Статьи

Візерунок хвилі гачком і спицями. | Записи в рубриці Візерунок хвилі гачком і спицями. | Щоденник Жанна_Карпова: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Хвилястий візерунок спицями.

Ажурний візерунок «Павлиний хвіст».

Ажурний хвилястий візерунок для в'язання спицями настільки відомий і популярний, що отримав свою унікальну назву «Павлиний хвіст». Ще його називають візерунок «Хвилі» або хвилястий візерунок, ця назва візерунка говорить сама за себе, так як в візерунку чітко проглядаються хвилеподібні лінії.

Ще його називають візерунок «Хвилі» або хвилястий візерунок, ця назва візерунка говорить сама за себе, так як в візерунку чітко проглядаються хвилеподібні лінії

схема

схема

Хвилясті візерунки спицями дуже ефектно виглядають, тому часто використовуються при в'язанні. Різні популярні журнали з в'язання з року в рік пропонують на своїх сторінках моделі, виконані з використанням ажурних хвилястих візерунків. При цьому саме використання даного візерунка може бути різним, що дозволяє йому завжди залишатися актуальним і затребуваним візерунком.

Дуже незвично і цікаво візерунок може виглядати при використанні різної пряжі, в тому числі секційного фарбування.

При цьому самі хвилі в візерунку можна посилити, зробивши на них акцент кольоровий пряжею. Саме цей ефект ажурного візерунка часто використовується при в'язанні «кольорових» моделей, з використанням різних відтінків пряжі, в тому числі і контрастних.

Візерунок «Павлиний хвіст» активно використовується не тільки в якості основного візерунка. Його нерідко використовують як ефектна вставки. Крім того, хвилястий край полотна, який формує цей ажурний візерунок прекрасно підходить для оформлення низу і краю, тому його нерідко використовують в якості облямівки. Крім усього іншого ажурний хвилястий візерунок можна також чудово поєднувати з іншими ажурними візерунками.

В основі візерунка наступна комбінація:

Додаток петель в ряду - 1 осіб., Накид, * 6 разів (з 6 петель отримуємо 12) чергуються з зменшенням петель - дві осіб. разом, провязани з нахилом вліво * 3 рази, дві осіб. разом, провязани з нахилом вправо * 3 рази (з 12 петель отримуємо 6). Саме цей ряд створює хвилеподібний малюнок. У схемах цього візерунка часто зустрічається неточність: у місці зменшення петель зазвичай вказується один значок - дві петлі пров'язати разом, тоді як насправді нахил цих петель різний: три петлі з нахилом вліво, інші три петлі з нахилом вправо. При в'язанні даного візерунка, як і у всіх ажурних узорах, необхідно стежити, щоб кількість накидов в ряду збігалося з кількістю двох петель, провязани разом. Починати в'язання візерунка завжди слід з трьох петель додавання або зменшення, а не з шести. В іншому випадку полотно буде в'язатися по діагоналі, як якщо б у кожному ряду на початку ми 1 петлю додавали, а в кінці ряду зменшували.

На основі візерунка «Павлиний хвіст» можна створювати багато різних хвилястих візерунків, якщо внести в схему візерунка невеликі зміни. Наприклад, збільшувати кількість рядів в рапорті, «розбавляти» волнообразующіе ряди виворітними або іншими рядами, вставляти між ділянками додавання і зменшення петель ажурні або інші смуги. Так само застосовувати візерунок частково.

Розглянемо один з варіантів в'язання хвилястого ажурного візерунка. Від візерунка «Павлиний хвіст» він відрізняється тільки тим, що в зменшенні між петлями також робиться накид, але для того, щоб кількість петель в ряду залишалося постійним пров'язуються разом не дві петлі, а три. Розглянемо один з варіантів в'язання хвилястого ажурного візерунка

Так як в візерунку є виражені смуги з виворітного петель, то можна початкові ряди провязать хусткової в'язкою: з 1 - 6 ряд всі петлі лицьові (в виворітних рядах теж в'язати лицьові), почавши полотно з такою «хвилі». Якщо орієнтуватися по схемі, то в'язання в такому випадку потрібно почати з 5-го ряду. Далі 7 ряд - лицьові петлі, а 8-й виворітний ряд - виворітні. Далі в'яжемо за схемою 13-й ряд: накид, лицьова * 3 рази, потім чергуємо між собою накид, 3 петлі, пров'язати разом * 6 разів і накид, лицьова * 6 разів., Закінчуючи ряд накид, лицьова * 3 рази. У виворітного ряду в'яжемо всі виворітні петлі. Далі повторюємо останні провязани два ряди: по схемі це 15-й і 16-й ряд. Далі в'яжемо 6 рядів хусткової в'язкою - у всіх рядах (в тому числі і в виворітних) тільки лицьові петлі: по схемі це 17-й - 22-й ряди. Потім за схемою повторюємо все з 1-го ряду.

Якщо в схемі візерунка «Павлиний хвіст» чергувати ділянки зі зменшенням і збільшенням петель в «шаховому порядку» - вийде зовсім інший дуже цікавий ажурний візерунок. Його також можна видозмінювати, створюючи не менш цікаві і ефектні ажурні візерунки.

Схеми візерунків спицями. Приклади різних хвилястих візерунків спицями.

Візерунок «Зигзаг».

Близьким і спорідненим до хвилястим узорів можна віднести візерунок «Зигзаг».

В його основі теж чергування зменшення і додавання петель, тільки додаток, на відміну від хвилястого візерунка, в рапорті робиться один раз: накид, лицьова, накид і зменшення також відбувається одноразово - три петлі, пров'язати разом. Все це дозволяє формувати чіткий зигзаг, відмінний від плавної хвилі візерунка «Павлиний хвіст»

Так само як і хвилястий ажурний візерунок, візерунок «Зигзаг», можна по-різному використовувати при в'язанні. Як і візерунок «Павлиний хвіст», його часто використовують при в'язанні «кольорових моделей» з використанням пряжі різних кольорів, що робить зигзаги більш вираженими і ефектними. На основі візерунка «Зигзаг» можна створювати нові візерунки, видозмінюючи схему візерунка, чудово поєднувати з іншими візерунками.

Хвилястий візерунок можна в'язати і гачком. Ці візерунки, зв'язані гачком і спицями дуже схожі.

В основі візерунка «Хвилі» гачком лежить той же принцип, що і при в'язанні спицями: додаток петель чергуються зі зменшенням, що утворює характерний хвилястий малюнок.

Схеми візерунків гачком. Приклади різних хвилястих візерунків гачком.

В якості ілюстрації були використані матеріали з журналів по в'язанню: «Верена», «Маленька Діана», «Sandra», «Sabrina», «В'язання ваше хобі», «В'язання модно і просто», «Ірен», «Knit moda», «Let's knit series», «Keito Dama», «Журнал Мод» і ін. журналів з в'язання.

Автор: Савельєва Антоніна.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: