Статьи

феноменальний вибір

  1. "Муки" вибору
  2. Ергономіка і не тільки вона
  3. "Розумні" фени
  4. Фен - інструкція із застосування
  5. Правильна головосушка і волосоукладка

зміст:

Зачіска - одна з найважливіших складових іміджу жінки. На жаль, не всі з нас від природи нагороджені густими блискучими волоссям, що не вимагають практично ніякого догляду, крім, зрозуміло, регулярного миття. Але, на щастя, волосся - це одна з тих небагатьох речей, яку ми, доклавши певних зусиль, можемо в собі поліпшити або змінити.

Сьогодні в магазинах і аптеках представлений широкий вибір лікувальної та відновлювальної косметики для волосся - різні маски, лосьйони, шампуні, бальзами-ополіскувачі і т.п. Головне - вибрати саме ті кошти, які відповідають саме вашому типу волосся.

Отже, якщо ваше волосся - тонкі, негусті, ламкі і тьмяне, їм просто необхідний правильний догляд, що включає в себе акуратне щоденне розчісування, лікувальні процедури із застосуванням "власний" косметики, регулярне миття, що відповідає стану волосся, правильна сушка і хороша укладання - а це можливо при наявності в домашньому арсеналі побутової техніки такого приладу як фен. Саме про фені і піде мова в сьогоднішній статті.

Про волоссі - для допитливих

Кількість волосся на голові у людини коливається від 50 до 140 тисяч. Найбільш товсті і нечисленні - руде волосся. Волосся блондинів найтонші - число їх доходить до 140 тис. Темних волосся на голові близько 100 тисяч. Один волосся може вирости до 108 см і жити 7 років, перш ніж випаде, але термін "життя" середньостатистичного волоса коливається від 2-х до 5-ти років. Після цього терміну волосся випадає, а через кілька місяців на цьому ж місці виростає новий волосся. У день людина втрачає від 40 до 60 волосся. Кожна волосина складається з кореня і стержня. Корінь представляє собою живу частину волоса, в якій відбувається процес розмноження клітин, що сприяє зростанню волосся. Цибулина, яка знаходиться на кінці кореня, вбирає кисень і поживні речовини з крові, що необхідно для стимуляції росту. Стрижень волосини - це та його частина волоса, яка піддається впливу в процесі укладання. Стрижень волосини складається з трьох шарів:

  • кутикула - зовнішній шар - складається з мікроскопічних лусочок, що накладаються один на одного подібно черепичної даху;
  • кортекс - другий шар волосини, що становить від 80 до 85 відсотків його обсягу і складається з кератину (відповідає за міцність, пружність і форму волоса), меланіну (відповідає за колір волосся), повітря (відповідає за неуважність пігменту, що призводить до різної світлин волосся , а також є основною частиною сивого волосся);
  • медулла - внутрішній шар, основне завдання якого - терморегуляція.

У 1913 році російська Загальна компанія електрики випустила каталог Електрика в домашньому побуті, в якому згадувалися електричні волососушілкі У 1913 році російська "Загальна компанія електрики" випустила каталог "Електрика в домашньому побуті", в якому згадувалися "електричні волососушілкі". За словами видавців, вони набули широкої популярності в домашньому побуті і застосовувалися не тільки за своїм прямим призначенням, а й, наприклад, для зігрівання ліжку, сушки взуття та білизни, а також для полегшення болю у людей, які страждають на ревматизм. Коштували "волососушілкі" недешево - близько 15 рублів царськими - за ці ж гроші в той час можна було купити, наприклад, корову, а прожитковий мінімум в 1913 році становив в Москві і Санкт-Петербурзі 21 рубль.

Сьогодні фен став нашим постійним супутником. Практично в будь-якому магазині побутової техніки вам запропонують на вибір фени вартістю від 200 до 2500 рублів. Чим же обумовлений такий розкид цін на цей прилад?

До змісту

"Муки" вибору

Як правило, кожен фен має дві-три ступені потужності вентилятора і стільки ж рівнів нагріву повітря Як правило, кожен фен має дві-три ступені потужності вентилятора і стільки ж рівнів нагріву повітря.

За потужністю фени можна умовно розділити на 3 групи:

  • до 1000 Вт - до цієї групи належать так звані дорожні фени, за допомогою яких можна укласти волосся, проте для ефективної сушки ця потужність замала;
  • 1000-1800 Вт - в цю групу входить більшість побутових фенів, які успішно використовуються і для сушіння волосся, і для їх укладання;
  • вище 1800 Вт - це група напівпрофесійних і професійних фенів.

Більшість фенів другої і третьої групи оснащені функцією "холодне повітря" або "холодний обдув" - на їх рукоятці є кнопка "Cool" чи "Cold shot" і т.п., при натисканні на яку нагрівальний елемент фена відключається і зачіска (локон) фіксується струменем холодного повітря.

Можливості придбаного вами фена залежать від кількості насадок, які до нього додаються. Практично до кожного фену додається щілинна насадка-концентратор, що створює концентрований потік повітря, який можна направити на певну ділянку голови.

Найвужчими концентраторами (6-8 мм), як правило, оснащуються професійні фени.

Укладаючи волосся за допомогою концентратора, не використовуйте максимальний нагрів, оскільки висока концентрація гарячого повітряного потоку зневоднює ваше волосся, вони стають тьмяними і ламкими, з'являється лупа.

Основне призначення насадки-дифузора - надати зачісці об'єм і висушити волосся у самих коренів, тому вона обов'язково знадобиться власникам не дуже густих шевелюр і тонкого волосся Основне призначення насадки-дифузора - надати зачісці об'єм і висушити волосся у самих коренів, тому вона обов'язково знадобиться власникам не дуже густих шевелюр і тонкого волосся. Дифузор стане в нагоді і тим, хто хоче, щоб кучеряве волосся після сушіння не перетворилися в "кульбаба", а лежали акуратними хвилями.

Зовні ця насадка нагадує блюдце з так званими "пальчиками", розташованими по окружності цього самого "блюдця".

Дифузори можуть бути "пасивними" і "активними". Перші можна без жодних побоювання використовувати навіть на довгому волоссі, з другими довговолосим красуням потрібно бути обережніше - при необережному використанні є ризик приректи себе на нудне розплутування волосся. Рухливі "пальчики" дифузора при включенні фена починають вібрувати, створюючи ефект масажу і імітуючи рухи рук перукаря, який збиває волосся у самих коренів для додання пишності зачіски.

Фахівці Siemens забезпечили свій фен моделі MH82311 так званим варіодіффузором, "пальчики" якого висуваються при обертанні спеціального коліщатка, завдяки чому можна зробити пишну укладання для волосся будь-якої довжини.

У фенів Braun буває двосторонній дифузор (насадка "Soft Tip"): встановивши її "пальчиками" назовні, можна зробити об'ємну укладання, а "пальчиками" всередину - м'яко сушити волосся.

До речі, фахівці не рекомендують купувати фен з позначкою "професійний" для домашнього використання. У таких приладів ручки мають спеціальний вигин по відношенню до корпусу, а кнопки розташовані по-іншому, оскільки ці фени адаптовані для перукарів, що чаклують над вашою зачіскою. Побутові ж фени розраховані на те, що покупець власноруч тримає прилад, тому і положення кнопок і вигин ручки відрізняється від "професійного" розміщення і вигину.

Крім вищеописаних насадок фен може комплектуватися і іншими:

  • насадка-щітка - кругла щітка з отворами для виходу повітря, яка використовується для укладання волосся;
  • насадка у формі половинки круглої щітки придасться волоссям з хімічною завивкою, якщо кучері знадобиться розпрямити. Насадка-Половинка легко піднімає волосся від коренів і розгладжує пасма.
  • насадка-гребінець - потрібна для догляду, сушіння та надання об'єму.
  • широка гребінець - використовується для сушки і укладання.

У фена Romenta Lissima PH 570 є насадка Lissima, за допомогою якої можна розпрямити навіть самі вперті кучері. Вимивши волосся і просушіть їх рушником, підсушіть їх, використовуючи насадку-концентратор, після чого можна приступати до розпрямленню волосся. Фен з насадкою Lissima необхідно піднести до самих коренів волосся. Кілька рядів гребінців насадки захоплюють і натягують волосся, спрямовуючи їх у спеціальні нагріті пластини, між якими волосся затискаються. Повільно опускайте насадку вниз по всій пасма. Система Ultra-Liss впливає на кератин, який знаходиться в волоссі, сприяючи їх ефективному розпрямленню.

До речі, левова частка фенів, що продаються на російському ринку, зібрана в Китаї, тому що для великих фірм, що їх випускають - Siemens, Moulinex, Krups, Bosch, Rowenta і т.п. - прилади для догляду за волоссям мають другорядне значення в гамі всієї продукції.

До змісту

Ергономіка і не тільки вона

Вибираючи фен, зверніть увагу на наявність у вибраній вами моделі знімного фільтра, який знаходиться позаду корпусу Вибираючи фен, зверніть увагу на наявність у вибраній вами моделі знімного фільтра, який знаходиться позаду корпусу. Навіщо він потрібен? На ньому осідають пил і волосся, які засмоктуються в фен потоком повітря, як в пилосос. Якщо такого фільтра немає, то пил або волосся осідають на Тене, а це викликає неприємний запах і може спричинити за собою поломку фена. Періодично необхідно знімати фільтр і чистити його від пилу.

Фен Valera Airsana 1800 оснащений, за твердженнями виробника, принципово новим, що не має аналогів, фільтром. Зовні схожий на паперовий фільтр мініпилесосов, він має постійний електростатичний заряд, завдяки якому притягує і затримує частинки пилу в своїх волокнах. Таким чином, повітря, що виходить з фена, стає практично ідеально чистим, що сприяє поліпшенню гігієни і здоров'ю волосся. На зовнішньої решітці повітрозабірника є механічний календар, за допомогою якого можна відстежувати кількість процедур сушки і точно встановлювати, коли фільтр необхідно міняти.

При виборі фена зверніть увагу і на розташування кнопок - зручно, коли всі вони розташовані під рукою: наприклад, одним пальцем можна змінити швидкість повітряного потоку, а іншим - відрегулювати температуру нагрівання.

Фен не повинен бути занадто важким, адже іноді нам доводиться тримати його на вазі досить довгий час - рука може втомитися або "затекти".

Не забувайте про те, що фен повинен бути ергономічний - зручно, "по руці" зроблений.

Кільце для підвішування дозволить зберігати прилад в доступному місці, наприклад, у ванній; довгий провід дасть вам свободу пересування під час сушіння волосся. Спеціальні гумові накладки на корпусі фена не дадуть йому ковзати і падати з гладкої поверхні столу або пральної машини. Деякі виробники комплектують свої фени спеціальною підставкою для фіксації в робочому положенні на вертикальній або горизонтальній поверхнях.

До змісту

"Розумні" фени

Незважаючи на те, що сучасні фени мало чим відрізняється від свого предка сторічної давності, виробники продовжують їх всіляко вдосконалити.

Одне з винаходів, які знайшли застосування в сучасних фенах, це іонізація. Навколишнє нас атмосфера містить величезну кількість іонів позитивної полярності - заряджені частинки кіптяви осідають на наших волоссі і руйнують їх структуру. Фени з технологією іонізації створюють потік негативних іонів, що нейтралізують негативний вплив позитивних. Негативні іони знижують рівень статичної електрики, пригладжуючи волосяні лусочки і роблячи волосся блискучим і м'якими. Як же це відбувається? Спочатку негативні іони вступають у взаємодію з дрібними крапельками води, які знаходяться під вологому волоссі, потім волосся вбирають іонізовану воду, внаслідок чого структура волосся поліпшується, вони стають менш ламкими і легше розчісується. Крім цього, іонна технологія підсилює дію ПАВов (корисних активних речовин), які містяться в засобах по догляду за волоссям.

У фені Hydraprotect Salon 2000 від Philips використовується сенсорна технологія сушки волосся - це активна система стеження для контролю рівня вологості волосся. Фен самостійно розпізнає те, що волосся вже досить висушені. Це відбувається завдяки інфрачервоному датчику, який постійно стежить за вмістом вологи у волоссі і, як тільки волосся починає висихати, він автоматично перемикається на більш щадний температурний режим (до 50 ° С). Це дозволяє уникнути ризику пересушування волосся. Коли волосся висохли, запалюється червона лампочка.

У фенах Rowenta серії Pro Vital є перемикач (режим "Vital"), одним клацанням переводить фен в оптимальне поєднання температури - 59 градусів - і швидкості подачі повітря - 15 м / с, що гарантує сприятливий вплив на волосся і швидку ефективну сушку. Така ж функція, головний принцип дії якої - більше повітря при меншому нагріванні без збільшення часу, зазвичай витрачається на сушку волосся, є і в фенах інших виробників (наприклад, в моделі HP 4877/00 від Philips).

До змісту

Фен - інструкція із застосування

Фен необхідно берегти від прямого попадання вологи.

Чи не намотуйте на нього мережевий шнур після закінчення роботи.

Слідкуйте за тим, щоб під час роботи фена його вхідна та вихідна грати не виявлялися заблокованими - це може спричинити його автоматичне відключення. Правда, через кілька хвилин, коли нагрівальний елемент охолоне, ви знову зможете приступити до сушіння волосся або їх укладанні.

Регулярно чистите фільтр фена, не допускаючи забивання вхідного отвору пилом і волоссям.

До змісту

Правильна головосушка і волосоукладка

Зрозуміло, щоденна укладка волосся феном не надто корисна для здоров'я волосся, але якщо робити це не дуже гарячим повітрям, то навіть щоденні сушіння не зашкодять вашій шевелюрі Зрозуміло, щоденна укладка волосся феном не надто корисна для здоров'я волосся, але якщо робити це не дуже гарячим повітрям, то навіть щоденні сушіння не зашкодять вашій шевелюрі.

Якщо ви віддаєте перевагу пишні зачіски, при сушінні потрібно нахилити голову вниз. Якщо ж ваша зачіска вимагає певної гладкості, потрібно сушити волосся за ростом волосся. Перед сушінням і укладанням волосся потрібно обов'язково розчесати.

Невимушені зачіски можна створювати за допомогою дифузора. Після того, як волосся висохне, але при цьому збережуть деяку вологість, зніміть дифузор і укладіть волосся феном.

Якщо ви хочете створити об'ємну укладку, використовуйте пінку або мус для укладання. Засіб для укладання наноситься на коріння вологих волосся, а потім зачіска укладається феном.

Гелі для укладання волосся можна розділити на три категорії:

  • ті, які можна наносити на коріння як засіб для укладання;
  • ті, які застосовуються для виділення певних ліній вже готової зачіски;
  • гель-спрей для кінцевого моделювання зачіски, який є чимось середнім між лаком і гелем.

Крім мусів і гелів для укладання волосся існують рідкі укладальні кошти, які роблять волосся більш жорсткими. Вони додадуть вашій зачісці об'єм, зроблять волосся більш слухняними, і на відміну, наприклад, від гелю, вони не роблять волосся жирними.

Віск - дуже сильний засіб для укладання, і його використовують тоді, коли волоссю необхідна "прилизаність".

Волосся укладають за допомогою фена і круглої щітки, якою можна і закручувати, і витягати волосся.

Для моделювання зачіски і фіксації укладання використовують лак. Лаки бувають декількох ступенів фіксації - надсильної (або екстрасильної), сильної, середньої і слабкою. Оскільки лаки надають зачісці статичність, не варто зловживати ними в повсякденному "шкарпетці". :-)

Вдалих покупок, красивих зачісок і здорового волосся!

Катерина Конишева

Коментувати можут "феноменально вибір"

Чим же обумовлений такий розкид цін на цей прилад?
Навіщо він потрібен?
Як же це відбувається?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: