Статьи

З якого віку дитині потрібна подушка? Критерії правильної подушки

  1. З якого віку дитині потрібна подушка?
  2. Кращими варіантами для маленьких дітей є:
  3. Коли дитина повинна спати на подушці?
  4. Критерії правильної подушки для немовляти
  5. наша думка

Новонароджені і немовлята більшу частину часу сплять. Не дивно, що багато мам переживають, як убезпечити дитячий сон, з якого віку необхідна подушка малюкам і як її вибрати серед численних постільних речей для дітей.

Новоспечені батьки намагаються підходити з величезною відповідальністю до покупки дитячої ліжка, матраца і інших дитячих товарів Новоспечені батьки намагаються підходити з величезною відповідальністю до покупки дитячої ліжка, матраца і інших дитячих товарів. Однак питання, коли немовля можна класти на подушку, часто залишається відкритим.

Слід уточнити, що кваліфіковано відповісти зможе лише педіатр, оскільки використання підкладки для голови часто залежить від стану здоров'я вашого чада.

З якого віку дитині потрібна подушка?

Фахівці не радять поміщати в ліжечко до трьох років звичайні подушки з натуральними наповнювачами.

По-перше, є ризик того, що малюк зможе задихнутися, перевернувшись на животик.

По-друге, пір'я і пух часто стають причинами виникнення алергічних проявів.

По-третє, існує реальна загроза викривлення хребта.

Кращими варіантами для маленьких дітей є:

  • Згорнута в кілька разів пелюшка, завдяки якій простіше вирішити проблему відрижки;
  • Рушник, підкладене під матрац. У цьому випадку немає необхідності поправляти пелюшки і можна легко створити необхідний кут нахилу. Цей варіант необхідний, якщо у крихти нежить і потрібно полегшити носове дихання;
  • Плоска подушечка з гіпоалергенного матеріалу, розроблена для немовлят. Товщиною вона не більше двох сантиметрів і має спеціальну виїмку для головки.

Ортопеди радить давати дитині подушку якомога пізніше. Якщо малюк прекрасно без неї обходиться, вважаючи за краще спати на плоскій поверхні, не варто підкладати її під голову.

Якщо ж малюк вимагає підкладку, придбайте ортопедичний валик.

Коли дитина повинна спати на подушці?

В окремих випадках підкладки під голову стають не запорукою довгого і комфортного сну, а вимушеною необхідністю. Наприклад, при наявності деяких захворювань.

  1. Ортопедичні моделі необхідні в перші тижні через вроджену кривошиї. Успіх лікування при цьому діагнозі залежить від правильного розташування головки.
  2. Трапляється так, що з самого народження немовля набуває звичку спати в строго певній позі, через що відбувається незначна зміна форми черепної коробки. Ситуацію виправить подушка зі зручною виїмкою, що дозволяє тримати голову рівно.
  3. При гіпер- і гіпотонус м'язів спеціальні моделі служать ще одним додатковим методом терапії.

Вирішуючи, коли грудничку можна спати на подушках, орієнтуйтеся на стан його здоров'я, а не на вік. Якщо особливі рекомендації фахівців відсутні, віддайте перевагу пелюшці або піднятому краєчку матраца.

Критерії правильної подушки для немовляти

У дитячих магазинних багато дорослих губляться у вітрин з постільними речами. Сучасні виробники пропонують величезний вибір моделей для дітей різного віку.

На що слід звертати особливу увагу при покупці цього товару?

1. Розмір і форма. Подушечка для самих маленьких повинна бути плоскою (до двох сантиметрів), так як немовлятам категорично не слід високо піднімати головку і плечики. Ширина ж повинна збігатися з параметрами дитячого ліжка, щоб малюк з неї не скочувався.

2. Наповнювач. Від вмісту подушок часто залежить і міцний сон, і здоров'я крихти. Купуйте виріб, якщо на ярличку написано:

  • холлофайбер, синтепон або комфорель. Вони добре стираються, пропускають повітря, не втрачають пружність після багаторазового прання.
  • гречане лушпиння, яка не злежується, добре пропускає повітря і підтримує голівку в потрібному положенні. Однак вона неприємно шелестить, що викликає роздратування дитини і мами;
  • Ліоцель - деревне волокно, що виготовляється з евкаліпта. Латекс - витяжка з гевеї, яка росте в тропічних лісах. Добре вентилюються, використовуються в ортопедичних моделях.
  • натуральний лебединий пух - підходить для старших діток (після п'яти років). Віддавайте перевагу товарам, які пройшли Противоалергенні і термічну обробку;

3. Напірник і наволочка. Вибирайте бавовняні тканини з непомітними швами, які забезпечать комфорт при засипанні. Відмовтеся від шерсті, оксамиту та атласу - вони аллергічні, збирають пил і холодні на дотик відповідно.

4. Кріплення. Сучасні виробники випускають безліч моделей з ремінцями, що фіксують подушечки до ліжечок або матраців. Придбавши подібний виріб, можна не хвилюватися, що вночі воно прикриє обличчя малюка.

наша думка

Отсрочьте знайомство свого чада з новою постільною приналежністю, по крайней мере, до двох років.

Ось і популярний доктор Євген Комаровський впевнений, що новонародженому подушечка не потрібна, а після дворічного віку ви зможете придбати дитячий варіант, зі звичайними розмірами - 40 на 60 сантиметрів.

Простеживши за поведінкою дитини, ви зрозумієте, коли настане оптимальний час для придбання подушки. Варто відзначити, що в ранні роки її головна функція - підтримання шийного відділу хребта, а не створення м'якості для головки.

Купуючи подушку для свого чада, не полінуйтеся прочитати всю інформацію, нанесену на ярличок. Вселяє довіру виробник обов'язково вкаже тип наповнювача, вид моделі (анатомічна або ортопедична), мінімальний вік, з якого підкладку для голови можна використовувати.

Зверніть увагу і на умови прання. Віддайте перевагу моделі, яку можна прати, а наповнювач швидко просихає. Не слід економити на здоров'ї малюка, оскільки дешеві подушки здатні спровокувати виникнення цілого ряду захворювань.

І все ж перед покупкою порадьтеся з педіатром. Він підкаже, що підійде для вашої дитини, а що здатне завдати шкоди, і дасть всі необхідні рекомендації.

Автор публікації:

Дитячий психолог

МДОУ № 53 Центр розвитку дитини - дитячий садок Копейського міського округу Челябінської області, м Копейськ

З якого віку дитині потрібна подушка?
З якого віку дитині потрібна подушка?
Коли дитина повинна спати на подушці?
На що слід звертати особливу увагу при покупці цього товару?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: