Статьи

Варення на зиму: користь чи шкода

Про те, що користь варення - не міф, а правда, вам скаже не тільки Карлсон. Особливо восени, коли потрібна додаткова порція позитиву. Тост з полуничним джемом до кави, вівсянка з абрикосовим варенням, манна каша - з малиновим, пиріг - з вишневим. Звучить смачно, правда? Вже течуть слинки і піднімається настрій. А все-таки, є в цьому райському насолоду хоч трохи користі?

Про користь варення точно не варто говорити з Карлсоном, Буратіно і зі мною (це я обожнюю тости і вівсянку з абрикосовим варенням). Але якщо на фігурі Буратіно його фантазії про манну кашу навпіл з малиновим варенням ніяк не позначилися, то нам з Карлсоном не так пощастило ... І все ж, якщо не захоплюватися варенням, а є його в міру, то ти отримаєш не тільки порожні калорії задоволення і зайву вагу, але і користь.

1. Варення не тільки підвищує настрій, але і захищає від раку
Професор Вік Моріс з Інституту харчових досліджень (Великобританія), довів, що пектин (його багато в варення, желе і джемі) здатний блокувати ріст ракових клітин. Звичайно, класно, якщо професор нічого не наплутав. Найбільша кількість пектину містять яблука, сливи, абрикоси, чорна смородина. Захисний ефект пектину впливає на ракові клітини, обумовлений білком галектіном 3. Далі можна не читати? Але у нас ще 9 цікавих фактів!

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Рецепт варення: топ-3 найпростіших і смачних - слива, яблуко з апельсином, айва

2. Вітамін С руйнується
Чим більше вітамінів в твоєму свіжому сировину, тим більше вітамінів в консервації, якщо вона приготовлена ​​правильно. Чи не тіште себе ілюзією особливо: бета-каротин і вітамін С під впливом кип'ятіння руйнуються. А ось В1, В2, РР і Е все ж виживають і дають користь варення.
Народна медицина рекомендує трав'яний чай з вишневим, смородиновим, полуничним, горобиновим, обліпихи, малиновим, грушевим варенням. У складі цих ягід і фруктів багато вітаміну С, прийом якої підвищує імунітет і сприяє швидкому одужанню. Врахуй лише, що для лікувальних цілей потрібно використовувати свіжі ягоди, перетерті з цукром і поміщені в стерильні банки (а потім - в холодильник).

3. Малинове варення корисно
Малина - це такий природний аспірин, в ній багато кальцію, заліза, калію і клітковини. А ще в ній є В1 і В2, так що і після термічної обробки користь залишається і смакота допомагає зміцнити кров'яні капіляри, захиститися від ГРВІ. Входить до складу малини мідь запобігає нервові розлади, гіпертонію, недокрів'я і захворювання шлунково-кишкового тракту. Фітонциди пригнічують дію на організм стафілокока і різних грибків.

4. Чорну смородину краще перетирати з цукром
Чорна смородина містить багато вітаміну С, калію, заліза. Хоча багато хто говорить, що варення зі смородини найкорисніше, правда в тому, що все ж краще готувати її, просто перетираючи з цукром, і зберігати в холодильнику.
5. Полуничне варення омолоджує
Звичайно, є його банками не варто навіть при таких унікальних характеристиках). Полуничне варення багато антиоксидантами, цілим набором мікро- і макроелементів, корисної клітковини. Краще їсти перетерту з цукром або варити його 5 хвилин, а не годинами. Ще хороший спосіб - зробити окремо сироп, а вже в нього класти ягоди.

6. Варення з чорниці дійсно допомагає зберегти зір
Англійські льотчики часів Другої світової війни розповідали, що чорничне варення допомагало їм потрапляти в фашистів під час нічних вильотів. Красива і смачна легенда має всі підстави бути правдою. У варення з чорниці багато заліза і марганцю, вітамінів групи В, вітамінів С і РР, органічних кислот і атоціанов. Як ти бачиш, це саме ті елементи, які зберігаються при термічній обробці.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Смачний чорничний джем: варити не потрібно - збиваємо блендером

. 7. Грушеве варення покращує склад крові
Варення з груш використовується як профілактичний засіб при ниркових захворюваннях, його рекомендують вживати для поліпшення складу крові і профілактики атеросклерозу.

8. Абрикосовий джем - ліки від анемії
При анемії дуже корисно варення і джем з абрикосів. Вітаміни і мікроелементи, що містяться в абрикосах підвищують рівень гемоглобіну, покращують роботу серця, відновлюють травлення. До речі, як раз цінна клітковина «виживає» в варення. І приносить користь!

9. Чи можна зменшити шкоду варення
По-справжньому смачне варення на 50% складається з цукру. Це шкідливі прості вуглеводи, які призводять до зайвих кілограмів, сантиметрам, та ще проблеми з зубами викликають. Щоб зменшити калорійність, потрібно зменшити кількість цукру: в 100 г цукру 380-390 ккал, в ягодах і фруктах 20-40. Таким чином, скорочуючи кількість цукру, можна знизити калорійність варення або джему до 200 ккал на 100 г. Щоб зварити варення в сиропі, потрібно зварити 1,5 кг цукру в 2 склянках води, а потім опустити туди ягоди або скибочки фруктів, довести до готовності .
Щоб не руйнувати зубну емаль, обов'язково прополощіть рот водою після варення, а в ідеалі - почисти зуби. Так-так, солодкого присмаку не залишиться, зате зуби залишаться.

10. Обережність не завадить
Ласуни, у яких є ожиріння, цукровий діабет, порушення обміну речовин, підвищена кислотність і виразка шлунка - входять в список тих, кому не можна їсти варення. На жаль.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Вишневий пиріг з дріжджового тіста: блюдо вихідного дня

Звучить смачно, правда?
А все-таки, є в цьому райському насолоду хоч трохи користі?
3. Далі можна не читати?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: