Статьи

Шкода чи користь ПАР (лаурилсульфат натрію)?

Шкода чи користь ПАР (лаурилсульфат натрію)?

Плюси і мінуси!

Шампуні, пінки, зубні пасти, миючі засоби з лаурилсульфат натрієм

Ammonium Lauryl Sulfate (амонію лаурил сульфат)
Ammonium Laureth Sulfate (амонію лаурет сульфат)
Sodium Lauryl Sulfate (натрію лаурил сульфат)
Sodium Laureth Sulfate (натрію лаурет сульфат)
TEA Layril Sulfate (Теа лаурилсульфат)
Теа Laureth Sulfate (Теа лаурет сульфат)

Лаурилсульфат натрію (лаурет сульфат натрію) - н едорогое миючий засіб (ПАР), що отримується з кокосового масла, широко використовується в косметичних очисники, шампунях, гелях для ванн і душа, зубних пастах.

Емульгатори - це компоненти, без яких обійтися не можна. При змішуванні двох змішуються середовищ (вода і масло) утворюється дуже нестабільна система. При першій нагоді вона намагається розділитися на складові компоненти. Для того, щоб цього не траплялося, в косметику вводять емульгатори. Найсильнішими емульгаторами є детергенти - поверхнево-активні речовини (ПАР) миючого дії. Їх пряме призначення - розчиняти жири при пранні, митті посуду, умивання і т. Д. Вбудовуючись в великі жирові відкладення, детергенти дроблять на дрібні краплі, які легко змиваються водою.

Шкода чи користь - залежить від кількісного вмісту цих речовин і їх взаємодія або доповнення іншими інгредієнтами, які пом'якшують їх дію. Тому краще все таки використовувати шампуні дорожче, в яких містяться всі компоненти для пом'якшення дії цих речовин, а людям алергікам краще шукати інші альтернативи, так як з великого списку інгредієнтів, що входять в дорогі шампуні, якийсь із них може викликати алергію - треба вибирати шампуні з мінімальною кількістю інгредієнтів і без змісту лаурилсульфат натрію (лаурет сульфат натрію).

За висновком зарубіжних експертів, що входять в CIR [Cosmetic Ingredients Review - організація, що займається перевіркою безпеки косметичних інгредієнтів), лаурилсульфат натрію і споріднений йому лаурилсульфат амонію в концентрації 2% викликають роздратування шкіри у деяких людей. Експерти не рекомендують використовувати продукти з їх вмістом тривалий час, так як вони накопичуються в клітинах шкіри, порушуючи процес формування захисного бар'єру епідермісу.

Експерти не рекомендують використовувати продукти з їх вмістом тривалий час, так як вони накопичуються в клітинах шкіри, порушуючи процес формування захисного бар'єру епідермісу

Тривале застосування таки х коштів загрожує: розвитком сухості шкіри, її лущення, випадання якоїсь кількості волосся, волосся можуть стати сухими і ламкими, спровокувати дерматити, алергії.

Тривале застосування таки х коштів загрожує: розвитком сухості шкіри, її лущення, випадання якоїсь кількості волосся, волосся можуть стати сухими і ламкими, спровокувати дерматити, алергії

Плюси лаурилсульфат натрію і лаурилсульфат амонію: дешевизна, мають гарні миючі властивості, легко змиваються з волосся. Пави також допомагають в хорошому шампуні з активними добавками, проникнути останнім через епідермальний бар'єр, які самі не в силах це зробити. Правильно підібрані і збалансовані системи ПАР збільшують проникність рогового шару для активних компонентів, які інакше залишилися б на поверхні шкіри.

Правильно підібрані і збалансовані системи ПАР збільшують проникність рогового шару для активних компонентів, які інакше залишилися б на поверхні шкіри

Зменшується негативний вплив лаурилсульфат натрію і лаурилсульфат амонію: додаванням м'яких миючих речовин (кокамідопропіл бета, окамідопропіла сульфобетаіна, лаурет-11 карбоксилату натрію, сульфосукцинат натрію, кокоамфодіацетат натрію, гліцерета кокоат), що дозволяють зменшити концентрацію основного ПАР.

Перш ніж купувати косметику, розберіться в стані своєї шкіри, прислухайтеся до її проблем і потреб. Іноді тут потрібна допомога фахівця. Цілком якісне косметичний засіб може у одних людей викликати небажані шкірні реакції, на інших взагалі не діяти, а для третіх стати чудовим еліксиром. Тому, навіть позитивні відгуки про продукт, для Вас можуть не працювати - у всіх людей індивідуальний стан і властивості шкіри!

ПРИНЦИП ДІЇ ПАР:

При митті, наприклад, голови, ПАР і вода "вклинюються" між брудом і волосом. Після цього навіть при невеликому механічному впливі жир відривається від поверхні волоса, свёртиваясь в краплі. Частина жиру при цьому утворює міцели - дрібні крапельки, оточені мономолекулярним шаром ПАР.

Але тут починаються проблеми. ПАР взаємодіє з кератином, порушуючи його структуру: білок розгортається і набухає, стає менш міцним. Миття забирає не тільки бруд, але і корисні компоненти. В результаті волосся стає тьмяним, ламким і неслухняними, легко електризуються. Особливо схильні до всіх цих неприємностей волосся після відбілювання перекисом або хімічної завивки. Пересушена шкіра голови грубіє, починає лущитися - з'являється лупа, почервоніння і свербіж ...

Жир на волоссі - це не просто бруд, а природний антистатик, водовідштовхувальна мастило, що надає еластичність, і навіть слабке антибактеріальний засіб, повне змивання якого теж шкідливо. Ідеальне миючий засіб повинен видаляти забруднення, але не знежирювати!

Ідеальне миючий засіб повинен видаляти забруднення, але не знежирювати

ЧИМ МИТИ ГОЛОВУ?

До сих пір іноді доводиться чути, що найкраще для цієї мети підходить звичайне мило. Солі натуральних жирних кислот, що входять до його складу, не подразнюють шкіру і не накопичуються в тканинах, а відмивають якщо не так само ефективно, як синтетичні ПАР, то все-таки досить добре. А щоб нейтралізувати лужну реакцію, можна в кінці миття обполоснути волосся розчином оцту. В принципі - можна обійтися і милом з укскусом, але коли мова йде про красу волосся і зручність, то це не найкращий варіант, тому що мило не містить компонентів зміцнюють волосся і поліпшують їх зовнішній вигляд - не дарма ж людство прийшло до зручним у використанні шампунів . Так що ж робити тим, хто любить жити красиво і комфортно?

Високоякісний шампунь, змиваючи з волосся жировий шар, тут же замінює його речовинами, які називаються пережиривающие добавками. Це можуть бути рослинні масла і тваринні жири, похідні жирних кислот і ланоліну, лецитин. Пережіріваюшіе добавки зважені в шампуні в вигляді мікрокрапель або мицелл. При митті таким шампунем відбувається обмін жирів між шампунем і поверхнею волосся. Брудний жир відмивається, а волосся вмощуються масло. В хорошому шампуні постійне значення рН підтримують спеціальні буферні добавки. В "м'яких" шампунях звичайні ПАР на кшталт лаурилсульфата частково замінені на особливі ПАР, не подразнюють шкіру: сульфосукцинат, ефірокарбоксілати, саркозінати, бетаїн, гліцинат, силікони. У дорогих шампунях ПАР взагалі замінений на інші дорогі емульгатори: це воску (емульсійний віск, бджолиний віск, віск жожоба, канделіли), емульгатори на основі силіконів, гідроколлоіди (агар, пектин, желатин, холестерин, напівсинтетичні і синтетичні полімери). Вони добре сумісні зі шкірою, однак косметика на їх основі виходить дорожчою, крім того, їх емульгуюча здатність все ж нижче, ніж у ПАР. Існують і інші цікаві розробки (наприклад, емульгатор на основі білків молока, мікробних полісахаридів).

Для ламких, посічених волосся, для волосся, ослаблених "хімією", зараз також легко знайти потрібний шампунь. Він зазвичай збагачений амінокислотами, вітамінами і може включати масла, лецитин, рослинні екстракти, конденсати з білком і складні ефіри натуральних жирних кислот, силікони. Не варто довго користуватися одним і тим же шампунем, навіть найкращим для вас. Всякий шампунь в тій чи іншій мірі пригнічує розвиток мікроорганізмів, що живуть на шкірі голови. Однак через якийсь час шкірна мікрофлора-мікрофауна пристосовується до нових умов - приблизно як хвороботворні бактерії до часто застосовується антибіотика. Зайве розмноження шкірних мікроорганізмів провокує появу лупи.

Одним з простих, економічних і 100% натуральних способів являється використання в побуті і гігієну індійських мильних горішків , Які тисячоліттями використовувалися на сході і зараз стали доступні західному світові. Завдяки тому, що цей плід легко засушувати і транспортується, і до того ж термін його зберігання від двох років і більше - зараз він став дуже популярний у всьому міре.Подробную інформацію і статті про мильні горіхи Ви можете знайти на нашому сайті. Також можемо порекомендувати для заміни зубних паст - натуральну зубну паличку місвак , Також зростаючу в східних теплих країнах і зараз доступну до продажу і у нас.Также зараз стали популярні зубні пасти на основі місваком і з назвою Місвак, але вони також в своїй більшості містять лаурил або лаурет сульфат натрію або інші консерванти для збереження пасти:

Існує так звана органічна косметика, яка в обов'язковому порядку проходить сертифікацію за міжнародними стандартами: BIO / Ecocert (Франція), BDIH (Німеччина), Soil Association (Великобританія), AIAB / ICEA (Італія), USDA (США) і т. Д. - тобто на флаконі з написом «органічна» повинен бути вказаний один з перерахованих вище знаків.

Що ж означає органічна продукція і яким вимогам вона повинна відповідати?

органічний продукт зобов'язаний на 95% (в різних країнах цифра може відрізнятися) складатися з рослинних компонентів природного походження. Решта 5% припадають на синтезовані в лабораторії сполуки, але тільки із затвердженого стандартом списку.

  1. На відміну від класичної (синтетичної) косметики, засіб з позначкою «organic» не містить продуктів нафтопереробки і штучних добавок: ароматизаторів, барвників, консерваторів. Збереження продукту забезпечують натуральні і ідентичні натуральним консерванти: ефірні масла (розмарин, материнка), сіль, вітамін Е, масло жожоба, бензойна, сорбінова або саліцилова кислоти.

  2. Рослини, що входять до складу натур-продукту, збираються в екологічно чистих куточках нашої планети (в місцях природного зростання), або вирощуються на спеціальних плантаціях за принципом органічного землеробства - без використання мінеральних добрив, досягнень генної інженерії, пестицидів та інших агрохімічних продуктів. Чистота води, землі і повітря строго контролюється: поле перед посівом кілька років відпочиває, над територією не повинні пролітати літаки та інше.

  3. Урожай збирається вручну, і в подальшому проходить максимально щадну переробку, яка не змінює хімічний склад сировини.

  4. Кінцевий продукт не тестується на тваринах. Деякі системи сертифікації зовсім забороняють використання продуктів тваринного походження.

  5. Упаковка повинна бути біорозкладаної і безпечної для навколишнього середовища.

  6. Купити органічні миючі засоби без сульфатів

проект "ECOmagic" створений для усвідомлених людей, які розширюють свій світогляд і відносяться з турботою до оточуючого простору.У нас Ви можете ознайомитися з деякими корисними товарами для здоров'я і екології, а також знайти багато корисної інформації в розділі "Статті".

Поділися з друзями і рідними інформацією про екологічне і сучасному способі життя, зроби Світ трішки Яскравий!

Дбаємо РАЗОМ про навколишнє середовище і здоров'я нації:

Шкода чи користь ПАР (лаурилсульфат натрію)?
ЧИМ МИТИ ГОЛОВУ?
Так що ж робити тим, хто любить жити красиво і комфортно?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: