Статьи

Волоський горіх: користь і шкода, корисні властивості і протипоказання для жінок, чоловіків

  1. Загальна користь
  2. Користь для жінок
  3. Користь для шкіри
  4. Користь для волосся
  5. Користь для чоловіків
  6. Шкода і протипоказання
  7. Хімічний склад продукту
  8. Висновки
  9. джерела досліджень
  10. Додаткова корисна інформація про волоському горісі
  11. Як вібрато
  12. Як і де вирощують
  13. Цікаві факти

Ви не замислювалися над тим, чому зовні волоський горіх чимось нагадує мозок людини? Якщо вірити нашим предкам, то це не простий збіг. Волоські горіхи позитивно впливають на працездатність головного мозку. Вчені прийшли до висновку, що волоський горіх по праву можна назвати їжею для мозку і лідером за харчовою цінністю в порівнянні з іншими горіхами.

Вченими вже давно доведено користь волоських горіхів для організму людини. Горіхи не тільки насичують організм корисними вітамінами і мікроелементами, а й прекрасно справляються з багатьма захворюваннями. Незважаючи на ці якості, старатися в їх вживанні не варто. Про це буде детально розказано далі.

Загальна користь

1. Бореться з депресією.
Омега-3 жирні кислоти, що містяться в волоських горіхах, розвивають пам'ять. Недолік же жирів Омега-3 викликає депресію і пригнічений стан, виникають проблеми з пам'яттю. Чи справді це так? Безумовно, горіхи чудово борються з депресією, оскільки в них містяться жири Омега-3. І саме горіхи доповнюють організм необхідною кількістю Омега-3.

Без належної кількості жирів в раціоні працездатність головного мозку порушується, багато людей починають відчувати занепокоєння, постійний стрес, втому і перепади настрою. Вченими були проведені дослідження, в яких людям в раціон до основної їжі додавали волоські горіхи. Результати показали, що такі пацієнти дуже швидко змогли побороти депресію.

Подібні дослідження досі тривають у багатьох клініках. І, як показують досліди, чим більше ми дізнаємося про вплив жирних кислот на організм, тим більше нового для себе відкриваємо. Але не всі люди в це вірять, і тому не вводять в своє харчування волоські горіхи, а деякі просто не можуть собі цього дозволити, так як горіхи - задоволення не з дешевих.

2. Розвиває пам'ять.
А ви знали, що волоські горіхи можуть гальмувати старіння організму? Омега-3 жирні кислоти здатні не тільки поліпшити пам'ять, а й підняти життєдіяльність організму в цілому. Однак люди, які з яких-небудь причин не включають в своє харчування цей продукт, просто ризикують постаріти завчасно, у них відзначаються регулярні головні болі, депресії і ризик хвороби Альцгеймера.

Неврологи і біохіміки Університету Карачі проводили досліди на мишах. Вони додавали в раціон тварин волоські горіхи і помітили, що у піддослідних підвищилася працездатність. Миші, які брали добову дозу волоських горіхів, їли набагато менше в порівнянні з іншими, і ні в однієї з них не спостерігалося ожиріння або проблем з травленням. Аналіз головного мозку піддослідних мишей показав розвиток його функцій, їхня нервова система стала стійкіше.

3. Покращує здоров'я серця.
Від застосування Омега-3 безпосередньо залежить, в якому стані буде перебувати ваше серце. Згідно з багатьма обстеженнями, волоський горіх живить серцево-судинну систему, очищає артерії, покращує кровообіг, підтримує необхідний рівень холестерину в крові і знижує ризик багатьох хвороб.

В одному з досліджень 2012 року, результати якого були опубліковані в журналі Американського коледжу харчування, було встановлено, що використання волоського горіха знижує ризики метаболічного синдрому, який вважається попередником діабету і серцево-судинних захворювань.

Вчені провели дослідження, в яких випробуваним кожен день давали по 56 грамів волоського горіха, і прийшли до дивних результатів. Виявилося, навіть така незначна кількість продукту сприятливо впливає на серцево-судинну систему, позбавляє від зайвої ваги і підтримує функцію серця. Волоські горіхи впливають на інсулін і підтримують рівень кров'яного тиску.

4. Запобігає рак.
Протизапальна функція і антиоксиданти поліфенолу волоських горіхів сприяють зміцненню імунної системи і запобігання утворенню ракових клітин. Деякі досліди показали, що волоські горіхи вважаються частиною дієти, яка діє як природне лікування раку.

Вчені з Центру медичних наук Університету Техасу в 2013 році перевіряли на мишах, чи дійсно волоські горіхи здатні зменшити формування ракових пухлин. Вони з подивом виявили, що горіхова дієта дійсно здатна боротися з раковими клітинами, і в деяких випадках спостерігалося зменшення пухлини.

5. Сприяє зниженню ваги.
Волоські горіхи вгамовують відчуття голоду і надовго насичують організм. Пов'язано це з тим, що в них міститься велика кількість корисних елементів, мінералів і жирів. З'їдаючи кілька горіхів вранці, ви надовго забудете, що таке голод, а організм отримає добову дозу поживних речовин.

Горіхи хоч і вважаються калорійним продуктом, проте медичні дослідження в області дієтичного харчування повідомляють, що вживання волоського горіха не провокує збільшення маси тіла при помірному його вживанні. Якщо організму не вистачає жирних кислот, білка, клітковини або інших корисних речовин, то йому набагато складніше тримати під контролем апетит, чому підвищується рівень цукру в крові, і людина їсть все підряд. При вживанні горіхів цього не станеться.

Деякі люди помилково вважають, що солодкі закуски сприятливо впливають на метаболізм. Почасти це так, але користі від цього вашій фігурі не буде. Вживання волоських горіхів між прийомами їжі підтримує рівень цукру в крові, контролює апетит.

6. Джерело Омега-3 для дітей.
Багато педіатри радять давати маленьким дітям волоські горіхи в якості смачного десерту. Горіхи допомагають розвивати кісткову тканину організму, підвищують витривалість у дітей. Не всі дітки люблять рибу, а організму потрібно дати необхідну кількість Омега-3, і тут на допомогу приходять волоські горіхи.

7. Джерело Омега-3 для дорослих.
Жирні кислоти Омега-3 присутні не тільки у волоських горіхах, а й в такій рибі, як лосось. Але в порівнянні з волоськими горіхами риба не може дати людині добову норму поживних речовин. Точніше сказати, її отримати можна, але при цьому потрібно буде з'їсти величезну кількість риби. Що ж стосується волоських горіхів, то для отримання добової норми Омега-3 досить вживати мінімальне їх кількість в день.

Омега-3 в волоських горіхах називається альфа-ліноленової кислотою. Вживання в їжу волоських горіхів вважається кращим вибором для насичення організму корисними речовинами. Але налягати на одні тільки горіхи не рекомендується, для кращого засвоєння їх можна поєднувати з сухофруктами.

8. Підтримує імунітет.
У волоських горіхах міститься величезна кількість антиоксидантів, вони підтримують імунну систему в чудовому стані. Додавайте волоський горіх в свій щоденний раціон, щоб уберегти себе від багатьох хвороб.

9. Надає протизапальний ефект.
Тим, хто страждає від астми або екземи, рекомендується додавати в своє харчування волоські горіхи, так як в них міститься потрібна кількість жирної кислоти, яка допомагає зняти запалення.

10. Сприяє зміцненню кісток.
У волоських горіхах є жирна альфа-ліноленова кислота. Вона необхідна для підтримки кісток в належному стані. Крім цього, вживання волоських горіхів дозволяє зменшити болі в суглобах і дозволяє забути, що таке тендітні кістки (остеопороз).

11. Нормалізує сон і позбавляє від стресу.
Мелатонін в горіхах може вилікувати безсоння. Крім цього, жирні кислоти Омега-3 регулюють кров'яний тиск і допомагають зняти стрес.

12. Нормалізує роботу травної системи.
У волоських горіхах - максимальна кількість мікроелементів, завдяки чому робота травної системи приходить в норму. Для нормалізації роботи травного тракту всім людям необхідно вживати харчові волокна (клітковину). Вживання мінімальної кількості горіхів в день насичує ваш організм клітковиною, яка нормалізує стілець і налагоджує регулярну роботу кишечника.

13. Використовується для внутрішнього очищення.
Волоський горіх вважається відмінним засобом для чищення внутрішніх органів. Він прекрасно чистить травну систему від паразитів. Такий десерт ідеально підходить для зміцнення здоров'я і для зниження ваги. Чому десерт? Вся справа в тому, що у великій кількості продукт вживати не рекомендується. Найменше, що може статися від переїдання горіхів, - це набір зайвої ваги.

14. Лікує грибкові інфекції.
Не знаєте, як позбутися від ненависної грибкової інфекції? Тоді скористайтеся волоським горіхом, незабаром ви побачите результат.

Користь для жінок

15. Підтримує репродуктивне здоров'я.
У волоських горіхах містяться білок і кальцій. Коли у вашому організмі спостерігається брак калію, то в меню слід ввести волоські горіхи. Їх радять вводити в раціон вагітним жінкам і годуючим матерям. Марганець в волоських горіхах визнається головним елементом для зростання, загоєння ран і формування мозку. Для регулювання обміну речовин, розвитку м'язів і тканин також потрібно вживати горіхи. Але деякі дослідження також показують і негативний вплив волоського горіха на плід, читайте про це нижче.

16. Чи корисний після пологів.
Волоський горіх корисно вживати для якнайшвидшого відновлення після пологів, операцій та інфекційних захворювань. Він зміцнює організм і сприяє відновленню всіх його систем.

17. Полегшує період менструацій.
Волоський горіх допомагає підвищити рівень гемоглобіну і знімає хворобливі відчуття в попереку і внизу живота. Також він підвищує настрій і пригнічує апатію. Корисним волоський горіх буде і жінкам, які досягли періоду клімаксу. Він вирівнює гормональний і психологічний фон, зменшує кількість припливів.

Користь для шкіри

Бажано використовувати волоські горіхи у вигляді масла мінімум три рази на тиждень. Для досягнення кращого ефекту можна масло з горіхів використовувати спільно з кокосовим або оливковою олією. Перш ніж застосовувати косметичні засоби, бажано проконсультуватися з дерматологом і косметологом, щоб виключити алергічну реакцію.

18. Очищає і омолоджує шкіру обличчя.
Волоські горіхи покращують стан шкіри, оскільки багаті вітамінами групи В. Для підтримки краси і молодості вітамін B є найкращим компонентом. Чим менше стресу в нашому житті, тим краще виглядає шкіра. Однак стресу не завжди виходить уникнути. Жінкам, які стежать за собою, просто необхідно їсти волоські горіхи. Вони борються з передчасними зморшками і запобігають їх появу разом з вітаміном Е - природним антиоксидантом.

19. Зволожує шкіру.
Дівчата з сухою шкірою повинні постійно наносити на тіло і обличчя тепле масло волоського горіха, яке зволожує шкіру і живить її зсередини, а також вирівнює тон особи. Однак не перестарайтеся, інакше може виникнути алергічна реакція або інші неприємні наслідки.

20. Чи рятує від темних кіл під очима.
Застосування теплого розчину масла волоського горіха дозволяє згодом позбутися темних кіл під очима. Це чудове розслаблюючу засіб. Масло бореться з набряками і усуває почервоніння на шкірі, надаючи їй сяйво і блиск.

21. Покращує тон шкіри.
Зробіть маску для обличчя з волоських горіхів, і ви побачите хороший результат. Візьміть 4 волоські горіхи, трохи вівса, десертну ложку меду, вершків на свій розсуд і 4 краплі оливкового масла. Розімніть все до однорідної маси.

Тонким шаром нанесіть суміш на обличчя і дочекайтеся повного висихання. Вимийте обличчя теплою водою, масажуючи шкіру круговими рухами. Така маска для обличчя добре зволожує шкіру і запобігає утворенню нових зморшок.

Користь для волосся

В наш час, особливо в великих мегаполісах, дуже складно зберегти красу і блиск волосся. Крім цього, на їх стані позначається неправильний спосіб життя, звичка харчуватися фастфудом. Для того щоб зміцнити волосся не тільки зовні, але і надати силу волосяних фолікулів зсередини, досить просто є волоські горіхи.

Також можна два рази в тиждень робити маску з горіхів. Для цього потовчіть кілька ядер, додайте їх в вашу маску для волосся і залиште на двадцять хвилин і змийте. Результат вас порадує.

22. Покращує ріст і зміцнює волосся.
Волоський горіх - чудове джерело калію, Омега-3, Омега-6 і Омега-9 жирних кислот. Всі ці елементи зміцнюють волосяні фолікули. Таким чином, постійне використання масла волоських горіхів для волосся стимулює їх швидке зростання, роблячи їх більш довгими, сильними, здоровими і сяючими.

23. Запобігає випаданню волосся.
Практика показує, що постійне застосування масла волоського горіха може врятувати від облисіння.

24. Позбавляє від лупи.
Масло отримало велику популярність в косметології за рахунок його зволожуючих і живильних шкіру голови властивостей. Отже, воно широко використовується в якості натурального кошти від лупи.

25. Чи є натуральною косметикою.
Масло підтримує шкіру голови в здоровому і зволоженому стані. Протигрибкові якості масла корисні для запобігання попадання інфекції, провоцируемой стригучий лишай. Це також забезпечує більш здорову і чисту шкіру голови.

26. Робить колір волосся натуральним.
Природним барвником визнається лушпиння з волоських горіхів. Вона підкреслює природні відтінки вашого волосся. Горіхове масло багате білками. Вони покращують колір волосся, додаючи їм натуральний блиск і природну красу.

Користь для чоловіків

27. Покращує потенцію.
При проблемах з чоловічою силою рекомендується вживати волоські горіхи. Вони підсилюють приплив крові до статевих органів і підвищують лібідо. Завдяки цим горіхів, в чоловічому організмі збільшується вироблення тестостерону.

28. Підвищує фертильність.
Для чоловіків, які планують завести дитину, волоський горіх буде дуже до речі. Адже він сприяє поліпшенню якості сперми і збільшує рухливість сперматозоїдів.

Шкода і протипоказання

Волоські горіхи містять мінімальну кількість антиживильних елементів. Неналежне зберігання в сирому і теплому місці призводить до того, що жирні кислоти в волоських горіхах окислятся і зменшаться в своїй кількості, що призведе їх до сприйнятливості до комах і грибкових інфекцій.

У таких горіхах можуть з'явитися бактерії. Тому якщо в коробочці з горіхами ви виявите, хоча б один з цвіллю викидайте все.

1. Викликає алергічні реакції.
Згідно з дослідженнями американського онкологічного товариства, вчені зробили висновки, що люди, які страждають від алергії на будь-які горіхи, повинні виключити зі свого раціону і волоські.

2. Провокує висипання і пухлини.
Надмірне вживання волоських горіхів може спровокувати утворення висипу або пухлини по всьому тілу. Найбільш чутливі до будь-яких видів горіхів люди більше страждають від цих проявів.

3. Викликає діарею.
Надмірне вживання волоських горіхів може спровокувати порушення травлення. Якщо у вас від цього з'явилася діарея, то вам потрібно ненадовго попрощатися з цими ласощами. Перш ніж наступного разу вводити в своє харчування горіхи, необхідно проконсультуватися з лікарем.

4. Викликає нудоту.
Як говорилося раніше, волоські горіхи - це алергени. У них містяться антитіла, які можуть викликати нудоту і блювоту. Якщо це сталося, то про волоських горіхах краще забути на деякий час, а можливо, і назавжди.

5. Несприятливо взаємодіє з лікарськими засобами.
Незважаючи на те, що волоський горіх визнаний лікарями як корисна дієтична добавка, все ж багато лікарі не радять застосовувати його в той час, коли ви приймаєте будь-які лікарські засоби. Тому що деякі речовини, що містяться в волоському горісі, можуть блокувати дію медичних препаратів.

6. Сприяє виникненню раку шкіри.
Деякі люди вважають за краще лікувати екземи або висипання на шкірі волоським горіхом, втираючи його масло в шкіру. Це велика помилка. Хімічна сполука, яка входить до складу горіха, токсично і при частому зіткненні зі шкірою може згодом викликати рак шкіри.

7. Викликає зміни в клітинній ДНК.
Згідно з дослідженнями, в журналі «Токсикологія та прикладна фармакологія» було сказано, що в волоському горісі міститься хімічний фермент, який негативно позначається на фібробластах. Вони, в свою чергу, служать клітинам і виробляють колагенові білки.

Досліди показали, що хімічний фермент значно знижує рівень р53 (транскрипційні фактор, який регулює клітинний цикл) і завдає непоправної шкоди клітинної ДНК, що призводить в результаті до загибелі клітин.

8. Приводить до нестачі заліза.
Волоський горіх містить з'єднання, відоме як фолієва кислота (вітамін В9). Вона надає потужний вплив на можливість організму вбирати залізо. Згідно з дослідженнями, волоський горіх може знизити всмоктування заліза, що знаходиться в їжі, до 50-60%. Це згодом призводить до нестачі заліза.

9. виготовляють до Порушення роботи печінкі и нірок.
Передозування волоським горіхом може в кінцевому підсумку призвести до порушення функціонування діяльності нирок і печінки.

10. Приводить до зневоднення організму.
Згідно з відомостями з веб-сайту WebMD, волоський горіх може призвести до зневоднення організму і виведенню кальцію. Тому його не можна використовувати як засіб від кашлю та інших простудних захворювань.

11. Провокує висипання на шкірі.
Надмірне вживання волоського горіха призводить до шкірного висипу. Пояснюється це наявністю хімічних сполук в горісі. Дані сполуки, особливо при місцевому використанні, сильно подразнюють шкіру і нерідко можуть викликати опіки або сильний свербіж.

12. Може призвести до вроджених дефектів.
Так як мікроелементи в волоському горісі здатні викликати зміни на клітинному рівні в ДНК і загибель клітин, це вплив може призвести до вроджених дефектів або негативно вплинути на зростання плоду. Це також може привести до викиднів. Отже, згідно з Baseline Health Foundation, вагітним жінкам не зайве прибрати з раціону волоський горіх. Це відноситься і до годуючим жінкам. Але тут дослідження неоднозначні, так як інші наукові відкриття, навпаки показують користь горіха для вагітних і годуючих матерів.

13. Сприяють набору ваги.
Численні дослідження показали, що регулярне вживання волоського горіха може спровокувати ожиріння через великий вміст жирів. Якщо ви не контролюєте вживання цих плодів, то можете бути впевнені в небажаному наборі ваги. Волоські горіхи ідеально підходять для тих, хто прагне набрати вагу. А тим, хто намагається позбутися від ненависних кілограмів, потрібно бути дуже обережними.

Хімічний склад продукту

Поживна цінність волоського горіха (100 г) і процентне співвідношення денної норми:

  • Харчова Цінність
  • вітаміни
  • макроелементі
  • Мікроелементи
  • калорії 656 ккал - 46,07%;
  • білки 16,2 г - 19,76%;
  • жири 60,8 г - 93,54%;
  • вуглеводи 11,1 г - 8,67%;
  • харчові волокна 6,1 г - 30,5%;
  • вода 3,8 г - 0,15%.
  • А 8 мкг - 0,9%;
  • бета-каротин 0,05 мг - 1%;
  • З 5,8 мг - 6,4%;
  • Е 2,6 мг - 17,3%;
  • До 2,7 мкг - 2,3%;
  • В1 0,39 мг - 26%;
  • В2 0,12 мг - 6,7%;
  • В5 0,82 мг - 16,4%;
  • В6 0,8 мг - 40%;
  • В9 77 мкг - 19,3%;
  • РР 4,8 мг - 24%.
  • калій 474 мг - 19%;
  • кальцій 89 мг - 8,9%;
  • магній 120 мг - 30%;
  • натрій 7 мг - 0,5%;
  • сірка 100 мг - 10%;
  • фосфор 332 мг - 41,5%;
  • хлор 25 мг - 1,1%.
  • залізо 2 мг - 11,1%;
  • йод 3,1 мкг - 2,1%;
  • кобальт 7,3 мкг - 73%;
  • марганець 1,9 мг - 95%;
  • мідь 530 мкг - 53%;
  • селен 4,9 мкг - 8,9%;
  • фтор 685 мкг - 17,1%;
  • цинк 2,57 мг - 21,4%.

Висновки

Волоський горіх - безперечно, корисний продукт. Головне - не зловживати ним, інакше можна набрати зайву вагу. Скрізь повинна бути міра, і тоді організм з вдячністю прийме те, чим ви його насичуєте. При вживанні волоських горіхів ви будете красиві не тільки зовні, але і внутрішньо, а головне - душевний і психологічний стан покращиться, ви будете сяяти і випромінювати красу.

Щоб не постраждати від волоських горіхів і отримати від них користь для організму, необхідно правильно їх вживати і не перестаратися в вживанні.


Корисні Властивості

  • Розвіває пам'ять.
  • Покращує здоров'я серця.
  • Запобігає раку.
  • Спріяє зниженя ваги.
  • Джерело Омега-3 для дітей.
  • Джерело Омега-3 для дорослих.
  • Підтримує імунітет.
  • Має протизапальний ефект.
  • Сприяє зміцненню кісток.
  • Нормалізує сон і позбавляє від стресу.
  • Нормалізує роботу травної системи.
  • Сприяє внутрішньому очищенні.
  • Лікує грибкові інфекції.
  • Корисний для шкіри і волосся.
  • Корисний для чоловіків і жінок.

шкідливі Властивості

  • Викликає алергічні реакції.
  • Провокує висипання і пухлини.
  • Викликає діарею.
  • Викликає нудоту.
  • Несприятливо взаємодіє з іншими лікарськими засобами.
  • Сприяє виникненню раку шкіри.
  • Викликає зміни в клітинній ДНК.
  • Призводить до нестачі заліза.
  • Призводить до порушення роботи печінки і нирок.
  • Призводить до зневоднення організму.
  • Провокує висипання на шкірі.
  • Може привести до вроджених дефектів.
  • Сприяє набору ваги.

джерела досліджень

Головні дослідження про користь і шкоду волоського горіха були проведені зарубіжними лікарями і вченими. Нижче ви можете ознайомитися з першоджерелами досліджень на основі яких була написана ця стаття:

1. http://www.dailymail.co.uk/health/article-3439155/Want-lose-weight-lower-cholesterol-Eat-WALNUTS-Handful-day-effective-low-fat-diet.html
2. https://www.health.harvard.edu/heart-health/why-walnuts-may-help-with-weight-loss
3. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-disease/in-depth/nuts/art-20046635
4. https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/nuts-for-the-heart/
5. https://academic.oup.com/jn/article/143/4/512/4571575
6. http://blog.arthritis.org/living-with-arthritis/walnuts-health-benefits/
7. https://www.webmd.com/infertility-and-reproduction/news/20120815/walnuts-may-improve-sperm-quality-healthy-men#2
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15979282
9. http://msue.anr.msu.edu/news/preserving_fresh_walnuts_to_maintain_nutritional_content
10. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-639/black-walnut

Додаткова корисна інформація про волоському горісі

Як використовуват

Добова норма волоських горіхів складає: 1/4 чашки = від 12 до 14 половинок, в залежності від розміру.

1. У кулінарії.
1
Ви можете не тільки перекушувати горіхами, але і додавати їх в свої улюблені страви.

Змішайте від 2 до 3 волоських горіхів разом з бананом і йогуртом, і отримаєте корисний коктейль. Подрібніть волоські горіхи, додайте до них часник, сіль, лимонний сік, оливкова олія, і вийде прекрасний соус. Можна приготувати смачний і корисний салат, для цього потрібно до горіхів додати нарізане яблуко, червоний і жовтий перець, червоний лук.
Змішайте від 2 до 3 волоських горіхів разом з бананом і йогуртом, і отримаєте корисний коктейль
Щоб отримати максимальну кількість білка, можна змішати горіхи з консервованим тунцем, авокадо, селерою і яблуками. Волоські горіхи чудово поєднуються з карамеллю, сиром, грибами, різними салатами, кабачками і родзинками. Очищати від шкаралупи горіхи бажано безпосередньо перед вживанням, так вони довше збережуть свою свіжість.

2. Інші області застосування.
2
Крім косметології, волоському горіху можна знайти масу областей для застосування. Наприклад, листя волоського горіха застосовують для отримання ароматичних речовин і ароматизації продуктів. Зелена шкірка горіхів застосовується в народній медицині і в технічних цілях.

Кору і листя використовують як барвники. Шкірку горіхів можна використовувати для дублення шкіри. Листя, кору і околоплодники вживають для забарвлення тканини, вовни, килимів і навіть волосся. Також шкаралупу використовують у виробництві лінолеуму, толю і шліфувальних каменів.

Як вібрато

  • Бажано купувати неочищені від шкаралупи горіхи і чистити їх в домашніх умовах.
  • Якщо у вас стоїть вибір між покупкою очищених горіхів і горіхів в шкаралупі, то обов'язково вибирайте другий варіант. Пов'язано це, в першу чергу, з гігієною. Жоден магазин не дасть вам гарантії, що до горіхів не торкалися і по ним не бігали миші.
  • Коли продаються горіхи без шкаралупи, то купуйте їх не на ринку, а вже в упаковці в магазині.
  • При покупці потрібно переконатися, що у горіха плоть біла, а не жовта.
  • Жовтий колір свідчить про те, що плід старий або пересушене.
  • Також майте на увазі, що органічні волоські горіхи мають більш темні коричневі раковини, і їх колір буде варіюватися в залежності від того, скільки сонця отримували гілки горіхового дерева.
  • Уважно вивчіть шкаралупу. Не купуйте ті горіхи, на шкаралупі яких є дірки або поглиблення.
  • Якщо ви віддаєте перевагу купувати очищені горіхи, то переконаєтеся у відсутності цвілі і нальоту.
  • Чим тонше шкаралупа, тим більше ядро.
  • Легкі горіхи в шкаралупі найчастіше або зіпсовані, або порожні.

як зберігаті

  • Зберігати горіхи необхідно в герметичному контейнері і прохолодному місці, уникаючи прямого попадання сонячних променів.
  • Період зберігання в таких умовах зазвичай складає не більше трьох місяців за умови, що вони зберігаються в шкаралупі.
  • Горіхи без шкаралупи можуть зберігатися в холодильнику протягом шести місяців.
  • Очищені горіхи можна заморожувати в щільній упаковці.
  • Горіхи дуже сильно втягують в себе сторонні запахи, тому при зберіганні потрібно постаратися їх добре упакувати.
  • При зберіганні або заморожування потрібно переконатися, що горіхи знаходяться далеко від цибулі, риби і капусти.

Історія Виникнення

Родина волоських горіхів - Азія. Ростуть вони на великих деревах. Велика кількість таких дерев можна зустріти на території Джалал-Абад Киргизстану. Історія оповідає про те, що вирощувати волоські горіхи почали ще в Вавилоні близько 2000 р. До н.е. е.

Однак деякі археологи з цим не згодні і дотримуються думки, що перші дерева були виявлені на території Франції 8000 років тому. Користь волоських горіхів відома вже давно. Їх селективне обробіток почали стародавні греки.

Надалі дерева почали вирощувати на території всієї Європи і зайняли частину Північної Африки. Згодом вирощувати дерева почали в Англії і Північній Америці, тоді їх назвали «Англійські волоські горіхи».

На сьогоднішній день найбільш великими виробниками горіхів визнані Китай, Іран і США. На Русі волоські горіхи з'явилися близько 1000 років тому. Потрапили вони до нас із Греції.

Як і де вирощують

Існує два відомих виду волоських горіхів: англійська волоський горіх, який за іронією долі прийшов з Каліфорнії, і чорний горіх, для якого батьківщиною є Америка
Існує два відомих виду волоських горіхів: англійська волоський горіх, який за іронією долі прийшов з Каліфорнії, і чорний горіх, для якого батьківщиною є Америка. У цих двох видів спостерігаються відмінності в їх поживних речовинах і користь для організму. Менше білка, але більше жиру в англійському горісі.

Волоські горіхи можна їсти після повного дозрівання і витягуються вони з товстої шкаралупи. Міцна шкаралупа повністю охоплює горіх, який вважається ядром рослини, або «м'ясом». Ядро волоського горіха, як правило, складається з двох об'єднаних половинок. Готові до вживання волоські горіхи повинні бути без шкаралупи. Вони містять поживні речовини і антиоксиданти.

У дикій природі дерево волоського горіха може досягати 20 і більше метрів у висоту. У дерева пишна крона. Перші плоди дерево приносить на п'ятий рік (іноді раніше, іноді пізніше).

Тривалість його життя - 200-300 років. Воно любить тепло, світло, багато простору і воду. Дерево волоського горіха не витримує великих морозів, тому вимерзає при температурі 25-28 градусів морозу.

У нашій країні в місті Санкт-Петербурзі волоський горіх повністю не вимерзає, але і не піднімається до справжнього дерева. У Росії волоський горіх вирощують до широти міста Воронежа.

А з довготи українського міста Харкова ареал розширюється на південь. Дерева волоського горіха прекрасно почувають себе в Криму і на території Краснодарського краю, де їх дуже багато і вирощують.

Цікаві факти

  • У Стародавньому Єгипті масло волоського горіха використовували для бальзамування мумій.
  • Волоський горіх - прекрасний засіб для усунення подряпин з дерев'яних поверхонь.
  • Масло волоського горіха використовувалося художниками. Навіть Пікассо і Моне використовували його для написання своїх картин.
  • За даними археологічних розкопок, волоський горіх виростав в Гренландії, Сибіру і на берегах Обі.
  • Волоський горіх називають деревом життя (завдяки його цілющим властивостям).
  • На Кавказі дерево волоського горіха вважається священним.
  • З перепаленою шкаралупи горіхів виходить високоякісне активоване вугілля.
  • Жителі Середньої Азії впевнені в тому, що дерево волоського горіха не цвіте.
  • Кожне дерево здатне давати до 300 кілограмів горіхів на рік.
Чи справді це так?
А ви знали, що волоські горіхи можуть гальмувати старіння організму?
Чому десерт?
Не знаєте, як позбутися від ненависної грибкової інфекції?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: