Статьи

Екологічна мама: в чому плюси багаторазових підгузників

  1. Все частіше батьки купують для малюків багаторазові підгузки. Вони мають безліч плюсів, один з яких...
  2. Три принципу екології
  3. Користь для бюджету
  4. Екологія тіла
  5. Валерія Коростельова, організатор руху «Роздільний збір в Москві і області»
  6. Наталя Парамонова, організатор фестивалю Ecocup film festival

Все частіше батьки купують для малюків багаторазові підгузки. Вони мають безліч плюсів, один з яких - екологічність.

Тканина, яка дихає

Багаторазові підгузники зроблені з натуральних тканин. Ще в стародавній Європі малюкам підкладали в пелюшки прямокутники з льону, вовни, конопель, за радянських часів наші мами і бабусі використовували для цього марлю, сучасні багаторазові підгузки теж виготовляють без додавання синтетики. Конопля, льон, бамбук, муслін, шерсть - всі ці тканини використовують виробники багаторазових підгузників. Найчастіше один комплект для малюка включає в себе вироби з різних тканин.

Як правило це бавовняний або шовковий підгузник-трусики регульованого розміру. Причому на відміну від одноразових підгузників, підбирати які потрібно в залежності від ваги малюка, в даному випадку спеціальні липучки, кнопки і зав'язки дозволяють варіювати розмір підгузника так, що він підійде як новонародженим, так і дворічний діткам.

Зазвичай трусики мають кишеньку з тканини, яка добре пропускає вологу, сама залишаючись сухою. В цей кишеньку вставляється підкладка з бамбука, мусліну або конопель. Вона добре вбирає вологу, а сам кишеню залишається практично сухим, так що дитина відчуває себе комфортно, за умови, що батьки регулярно змінюють підкладку і періодично - самі трусики.

Зверху трусиків в якості додаткового захисту від протікання нерідко надягають вовняні або байкові штанці, які і зовсім не потрібно прати - достатньо просто сушити і провітрювати.

Всі ці натуральні тканини виготовляються з швидко відтвореного сировини, без вирубки дерев. Сировина (шерсть і бавовна) збирається вручну. До того ж вони не обробляються шкідливими хімічними речовинами, які можуть забруднювати природу.

Для порівняння: одноразові підгузники шкодять навколишньому середовищу ще на етапі виготовлення. До їх складу входить целюлоза, для отримання якої потрібна деревина. У підсумку, використовуючи в догляді за малюком памперси, за 1,5-2 роки ви сприяєте знищенню 4-5 дерев.

Три принципу екології

Багаторазові підгузники з натуральних тканин хоч і вимагають більш частої заміни, ніж при використанні одноразових аналогів, але дозволяють втілювати в життя три головні принципи екологічного способу життя - «Зменшення споживання. Повторне використання. Переробка ».

Дійсно, за весь етап дорослішання малюка таких підгузників споживається менше, ніж одноразових, а значить вони не будуть щодня поповнювати собою звалища. Зазвичай базового набору за умови щоденного прання цілком вистачає на добу. Якщо прати кожен день лінь, можна просто купити додатковий набір.

По-друге, як видно з назви, багаторазові підгузки можуть використовуватися повторно. А якщо точніше - протягом усього періоду дорослішання дитини: починаючи з народження і до того моменту, коли він остаточно звикне ходити на горщик.

Більш того, можна передавати такі комплекти підгузників «у спадок» молодшим друзям і родичам або відкласти на майбутнє в очікуванні чергового поповнення сімейства.

Якщо вони остаточно прийдуть в непридатність, то їх легко переробити, адже вони виготовлені з натуральних тканин, які без проблем розкладаються.

А ось одноразові підгузники складаються з синтетичних матеріалів - крім целюлози, в їх склад входять поліетилен і гранули вологопоглинаючого гельобразующего матеріалу. Останні дві складові практично не розкладаються, і в підсумку за період свого дорослішання дитина, що виросла на одноразових підгузниках, виробляє близько тонни неперерабативаемого сміття.

Користь для бюджету

Для батьків, які вибирають багаторазові підгузки, піклуючись про екологію, приємною несподіванкою стають деякі бонуси такого типу підкладок. Так, діти, для яких використання памперсів не є звичкою, швидше починають ходити на горщик. Захисники одноразових підгузників стверджують, що до 27 місяців всі діти привчаються до горщика, незалежно від того, якими підгузками вони користувалися.

І це дійсно так, але ті, хто не користувався памперсами, просяться в туалет вже в рік-півтора. Цьому є логічне пояснення: дитина в звичайних підгузниках завжди залишається сухим, в той час як при багаторазових підгузниках він іноді все ж стикається з проблемою мокрих штанців. Розуміючи, що це неприємно, малюк намагається уникнути цього відчуття і проситься на горщик.

Ще один вагомий аргумент на користь багаторазових підгузників - економія. Базовий набір, що включає в себе 10 підгузників і 20 вкладишів, коштує приблизно 5000 рублів. Тобто 5000 рублів піде у вас за все два роки, поки малюк не привчиться до горщика. Навіть якщо додати сюди витрати на прання (а вони не будуть великими, оскільки найчастіше підгузники потрібно навіть не прати, просто споліскувати), вийде сума в рази менша, ніж при використанні одноразових підгузників.

Звичайні памперси потрібно міняти кожні 4-5 годин, значить в добу їх іде до п'яти штук. Стандартної пачки по 90 штук (ціна 1000 рублів) вам вистачить приблизно на півмісяця. Значить в місяць ви витратите 2000 рублів. А за всі два роки користування - приблизно 48000 рублів. Економічна вигода багаторазових підгузників очевидна!

Екологія тіла

Крім того, багаторазові підгузки не завдають шкоди здоров'ю дитини. По-перше, якщо ви регулярно міняєте намоклий вкладиш, у дитини ніколи не буде попрілостей. Адже зроблені з натуральних тканин багаторазові підгузки дозволяють шкірі дихати. Завдяки циркуляції повітря шкіра під ними не нагрівається, а значить не порушується теплообмін тіла.

Цим, на жаль, грішать памперси, непромокаемость яких заснована на поліетиленовій плівці, подклеенной під паперовий «дихаючий» шар. Через поліетилену повітря до тіла дістатися просто не може, шкіра під памперсом нагрівається і пріє.

Крім того, виготовлені з використанням ароматизаторів і штучних матеріалів одноразові підгузники нерідко викликають алергічні реакції на ніжній шкірі малюків. Зроблені з натуральних тканин багаторазові аналоги зводять до нуля ризик алергії. До того ж вони дозволяють батькам контролювати кількість сечовипускань у немовлят, що іноді допомагає діагностувати ту чи іншу хворобу.

До мінусів багаторазових підгузників можна віднести незручність їх використання в дорозі. Тому для подорожей і для нічного сну можна мати невеликий запас памперсів, які при економному використанні не завдадуть великої шкоди навколишньому середовищу.

Валерія Коростельова, організатор руху «Роздільний збір в Москві і області»

Багаторазові підгузники, на мій погляд, мають три переваги перед звичайними:
- екологічність (найвагоміший для мене аргумент): менше неразлагающіеся сміття виробляє наша сім'я, а також менше ресурсів (води, енергії) йде на їх виробництво;
- економічність - якщо використовувати часто, з самого народження, то вони окупаються;
- естетичність - дуже красиві і приємні, завжди зустрічаємо в них гостей, наприклад.
Дуже важливо при цьому якість, так як у різних виробників, відповідно, різні тканини і різна поглинання.

Дуже важливо при цьому якість, так як у різних виробників, відповідно, різні тканини і різна поглинання

Наталя Парамонова, організатор фестивалю Ecocup film festival

Я намагалася використовувати багаторазові підгузники місяців з чотирьох, але мені не сподобалося. Я замовила пару штук і вони протікали, тому кинула цю затію. Потім я знову повернулася до цієї теми, тому що дивитися на тонни памперсів від двох дітей вже не було сил. Крім того, ми з Ольгою Пеговою почали опрацьовувати проект про «зелених» дітей, який як раз про це: як виростити дитину і залишити світ у цілості.

Я зрозуміла, що, коли переходиш на багаторазові підгузки, треба відразу купити штук 15-20. Це відчутні витрати, один підгузник коштує 400-500 рублів, але в моєму випадку це було приблизно можна порівняти з памперсами. Я розбила ці вкладення на пару місяців і цілком вдало перейшла.

Крім підгузників, потрібні додаткові багаторазові пелюшки, тому що вночі підгузники все-таки протікають. Загалом, головне налаштуватися і ще до пологів підрахувати, що багаторазові підгузки вигідніше.

Загалом, головне налаштуватися і ще до пологів підрахувати, що багаторазові підгузки вигідніше

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: