Статьи

Рослинні масла для волосся

  1. 1. Оливкова олія для волосся
  2. 2. Реп'яхову масло для волосся
  3. 3. Мигдальне масло для волосся
  4. 4. Кокосове масло для волосся
  5. 5. Масло виноградних кісточок для волосся
  6. 6. Кетамін для волосся
  7. 7. Масло жожоба для волосся
  8. 8. Масло макадамії для волосся
  9. 9. Масло зародків пшениці для волосся
  10. Примітки про використання натуральних масок для волосся:

Але, на жаль, не все так райдужно і наше волосся постійно схильні до всіляких негативних впливів: спека, холод, сухість, вологість, укладання, вітер, стрес і так далі. Надалі цього наше волосся стає сухим, ламким, тьмяним, з'являється лупа.

Реклама нам обіцяє вирішення цих проблем за допомогою величезного різноманіття косметики для волосся, але ж існують всілякі натуральні масла для догляду за волоссям.

Рослинні масла для волосся

Вони пом'якшують шкіру голови, проникають в стрижень волосини, корисні як для структури волосся, так і для шкіри голови. Набагато краще використовувати нерафіновані олії, так як їх властивості при обробці значно погіршуються.

рекомендовано:

Нормальне волосся: мигдальне масло, масло виноградних кісточок.

Для сухих, пошкоджених, пофарбованих волосся: масло жожоба, масло макадамії, масло виноградних кісточок, масло кокоса, реп'яхову олію.

Для жирного волосся: мигдальне масло, масло виноградних кісточок.

Для зміцнення волосся: масло жожоба, масло макадамії, масло виноградних кісточок, реп'яхову олію, оливкова олія, масло зародків пшениці.

Проти лупи: масла жожоба, касторове масло, реп'яхову олію або масло виноградних кісточок.

1. Оливкова олія для волосся

Але, на жаль, не все так райдужно і наше волосся постійно схильні до всіляких негативних впливів: спека, холод, сухість, вологість, укладання, вітер, стрес і так далі

Для лікування волосся використовувати слід нерафінована оливкова олія. Воно допоможе при тьмяних, сухих, ламких волоссі, при посічених кінчиках, при випаданні волосся і захистить ваші волосся від шкідливого впливу, покривши їх тонким плівкою.

застосування:

Найпростіший спосіб застосування-це додати оливкове масло прямо в ваш шампунь. Але так само можна використовувати як маску для волосся.

рецепти:

Проти тьмяності волосся (для блиску). Збийте 1 яєчний жовток, 2 ст. ложки лимонного соку, 1 ст. ложку оливкової олії і 6 літрів пива. Цією сумішшю вимийте волосся.

Проти ламкості і сухості волосся. Приготуйте суміш з 70 р масла, 150 р рома і 5 р лавандової есенції. Цю суміш масажуйте в шкіру голови і залиште на ніч, а вранці змийте теплою водою.

Проти посічених кінчиків волосся. Нагрійте, не доводячи до кипіння, суміш з 2 ст. ложок оливкової олії, 1 ст. ложки оцту і одного яйця. Цю суміш нанесіть на кінчики волосся і змивається через 30 хвилин.

Оливкова олія в якості маски-кондиціонера для волосся. Змішайте 1/2 чашки меду і 1/4 чашки теплого оливкового масла (якщо у вас жирне або нормальне волосся, краще обмежитися двома столовими ложками олії). Швидко нанесіть, одягніть шапочку для душу або оберніть голову рушником і залиште компрес на 20-30 хвилин. Змийте шампунем і обполосніть.

Якщо меду немає, можна зробити маску з одного тільки оливкового масла. Добре допомагає від ламких кінчиків, сухості волосся, сухої лупи, а при постійному використанні, сприяє відновленню фолікул.

2. Реп'яхову масло для волосся

Вплив реп'яхової олії на шкіру голови: заспокоює, знімає свербіж і роздратування, покращує кровообіг, позбавляє від лупи і лущення (використовується і при себореї), живить, відновлює шкіру голови. Також воно відновлює структуру волосся, повертає блиск і еластичність, прискорює ріст волосся і зменшує їх випадання. Не забувайте, що нормальне випадання волосся до 100 шт в день. Крім того, реп'яхову олію нормалізує роботу сальних залоз. Якщо у вас шкіра голови суха, то після регулярного застосування реп'яхової олії ліпідний баланс нормалізується.

Ви можете приготувати реп'яхову олію самі. Для цього 100 г подрібнених (свіжих) коренів лопуха залийте склянкою рослинного масла (краще оливковою, можна і соняшникова). Настоюйте протягом доби, потім проваріть на повільному вогні протягом 15 хвилин, остудіть, процідіть, перелийте в скляний посуд.

застосування:

Реп'яхову олію застосовують у вигляді маски, як самостійно, так і в поєднанні з іншими компонентами (маслами, медом, яєчним жовтком). У профілактичних цілях досить використовувати реп'яхову олію один раз в тиждень. При більш серйозні проблеми (облисінні, лупи) маски можна робити два-три рази на тиждень, після 10 - 15 процедур можна зробити перерву два тижні, і потім продовжити курс.

рецепти:

Як маски для волосся. Нагрійте масло на водяній бані до температури тіла. Втирайте масло кінчиками пальців в шкіру голови, одночасно роблячи масаж шкіри голови. Після того, як нанесли масло, голову слід укутати поліетиленовою шапочкою або пакетом, а зверху теплим рушником. Витримати 20-60 хвилин і змити теплою водою.

В шампунь реп'яхову олію слід додавати власницям сухого волосся. Додавайте кілька крапель реп'яхової олії, на ту кількість шампуню, яке ви зазвичай використовуєте.

Для відновлення і зміцнення волосся: змішайте 2 ст.л. кефіру, 3 ст.л. реп'яхової олії, 2 ст.л. персикового масла, 3 краплі ефірного масла лаванди, 2 краплі ефірного масла іланг-іланг (або 2 крапельки ефірної олії кедра). Нанесіть суміш чисту на шкіру голови і волосся, утеплите голову поліетиленом і рушником. Змийте маску через 30 хвилин. Робіть маски з реп'яхової олії два рази в тиждень протягом місяця, потім зробіть тижневу перерву і при необхідності повторіть курс.

3. Мигдальне масло для волосся

Слово мигдаль походить від латинського слова Amygdalus - імені богині краси амигдалит у фінікійців, яка славилася прекрасним кольором обличчя. Це прекрасний засіб для зняття макіяжу, так як воно не тільки добре очищає, але і живить вії, роблячи їх більш пухнастими і довгими. Мигдальне масло багате корисними речовинами: вітамінами А, B1, B2, B6, F і E, білком і глюкозою.
Мигдальне масло один з найпотужніших природних стимуляторів росту і зміцнення волосся. Мигдальне масло живить і зміцнює клітини шкіри і волосся, уповільнює їх старіння, захищає волосся від зайвої жирності, оздоровлює і захищає шкіру голови і волосся від УФ-випромінювання, завдяки чому вони не втрачають вологу і залишаються сильними і блискучими.

застосування:

Мигдальне масло можна використовувати і в чистому вигляді, і в поєднанні з іншими компонентами (маслами, медом, яєчним жовтком).

рецепти:

Поживна відновлююча маска для волосся. Підігріте на водяній бані масло до температури тіла, нанесіть на волосся і шкіру голови тонким шаром. Після надіньте шапочку для душу (або оберніть голову поліетиленовою плівкою) і утеплите рушником. Час впливу цієї маски залежить від стану волосся: від години до цілої ночі.

Зміцнююча поживна маска для волосся. Змішайте мигдальне та оливкова олії в рівних пропорціях і нанести на волосся. Через 30 хвилин змийте нейтральним шампунем.

Поживна маска для волосся. Дві столові ложки мигдалевого масла ретельно перемішайте з 1 столовою ложкою молока і 1 столовою ложкою вівсяних пластівців. Суміш нанести на волосся. Змийте суміш через 40-50 шампунем.

Маска для жирного волосся. Нанесіть мигдальне масло за 15-20 хвилин до миття. Втирайте його в корені волосся, а також розподіліть по всій довжині пасом і оберніть голову поліетиленовою плівкою. Для посилення ефекту маски, в мигдальне масло можна додати по 2 краплі ефірних масел кедра і кипариса або бергамота і лимона. Через 20 вимийте волосся з шампунем.

Для сухого волосся. Нанесіть мигдальне масло відразу після миття голови на ще мокрі і теплі волосся, від коренів до кінчиків, тонким шаром. Волосся слід трохи витерти рушником або мигдальне масло «втече» від вашого волосся. До мигдальному маслу можна додати до по 2 краплі ефірних масел апельсина і іланг-іланг або мандарина і сандалу.

Мигдальне масло вбирається швидко і не залишає жирного блиску після висихання волосся, тому змивати його не треба. Головне, не переборщіть, інакше волосся буде здаватися брудними.

На дерев'яну гребінець нанесіть пару крапель олії мигдалю і прочесати волосся після миття. Масло вбереже їх від шкідливого впливу укладань і забезпечить термозахист під час сушіння феном.

4. Кокосове масло для волосся

Кокосове масло рівномірно розтікається по волоссю, покриває його до самих кінчиків, захищаючи кутикулу від механічного та хімічного впливу таких як миття, сушка, укладання волосся. Завдяки своїй щільній структурі масло кокоса перешкоджає втраті білка, з якого в основному і складається волосся. В результаті волосся від кокосового масла стають більш блискучими, здоровими і менше січеться і роздвоюються.

Ви можете приготувати масло кокоса самі. Для цього візьміть суху, а краще свіжу м'якоть кокоса, залийте окропом і тримайте на водяній бані 2 години. Потім відіжміть м'якоть, а рідина помістіть в холодильник. Після застигання на поверхні утворюється свіже масло кокоса.

застосування:

Можна застосовувати самостійно при сухому волоссі і в сумішах для різних типів волосся.

рецепти:

На гребінець нанесіть кілька крапель олії і розчешіть волосся в усіх напрямках. Щоб уникнути жирності шкіри голови-намагайтеся не наносити на неї масло.

Для сухих кінчиків волосся. На кінчики волосся нанесіть масло, попередньо підсушити волосся рушником.

Маска для сухого волосся і шкіри голови. Розтопіть невелику кількість кокосового масла на водяній бані, нанесіть на волосся і шкіру голови. Замотайте плівкою або надіньте шапочку для душу, зверху рушник і тримайте якомога довше (аж у всій ночі). Після змийте шампунем.

Маска для пошкодженого волосся така ж як для сухого волосся і шкіри голови.

Для блиску волосся. У 100 мл кокосового масла додайте 10 г листків розмарину і стільки ж сухих квіток ромашки. Подрібніть трави, змішайте і розігрійте на водяній бані протягом 30 хвилин. Потім перелийте у флакон (краще темного кольору) і залиште настоюватися на тиждень, після чого знову розігрійте суміш і профільтруйте її. Візьміть щіпку отриманої суміші і нанесіть масажними рухами на волосся і шкіру голови. Закрийте рушником на 30 хвилин, потім змийте шампунем.

Шампунь з кокосового масла. Заваріть 10 мл (2 стол л.) Сухих квітів ромашки або один чайний пакетик трави в склянці окропу. Залиште настоюватися. Через 5 хвилин процідіть. Змішайте 120 мл ромашкового чаю і 30 мл. яблучного оцту. Після окремо змішайте 100 г кокосового масла і порошкоподібну сукновальні глину і всипте це в першу суміш. Викладіть все в ємність. Використання: легко масажуючи, втріть невелику кількість в шкіру голови, залиште хвилин на 5 і ретельно промийте теплою водою.

Для кондиціонуючого ефекту в шампунь на долоню додайте 0,5 ч.л. масла кокоса і 1-2 краплі ефірного масла. Вимийте волосся.

Для закріплення кольору фарбованого волосся хною і басмою нанести масло кокоса відразу після змивання фарби на волосся і тримати від 20 хвилин до 3 годин (як витримаєте =)). Після змити водою.

5. Масло виноградних кісточок для волосся

Сприятливі дії масла виноградних кісточок були відомі ще в середні століття. Що можна підтвердити, тим, що французький парфумер Жозе де Маль для своєї коханої Анни Жуанвиль, яка була фавориткою при дворі герцога Бургундського Філіпа створив еліксир для зміцнення і додання блиску волоссю на основі масла виноградних кісточок і чайної троянди.
Масло виноградних кісточок ефективно як засіб від тьмяних і ламких волосся, а також для стимуляції росту волосся.

застосування:

Застосовується для будь-якого типу волосся. Для сухих і ламких волосся можна застосовувати в чистому вигляді. При купероз проводяться лікувальні процедури, в яких неодмінно застосовують масло виноградних кісточок, адже воно не тільки зміцнює судини, але і робить їх більш еластичними.

рецепти:

Зміцнююча маска для волосся: змішайте в рівних пропорціях масло виноградних кісточок і екстракт рожевих пелюсток. Втирайте суміш у шкіру голови, оберніть поліетиленом і рушником, тримайте 20-30 хвилин, потім змийте шампунем. Волосся після декількох процедур набувають блиск, гладкість і відмінно укладаються в будь-яку зачіску.

При сухих і ламких волоссі варто обполіскувати волосся розчином: 1 чайна ложка масла на 1 л води.

Від лупи, підвищеної сальності шкіри голови і від випадіння волосся слід щодня втирати кілька крапель олії виноградних кісточок в шкіру голови. Робити це треба два рази в тиждень за тридцять хвилин до миття волосся. Змивається маска яєчним шампунем.

Поживна маска з суміші масел: виноградних кісточок, жожоба і зародків пшениці. Суміш розподіляють по всій довжині волосся і залишають під косинкою або поліетиленовою шапочкою на ніч, вранці змивають.

Для зміцнення волосся, для стимуляції росту волосся, додання їм блиску і шовковистості необхідно легкими рухами втирати масло виноградних кісточок в шкіру голови за 15 хвилин до миття волосся.

Маска для стимуляції росту волосся: 3 краплі ефірного масла розмарину, 3 краплі ефірного масла лаванди, дві краплі ефірного масла чебрецю, 2 краплі ефірного масла кедра, 4 чайних ложки рослинної олії виноградних кісточок і половина чайної ложки олії жожоба.

Однорідну суміш кінчиками пальців втирайте маску в шкіру голови, нанесіть її на корені волосся. Масажуйте голову не менше двох хвилин, укутайте волосся плівкою і теплим рушником на ніч. Вранці вимийте голову шампунем.

6. Кетамін для волосся

Кетамін здавна використовували для догляду за волоссям, віями, бровами. Ще наші бабусі, бажаючи виростити пишні довгі коси, мали у себе в запасі реп'яхову і касторове масло.

При застосуванні касторової олії для догляду за волоссям, волосся стає шовковистим і пишними. Якщо використовувати його регулярно, то волосся почнуть швидше рости і стануть густіше.

застосування:

Кетамін для волосся можна використовувати, наносячи його не тільки безпосередньо на шкіру голови, а й зміцнюючи вії, для чого наносять масло на чисті вії спеціальною щіточкою перед сном.

При використанні касторової олії для волосся, на відміну від інших натуральних рослинних масел, воно досить важко змивається. Іноді може знадобитися неодноразове промивання шампунем. Але ефект того вартий.

рецепти:

Для відновлення і росту волосся: змішайте касторове масло з горілкою в співвідношенні 2: 1 і втирайте в корені волосся.

Для зміцнення волосся і прискорення зростання: 2 столових ложки квіток ромашки або кропиви залийте 0,5 ст.л окропу, укутайте і настоюйте протягом півгодини. Процідіть і розмочити в настої м'якуш чорного хліба (2 шматочки), додайте 1 жовток і 20 крапель касторової олії. Втирайте у вологі, чисті волосся, укутайте голову вощеною папером або поліетиленом і зверху рушником. Залиште на 30 хвилин і змийте.

Для зміцнення волосся і прискорення зростання: 0,5 склянки кефіру підігрійте на водяній бані і додайте касторове масло. Отриману суміш втирайте в шкіру голови, оберніть поліетиленом, а зверху махровим рушником. Через 30 хвилин вимийте волосся з шампунем.

Від сухої лупи: змішайте 2 ст. ложки настоянки календули і 2 ст. ложки касторової олії. Суміш треба втерти в шкіру голови і залишити на 20-30 хвилин, а після змити шампунем.

Від сухої лупи: змішайте в пропорції 1: 1: 1 касторове масло, рослинне масло і шампунь. Втирайте в корені волосся перед миттям, а залишки нанесіть на кінчики волосся. Залиште на 20-40 хвилин, а після змийте в мильному розчині шампуню.

Від випадіння волосся: рицинова олія змішайте з медичним спиртом в рівних частинах. Нанесіть на корені волосся на 1-2 години, а після змийте і обполосніть підкисленою водою (вичавити в воду сік половини лимона або додати 1-2 столові ложки оцту).

Від випадіння волосся: змішати 2 ст. ложки касторової олії і 2 ст. ложки свіжовичавленого цибульного соку. Нанесіть на шкіру голови і оберніть спочатку поліетиленом (або надіньте поліетиленову шапочку), а зверху рушником. Ця маска для волосся стимулює ріст волосся і пробуджує «сплячі» цибулини

При облисінні: касторове масло змішайте з свіжовичавленим соком лимона і спиртом в рівних частках. Суміш потрібно нанести на корені волосся і залишити на ніч. Вранці голову добре вимити з шампунем.

Для брів і вій: втирайте в корені 3 рази в тиждень або наносите на вії спеціальним пензликом, після чого вії стають довгі і пухнасті.

7. Масло жожоба для волосся

Масло жожоба очищає шкіру голови і звільняє волосяні фолікули від закупорювання, що робить його прекрасним засобом для жирного волосся. Воно також є відмінним розчинюючим агентом, який ефективно знімає з волосся липкі нашарування від сучасних засобів для догляду за волоссям, залишає волосся чистими і м'якими, робить волосся блискучим і повертає їм натуральні відтінки і пишність. Ламкі і тьмяне волосся масло жожоба кондиціонує, покращує їх стан і захищає від несприятливих впливів, сприяє збереженню зволоженості волосся, перешкоджає їх випаданню.

Його основна особливість в тому, що воно добре проникає в шкіру і відновлює її захисні функції, так як це масло за складом нагадує ліпіди людської шкіри. Завдяки цьому при застосуванні масла жожоба волосся стає слухняним, сяючими і м'якими. Масло жожоба відновлює сухі, ламкі, ослаблені волосся, лікує посічені кінчики волосся.

Так як масло жожоба є рідким воском, воно покриває волосся найтоншої плівкою, яка захищає їх від шкідливого впливу навколишнього середовища.

застосування:

Масло жожоба рекомендується додавати в маски, креми для волосся. Також воно застосовується в шампунях від лупи і сухому волоссі, зніме стянутость і роздратування на шкірі, пом'якшить не тільки верхні шари, але і глибинні і головне надає волоссю блиск і сяйво.

рецепти:

Для зміцнення волосся: наносите масло жожоба на гребінь в чистому вигляді і розчісуйте волосся 2-3 рази на день.

Масаж коренів волосся з маслом жожоба за 10-15 хвилин до миття голови.

Маска для волосся: нанесіть на волосся і шкіру голови, роблячи масаж, залиште масло на волоссі на ніч, вранці вимийте волосся.

При ламких, сухих і тонких волоссі: на гребінь нанесіть масло жожоба в чистому вигляді або з ефірними маслами іланг-ілангу або апельсина (5-7 крапель на 1 чайну ложку жожоба) і розчісуйте волосся 2-3 рази на день.

При випаданні волосся: робіть аплікації на шкіру голови за 15-30 хвилин перед миттям голови сумішшю масла жожоба з ефірними маслами евкаліпта або шавлії (3-7 крапель на 1 ст.л. масла жожоба).

При випаданні волосся: змішайте 2 ст. ложки кокосового масла, 1 ст. ложки олії жожоба, 1 ч. ложка меду, 3 краплі ефірного масла розмарину. Нанесіть суміш на шкіру голови і волосся на 30 хвилин (можна довше, але не більше 3 годин), оберніть поліетиленом і рушником, а після змийте.

В шампунь: 3-7 крапель олії жожоба додайте при митті голови (в піну).

Для блиску і харчування: змішайте 2 ст. ложки кокосового масла, 2 ст. ложки олії жожоба, 1ч. ложка лимонного соку, 1 ч. ложка коньяку, 4 краплі ефірного масла м'яти. Нанесіть суміш на шкіру голови і волосся на 30 хвилин (можна довше, але не більше 3 годин), оберніть поліетиленом і рушником, а після змийте.

Для блиску і харчування: змішайте 4 ст. ложки олії жожоба, сік з половини лимона, 1 ч. ложка коньяку, жовток, 3 краплі ефірного масла іланг-іланг. Нанесіть суміш на шкіру голови і волосся на 30 хвилин (можна довше, але не більше 3 годин), оберніть поліетиленом і рушником, а після змийте.

Для блиску і харчування: змішайте 3 ст. ложки олії жожоба, 3 ст. ложки мигдалевого масла, Сік з половини лимона, жовток, 2 ч. ложки коньяку. Нанесіть суміш на шкіру голови і волосся на ніч, вранці змийте (можна і на менший час, починаючи від 30 хвилин).

При ламких волоссі з посіченими кінчиками використовуйте маску: 1 ст. ложка олії сасанкви, 1 ст. ложка мигдалевого масла, 1 ст. ложка олії жожоба, 1 ст. ложка оливкової олії, 1 ч. ложка меду, 1 ч. ложка коньяку, жовток, безбарвна хна (розлучена в окропі). Нанесіть суміш на шкіру голови і волосся на ніч, оберніть поліетиленом і рушником, вранці змийте (можна і на менший час, починаючи від 30 хвилин).

Маска для блиску і зміцнення волосся: змішайте 1 ст. ложка масла какао, 1 ст. ложка олії жожоба, 1 ч. ложка коньяку. Нанесіть на 15-20 хвилин, оберніть поліетиленом і рушником. Після змийте.

Маска на всі випадки життя волосся: 1 стакан сухого молока змішайте з 1 склянкою порошку какао, розведіть водою до консистенції сметани. Додайте масло жожоба 1ч. л і реп'яхової олії 1ч. л і перемішайте. Нанесіть на корені і волосся по всій довжині. Помасажуйте шкіру голови і утеплите поліетиленом і рушником. Тримайте близько 40 хвилин, потім ретельно змийте шампунем. Бажано робити маску для волосся 2-3 рази на тиждень.

8. Масло макадамії для волосся

Масло горіха макадамії відмінно розподіляється по волоссю, робить їх міцними, блискучими і більш здоровими по всій дліне- від коренів до кінчиків. При цьому вирівнюються структурні відмінності між кореневою частиною і кінчиками волосся.

Корисно застосовувати при пошкоджених сухому волоссі. Відновлює пошкоджені фарбоване волосся. До того ж воно добре вбирається, після застосування не залишається жирного блиску на волоссі і масло макадамії абсолютно гіпоалергенна.

! застосування:

Масло макадамії використовують як самостійно, так і в складах шампунів, масок і мила для волосся.

рецепти:

На гребінець, для захисту волосся, нанесіть масло горіха макадамії в чистому вигляді або з додаванням ефірних масел (5 крапель на 10 мл) і розчісуйте волосся 2-3 рази на день.

Маска для волосся: масло горіха макадамії нанесіть на волосся і шкіру голови, роблячи масаж, утеплите голову поліетиленом і рушником, залиште масло на волоссі на ніч. Вранці змийте маску з волосся.

Для компенсації нестачі вологи на шкірі голови у літніх період: кілька крапель олії нанесіть на подушечки пальців рук і ніжно масажуйте шкіру протягом 3-5 хвилин. Після - ретельно розчешіть волосся по всій довжині.
Маска для додання шовковистості і блиску волоссю: 2 стол. ложки олії змішайте з соком чверті лимона, підігрійте отриману емульсію на водяній бані, і теплим складом натріть волосся від коренів до кінчиків за півгодини до миття голови.

Ополіскування волосся водою з декількома краплями масла макадамії.
Поживна обгортання: масло макадамії розподіліть по всій довжині волосся, пов'яжіть косинку або укутайте голову рушником, залиште на ніч. Вранці змийте теплою водою, додавши в неї лимонний сік або яблучний оцет (1: 1).

Маска проти випадіння волосся: 1: 1: 1 масло макадамії, масло реп'яхову і вітамін А. Нанести суміш на волосся, утеплити поліетиленом і рушником або пов'язати косинку і залишити від 2 годин до ночі. Після змити.

9. Масло зародків пшениці для волосся

Багате вітамінами групи B масло зародків пшениці стимулює ріст волосся, покращує кровопостачання волосяної цибулини, запобігає появі передчасної сивини, нормалізує секрецію сальних залоз шкіри голови, відновлює структуру волосяної кутикули, надаючи волоссю блиск і шовковистість. Масло пшеничних зародків добре живить волосся, зміцнює цибулини волосся. Масло пшеничних зародків - джерело протеїну і містить величезний запас вітамінів і корисних мікроелементів, є антиоксидантом, прискорює обмін речовин.

! застосування:

Масло зародків пшениці широко використовується в косметології при випаданні волосся, застосовується в комплексному лікуванні себореї, а також є відмінним засобом для догляду за пошкодженими, ослабленими, ламкими і січеться волоссям.

рецепти:

Профілактика випадіння волосся: розведіть масло зародків пшениці з маслом жожоба (один до одного), додайте пару крапель ефірного масла евкаліпта, апельсина і кедра або по 2 краплі чебрецю, лиметта і апельсина. Нанесіть суміш на волосся і шкіру голови за 15-30 хвилин до миття волосся.

При випаданні волосся: змішайте масло зародків пшениці - 3 ч.л, кунжутне масло - 3 ч.л, сасанкви масло - 3 ч.л, лляне масло - 3 ч.л, ефірну олію лаванди - 2 краплі, ефірне масло ромашки блакитний - 2 краплі. Нанесіть цю суміш на волосся на 30 хвилин (можна і більше, але не більше, ніж на 3 години), утеплите голову поліетиленом і рушником, а після закінчення часу, змийте маску.

Зволожуюча і живильна маска для волосся: змішайте 1 ст.л. вершків, 2 ст.л. масла зародків пшениці і 1 ст.л. соку лимона. Можна замість лимона використовувати кілька крапель ефірного масла лимона. Отриману маску нанесіть на 30 хвилин, бажано на вологе волосся. Змийте шампунем і обполосніть трав'яним настоєм (ромашка, кропива або чай).

Інші масла для волосся:

Масло авокадо добре живить і відновлює пошкоджені, ламке волосся. Його найкраще застосовувати в масках для волосся регулює жировий обмін, відновлює кровообіг, виводить важкі метали.

Гарбузова олія сприяє зміцненню волосяної цибулини. Дуже добре допомагає від випадання волосся. Містить поліненасичені кислоти, вітаміну Е і бета каротин, що прискорює процес регенерації. Можна втирати в шкіру голови масажними рухами раз в тиждень. При додаванні в шампуні і маски для волосся гарбузова олія надає колір шампуню або мила від зеленого до коричневого кольору в залежності від кількості.

Масло звіробою також використовують від облисіння. Шампуні з маслом звіробою добре підходять для жирного волосся, у великій кількості володіє тонуючим ефектом на волоссі. З масла звіробою роблять настоянки, відвари для лікування багатьох захворювань. Масло звіробою має протизапальну, регенеруючу, ранозагоювальну, заспокійливі властивості.

Конопляна олія застосовують в шампунях і масках для сухих, пошкоджених, ламких, тьмяних, кучерявого волосся. Воно живить капіляри, покращує структуру, надає блиск, гнучкість, слухняність, обсяг волоссю. Конопляна олія славиться поживними, регенерують, захищає від впливу зовнішнього середовища ваше волосся і шкіру голови.

Конопляна олія надає м'якість і еластичність волоссю і шкірі, запобігає і усуває зневоднення, завдяки своїй властивості утримувати вологу.

Кукурудзяна олія дуже добре впливає на волосся при вживанні як всередину, так і в якості масок для волосся, причому воно найкорисніше з доступних і звичних для нас масел. Кукурудзяна масло багате амінокислотами і вітамінами, в тому числі і вітамін Е, який є антиоксидантом, відновлює структуру волосся.

Лляна олія містить 46% вітаміну F, який наш організм не може синтезувати, а бере його з їжею, в масках. До складу лляної олії входять цінні ненасичені кислоти і велика кількість вітамінів А і Е. Лляна олія містить Омега-кислоти, тому так добре покращує стан волосся, зміцнюючи їх і додаючи життєвих сил.

Рижієву масло також багато кислотами і вітамінами корисними для людини. Рижієву масло підвищує швидкість відновлення ph-балансу. Надає пом'якшувальний ефект на волосся. Особливо добре для пошкоджених після фарбування, завивки волосся, лікує від лупи, пом'якшує шкіру голови. Рижієву масло знімає роздратування шкіри, пом'якшує і освіжає її.

Але не забудьте, якщо ви зібралися робити мило-шампунь, то рижієву, як і кукурудзяна олія розм'якшує мило, якщо переборщити, буде пластилін в руках.

Соняшникова олія застосовують соняшникову олію в шампунях для догляду за проблемною і жирною шкірою, сприяє загоєнню ран, регенерації волосся, зменшення лупи, свербіння, сальності шкіри і волосся. Воно дуже добре підходить саме до мила-шампуню, так як робить волосся блискучим і гладкими.

Масло обліпихи посилює ріст волосся. Особливо рекомендується для сухих. Відновлює шкірний покрив після сонячних і радіаційних опіках, прискорюючи формування тканин. Вітаміни А і PP зроблять свою справу - волосся стане сильними, блискучими і густими. Найголовніше при виборі масел для виготовлення масок, шампунів, мила пам'ятати, що найкраще масло - це масло холодного віджиму, нерафінована, так як в ньому зберігаються всі корисні природні речовини.

Примітки про використання натуральних масок для волосся:

Якщо маска без ефірних масел, то її можна залишити і на ніч, якщо ефірні масла в складі присутні, то тримати краще не більше трьох годин.
Перед утепленням голови поліетиленом і рушником корисно зробити масаж голови - це підсилює ефект.

Маску можна наносити як на чисте вологе волосся, так і на брудні сухе.
Для досягнення бажаних результатів робити маску необхідно не менше одного разу на тиждень, а краще 2-3 рази. Перші результати ви побачите відразу.

Тверді масла слід розтоплювати на водяній бані. Маску з рідких базових масел все одно бажано нагрівати на водяній бані до приємної тілу температури.

Матеріал використаний з блогу автора Марія Чарні

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: