Статьи

Контактні лінзи: користь чи шкода?

  1. Що таке контактна корекція зору?
  2. м'які лінзи
  3. Жорсткі контактні лінзи
  4. Користь і шкода контактних лінз?
  5. Правила догляду за контактними лінзами

Зміст статті

Перші спроби по створенню контактних лінз робив ще великий італійський художник, винахідник Леонардо да Вінчі. Археологи знайшли виконані ним, цікаві креслення оптичного пристрою для корекції зору. На жаль, але про винахід великого італійця незабаром благополучно забули. Трохи пізніше в цьому ж напрямку працювали Томас Юнг, Адольф Фік, Ежен Кальт. Але особливої ​​уваги заслуговують роботи офтальмолога серпня Мюллера. Саме він вперше використав унікальну технологію зліпка з власного ока. Однак Мюллер ніяк не міг знайти розчин, який би не викликав набряк рогівки очного яблука. Лише в 1892 році офтальмолог Дор запропонував використовувати в цій якості фізіологічний розчин. Проблема була вирішена. Фізрозчин успішно застосовувався аж до сорокових років минулого століття.

Фізрозчин успішно застосовувався аж до сорокових років минулого століття

Контактна корекція зору

У 1938 році американські лікарі зробили справжній переворот в офтальмології, запропонувавши для виготовлення склеральний лінз використовувати синтетичний пластик РММА. Трохи пізніше німецький лікар запатентував нову технологію виготовлення лінз з синтетичних полімерів. Перші різнокольорові лінзи з'явилися в 1981 році. Кольорові лінзи могли купувати тільки люди зі світлою радужкой очей. Для пацієнтів з темною пігментацією райдужної оболонки такі лінзи з'явилися лише в 1991 році.

Що таке контактна корекція зору?

Контактна корекція зору в двадцять першому столітті продовжує своє вдосконалення, з'являються нові технології, тривають пошуки ідеальних матеріалів для виготовлення лінз, розширюються лікувальні можливості їх застосування.

Так що ж в себе включає поняття « контактна корекція зору »?

Це корекція гостроти зору за допомогою контактних лінз. Маленька лінза здатна приймати точну форму рогівки ока, змінюючи її оптичну силу. Сучасні лінзи умовно можна розділити на дві основні групи: жорсткі і м'які лінзи. Цей поділ відбувається за видом матеріалу, з якого вони виготовляються. Крім цього, контактні лінзи прийнято класифікувати по режиму носіння лінз. Контактні лінзи DW - знімаються в нічний час. Лінзи FW можна не знімати одну-дві ночі. EW можуть бути безперервно використані до семи діб. CW - лінзи можна не знімати до тридцяти діб.

м'які лінзи

Ці лінзи на поточний момент вважаються найбільш затребуваними. Їх призначають при короткозорості, далекозорості, астигматизмі. Досить часто їх використовують, коли очей потребує захисту, при введенні очних крапель або мазей.

Основні їхні переваги: ​​зручність і комфорт під час носіння, здатність вбирати вологу і пропускати повітря, комфортний стан сітківки.

Недоліки: при висиханні м'які лінзи стають ламкими, вимагають дбайливого зберігання в спеціальному розчині і ретельного догляду.

Жорсткі контактні лінзи

Призначаються при зміненій формі рогівки. Наприклад, при ускладнених формах астигматизму і кератоконуса.

Переваги: ​​добре тримають форму, легко очищаються, відрізняються своєю довговічністю. Дають чітку картинку. Практично ніколи не викликають алергічних реакцій.

Недоліки: вимагають звикання, при моргання пацієнти спочатку відчувають певний дискомфорт.

Користь і шкода контактних лінз?

Офтальмологи одностайні в думці, що контактні лінзи, безперечно, є ефективним засобом корекції зору. А ось наскільки вони будуть безпечні - залежить виключно від пацієнта.

Відразу хотілося б відзначити, що ризик пошкодження ока через носіння лінз - мінімальний. Цей ризик можна звести до нуля, якщо строго дотримуватися всі інструкції фахівця - лікаря офтальмолога. Тільки лікар може підібрати для пацієнта потрібні лінзи і дати необхідні рекомендації по режиму їх носіння та догляду за ними.

Звичайно ж, будь-які (навіть найдорожчі) лінзи зменшують кількість кисню, який повинен надходити до рогівки ока. Тривале носіння лінз може завдати шкоди очам. Тому пацієнти повинні строго дотримуватися режиму носіння лінз, запропонований їм окулістом.

Користь контактних лінз:

  • естетична привабливість;
  • чітке бачення предметів (без спотворень);
  • можливість використання бокового зору;
  • можливість займатися улюбленими видами спорту;
  • вирішення психологічних проблем, пов'язаних з носінням окулярів;
  • на відміну від окулярів, лінзи ніколи не пітніють.

Правила догляду за контактними лінзами

Догляд включає в себе:

Необхідно дотримуватися таких правила догляду за контактними лінзами :

  • Вибираючи контейнер і розчин для контактних лінз, необхідно обов'язково проконсультуватися з офтальмологом. Якщо з якої-небудь причини, ви вирішили змінити розчин для лінз, спочатку проконсультуйтеся з лікарем.
  • Уважно читайте інструкцію на флаконі з розчином.
  • Ніколи не використовуйте прострочений розчин.
  • Обов'язково закривайте флакон після використання.
  • Не забувайте промивати і просушувати контейнер.
  • Контейнер для лінз потребує заміни один раз на місяць.
  • Один раз в сім днів контейнер необхідно обробляти окропом або паром.
  • Контейнер можна промивати звичайною водопровідною водою.
  • Одягнувши лінзи, наливайте в контейнер свіжий розчин. На думку фахівців, найчастішою причиною зараження мікробним кератит є погано оброблений контейнер.

Власники контактних лінз повинні строго виконувати всі правила догляду і зберігання, зазначені в інструкції.

Що таке контактна корекція зору?
Що таке контактна корекція зору?
Користь і шкода контактних лінз?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: