Статьи

«Навіть бездомному надають допомогу на найвищому рівні», - кременчуцький лікар про медицину в Ізраїлі

Кременчуцький лікар знайомився з роботою ізраїльського медцентру, що приймає поранених з сектора Газа

Кременчуцький лікар знайомився з роботою ізраїльського медцентру, що приймає поранених з сектора Газа. Він розповів «Телеграфу», як працюють місцеві медики, і пояснив, як завдяки страховій медицині лікування може дозволити собі кожен житель Ізраїлю.

Андрій Авраменко, ортопед-травматолог залізничної лікарні, недавно повернувся з Ізраїлю, де побував в рамках благодійної програми «Медичний міст». Ця програма допомагає українським медикам знайомитися з роботою провідних медичних центрів Ізраїлю. Для поїздки з усієї України відібрали чотирьох фахівців, серед них і кременчуцький лікар. Примітно, що медцентр Барзілай (місто Ашкелон), досвід якого вивчали українці, постійно надає допомогу постраждалим під час військових дій:

- Це місто знаходиться в безпосередній близькості від сектора Газа, який часто піддається атакам терористів, - говорить Андрій Авраменко, ортопед-травматолог першої категорії. - І вони більше за інших мають досвід надання допомоги постраждалим під час військових дій, що особливо актуально зараз для України. Тому при відборі кандидатів перевага віддавали саме хірургам і травматологів.

- Коли ви там перебували, в центр надходили постраждалі з сектора Газа?

- Під час мого перебування терористичних атак не було, виникали тільки дрібні інциденти. Наприклад, 16-річний араб напав на євреїв з ножем і завдав поранення.

- У чому відмінність між допомогою, яку надають ізраїльські лікарі і наші?

- Якщо говорити про ортопедичної спеціальності, то принципи надання допомоги істотно не розрізняються. Але варто зазначити, що у них більш широко застосовуються малоінвазивні технології (втручання через невеликий розріз - ред.), Що обумовлено наявністю відповідної апаратури. Це дає не тільки косметичний ефект, але і зменшує терміни загоєння перелому. Також в центрі застосовуються хороші фіксатори європейського, американського виробництва. Цікаво, що у них багато одноразових матеріалів, інструментів. В Україні ми їх стерилізуємо і потім використовуємо повторно. Вони все це викидають - за нашими мірками, це на 20-30 тисяч гривень.

Вони все це викидають - за нашими мірками, це на 20-30 тисяч гривень

Ізраїльські медики працюють ось в таких шоломах з повітряним піддувом. Вони потрібні для стерильності під час операцій по протезуванню, напрмер, тазостегнового або колінного суглоба

- У чому головна відмінність між медициною наших країн?

- В корені нашого відмінності лежить те, що у них медицина страхова. В Ізраїлі існують лікарняні каси - це досить складна структура. Вона займається не тільки страхуванням: там також працюють лікарі, які надають первинну допомогу, надають консультації та направляють до медичних центри. Фінансування за рахунок страховок дозволяє надавати допомогу на більш високому рівні. Це і оснащення медичного центру, і зарплата персоналу. Страховка покриває перебування в стаціонарі, медикаменти, роботу лікарів. Звичайно, якщо людина приходить до вузькопрофільного фахівця без направлення, то йому потрібно буде оплатити цей візит. Але якщо дотримуватися всіх правил, то надання всіх медичних послуг покриє страховка. Тому пацієнтам немає необхідності турбуватися про фінансові витрати: навіть бездомному надають допомогу на найвищому рівні.

- За рахунок чого малозабезпеченим надають медичну допомогу? Це держпрограми?

- Так, якщо людина не в змозі оплачувати страховку, це робить за нього держава. Але взагалі внески на медицину досить великі. Наприклад, консультація хворого в поліклініці - близько 200 доларів. Це гроші, які страхова компанія перераховує лікаря.

- Які зарплати у медиків?

- Дуже високі. Варто сказати, що є дві категорії лікарів: молодші і старші. Молодші, це, по суті, наші інтерни, там вони називаються ординатори. Вони вже підтвердили свій лікарський сертифікат, але не підтвердили вузьку спеціалізацію. У початківця лікаря-ординатора зарплата 4-5 тисяч доларів. У старшого лікаря - від 8 тисяч доларів.

У старшого лікаря - від 8 тисяч доларів

Кременчуцький лікар на кордоні з сектором Газа

- Чи є там черги до лікарів?

- Що стосується проведення планових операцій, наприклад, протезування, то пацієнтам доводиться певний час чекати своєї черги. Цей процес можна прискорити за додаткову плату в розмірі двох-трьох тисяч доларів. З огляду на, що мінімальна зарплата становить 1500 доларів, то накопичити потрібну суму за досить короткий термін не складає труднощів. Але, як правило, пацієнти вважають за краще не платити і чекають своєї черги.

- А чому їх черзі більше наших? Там бракує медиків?

- В середньому, з урахуванням і молодших, і старших лікарів, виходить, що на одного пацієнта один доктор. Але і цієї кількості медиків не вистачає, тому що в операціях потребує значна кількість пацієнтів. Думаю, і у нас ці черги були б не менше, якби медицина була більш доступною. Наприклад, пацієнти, які потребують ендопротезування - заміни колінного або тазостегнового суглоба, просто не мають можливості за це заплатити. На операцію надходить в кращому випадку 10%. Люди просто махнули рукою на своє здоров'я. Там такої проблеми не існує.

- Які методики з побачених там збираєтеся перейняти і використовувати в Кременчуці?

- Методик, які хотілося б застосувати, досить багато, але наші можливості обмежені мізерним фінансуванням. В першу чергу, хотілося б впровадити малоінвазивні техніки, але для цього потрібен електронно-оптичний перетворювач. Ми могли б його отримати як гуманітарну допомогу з європейських країн, але з нашим законодавством це дуже складно.

Коли ви там перебували, в центр надходили постраждалі з сектора Газа?
У чому відмінність між допомогою, яку надають ізраїльські лікарі і наші?
За рахунок чого малозабезпеченим надають медичну допомогу?
Це держпрограми?
Які зарплати у медиків?
А чому їх черзі більше наших?
Там бракує медиків?
Які методики з побачених там збираєтеся перейняти і використовувати в Кременчуці?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: