Статьи

Боротьба зі статичною електрикою

  1. оцінити статтю

Багаторічні дослідження в області статичної електрики переконливо довели факт шкідливого впливу цього виду електрики на здоров'я людини. Регулярне вплив електричних (статичних) зарядів при роботі з наелектризованими предметами негативно позначається на загальному стані психіки працює і нерідко стає причиною виробничого травматизму. Крім цього, часте проходження через людське тіло невеликих струмів електризації може стати причиною деяких небажаних фізіологічних відхилень в організмі.

Обов'язковий облік всіх можливих джерел електролізаціі в виробничих підрозділах є неодмінною умовою содблюденія установлнних норм з охорони праці на підприємстві.

У побуті статичну електрику також доставляє нам часом чимало клопоту (згадаємо хоча б постійно липнущую до тіла одяг з синтетики або розряд при зіткненні двох наелектризованих людей). Довгі роки в ванних кімнатах і санвузлах наших квартир використовувалися елементи сантехнічного обладнання, що виготовляються з металу і з'єднані між собою за допомогою металевих труб.
Електропровідний характер такого з'єднання забезпечував надійний електричний контакт цих елементів і створював шляху для стікання електростатичних зарядів. У наш час переважна частина сантехнічного обладнання виконується з різних модифікацій пластика. Сам по собі пластик є хорошим ізоляційним матеріалом і не тільки не проводить електричний струм, але і здатний накопичувати електростатичні заряди.
Крім того, окремі види домашніх килимових покриттів також сприяють накопиченню в них статичного заряду. Звичайні нейлонові килими здатні накопичувати дуже великі заряди. Тому перед початком роботи з дорогої побутової технікою і електронікою необхідно зняти з себе електричний заряд, доторкнувшись, наприклад, до заземленої батареї.

Одним з найбільш дієвих способів боротьби зі статичною електрикою вважається заземлення обладнання, ємностей або промислових трубопроводів. За допомогою такого заземлення утворюються на поверхні обладнання статичні заряди відводяться ( «стікають») в землю, що перешкоджає їх накопичення до величини, яка здатна викликати іскру.

Заземлюючих пристроїв роблять зазвичай із сталевих труб (заземлювачів) розміром 2-3 м, які закопуються або забиваються в землю таким чином, щоб їх кінці розташовувалися на 0,5 м нижче рівня землі. Заземлювачі розташовують зазвичай навколо захищається від статичної електрики обладнання і з'єднують з останнім сталевими смугами. Для більшої надійності все заземлювачі з'єднуються між собою і перетворюються, таким чином, в ідеальну заземлювальну конструкцію.

Всі контактні з'єднання окремих елементів заземлювального пристрою (труб і струмовідводів) виконуються за допомогою зварювання. Перетин елементів пристрою вибирається виходячи з наявної в довідковій літературі даних для розрахунку заземлювачів. При цьому вся заземлювальна система повинна мати досить низький опір стікання струму (опір заземлення), яке виключало б можливість накопичення електростатичних зарядів на стінках обладнання та трубопроводах.

До додаткових засобів, що використовуються для захисту від електростатичного розряду при роботі з електронікою можна зарахувати антистатичні покриття, килимки та спреї.
Непоганих результатів в боротьбі зі статикою можна домогтися, якщо використовувати спеціальне антистатичне покриття, яке особливо важливо, коли підлога вкрита густим килимом. Не завадить антистатический килимок і на робочому столі, розташованому в домашній майстерні. Намагайтеся не застосовувати модні нині нейлонові покриття - такий килимок тільки збільшує можливість накопичення електростатичного заряду.

Непоганий заміною антистатичному покриттю є антистатичний спрей. Але не потрібно забувати про те, що такі спреї легко притягують бруд, і вам доведеться частіше чистити свій килим.
Зберігати чутливі до статики електронні деталі рекомендується в спеціальних пакетах; бажано також уникати безпосереднього контакту з радіодеталями до моменту їх остаточного монтажу.

Зберігати чутливі до статики електронні деталі рекомендується в спеціальних пакетах;  бажано також уникати безпосереднього контакту з радіодеталями до моменту їх остаточного монтажу

винагородити Я зібрав 0 0

x

оцінити статтю

  • Технічна грамотність
  • актуальність матеріалу
  • виклад матеріалу
  • корисність пристрої
  • повторюваність пристрої
  • Орфографія

0

оцінити Скинути

Середній бал статті: 0 Проголосувало: 0 чол.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: