Статьи

Рис користь і шкода для здоров'я: рисова крупа (злаки 100г), протипоказання, калорійність

  1. Історія появи крупи
  2. Харчова цінність червоного рису
  3. Корисні властивості білого рису
  4. Сорти рисової крупи
  5. Корисні речовини в зернах

Рис, безсумнівно, корисний для здоров'я Рис, безсумнівно, корисний для здоров'я. Він забезпечує організм людини енергією, робить позитивний вплив на серце за рахунок калію, багатий на вітаміни групи В і багатьма іншими елементами. Але іноді рис може завдати шкоди організму. Необхідно розібратися, чому це може статися і як цього уникнути.

Історія появи крупи

Рис є дуже популярним рослиною, яким харчується величезна кількість людей у ​​всьому світі. Його походження говорить про те, що це справжній азіатський злак, який поширився по всій території земної кулі. Одомашнений був приблизно дев'ять тисяч років тому, але в Росії почав з'являтися тільки в п'ятнадцятому столітті. Перша його назва - «сарацинське зерно».

На сьогоднішній день відомо велика кількість видів рису. Найпопулярніший з них - червоний, користь якого вже давно була відома в Тихоокеанських країнах. І він набагато корисніший за білий.

Харчова цінність червоного рису

У рису властивості різноманітні У рису властивості різноманітні. А колір безпосередньо залежить від сорту. Варіюється він від бордового до червоного. Обумовлюється це тим, що іноді зерна проходять часткову шліфування або не піддавалося їй взагалі. Результатом служить, що залишилася на рисі, оболонка. За її забарвлення відповідають антоціани або параціоніди. Вони є антиоксидантами - речовинами, які організм не здатний утворювати самостійно, і час від часу необхідно вживати багату ними їжу.

Завдяки цим речовинам збільшується здатність імунної системи захищати організм від різних захворювань, знищуючи всілякі шкідливі бактерії, зміцнюючи стінки капілярів і усуваючи набряки. Але головною особливістю є здатність боротися з вільними радикалами, які призводять до швидкого старіння, а також сприяють виникненню пухлин. Додавши в раціон червоний рис, можна уникнути подібних проблем.

Відмінності червоного і білого сортів полягають не тільки в кольорі, але і в змісті поживних компонентів. Наприклад, готовий червоний рис менш повітряний, ніж звичайний білий. Енергетична цінність рису (крупи) залежить від способу приготування. Хімічний склад: тіамін, вітаміни групи B, K, E, PP, рибофлавін, кислоти фолієва і пантотенова, піридоксин. У 100 грамах міститься 223 мг калію, 333 мг фосфору, 143 мг магній, 277 мкг міді.

Корисні властивості білого рису

Користь і шкода його для людини відомі давно Користь і шкода його для людини відомі давно. Але позитивна сторона перевершує негативну, оскільки в ньому міститься велика кількість білка і амінокислот, які беруть безпосередню участь в будівництві м'язової тканини, підтримки здоров'я внутрішніх органів, а також у виробленні ферментів і антитіл. Білий рис дуже корисний для очей, волосся і шкіри, так як в ньому містяться вітаміни і мінерали. Він виводить шкідливі речовини, шлаки і солі.

У цьому продукті немає солі, тому дієтологи дуже часто рекомендують дієти, що складаються майже з одного відвареного рису, при захворюваннях кишечника, серця і шлунка. Калій, що входить до його складу, не дозволяє солі чинити негативний вплив на організм.

Корисність доведена і народної косметологією. Багато дівчат і жінки готують з нього загоюють, а також відбілюючі маски для обличчя.

Для чоловіка варений рис корисний тим, що підвищує рівень тестостерону. Крупа багата клітковиною, яка покращує кровообіг в статевих органах.

Рис шліфований - легкозасвоюваний продукт, і якщо вживати його у великих кількостях, то може додатися вага. Через глибокого очищення рис позбавляється певної частини своїх корисних речовин.

Варто пам'ятати, що крупа може заподіяти шкоду, але все це строго індивідуально. У рідкісних випадках з'являється алергія. Якщо людина страждає, наприклад, від діареї, то він може полегшити його стан, але при частому вживанні цього продукту можливе виникнення тріщини в товстій кишці або запору.

Сорти рисової крупи

Мало хто знає, що у рису є величезна кількість сортів, які часто використовуються в інших країнах світу:

  1. «Девзіра» - виростає в Ферганській долині Узбекистану. На вигляд зерно виглядає так, ніби його покрив шар пилу коричневого кольору з червоною смугою. Після промивання під водою стає схожим на бурштин. Найважче звичайного білого рису. При стисненні жмені в долоні чути певний неприємний скрип.
  2. «Гімалайський» - його ще називають Бутанської. Зазвичай проходить часткову шліфування. Має середній розмір і пікантний аромат. При приготуванні будь-яких страв (наприклад, рисової каші) його колір починає змінюватися на рожевий.
  3. «Рубін» - темно-червоний, довгозерний, шліфовці не береться. Часто зустрічається сорт в Росії, тому тут він активно вирощується. Має запах смажених горіхів і жита.
  4. «Дріжджовий» - повністю піддається шліфовці. Ферментує з використанням спеціальних грибків, які називаються «Monascus purpureux». Народи Далекого Сходу і жителі Китаю давно знайомі з ним; активно використовують його в якості лікування певних захворювань.
  5. «Карго, або тайський» - його відмінністю є подовжені зернятка. При готуванні разваривается, на смак досить приємний.
  6. «Японський» - круглі зернятка насиченого червоного кольору. Вирощується в Японії.
  7. «Камарг» - цей сорт рису росте на півдні Франції. Розмір зерен середній, коричневого кольору. При готуванні набуває слабкий присмак горіхів, але аромат залишається насиченим.

Корисні речовини в зернах

У зернах міститься велика кількість макро-, мікроелементів, вітамінів. Рис володіє і іншими корисними властивостями:

  • Магній - сприяє зміцненню нервової системи, тонізації м'язів. Завдяки йому людина менше страждає від головного болю, нападів астми і інфарктів, його організм стає більш стресостійким, тиск приходить в норму, відновлюється і паралельно зміцнюється кісткова тканина. Особливо корисний для тих, хто страждає від остеопорозу.
  • Залізо - відповідально за утворення червоних кров'яних тілець. Корисний людям, страждаючим анемією.
  • Клітковина - втамовує на довгий час голод, сприяє поліпшенню перистальтики органів шлунково-кишкового тракту, виведенню травних відходів, шлаків, токсинів і зменшення кількості цукру і холестерину.
  • Кремній - необхідний для серцево-судинної системи і кісток. Бере участь в обмінних процесах всього організму. Рекомендований тим, хто має остеопороз, захворювання серця і / або хвороба Альцгеймера.
  • Калій - виводить надлишкову сіль з суглобів.
  • Селен - налагоджує роботу репродуктивної системи, формує важливі білкові сполуки.
  • Цинк - корисний для людей похилого віку. Захищає кровоносні судини і мозок від пошкоджень, запобігає інсульти і інфаркти. Бере участь в процесі оновлення клітин шкіри і утворення колагенових волокон.
  • Мідь - дуже багато важить для організму. При її дефіциті спостерігається раніше старіння шкіри, ламкість і випадання волосся, порушення в синтезі колагену.
  • Фосфор - відповідає за здоров'я зубів.
  • Вітаміни (групи B) - сприяють поліпшенню шкіри, нігтів і волосся, а також роботи нервової системи.

При виборі крупи в магазині варто звертати увагу на опис крупи: її якість, виробника і термін придатності. Підроблений рис може нашкодити людському здоров'ю.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: