Статьи

Навчання в'язання гачком. Початок роботи. Петлі і напівстовпчик

  1. Початок роботи
  2. повітряна петля
  3. напівстовпчик

Гачок візьміть в праву руку, якщо ви правша чи амбідекстр, нитку - в ліву Гачок візьміть в праву руку, якщо ви правша чи амбідекстр, нитку - в ліву. Якщо ви лівша, в'яжіть лівої і робіть все те ж саме, тільки в дзеркальному відображенні. Гачок тримайте так само, як ручку або олівець, сам гачок (його називають захопленням або ще борідкою) при цьому повинен бути звернений не вгору, не вниз, а строго до вас (якщо ви вмієте в'язати на спицях, можете взяти гачок так само, як ви тримаєте спицю, якщо вам так зручніше, але борідку теж поверніть до себе), а нитку так, як показано на фото: накиньте на вказівний палець довгим кінцем від себе і притримуйте великим пальцем за короткий кінець, а безіменним і особливо мізинцем - за довгий .

Початок роботи

так чіпляється нитка

Просуньте гачок під нитку на вказівному пальці спереду назад зліва направо, тобто з боку підстави пальця в напрямку нігтя. Запам'ятайте це рух - саме таким чином завжди чіпляється нитка (про винятки поговоримо окремо). Не забувайте про це, тому що спочатку здається зручніше робити навпаки. Опишіть гачком коло за годинниковою стрілкою, щоб нитка обвилася навколо нього, утворюючи петлю. Можна зробити це двічі.

обертанням гачка утворюємо петлю

повітряна петля

притискаємо підставу петлі (її розімкнутий кінець) великим пальцем, зачіпляються нитка

притискаємо підставу петлі (її розімкнутий кінець) великим пальцем, зачіпляються нитка

простягаємо нитку через початкову петлю, отримуємо першу повітряну петлю

простягаємо нитку через початкову петлю, отримуємо першу повітряну петлю

знову притискаємо підставу попередньої петлі пальцем, зачіпляються нитка

знову притискаємо підставу попередньої петлі пальцем, зачіпляються нитка

простягаємо нитку через петлю

Притисніть підставу вийшла при обертанні гачка петлі великим пальцем до вказівного, просуньте гачок знову під нитку на вказівному пальці, зачепите цю нитку і протягніть через петлю на гачку. Це основна дія при в'язанні гачком. Не забувайте при цьому притримувати довгий кінець нитки мізинцем. Ну ось, у вас пов'язана одна повітряна петля ланцюжка (та петля, що на гачку, ніколи не вважається, запам'ятайте - стане в нагоді при в'язанні візерунків). Початкову петлю можна затягнути в вузол, потягнувши за короткий кінець нитки. Всі інші петлі в'яжуться точно так же: про суньте гачок сно ва під нитку на вказівному пальці, зачепите цю нитку і протягніть через свежесвязанная петлю на гачку. Як бачите, ланцюжок в'яжеться зліва направо (для лівшів - справа наліво). Кожну отриману петлю зсувайте пальцями вниз - рука швидко звикне робити це автоматично. Продовжуйте в'язати до тих пір, поки всі петлі не стануть виходити рівними і однаковими (як в анекдоті: копати від забору і до обіду). Я свого часу зв'язала ланцюжок в 30 метрів, оскільки сувора моя бабуся відмовлялася показати мені, що робити далі, бракуючи якість петель. Але зараз доведеться повірити вам на слово, що петлі у вас в ланцюжок не стягнуті, що не витягнуті і всі однакові, і продовжити розповідь.

лицьова сторона ланцюжка

Всі стовпчики починають в'язати на основі такої ланцюжка,

виворіт ланцюжка

тільки в зворотному напрямку (є й винятки, як у всякому поважаючому себе правилі, але про них поговоримо пізніше). В'яжіть початковий ланцюжок вільніше, інакше полотно буде стягнутим. Можете брати для неї гачок більшого, ніж потрібно по ниткам, розміру. Зв'язавши кілька петель, придивіться уважно до ланцюжку: у неї є лицьова (яка дивиться на вас) і зворотний боку. Запам'ятайте гарненько, як вони виглядають, і не перекручуйте ланцюжок при в'язанні, інакше вийде кривовато і доведеться все розпускати (головна заповідь). Заодно потренируйтесь ось в чому: витягніть петлю, витягніть з неї гачок, зменшіть петлю до нормальних розмірів, потягнувши за нитку (дуже добре, якщо петля при цьому перекрутити), і постарайтеся тепер повернути петлю в правильне положення, орієнтуючись на попередні петлі. Все це може здатися зайвим, але такі тренування обов'язково позначаться на якості вашого в'язання, і допоможуть відчувати себе в цьому ремеслі вільно.

напівстовпчик

вводимо гачок в другу від гачка петлю з лицьової сторони ланцюжка

вводимо гачок в другу від гачка петлю з лицьової сторони ланцюжка

зачіпляються нитку і протягуємо через обидві петлі на гачку

Напівстовпчик. Назва це не зовсім вірне, а точніше, не вірне зовсім, тому що це по суті, ні стовпчик, а просто петля, але пов'язана на самій ланцюжку, а не як її продовження. Судіть самі: просуньте гачок спереду назад в другу від гачка петлю (не забудьте - та петля, що на гачку, не рахується), зачепите нитку і протягніть через обидві петлі на гачку - ось і все. Так само поступите з наступними петлями, не пропускаючи вже жодної.

вийшов напівстовпчик - петля на підставі ланцюжка таких же петель

Першу петлю пропускаємо для того, щоб край ряду був

ряд, пов'язаний напівстовпчиками

такої ж висоти, як і сам ряд. Чим вище стовпчики (тобто чим більше ширина ряду), тим більше петель додаємо (в самому першому ряду - пропускаємо) на початку цього ряду. Ці петлі називаються петлями підйому. Для напівстовпчиків і стовпчиків без накиду потрібна одна петля підйому, для полуторних стовпчиків (є й такі) - дві, для стовпчиків з одним накидом - три, з двома накидами - чотири і т.д. Не лякайтеся, все це легко запам'ятається саме собою, як тільки ви почнете в'язати, адже всі ці правила випливають безпосередньо з очевидною необхідність і тому дуже наочні. Запам'ятайте ще, що в самому першому ряду, який в'яжеться на ланцюжку, петель підйому може іноді знадобитися на одну більше. Дивіться уважно, і ви відразу помітите, чи є така необхідність.

Закінчивши ряд, зв'яжіть одну петлю підйому і переверніть роботу так, щоб петля підйому виявилася справа - для початку наступного ряду. В'яжіть наступні ряди точно так же, як і перший.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: