Статьи

Пальчикова гімнастика: система ігор та вправ для дітей.

  1. Як визначити рівень розвитку дрібної моторики рук у дітей: діагностика. Три простих тесту.
  2. Тест 1.
  3. Тест 2.
  4. Тест 3.
  5. Пальчикова гімнастика - опис вправ.
  6. Пальчикова гімнастика: ігри з прищіпками.
  7. Вправи для пальчиків Марії Монтессорі.
  8. Пальчикова гімнастика в малюнках и Віршах.
  9. Етапи виконання вправ пальчикової гімнастики:
  10. Пальчикова гімнастика - пальчикові загадки.
  11. Пальчикова гімнастика - тіньовий пальчиковий театр.
  12. Пальчикові вправи - кілька корисних ідей

Пальчикова гімнастика: як визначити рівень розвитку дрібної моторики у дитини, вправи для пальчиків в картинках і віршах, вправи Марії Монтессорі, тіньовий пальчиковий театр.

Пальчикова гімнастика:

Пальчикова гімнастика для дітей дошкільного віку.

Пальчикова гімнастика дуже корисна для дітей будь-якого віку. Вчителі початкових класів постійно відзначають, що у багатьох дітей найбільшу проблему в навчанні становлять не невміння читати або незнання азів арифметики, а саме непідготовленість руки до листа. У чому причини графічної неготовність до навчання письма? Таких причин дві:

  1. Недостатній розвиток дрібних м'язів руки і нервової регуляції дрібної моторики ( «фізіологічна неготовність» до навчання письму).
  2. Несформованість навику виконання графічних рухів ( «психологічна неготовність» до навчання письму).

Обидві ці труднощі можна попередити, якщо займатися з дітьми вже з 3 років пальчикової гімнастикою і робити спеціальні вправи, а також якомога активніше залучати малюка до виготовлення виробів (малювання, аплікація, художня праця, ліплення), до побутового праці (вишивання товстої голкою, в'язання і плетіння для дівчаток, виготовлення виробів з дерева та природних матеріалів, брусків, упаковок для хлопчиків).

Як визначити рівень розвитку дрібної моторики рук у дітей: діагностика. Три простих тесту.

Для цього не потрібно ніяких складних посібників або предметів. І потрібно зовсім небагато часу. Я хочу розповісти про три простих тестах для діагностики рівня розвитку дрібної моторики, які можна провести з дітьми старшого дошкільного віку та будинки, і в дитячому садку, і в дитячому центрі (автори тестів - Н.В. Нижегородцева, В.Д. Шадриков. психолого-педагогічна готовність дитини до школи - Владос, 2001).

Тест 1.

Дитина сидить за столом. Візьміть великий аркуш паперу і попросіть дитину покласти руки так, щоб на аркуші паперу помістилися обидві долоні з розведеними пальчиками. Обведіть долоньки на папері олівцем. Подивіться разом, що у Вас вийшло. І попросіть дитину знову покласти долоні на папір так, щоб всі лінії збіглися.

Поясніть завдання. Запропонуйте малюкові пограти з пальчиками. Скажіть: «Я буду показувати тобі пальчики на твоїй руці, а ти будеш піднімати тільки той пальчик, який я покажу. Інші пальчики піднімати не треба ». Спробуйте - попросіть малюка підняти пальчик: «Ось цей підніми». Переконайтеся, що він правильно зрозумів завдання.

Тепер починаємо тест. Почніть з правої руки: «Підніми цей пальчик. А тепер ось цей ». Послідовність рухів: 5-1-2-4-3 (де 1 це великий пальчик, а 5 це мізинчик). Потім в тій же послідовності зробіть завдання на лівій руці. Потім повторіть на правій. І знову на лівій. Таким чином, кожна рука виконає завдання два рази!

А тепер головне - за чим треба стежити при виконанні цього завдання. Коли малюк буде намагатися піднімати один пальчик, то мимоволі будуть підніматися і інші. Він цього не хоче, але у нього так виходить! Ці зайві рухи називаються синкинезий. Такі зайві рухи виникають, коли руху пальчиків недостатньо диференційовані, і тому включаються непотрібні для цього руху м'язи.

Коли Ви бачите сінкінезіі, то малюйте кожну з них стрілочкою на папері, проводячи лінію від потрібного пальчика до «непотрібного, зайвого» для цього руху.

В результаті на папері у Вас будуть до кінця завдання контури долоньок і намальовані лінії зайвих рухів. Одне зайвий рух - це одна стрілочка.

Як дізнатися результати тесту:

1) Вважаємо середня кількість стрілок для кожної руки, тобто середня кількість зайвих рухів. Наприклад, на правій долоні у нас намальовано 6 стрілок, а завдання ми проводили два рази. Тому 6: 2 = 3. Тобто середня кількість зайвих рухів пальчиками на правій руці дорівнює 3.

Аналогічно підраховуємо зайві рухи пальчиками на лівій руці - наприклад, у нас намальовано 8 стрілок. 8: 2 = 4. Середня кількість зайвих рухів - 4.

2) Складаємо отримані цифри. 3 (на правій руці) + 4 (на лівій руці) = 7.

Що нам скажуть ці результати:

  • Яка провідна рука у дитини. Провідна рука - це та рука, де краще розвинена диференціація рухів пальчиків, і де менше зайвих рухів пальчиками. У нашому прикладі - це права рука.
  • Який рівень розвитку тонких рухів і їх диференціації у дитини. Зразкові вікові норми (загальної середньої кількості зайвих рухів): в 6 років - 9, в 7 років - 6, в 8 років - 5, в 9 років - 3. Для нашого прикладу: у нас вийшла цифра 7. Для шестирічної дитини це хороший результат. А ось якби дитині вже було б 7 років, то результат занадто низький, тобто у даної дитини руху пальчиків розвинені недостатньо.

Тепер, напевно, зрозуміло, чому діти, які вчаться грати на фортепіано та інших музичних інструментах, часто набагато більш розвинені, ніж однолітки? Адже вони вправляються постійно і практично завжди роблять пальчиковую гімнастику 🙂 і розвивають цим не тільки свої музичні здібності, а й дрібну моторику, і сенсомоторную координацію, і мислення!

Тест 2.

Намалюйте від руки олівцем на аркуші паперу рівне коло діаметром 3-3,5 см. Покажіть свій зразок дитині. Попросіть дитину намалювати такий же коло одним рухом руки (тобто без відриву).

Якщо у малюка погано розвинена дрібна моторика, то він не може виконати завдання. Типові помилки:

  • Малює овал.
  • Малює коло, але набагато меншого розміру ніж в зразку. Це показник скутості кисті.
  • Малює з відривом руки, пересуваючи її.

Тест 3.

Спостереження за малюванням і зафарбовуванням розмальовок. Вважається, що розфарбовування картинок є дуже хорошим вправою для пальчиків. Але це не завжди так. Щоб розфарбовування розвивало дрібну моторику, треба щоб дитина діяв правильно. Зверніть увагу на типові помилки, які свідчать про недостатній рівень розвитку дрібної моторики і про те, що дитині потрібні спеціальна пальчикова гімнастика і вправи для пальчиків.

Типові помилки в розфарбовуванні:

  • Дитина постійно повертає аркуш паперу або книжку при розфарбовуванні картинки.
  • Дитина не може змінювати напрямок ліній.
  • Рухи дитини скуті, кисть фіксована і часто затиснута.
  • Рука і пальчики занадто мляві або занадто напружені.

Пальчикова гімнастика - опис вправ.

Пальчикова гімнастика - опис вправ

Пальчиковую гімнастику можна проводити як без предметів, так і з дрібними предметами.

Пальчикова гімнастика: ігри з прищіпками.

Ігри з прищіпками розвивають силу руки, соотносящие руху. Навчитися користуватися прищіпками в іграх не дуже просто для дитини. Тому потрібно йти невеликими кроками в певній послідовності.

  • Спочатку прикріпіть прищіпки на край іграшкового відерця або коробки і навчіть малюка знімати їх, натискаючи одночасно двома пальцями за кінчик прищіпки. Попросіть «допомогти мамі зібрати прищіпки» і похваліть малюка за допомогу. Пам'ятайте, що открепляют прищіпки завжди легше, ніж прикріплювати їх. Тому починати треба саме з таких вправ пальчикової гімнастики.
  • Потім покажіть малюкові, як прищіпки розкривають свій «ротик». Скажіть, що потрібно сильно натискати на прищіпку, щоб вона розкрила свій рот. Можна назвати прищіпки «крокодильчиками» і показати, як наші крокодильчики сильно відкривають свій рот.
  • Якщо у малюка вже виходить з потрібною силою натискати на прищіпку і розкривати і закривати її, то покажіть інші вправи з прищіпками і включіть їх в пальчиковую гімнастику.

Варіанти вправ з прищіпками для розвитку пальчиків:

  • Прикріпити прищіпки до жовтого картонному колі. Вийде сонечко.
  • Прикріпити голки до сірого півколу. Вийдуть колючки для їжачка.
  • Прикріпити прищіпки до вузького довгого трикутнику. Вийдуть гілки дерева.
  • Прикріпити за допомогою прищіпок на мотузку лялькову одяг після її прання.
  • Прикріпити чотири прищіпки до силуету хлопчика (прищіпки будуть його ручками і ніжками)
  • Сортувати прищіпки за кольором, прикріплюючи їх вгорі на стінки відерець або коробочок різних кольорів (жовті прищіпки до жовтої коробочці, червоні до червоної)
  • Побудувати «парканчик» з прищіпок, прикріплюючи їх до відерце або до картонної смужці. Можна давати завдання чергувати прищіпки в парканчику в певній послідовності, щоб він вийшов красивим і яскравим.
  • Дві білі прищіпки можуть бути «вушками» у силуету зайчика (даємо малюкові силует зайчика без вушок, а він прикріплює пальчиками прищіпки - вушка). Сині прищіпки можуть стати крапельками дощу у хмаринки (прикріплюються внизу хмаринки), жовті прищіпки - плавником і хвостом у золотої рибки (прикріплюються до силуету рибки) або хвостом у птиці (прикріплюються до силуету пташки без хвоста). Якщо прикріпити прищіпки на коло, то вийде квітка. А якщо прикріпити до червоного кола з чорними точками - зображенню сонечка, то з прищіпок виходять її ніжки.

Вправа для пальчиків «Зовні - всередині»

Коли малюк освоїться з найпростішими вправами пальчикової гімнастики з прищіпками, можна дати завдання складніше, яке вимагає кмітливості та орієнтування в просторі.

Наклейте на прищіпки зображення різних комах (пташок, звіряток) - в залежності від теми заняття. Попросіть малюка прикріпити прищіпки на край пластмасового стакана або відерця так, щоб всі наші герої (наприклад, комахи) були зовні відерця. Прикріпіть самі прищіпку і скажіть: «Виглянуло сонечко, захотіли метелики, жуки, сонечка погрітися на сонечку. Зроби так, щоб всі комахи сиділи зовні відерця ». При цьому не можна крутити стакан! І не можна самому пересуватися навколо склянки. Не всі малюки швидко здогадуються, як це можна зробити.

Потім через кілька днів дайте аналогічне завдання зробити так, щоб всі комахи сиділи всередині відерця (наприклад, сховалися від пташки).

Вправи для пальчиків: діалоги

Більш складні вправи пальчикової гімнастики з прищіпками - це діалоги, в яких потрібно одночасно і говорити і діяти прищіпкою. За допомогою прищіпок можна зображувати різних героїв, які розмовляють один з одним, і в ритм діалогу відкривати «ротик» прищіпки.

Можна для таких ігор наклеювати на прищіпки кола із зображенням персонажа, але це зовсім не обов'язково. Я рекомендую використовувати багаторазові картинки, які легко змінювати. Я їх закріп за допомогою пластику для прикріплення «UNU patafix» (продається в канцелярських і господарських магазинах, хобі - центрах). Це дуже зручно: завжди можна прикріпити потрібну картинку з картону для однієї гри, а потім після гри зняти її і на тій же прищіпки.

Для таких вправ пальчикової гімнастики використовуються вірші з діалогами і короткі розповіді з діалогами.

Для таких вправ пальчикової гімнастики використовуються вірші з діалогами і короткі розповіді з діалогами

Ігри з прищіпками і навчання грамоті.

Діти 5-7 років можуть за допомогою прищіпок складати тематичні ряди слів. У завданнях такого типу пальчикова гімнастика поєднується з вирішенням ряду інших завдань. Наприклад, скласти ряд слів по темі «транспорт». Одна прищіпка - це одне слово. Прищіпки прикріплюються один за одним за кінчик одна до іншої. Завдання - скласти якомога довший ряд з слів. Можна складати ряди з слів, що починаються з одного звуку (у кого довший доріжка?) Або слів з певної кількості складів.

За допомогою кольорових прищіпок можна також придумувати слова із заданим складом. Наприклад, перша прищіпка білого кольору - це склад «по». Якщо малюк придумав слово, що починається зі складу «по», то він становить за допомогою прищіпок складову схему такого слова. Наприклад, якщо до білої прищепці «по» прикріпити за її кінець наступну прищіпку - склад «йшов», то вийде ланцюжок з двох прищіпок і слово «пішов». Якщо до білої прищепці «по» прикріпити ще дві прищіпки, то вийде слово з трьох складів «посуд» (по + су + да). Завдання - скласти якомога більше таких ланцюжків

Можна проводити і гри зі звуками з використанням прищіпок. Тоді на прищіпку прикріплюється картинка. Наприклад, сорока. З якого звуку починається слово «сорока»? Правильно, зі звуку с (твердий приголосний звук). І ця наша сорока - прищіпка буде «хапати» картки на яких зображені предмети, що починаються зі звуку «с» (сир, салат, сонце, сушки) і відносити в своє «гніздо». І дитина вибирає з усіх картинок потрібні - з заданим звуком. Відповідно «лисиця» буде брати картинки з м'яким звуком «ль», а вовк з твердим згодним звуком в.

Вправи для пальчиків Марії Монтессорі.

Ігри та вправи Марії Монтессорі придбали зараз велику популярність, хоча їм вже більше століття. Багато уваги в системі Монтессорі приділяється моторному розвитку малюків і конкретно розвитку дрібної моторики. Ці вправи для пальчиків - фактично історія пальчикової гімнастікі- то, з чого все починалося. У систему Марії Монтессорі включені як вправи зі спеціальними іграшками і предметами, так і побутові дії в повсякденному житті - такі як чистка черевик, миття столів, полив квітів, чистка металевих предметів (відкрити пляшку із засобом для чищення, відлити в чашку, закрити пляшку, ватою почистити предмет, ганчіркою для полірування натерти до блиску).

Хочу тут розповісти про декілька вправах для розвитку дрібної моторики з системи Марії Монтессорі.

1) Рамки з застібками. Робиться дерев'яна рама, яка обтягнута тканиною з двох половинок. Потрібно співвіднести ці половинки і застебнути застібку. До кожної половинці пришита частина застібки. Види застібок на рамках:

a) великі гудзики,
b) маленькі гудзики,
c) кнопки,
d) банти,
e) шнурок, який втягається в дірочки,
f) шнурок, який намотується на гачок,
g) гачки і петлі,
h) застібки з ремінців,
i) застібки - липучки.

2) Дошка для обмацування (фактура: великий - невеликий).

Береться ящик з 10 дощечки розміру 10 на 9 см, обклеєних наждачним шорсткою папером різних п'яти видів фактури від грубозернистої до дрібнозернистої (п'ять пар однакового виду паперу). Очі у дитини прикриті пов'язкою. Він на дотик шукає пари. Для перших ігор потрібно взяти 2-3 пари дощечок, в подальшому їх кількість збільшувати.

Також можна розкладати п'ять дощечок в ряд від самої грубозернистої поверхні до самої дрібнозернистої.

3) Скринька з шматочками тканин.

Матеріал: В ящику знаходяться пари шматочків тканини різної фактури (шовк, вовна, бавовна, штучне волокно; гладка і шорстка; жорстка і м'яка; товста і тонка; міцна щільна і пухка. Завдання - вибрати такий же шматочок тканини (знайти пару).

Як виконується вправа: Спосіб дії - обмацування великим і вказівним пальцями. Вправа виконується з закритими очима.

Після виконання вправи: Малюк досліджує вправи і тканини навколо себе - текстиль в кімнаті, тканини свого одягу - які вони (гладкі або шорсткі, товсті або тонкі).

4) Вишивання на картоні. Вам знадобляться листочки щільного картону, на яких намальовані контури предметів для вишивання. Точками на картоні позначте місця, в яких повинен бути прокол голкою. Також Вам потрібні вовняні нитки і товста голка для килимарства.

Спочатку малюку допомагає дорослий зробити вузлик, вставити нитку в голку, зробити перші стібки. Перші кроки краще робити рука в руці, потім коли дитина освоїться, можна відпустити його руку. Вправа складне для дітей, але дуже корисне.

Ніколи не викидайте такі вишивки малюків, цінуєте їх, знайдіть їм застосування будинку (використовуйте як закладки, підставки, листівочки), адже вони даються дитині дуже не легко!

5) Коробочка з насінням. У великому відділенні коробки лежать насіння різних рослин (гарбуз, соняшник, настурція, кавун, диня і інші). У маленьких відділеннях прикріплені картинки із зображенням цих рослин. Дитина сортує насіння в потрібні маленькі відділення коробки. У цій вправі малюк не тільки вправляється в сортуванні і розвиває дрібну моторику, але і знайомиться з рослинами - як вони називаються, чим відрізняються один від одного, які у них насіння.

6) Вправи з водою.

  • Переливання з заварника в чашку.
  • Переливання води в пляшку з вузьким горлечком за допомогою воронки.
  • Поливання квітів з лійки
  • Протирання листя квітки за допомогою губки, змоченою водою (наприклад, листя фікуса).
  • Миття столу за допомогою мила, губки і щітки (забруднені місця протираються щіткою)
  • Вижимання губки після миття столу або протирання листя рослин.
  • Збивання піни за допомогою віночка (в воду наливається за допомогою піпетки трохи рідкого мила, і воно збивається в пишну піну).
  • Прання лялькового білизни і лялькової одягу, вижимання і вивішування сушитися на мотузку за допомогою прищіпок.

Ці вправи передбачають чітку послідовність дій і покрокові інструкції дорослого. Вони проводяться не ізольовано, а входять в цілісну систему розвитку дітей. Їх основний принцип - «допоможи мені це зробити самому».

Пальчикова гімнастика в малюнках и Віршах.

Пальчикова гімнастика Включає дуже різноманітні Вправи и фігурі, Які робляться с помощью положення рук и пальців в пространстве. Щоб вона справді розвивала, потрібно правильно підбирати вправи, відпрацьовувати їх і ускладнювати. Детальніше про це Ви можете прочитати в статті «Розвиток дрібної моторики»

Етапи виконання вправ пальчикової гімнастики:

Етап 1. Спочатку з малюком виконуються вправи пальчикової гімнастики, які допомагають вивчити назви пальців, навчать орієнтуватися в просторі - праві, ліві, вгору, вниз. Це вправи без слів, без діалогів. Але це не означає, що дорослий під час їх проведення мовчить і тільки показує потрібні дії. Навпаки, він називає фігуру ( «давай зробимо слона»), все пальчики і їх розташування (наприклад, «покажи вказівний пальчик, постав його на стіл», «де в тебе права рука? Підніми середній пальчик правої руки вгору. От молодець!» ). В ході ігор та вправ ми використовуємо короткі віршики і потішки про те предметі або тварину, яка зображуємо.

Етап 2. Після цього можна використовувати більш складні для дітей, а й більш цікаві для них ігри пальчикової гімнастики з діалогами, казки з діалогами, зображуючи предмети і персонажі з допомогою рук. Такі казки можна складати самим разом з дітьми. Нижче я розповім про деякі пальчикових вправах і фігурах для таких ігор і казок.

Вправи пальчикової гімнастики. Малюнки до них Ви знайдете нижче:

  • Зайчик. Вказівний і середній пальці випрямлені вгору (це «вушка»), інші стиснуті в кулак.
  • Зайчик грає на барабані: вихідне положення те ж. Дістаємо барабан - випрямляє великий палець, він знаходиться паралельно столу. Безіменним пальцем і мізинцем (це «лапки») зайчик стукає по барабану (по подушечці великого пальця). Головне - щоб стукали саме потрібні пальчики - «лапки», а «вушка» в цей час продовжували стирчати вгору. Це досить складно. Але діти завжди сміються, коли їм кажу: «Ой, а у кого-то заєць вухами став барабанити !!! Ні, лапками барабанів, зайка. Вушка побережи, вони тобі ще знадобляться! »
  • Коза. Вказівний пальчик і мізинець випрямлені (роги), безіменний палець і середній палець зігнуті. Великий палець лежить на них.
  • Коза біжить. Долоню паралельно столу. Вказівний палець і мізинець випрямлені і знаходяться паралельно столу (роги «дивляться» вперед). Середній, великий і безіменний палець стоять на столі (це ноги). Коза йде, переступаючи то передніми ногами, то задніми (їх роль відіграє один великий палець). Важливо, щоб під час ходьби роги кози не торкалися землі. Вправа дуже смішне і дуже подобається дітям. Дається воно їм непросто. Але хлопці завжди дуже сміються, коли у когось з них «роги по землі побігли» і швидко виправляють помилки.
  • Чоловічок. Вказівний і середній пальці «йдуть» по столу.
  • Слоненя. Долоню паралельно столу. Середній пальчик - хобот, він «дивиться вперед» і знаходиться паралельно столу. Мізинчик і великий пальчик притиснуті до долоні (при цьому великий палець лежить на мізинці). Вказівний і безіменний пальчики «йдуть» по столу.
  • Окуляри. Скласти великий і вказівний палець кожної руки кільцями. Всі інші пальчики випрямлені і дивляться вгору. Піднести окуляри до очей і подивитися в них.
  • Заведи мотор. Зчепити всі пальці рук крім великого в замок. За сигналом дорослого «Мотор!» Великі пальчики починають крутитися навколо одна одної (заводимо мотор). Одночасно малюк каже якийсь звук (наприклад, жжжжжж або рррррр). Мотор крутиться до тих пір, поки триває звук. Завдання - якомога довше «їхати» тобто говорити звук. Вправа розвиває не тільки дрібну моторику, а й мовне дихання і дозволяє автоматизувати вимова потрібного звуку.

Ось приблизні фігури, які можна зобразити за допомогою пальчиків в діалогах і казках.

Пальчикова гімнастика - пальчикові загадки.

Пограйте з дітьми в пальчикові загадки. Ви показуєте фігуру пальчиками, а вони відгадують, що це за предмет і повторюють Ваше рух. Спочатку фігури показуєте Ви, а потім діти. Можна придумувати свої фігури. Фігури повинні бути зрозумілими і впізнаваними дітьми.

Ось ще кілька пальчикових фігур для таких ігор-загадок.

Ось ще кілька пальчикових фігур для таких ігор-загадок

Пальчикова гімнастика - тіньовий пальчиковий театр.

Дуже корисний для розвитку дрібної моторики і тіньової пальчиковий театр. На малюнку на початку статті і нижче дані схеми фігур, які можна використовувати для показу казок в такому театрі.

Пальчикові вправи - кілька корисних ідей

від переможців конкурсу нашої Інтернет-Майстерні розвиваючих ігор «Через гру - до успіху!»

Тетяна Смирнова.

1. Гра «Спіраль» для розвитку дрібної моторики і тактильних відчуттів.

Гра «Спіраль» - носить змагальний характер - чия метелик раніше добереться до квітки. «Не повзе і не біжить - над квіткою вона кружляє. За витком йде виток - ось і села на квітку! »Ідею цієї гри Тетяна взяла з книги« Логопедичні ігри з м'ячем »Т.А. Воробйової і О.І. Крупенчук.

Гра зроблена з ситцю з синтепоновим наповнювачем. Спіраль - з вовняних ниток гачком. Квітка і метелик виконані з клейонки і прикрашені гудзиками і бісером. За спіралі можна катати кульку різними пальчиками.

2. Допомога - доріжка зі знімними буквами.

Прокочуючи м'ячик дитина читає слова то в одну, то в іншу сторону. Приклади слів: козак потоп, мадам, грудку, замовлення, тупіт, дохід.

Марія Трагарюк. Городик.

Ліплення - це заняття, яке дуже добре розвиває пальчики. Ось який городик з самозастигаюча пластика виліпила Марія з дочкою. Макет - городик для ігор.

Ольга Маханева. Відерце для пальчикових ігор з прищіпками і мозаїкою.

З іншими роботами та ідеями учасників Майстерні Ви можете познайомитися в нашій групі Вконтакте «Розвиток дитини від народження до школи» (фотоальбоми групи).

Якщо ця стаття виявилася Вам потрібна, цікава і корисна, буду дуже вдячна, якщо Ви поділитеся своєю думкою в коментарях. А також запрошую в коментарях розповісти про свій досвід А як Ви розвиваєте дрібну моторику дітей? Чи займалися цим спеціально? Що за ігри та вправи вам найбільше подобаються і полюбилися вашому малюку?

Про те, як розвинути ручну умілість у дітей і підготувати руку до листа Ви дізнаєтеся зі статті »Підготовка руки до листа» - система вправ, тести, завдання

Ще цікаві ідеї для розвитку дрібної моторики дітей Ви знайдете в статтях сайту:

Настільна гра - ходілка для розвитку дрібної моторики дітей «Подорож» - своїми руками

20 найцікавіших і незвичайних предметів для розвитку дрібної моторики дітей

Розвиваюча книжка для дітей своїми руками з паперу, картону, тканини

Ігри Ф. Фребеля - як грати з дарами Фребеля.

Розвиток дрібної моторики дітей до 3 років: міфи і правда, вправи та ігри.

Пальчиковий театр і інсценування на тему «Як звірі готуються до зими».

У чому причини графічної неготовність до навчання письма?
Тепер, напевно, зрозуміло, чому діти, які вчаться грати на фортепіано та інших музичних інструментах, часто набагато більш розвинені, ніж однолітки?
Кого довший доріжка?
З якого звуку починається слово «сорока»?
Наприклад, «покажи вказівний пальчик, постав його на стіл», «де в тебе права рука?
А також запрошую в коментарях розповісти про свій досвід А як Ви розвиваєте дрібну моторику дітей?
Чи займалися цим спеціально?
Що за ігри та вправи вам найбільше подобаються і полюбилися вашому малюку?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: