домашніх умовах можна тільки після того, як він буде повністю приготований, а також охолоне і настоїться не менше доби. При цьому очищення добре піддається продукт, розбавлений дистильованою або джерельною водою до 30-35%.

Ви можете очистити самогон в домашніх умовах за допомогою марганцівки. Для цього додайте в нього кілька кристалів (приблизно пів чайної ложки на три літри) і ретельно перемішайте. Як тільки самогон настоїться і стане повністю прозорим, перелийте його в чисту тару за допомогою шланга. При цьому ні в якому разі не чіпайте осадовий шар на дні.

Наступний етап очищення самогону передбачає використання активованого вугілля (одна упаковка на три літри), фільтрувального паперу і воронки. Помістіть фільтрувальну папір на дно воронки, зверху висипте стовчений активоване вугілля, покривши його другим шаром паперу. Щоб уникнути ефекту «спливання» злегка притисніть по краях верхню серветку.

Щоб повністю очистити самогон від запаху і сивушних масел в домашніх умовах, піддайте його повторної перегонці після фільтрації. Отриманий продукт вже буде безпечним для здоров'я, проте якщо виконати третинну перегонку і третинну очищення, ви отримаєте напій з мінімальною домішкою сивушних масел.

Спробуйте очистити самогон від запаху і сивушних масел з використанням деревного вугілля. роздробити березовий вугілля до дрібної крихти, засипте в самогон (одна жменя на трилітрову банку) і щільно закрийте банку. Щодня протягом тижня сильно збовтують рідина, потім залиште в «стані спокою» ще на 10-12 днів.

Очистити самогон в домашніх умовах допоможе молоко, а, точніше, що міститься в ньому білок казеїн. Це порошок, добре адсорбує сивушні масла і інші небажані домішки, що дозволяє отримати продукт високого ступеня очищення. У домашніх умовах можна просто додати в самогон трохи свіжого молока і яєчний білок. Інший народний спосіб очищення - виморозка. Якщо сильно заморозити самогон, сивушні домішки примерзнуть до стінок ємності, після чого можна просто перелити очищену рідину.

Самогон - це зовсім не обов'язково каламутна погано пахне рідина з поганим смаком. Цьому домашньому міцний напою можна додати благородство за допомогою нехитрих народних рецептів.


Самогон - основа незаперечного напою з оригінальним смаком

З якісного самогону домашнього виробництва можна отримати безліч практично аналогів різноманітних благородних напоїв. Важливу роль в цьому відіграє майстерність самогонника і вміло зварена брага, але найголовнішим є рецепт приготування продукту.

Для отримання пшеничного самогону, за смаком невідмітного від горілки, необхідно зробити закваску з наступних інгредієнтів: цукор 4 кг, мелені зерна пшениці 1 кг, дріжджі в брикеті 100 г, вода 3 літри. Закваску на 5 днів поставте в тепле місце, після їх закінчення додайте 5 кг цукру, 300 г дріжджів і 18 літрів води. Отриману суміш поставте в тепле місце вже на тиждень. Коли брага стане гіркою і світлою, її потрібно процідити і перегнати. З відходів проціджування теж можна зробити напій, досить додати туди відро води, 3 кг цукру, 150 г дріжджів і два рази перегнати.

Для створення самогону «Медок» необхідно взяти 3 кг меду, 300 г дріжджів і 27 літрів води. Брага на тиждень ставиться в тепле місце. Після перегонки має вийти приблизно 7 літрів самогону з багатим і м'яким медовим смаком.

Для створення незвичайного карамельного смаку самогону в 20 літрах води розчиняють 300 г дріжджів і 5 кг карамельних цукерок з будь-якою начинкою за смаком. Брагу ставлять на 9-10 днів в тепле місце. Після перегонки виходить 5 літрів карамельного самогону.

Самогон - основа благородного напою

Тепер після неодноразової перегонки і придбання необхідного майстерності з чистого високоякісного самогону можна приготувати благородний напій. Для створення абсенту необхідно 300 г анісу і 200 г полину залити 10 літрами самогону. Настоюється суміш два тижні і переганяється ще раз.

Щоб приготувати «Кедровочку», потрібно на 3 літри самогону взяти 2-3 столові ложки подрібненої дубової кори, по дві жмені родзинок і кедрових горішків. Настоюється два тижні і переливається в чистий посуд.

Для створення трилітрової банки коньяку необхідно взяти шість свіжого листя любистку, 3 бутони гвоздики, 3 столові ложки квіток звіробою, по дві чайні ложки заварки чорного чаю і розчинної кави. Дайте суміші настоятися пару днів і перелийте в чисту ємність.

Можна скористатися й іншим рецептом для отримання коньяку

Способів «виробництва» самогону існує безліч. особливо вдалі рецепти виготовлення цього алкоголю в незмінному вигляді передаються від покоління до покоління. Деякі ж «винокури» намагаються винайти нові технології виробництва спирту в домашніх умовах і женуть його з самих невідповідних продуктів, наприклад, з томатної пасти або браги на основі фруктових карамельок.

Цілком зрозуміло, що мутнуватий кустарний напій, виготовлений з низькосортної сировини, не може похвалитися високими смаковими якостями і вимагає серйозної ректифікації. Однак, навіть найякісніший домашній спирт потребує додаткової очистки, так як і в ньому містяться домішки, які суттєво погіршують його смак і аромат, та до того ж ще й шкодять організму. Тому професійні винокури розробили кілька дієвих рецептів про те, як очистити самогон від запаху і сивушних масел в домашніх умовах.

Як визначити, чи є сивушні масла в домашньому самогоні?

Щоб упевнитися в наявності домішок в самогоні, потрібно вдихнути його запах, а ще краще - набрати в ложечку і підпалити. Коли спирт вигорить, на дні ложечки залишаться крапельки маслянистої рідини.

Це і є ті самі небезпечні і ганебні сивушні масла, які присутні в будь-якому саморобному алкоголі. Зрозуміло, напій з такою кількістю поганих домішок вживати не можна.


Зрозуміло, напій з такою кількістю поганих домішок вживати не можна

Метод очищення самогону активованим вугіллям

  1. Придбайте в аптеці потрібну кількість упаковок таблетованого активованого вугілля, виходячи із пропорції: 50 г вугілля на 1 літр міцного спиртного напою.
  2. Для посилення абсорбуючій здатності таблетки вугілля дрібно подрібніть і висипте в бутель з домашнім алкоголем.
  3. Посуд з напоєм щільно закрийте пробкою і приберіть в темне місце.
  4. Протягом 2 тижнів по кілька разів на добу діставайте ємність з буфету і ретельно її струшуйте.
  5. На третій тиждень дайте спирту «відпочити» на полиці шафи без струшування.
  6. Після цього злийте освітлити і вже не пахне сивухою самогон з пляшки в іншу тару, процідивши його через 6 шарів марлі. На дні бутля залишиться осад, що випав.


На дні бутля залишиться осад, що випав

Біологічний способ очищення самогону

  1. У пляшку з 1 літром мутного, «пахучі» сивухи самогону влійте 3 збиті в піну яєчні Білки або ½ склянки некіп'яченого коров'ячого молока.
  2. Заткніть посуд пробкою и сильно збовтайте.
  3. Коли молочний або яєчній білок коагулює, тобто згорнеться и випада на дно у виде м'яких сірністіх пластівців, пропустіть напій через складення втрічі чисту полотняну клапоть.

Очищення спирту марганцівкою

  1. У невелика обсязі охолодженої кіп'яченої води розпустіть кристалики марганцівкі.
  2. Дозу перманганату калію розраховують в співвідношенні: 2 г препарату на 1 літр неочищеного самогону.
  3. Влийте концентрований розчин фіолетового кольору в пляшку з напоєм, збовтайте її, і ваш домашній алкоголь знайде ніжно-рожевий колір.
  4. Поставте ємність з напоєм в шафу.
  5. На наступний день дістаньте її. Ви побачите, що самогон знову став прозорим, а на денці пляшки утворився бурий осад.
  6. Акуратно злийте напій з посуду, процідивши крізь товстий ватно-тканинний фільтр.


Акуратно злийте напій з посуду, процідивши крізь товстий ватно-тканинний фільтр

Криогенний метод очищення самогону

  1. Налийте самогон з домішками в металевий посуд і на всю ніч помістіть її в морозильну камеру.
  2. За 12 годин сивушні масла застигнуть і примерзнуть на дно і стін ємності. А чистий спирт, який твердне при температурі близько -60 градусів за Цельсієм, залишиться рідким.
  3. Вийміть посуд з морозильника, чистий алкоголь злийте в пляшку.

Очищення спиртів за допомогою рослинного масла

Цей метод ректифікації заснований на здатності речовин змішуватися тільки з певними типами рідин.

Завдяки цій властивості сивушні масла можуть розчинятися в спорідненої їм середовищі - в рослинному маслі, а етанол і вода - не розчиняться.

При використанні цього способу ректифікації є лише одна складність. В кінці процесу очищення доведеться виробляти додаткову перегонку спирту, оскільки для того, щоб видалити шкідливі речовини, нам треба буде розвести самогон чистою кип'яченою водою до 20-25 градусів.

Розбавляти водою спирт потрібно для того, щоб він легше «розлучився» з шкідливими домішками . Міцний, нерозбавлений алкоголь набагато важче позбавляється від розчинених в ньому сивушних масел.


Міцний, нерозбавлений алкоголь набагато важче позбавляється від розчинених в ньому сивушних масел

Технологія очищення за допомогою рослинного масла

  1. Влийте неочищений, погано пахне самогон у велику емальовану ємність і невеликими порціями додавайте в нього кип'ячену холодну воду. Постійно перемішуйте рідину і домашнім спиртометром перевіряйте її фортеця. Коли відсоток вмісту етанолу в напої стане менше 28 градусів, перелийте розбавлений самогон у велику скляну пляшку до 2/3 її об'єму.
  2. Потрібну кількість рафінованого соняшникової олії влийте в пляшку з алкоголем і щільно заткніть посуд пробкою. Дотримуйтеся пропорції: 20 г рослинної олії на 1 літр розведеного спирту.
  3. Одягніть монтажні рукавички з прогумованими долонями поверхнями і міцно обхопіть бутель двома руками. Трусіть її щосили протягом 5-7 хвилин. В результаті рідина в пляшці стане мутнуватої, але після тряски, біляста субстанція буквально на очах почне розшаровуватися на фракції і освітлюватися.
  4. Залиште посуд з олійно-спиртової емульсією на всю ніч. На наступний день масло з розчиненими в ній шкідливими домішками підніметься єдиним шаром на поверхню.
  5. За допомогою довгого тонкого шланга, опущеного до дна пляшки, злийте чистий самогон в іншу ємність.
  6. Пропустіть його крізь ватно-тканинний фільтр і повторіть перегонку.

Одним із стародавніх ремесел людини по праву вважається самогоноваріння. Протягом багатьох століть, методом проб і помилок, ця процедура вдосконалювалося, щоб зробити якісний продукт. Сьогодні вже всі знають, як очистити самогон від сивушних масел.

Але якщо ви ще ніколи нічого такого не робили, а зараз всерйоз вирішили зайнятися приготуванням домашньої горілки , То вам не завадить дізнатися пару секретів самогоноваріння. Також вам потрібно пам'ятати про наявність небезпечних частинок, від яких краще позбутися. У статті ви знайдете цікаву інформацію, яка ознайомить вас з найбільш ефективними методами очищення самогону.

Чим краще зробити очистку самогону

В інтернеті не проблема знайти величезну кількість корисних порад по позбавленню домашнього алкоголю від сивушних масел і запаху і кожен рецепт має свій головний елемент, який служить фільтром для алкогольного напою . Уважно прочитавши представлену інформацію, ви зможете вибрати той варіант, який вважаєте єдино правильним. Крім того, ви зможете по черзі випробувати всі методи і зупинитися на тому, який для вас найкращий. Єдина умова грамотного використання будь-якого із способів - це суворе дотримання всіх рекомендацій. Пропоную ознайомитися з рецептами більш докладно.

вугілля

Першим, хто допоможе розібратися, як правильно очистити самогон будинку від небезпечних компонентів - звичайне вугілля. Це найвідоміший і дієвий спосіб, адже вугілля дуже доступний і простий у використанні. Він прекрасно адсорбує шкідливі речовини, поглинає і виводить їх. Його потрібно засипати в банку і дати відстоятися до 2-х тижнів.

марганцівка

Вона чарівним способом справляється з проблемою сивушних масел. Розбавлену марганцівку з теплою водою додають в горілку. Фільтрують за допомогою вати. Але цей спосіб не рекомендується фахівцями, оскільки шкоди від калію перманганату не менш ніж від тих же масел.

Сухе молоко

Досить ефективний метод, оскільки до складу молока входить білок казеїн, а він в свою чергу коагулює з домішками небажаних частинок і впадає в осад. На виробництві віддають перевагу такому варіанту. Такий спосіб потрібно використовувати тільки після остаточної перегонки, щоб неприємного запаху і присмаку не було.

Яєчний білок

За прикладом з молочним методом, на дому ми також очищаємо самогон від сивушних масел за допомогою яєчного білка . Він відомий своїм сполучною властивістю, завдяки якому шкідливі речовини впадають в осад під час реакції з алкоголем.

Замороження

Суть такого способу полягає в приморозки шкідливих фракцій до стінок посуду, при цьому спирт залишається. Крім того, фортеця самогону після заморожування стане вище. Також, процес охолодження позбавить цей напій від запаху.

фрукти

Звичайні яблука або моркву допоможуть вам отримати очищений самогон, після чого сивушні масла і запахи зникнуть.

сода

Продукт, який завжди під рукою. Вона здатна очищати різноманітні речі, в тому числі і горілку. Додаємо 10 грам в літр самогону і залишаємо приблизно на добу. Для того, щоб прибрати зайвий осад, можна використовувати вату або марлю.

Масло

Рафінована олія також може прибрати небажані компоненти. Воно змішується зі спиртом, тому сивушні масла в самогоні прилипають до частинок масла. Для такого способу потрібно: 20 грам масла без смаку і запаху, і літр самогону. Посудина потрібно ретельно струшувати кожні 4-5 хвилин кілька разів. Відстоювати близько 12 годин.

Всі зазначені способи допоможуть вам відповісти, як очистити самогон від запаху і сивушних масел в домашніх умовах. Тільки далеко не всі небезпечні речовини випадають в осад, велика частина їх залишається в напої - ось тому важливо ретельно дотримуватися технологію з очищення цього алкоголю. На виробництвах всі ці процеси вдосконалені, модернізовані і ретельно контролюються фахівцями і технологами.

Неприємний запах, домішки і сивушні масла - не такі характеристики потрібні хорошому самогону . Від багатьох негативних якостей напій позбавить фільтрація. Все про очищення самогону Ви дізнаєтеся в цій статті.

Існує два види фільтрації:

  • очищення самогону перед другою перегонкою;
  • очищення самогону після другої перегонки.

Для обох процесів можна використовувати очищення вугіллям, марганцівкою, бентонітом. Щоб не втратити якусь частину напою застосовувати молоко або яйця краще після кінцевої дистиляції. Також не має сенсу вдаватися до допомоги дубових чіпсів перед другою дистиляцією.

Зверніть увагу: будь-який метод очищення, крім використання вугілля, може привести до псування самогону. Якщо таке трапилося, допомогти зможе повторна перегонка . Щоб уникнути цього, користуйтеся виключно вугіллям. Це перевірений спосіб після, якого будь-який напій (алкогольний чи ні, не має значення) повністю очищається від побічних домішок. Всі інші способи - малоефективні і наводимо ми їх в якості довідкової інформації.

Різні методи очищення.

Класична очищення самогону.

Очищення самогону за допомогою перегонки.

Один з найпоширеніших способів глибокого очищення самогону - друга дистиляція, після якої напій стане м'якше. Однак варто пам'ятати, що після повторної вигонки підвищиться фортеця самогону, а обсяг навпаки зменшиться.

Царга.

Якщо Ви хочете спочатку отримати напій без запаху, використовуйте апарат з царгой. Це металева труба, всередині якої знаходиться насадка, наприклад, невеликі мідні спіралі. За допомогою цього наповнювача підвищується фортеця дистиляту, а відповідно і ступінь очищення.


Вугільна очищення самогону
Вугільна очищення самогону.

Активоване вугілля допоможе відфільтрувати не тільки воду, а й алкоголь. Рецепт простий: беремо на л самогону 30 г деревного або 10 г кокосового вугілля , Який засипаємо в ємність з напоєм і залишаємо на 5-7 днів. Професіонали самогоноваріння рекомендують струшувати посудину раз в день весь термін, крім останніх 2-х днів. Після очищення самогону активованим деревним вугіллям напій треба процідити за допомогою марлі або фільтрувального паперу.


Очищення самогону бентонітом
Очищення самогону бентонітом.

Бентоніт - нетоксична натуральна глина. Оптимально підходить для освітлення і фільтрації напоїв. Речовина необхідно розвести у воді в пропорції 1: 4. Для визначення того, скільки розчину необхідно на літр напою, зазвичай проводиться пробна обробка. В середньому потрібно 10 г розведеного у воді бентоніту на 200 мл рідини.

Усунення запаху за допомогою танинов.


Танін - це порошок з серцевини дуба, який видаляє запах самогону
Танін - це порошок з серцевини дуба, який видаляє запах самогону. З його допомогою Ви поліпшите смак і запах кінцевого напою. Підходить не тільки для самогону, а й для похідних від нього, наприклад, наливок. Великий плюс таніну в тому, що при його застосуванні скорочується час витримки.

Усунення запахів дубовими чіпсами.

Дубові чіпси - відмінний засіб для очищення самогону, а також надання йому приємного смаку, кольору і запаху. Витримуючи в трісці свій напій, Ви створюєте аналог якісного напою, дозрівають в дорогостоющего дубових бочках.

Народні рецепти очищення самогону.


Очищення самогону від каламуті холодом
Очищення самогону від каламуті холодом.

Очищення самогону заморожуванням здійснюється просто: треба прибрати ємність з напоєм в морозилку. В результаті сивушні масла перетворяться в крижану кірку, а спирт залишиться рідким в центрі. Вам знадобиться просто перелити алкоголь в іншу ємність. Спосіб поганий тим, що занадто багато алкоголю йде за видатками.

Очищення самогону свіжоспеченим хлібом.

Якщо Ви покладете в самогон старий хліб, він лише посилить його неприємний запах. Зате свіжа буханець додасть напою приємний аромат, а головне - позбавить від сивушних масел.

На 1 л самогону вам знадобиться близько 100 г хліба, який треба дрібно покришити в ємність з напоєм. Хлібна очищення самогону проходить досить швидко: проціджувати рідина можна через 2 дня.

Очищення самогону молоком.

Універсальний матеріалу для очищення самогону та браги - молоко. Працює воно за наступним принципом: шкідливі речовини прилипають до частинок молока і випадають в осад. Отриману в результаті кашку легко процідити за допомогою вафельного рушники, вати або фільтруючого паперу.


На 1 л самогону беруть 100 мл свіжого молока
На 1 л самогону беруть 100 мл свіжого молока.

Очищення самогону яйцем.

Так само, як і в фільтрації молоком, при використанні яєць, в самогоні утворюються пластівці, які вбирають шкідливі домішки.

На 10 л самогону знадобиться 2 яйця (чим нижче якість дистиляту, тим більше знадобиться яєць). Однак яйця перед додаванням треба підготувати: збити з невеликою кількістю води. Вливати в самогон таку рідину треба повільно, постійно перемішуючи алкоголь.

Зазвичай після проціджування процедуру повторюють ще раз, в залежності від отриманого напою.

Очищення самогону содою.

Сода сприяє скороченню кількості сивушних домішок - головної причини специфічного запаху Сода сприяє скороченню кількості сивушних домішок - головної причини специфічного запаху.

Додається вона в співвідношенні 10 г на 1 л алкоголю. Після додавання порошку, рідина треба перемішати і настояти півгодини. Потім знову перемішати і залишити, але вже на 10 годин.

Після самогон знімається з осаду і проціджують.

Нетрадиційні способи очищення самогону.

Як не дивно, народні рецепти є такими ж ефективними, як і класичні. Однак існують і досить дивні рецепти очищення самогону, якими краще не користуватися.

Очищення самогону фільтром для води.

Так деякі любителі домашнього самогону пробували поліпшити якість напою за допомогою фільтра «Бар'єр». Причина такого вибору проста: в ньому міститься іонна смола. Однак є кілька але. По-перше, на виході ви отримаєте мало напою. По-друге, його якість буде сумнівним, адже не всі матеріали для очищення води придатні для самогону.

Очищення самогону медом.


Також не підходить для фільтрації самогону мед
Також не підходить для фільтрації самогону мед. Хоча в інтернеті Ви можете знайти приблизно такий рецепт: самогон після другої перегонки розводимо водою до фортеці в 45 о, кладемо 2 ст.л. меду на кожні пів-літра, збовтуємо, даємо настоятися 2-3 дні. Дійсно з'являться «пластівці», як при очищенні молоком або яйцями, проте дрібні частинки шкідливих речовин і неприємний запах залишаться.

Очищення шунгитом.

Шунгіт - гірська порода; зустрічаються різновиди шунгита чорного, темно-сірого і коричневого кольору.

Також не варто використовувати шунгіт, як камінь для очищення самогону. Зате за допомогою цього природного матеріалу можна очистити воду перед тим, як розбавляти нею самогон.

Очищення самогону сріблом.

Не рекомендується використовувати срібло, причому навіть для фільтрації браги. Іони срібла не дають розвиватися бактеріям і дріжджів. Сріблом можна підвищити якість води, якою Ви будете розбавляти готовий алкоголь.

Ви можете вибрати будь-який класичний або народний метод очищення самогону, або навіть застосувати два різних способу. Наприклад, після першої перегонки очистити вугіллям, а після другої молоком. Проте фахівці не рекомендують Вам застосовувати нетрадиційні способи або неперевірені матеріали. Використання вугілля - найнадійніший і нешкідливий спосіб.

Як визначити, чи є сивушні масла в домашньому самогоні?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: