Статьи

шовкові тканини

Ш Елк - натуральна нитка, що видобувається з коконів тутового шовкопряда. Шовкові тканини займають друге місце за обсягом виробництва після бавовняних . Така популярність обумовлена ​​винятковими властивостями натуральних шовкових ниток, які за міцністю не поступаються сталевого дроту рівного діаметра, а по еластичності у багато разів її перевершують. Крім того, шовкові нитки мають максимальну стійкість до стирання з усіх існуючих в даний час натуральних ниток.

бавовняних

Шовк є єдиним природним матеріалом, що не викликає жодних алергічних реакцій. Він має здатність запобігати розмноженню патогенних мікробів, повністю виключає появу пилових кліщів (на відміну від пухових виробів) і сапрофітів, не накопичує в собі пил. Володіє брудовідштовхуючими ефектом. Завдяки таким високим показникам шовкові тканини активно використовуються при виробництві постільної білизни та одягу, набиванні подушок і ковдр.

У шовкової одязі прохолодно спекотним літом і тепло вогким зимовим вечором. Адже натуральний шовк має унікальну здатність регулювати температуру в пододежном просторі в залежності від сезону і температури навколишнього природного середовища. Вироби з шовку добре вентилюються і не накопичують статичну електрику.

Шовкові тканини класифікуються наступним чином:

  • »Крепові (креп-шифон, креп-жоржет)
  • »Полукреповие (крепдешин, креп-сатин)
  • »Гладдєвий (полотна, муслін)
  • »жакардові
  • »Ворсові (оксамит, велюр-оксамит)
  • »Тканини спеціального призначення
  • »Штучні вироби

На цій оптимістичній ноті можна було поставити крапку в цій статті, якщо б не одне АЛЕ. Тільки 2% шовкових тканин виробляються з натурального шовку, решта 98% виробляються з хімічних і синтетичних волокон. При цьому на частку хімічних (целюлозних) волокон припадає лише 7% від загального виробництва штучного шовку. Решта 93% ділять між собою різні синтетичні тканини. Натуральний природний шовк, як результат життєдіяльності тутового шовкопряда, можна відрізнити від штучного за результатами згоряння невеликого шматочка матеріалу. Натуральний шовк, як білкове з'єднання, горить повільно, без полум'я і видає запах паленого волосся, тоді як штучний шовк з целюлози горить швидко, з полум'ям і білим димом, видає різкий запах палаючої папери. При наявності в тканини синтетичних волокон, останні взагалі не горять, а скоріше плавляться, залишаючи замість попелу твердий кулька.

Однак не варто лякатися штучних замінників натурального шовку. У них є як свої переваги, так і недоліки, які необхідно знати і правильно оцінювати при покупці шовкового вироби того чи іншого призначення. Головним достоїнством штучних замінників є їх відносно невисока ціна в порівнянні з виробами з натурально шовку. А до недоліків слід віднести невисокі гігієнічні показники деяких штучних волокон. Адже саме ці властивості виходять на перший план при виборі білизни та одягу плательно-сорочного призначення.

Давайте розглянемо характеристики різних штучних волокон шовку: хімічних (целюлозних) і синтетичних.

Целюлоза - це природне високомолекулярна сполука, що отримується з деревини. Це також натуральна речовина. З целюлози отримують віскозне, ацетатні і триацетатні волокна, що відповідають високим гігієнічним вимогам. Віскоза відрізняється високою гігроскопічністю і достатньою термостійкістю. Ацетатні волокна володіють високою пружністю, м'якістю, гарним зовнішнім виглядом, малої сминаемостью, але їх гігроскопічність і термостійкість менше, ніж у віскози. Триацетатні волокна мають високу термостійкість і світлостійкість, малу сминаемость, проте вони сильно електризуються і їх гігроскопічність ще нижче ацетатних.

Синтетичні волокна володіють низькими гігієнічними характеристиками, тому тканини з них виробляються з додаванням віскозних і бавовняних ниток.

Поліамідні волокна (капрон, анид і епант) стійкі до стирання і багаторазових вигинів, але їх гігроскопічність прагне до 0. Крім того, вони мають низьку термостійкість і світлостійкість, підвищеною жорсткістю і погано фарбуються.

Поліефірні волокна (лавсан) також мають високу міцність і еластичність, не мнуться. Однак гігроскопічність лавсанових волокон ще нижче поліамідних. Крім того, висока електрізуемость і схильність до утворення Піллей також не входять до числа достоїнств лавсану.

Вироби з шовку будь-якого походження вимагають дбайливого ручного прання при температурі 30 ° С. Віджимати треба акуратно і без зусиль, а сушити краще в тіні. Гладити шовкові речі необхідно з вивороту, краще трохи вологими. При прасуванні додатково зволожувати тканину не рекомендується щоб уникнути появи плям, які після висихання не зникають.






ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР І ОТРИМАЙТЕ КОРИСНИЙ ПОДАРУНОК,
Допомагає тримати СЕБЕ ЗАВЖДИ У ФОРМІ!


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: