Статьи

Гірчичне масло: користь і шкода

  1. Гірчичне масло: склад
  2. Користь гірчичного масла
  3. Як приймати гірчичне масло всередину і зовнішньо
  4. При хворобах шлунково-кишкового тракту
  5. Від кишкових паразитів
  6. Для схуднення
  7. Гірчичне масло для волосся
  8. Як вибрати і як зберігати продукт в домашніх умовах
  9. Гірчичне масло: шкода
  10. Гірчичне масло: протипоказання і побічні явища
  11. Відгуки покупців і лікарів
  12. Ціна

Існують такі унікальні продукти для нас, які і на стіл гарні, і в медицині застосовуються, і для краси успішно використовуються. До таких відносять і гірчичне масло, користь і шкода якого можуть бути цікаві і прихильникам здорового способу життя, і кулінарним гурманам, і піклуються про свою зовнішність.

Гірчичне масло: склад

Гірчичне масло виходить після особливої ​​переробки гірчичного насіння - екстракції або пресування. Склад може досить сильно варіюватися, що обумовлено сортом сировини і умовами його переробки. Секрет користі гірчичного масла - це, як раз, і є його склад. Продукт, щедрий на жирні кислоти, містить:

  • близько 50% омега-9 (ерукової) ненасиченої жирної кислоти;
  • линоленовую омегу 3 кислоту в межах 12%;
  • омегу 6 (лінолеву кислоту) приблизно 19%;
  • арахінова насичену жирну кислоту до 14%;
  • до 30% мононасичених кислоти олеїнової.

Такий склад дає продукту повне право змагатися з визнаним чемпіоном за змістом жирних кислот - риб'ячим жиром.

Крім цього, продукт багатий групою вітамінів В і іншими важливими вітамінами: А, Е, К, Д. В ряду інших рослинних масел, гірчичне виділяється особливо: воно має найбільш низьким кислотним показником.

В ряду інших рослинних масел, гірчичне виділяється особливо: воно має найбільш низьким кислотним показником

Користь гірчичного масла

Якби все навколо знали, чим корисно гірчичне масло, то давно застосовували б тільки його замість інших рослинних жирів. Регулярне вживання продукту може забезпечити доросле населення цінними вітамінами і всіма важливими незамінними жирними кислотами.

Надаючи комплексний позитивний ефект на організм в цілому, продукт сприяє:

  • налагодженій роботі серця і судинної системи;
  • нормалізації в крові холестерину;
  • підтримці належного стану гормонального фону;
  • підвищенню апетиту;
  • зміцненню захисних сил організму проти ГРВІ;
  • відмінному метаболізму;
  • очищенню кишечника.

У великій кількості міститься в засобі вітамін Д, дозволяє використовувати продукт для дитячого харчування після трьох років, так як загальновідомо, що цей вітамін необхідний для росту і розвитку малюків, зміцнення кісток і засвоєння в організмі, що росте кальцію. Протиглисна властивість дозволяє очистити дитячий кишечник від мешкають в ньому паразитів.

При вагітності жінкам обов'язково варто придивитися до засобу і ввести його в раціон. Замість аптечних БАДів цей продукт дасть всі необхідні жирні кислоти, завдяки яким нервова і мозкова діяльність малюка буде розвиватися правильно.

Знайшло засіб застосування в народній медицині як доступний біопрепарат при:

  • захворюваннях респіраторної системи;
  • суглобових болях;
  • інфекціях сечостатевої сфери;
  • дерматологічних проблемах;
  • патологіях легень і т.д.

Як приймати гірчичне масло всередину і зовнішньо

У кулінарії

Сумніваєтеся, чи можна смажити на гірчичному маслі? А ви спробуйте! Картопелька та м'ясо на такому рослинному жирі не пригорає, набувають рівну рум'яність, приємний аромат. Таким маслом не соромно заправити солону оселедець, і риба отримає пікантний присмак. Салати з такою заправкою гості зметуть зі столу - будьте впевнені!

При хворобах шлунково-кишкового тракту

При різних захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту по чайній ложці олії гірчиці випивають перед їжею тричі за день курсом від 2 тижнів.

Від кишкових паразитів

При гельмінтозі на голодний шлунок після нічного сну випивають пару столових ложок кошти і повторюють процедуру п'ять днів поспіль. Через 2 тижні знову пропивають масло п'ятиденним курсом.

Запитай у кухаря!

Не вийшло приготувати страву? Не соромся, запитай мене персонально. Перейти

Для схуднення

Масло гірчиці допомагає позбутися від шлаків і токсинів, прочистити кишечник - а це важливі кроки на шляху здобуття фігури мрії. Крім того, продукт насичує організм вітамінами і мінеральними сполуками, позитивно впливають на метаболізм.

Вживають продукт так: щоранку мінімум протягом 2 тижнів натщесерце випивають чайну ложечку, потім дозволяють собі поснідати мінімум через півгодини.

Слід приготуватися: засіб дасть проносний ефект.

Зовнішнє місцеве застосування продукту дає антицелюлітний ефект: масло втирають в проблемні місця (стегна, сідниці, живіт). Можна застосовувати і для обгортань.

Гірчичне масло для волосся

Як компонент для краси масло не таке популярне, як лляна, оливкова або реп'яхову. І дарма! Наприклад, гірчичне масло для обличчя рекомендується застосовувати для усунення вікових змін шкіри або в складі масок - для активного зволоження і живлення. Воно чудово піклується про нігті і кутикули, якщо втирати невелика кількість хоча б пару разів на тиждень. Неймовірну користь приносить і волоссю.

1. протівоперхотним і зміцнює волосся маска. Необхідно змішати:

  • масло гірчиці - 5 чайних ложок;
  • краплю ефірного масла лаванди і розмарину;
  • вміст ампули з вітаміном В5.

Всі компоненти добре перемішують, втирають в шкіру голови, надягають поверх поліетиленову шапочку. Для більшого термоеффектом потрібно поверх намотати махровий тюрбан з рушника. Через півгодини проточною водою нейтральним шампунем волосся промивають, сушать природним чином. Будьте готові до того, що промити волосся доведеться неодноразово: масло досить погано змивається. Рекомендується для усунення ефекту жирності в останню воду для ополіскування додати трохи яблучного або винного оцту.

2. Бальзам для посічених на кінчиках волосся. У улюблений бальзам проти сухого волосся додають масло гірчиці: на столову ложку першого - 3-5 крапель останнього. Перемішують і наносять по всій довжині на мокрі чисте волосся. Під подвійним термоковпак (поліетилен + рушник) тримають бальзам хвилин 20, потім промивають волосся.

Якщо локони жирні, то застосовувати продукт не рекомендується, так як активні компоненти продукту ще більше стимулюють активність сальних залоз. А ось для сухих і пошкоджених волосся гірчичне масло - просто знахідка.

Як вибрати і як зберігати продукт в домашніх умовах

Відшукати на прилавках масло гірчиці трохи складніше, ніж звичне соняшникова, але все-таки реально. Обов'язково звертайте увагу на зовнішній вигляд продукту і інформацію на етикетці.

Якісним є тільки нерафінована гірчичне масло першого холодного віджиму. Воно має темний колір, а на дні пляшки - осад. Ніякої дезодорації теж бути не повинно.
Унікальна особливість продукту - можливість тривалого зберігання. Через високу концентрацію вітаміну Е, воно не прогоркает, при цьому зберігання допустимо поза холодильником.

Гірчичне масло: шкода

Хоча переважно все, що може дати нашому організму гірчичне масло - користь, і шкода все ж від нього можливий. Тому застосовувати його слід з обережністю. Завдяки науковим дослідженням доведено, що регулярне вживання продукту значно знижує схильність до захворювань серця і судин, так як унікальна ерукова кислота в складі продукту призводить до зменшення липкості тромбоцитів. Однак при покупці варто гарненько вивчити інформацію на етикетці: ерукової кислоти більш ніж 5% в ньому бути не повинно. Висока концентрація речовини дає зворотний ефект: розвиваються патології серця, зростає ризик тромбозу та атеросклерозу при частому вживанні такого масла.

Гірчичне масло: протипоказання і побічні явища

Якщо вживати масло насіння гірчиці в надмірному кількості, можна очікувати таких побічних ефектів, як:

  • розлад шлунку (пронос);

  • порушення травлення, метеоризм;

  • позиви до блювоти, відчуття нудоти;

  • гіркота в роті;

  • загострення наявного гастриту;

  • при непереносимості гірчиці - алергія.

Є і така категорія людей, кому цей продукт і зовсім протипоказаний. До них відносяться особи з:

  • патологіями серця (зокрема - міокарда);

  • виразкою дванадцятипалої кишки і шлунку;

  • алергічної непереносимістю продукту.

Не рекомендується давати в їжу масло дітям до трьох років. Для зовнішнього застосування теж слід проявляти обережність. При підвищеній чутливості на шкірі можуть залишитися сліди.

Відгуки покупців і лікарів

Як відзначають покупці, продукт позитивно позначається на загальному самопочутті, при регулярному застосуванні нормалізує обмінні процеси і травлення. Однак при прийомі всередину особливо чутливі відзначають прояв нудоти. Зовнішнє використання в якості косметичного засобу або для компресів і розтирань дають очікуваний ефект і не мають побічних явищ.

Лікарі рекомендують не займатися самолікуванням, а продукт застосовувати тільки в розумних обсягах в харчових цілях, а при загостренні наявних хронічних захворювань скасувати продукт і пройти комплексне обстеження.

Ціна

Скільки коштує гірчичне масло, де купити його? Купити гірчичне олію нерафіновану пропонують багато магазинів здорового харчування, наприклад продукт гідної якості можна придбати в інтернет-магазині Здоровоед.РУ , Цей спосіб надійний і швидкий. Придбати продукт також можна в аптеках для зовнішнього застосування і інгаляцій. Вартість складає від 50 рублів за невеликої бутилек. Для харчових цілей масло слід купувати в продуктових відділах. За півлітра продукту доведеться викласти близько 200-300 рублів.

Гірчичне масло, користь і шкода якого - важливі критерії оцінки перед застосуванням, слід використовувати обережно при наявності протипоказань. Якщо таких немає - продукт урізноманітнює і ваш харчовий раціон, і про здоров'я і красу теж подбає.

Не вийшло приготувати страву?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: