Статьи

Безінерційні котушки для спінінга: вимоги, види, переваги, рейтинг

  1. Вимоги до котушки
  2. Види безінерційних котушок
  3. Розберемо нюанси при виборі
  4. вивчимо переваги
  5. вибір волосіні
  6. Рейтинг кращих моделей
  7. Поради перед покупкою

Сьогодні прилавки магазинів риболовних переповнені великою кількістю різноманітних котушок. Але всі моделі відрізняються один від одного конфігурацією, кольором, габаритами, з якого вони зроблені.

Вибір котушки сильно залежить від методу лову і від вудилища. Як підібрати безінерційну котушку для спінінга, щоб рибна ловля була вдалою і незабутньою ми поділимося рекомендаціями і порадами в нашій статті.

Вимоги до котушки

Котушка для спінінга повинна відповідати наступним критеріям:

  • Мала вага
  • зручні габарити
  • надійна конструкція

Оскільки використання спінінга має на увазі виконання повторюваних дій, тобто закидання наживки і проводки її по водоймі, то котушка не повинна заважати при їх здійсненні ні громіздкою конструкцією, ні вагою. У ній не повинно бути чіпляються один за одного при змотуванні-розмотування волосіні елементів, що часто можна зустріти, маючи, справа з низькоякісними екземплярами.

Конструкція повинна бути надійною і простий у використанні. Обов'язкова наявність гальма, що запобігає розмотування волосіні. Він може бути повністю механічним або магнітним.

Особливість котушки полягає в дальності закидання з легкої приманкою. З їх допомогою можна ловити будь-яку рибу.

Види безінерційних котушок

Всього існує 3 види котушок даного типу:

  • закритий
  • напівзакритий
  • відкритий

Перші два випускалися раніше, до появи відкритого типу. Вони мали поруч недоліків, головні з яких: великий кут вигину волосіні на виході з корпусу, тертя її об краї отвору, що знижувало дальність закидів; можливість виникнення «бороди» і труднощі її розплутування. Це все призвело до поступового зникнення їх з ринку рибальських товарів.

Розберемо нюанси при виборі

На що ж звернути увагу при підборі безинерціонной котушки до спінінгу? Існує 6 основних характеристик.
До них відносяться:

  • Плавність ходу. Це один з найважливіших параметрів, який впливає на чутливість приманки, яка знаходиться на іншому кінці шнура. Від нього ж залежить, чи буде волосінь намотується на шпулю рівномірно. Якщо шнур намотується нерівномірно, то ваша приманка рухатиметься нервово, та й далеко її закинути ви при цьому не зможете.
  • Розмір шпулі. Щоб вибрати правильний розмір шпулі, потрібно врахувати діаметр використовуваної мононити або плетінки, а також спосіб вудіння, який ви віддаєте перевагу. На котушках можна побачити числа, зазвичай вони кратні тисячі: 1000, 2000, 3000.

    Якщо на пристрої написано «1000», то на шпулю можна намотати волосінь товщиною в 0,1 міліметр довжиною до 100 метрів. Яку довжину можна намотати на котушку товщиною 0,15 або 0,3 міліметрів? Це 100 метрів і 200 метрів відповідно.

  • Дужка лесоукладивателя. При її відкиданні волосінь може вільно тікати зі шпулі. Якщо ж дужку закрити, то хід волосіні моментально зупиняється. При закритті її важливо простежити, щоб шнур потрапляв строго на намотувальний ролик, щоб він не чіплявся ні за що.
  • Фрикціон (передній або задній). Ця деталь дозволяє відпускати жилку вчасно виведення великих риб в основному - хижаків. Це необхідно для того, щоб зберегти цілісність волосіні під час сильних ривків, які робить риба, намагаючись звільнитися від гачка.

    Волосінь при цьому подається з тріском - звуком, який є специфічним для фрикциона. Зазвичай рибалки віддають перевагу переднього, чутливого фрикційні, так як задній фрикціон не завжди спрацьовує, чому може порватися волосінь.

  • Вага котушки. Чим легше котушковий пристрій, тим легше і маневреннее дії. Але внутрішні деталі пристрою повинні бути якісними, найкраще, якщо вони будуть виготовлені з металу. Металеві вироби не можуть мало важити. Тому якісні котушки зазвичай важкі, легкі ж моделі часто ламаються, не витримуючи навантаження. Вага - це другорядний параметр, перш за все, потрібно орієнтувати на якість.
  • Ручка котушкового пристрою. Ручки бувають вгвинчуються, що кріпляться за допомогою гвинта або заклепки. Немає особливих рекомендацій до того, яку підібрати ручку до спінінга котушці, так як кожна з них недоліками не має. Але якщо ви берете котушку з угвинчуватися ручкою, або ручку, що кріпиться гвинтом, то зверніть увагу на те щоб різьблення була досить великою. В іншому випадку ручка може зірватися.

Якщо ваше вудилище в довжину складає 270-350 сантиметрів, тобто воно призначене для спінінга риболовлі з берега з використанням середніх за вагою або важких приманок, то слід вибрати котушку з об'ємом шпулі щонайменше 2500.

До спінінгу для ультралегких приманок, коли довжина вудилища не перевищує 2,7 метрів, ідеально підійдуть легкі моделі. Обсяг шпулі для легких і ультралегких приманок не повинен перевищувати 2000. Але і менш як 1500 теж брати не слід.

Безинерционку є універсальними котушками для спінінга і безумовно, пріоритетним вибором для людини вперше бажає спробувати цей захоплюючий спосіб лову.

вивчимо переваги

Використання котушок безінерційного типу дозволяє:

  • здійснювати більш далекі кидки
  • використовувати легкі і надлегкі насадки
  • уникати освіти захльостів волосіні, «бороди»

У перевагах приладів можливість здійснювати проводку насадок з будь-якою швидкістю. Присутність в конструкції фрикційного гальма, при правильному його регулювання, виключає можливість пориву волосіні через різких ривків риби. Є у безінерційних котушок і недоліки. Це постійне закручування волосіні і більш висока ціна. Хоча остання сьогодні порівнянна з мультиплікаторами , Що відносяться до інерційним типам виробів.

вибір волосіні

Котушка до спінінгу повинна поєднуватися з використовуваної волосінню. Яку ж вибрати: плетінку або мононитка? У кожного виду шнурів є свої переваги і недоліки.
Котушка до спінінгу повинна поєднуватися з використовуваної волосінню Моноліска володіє такими якостями:

  • Низька вартість у порівнянні з плетеною волосінню
  • Універсальність означає, що плетінку можна завжди замінити мононитки. Але плетінкою можна замінити мононить. А в деяких випадках доречна тільки одинарна нитка.
  • Міцність монолески нижче, ніж у плетінки, якщо говорити про нитках з рівною товщиною. Але для підвищення міцності достатньо лише збільшити діаметр шнура.
  • Так як мононить схильна до розтягування, не так чутливі проводка і обережні клювання.

У плетеної жилки теж є дві переваги і два недоліки:

  • Плетінка має нульовий розтяжністю, що дозволяє добре контролювати проводку і відмінно відчувати клювання.
  • Плетені шнури дуже міцні, що особливо важливо при ловлі трофейних екземплярів
  • Висока вартість плетінки кілька засмучує.
  • Плетінкою можна замінити монолески.

З усього можна зробити висновок, що моноліска - це ідеальний вибір для новачка і в тих випадках, коли необхідно використання мононити. Любителям і професіоналам краще віддати перевагу плетінки. Справа в тому, що успіх виведення риби лише на десяту частину залежить від якості нитки, в іншому важливий досвід рибалки. Має сенс переходити на плетену волосінь тільки з достатнім досвідом риболовлі.

Рейтинг кращих моделей

  • Daiwa TD-Sol
    Зміст котушки і його частин повністю з металу. Система Twist Buster II на ролику лесоукладивателя, не дає комкаться волосіні. Є системи: повної балансування, миттєвої зупинки і нескінченного гвинта. Захист шестерень від накопичення вологи. Передній фракційний гальмо. У комплекті є ще одна шпуля. Вага становить 230-280 грам.
  • Ryobi Ecusima 6
    Металева конструкція котушки. Дужка лесоукладивателя покрита нітридом титану. Передній фракційний гальмо. Вага становить 262 грами.
  • Ryobi Excia
    Весь корпус і прилеглі до них частини зроблені з металу. Відмінна фіксація дужки лесоукладивателя. Система нескінченного гвинта. Розкладна ручка. Вага становить 285 грам.

Котушки небажано піддавати агресивним фізичних дій: ударів, падінь і т.д., так як це може негативно позначитися і на корпусі, і на механізмі обертання.

Поради перед покупкою

По-перше, подивіться на ціну. Хороша котушка дешевої бути не може. Не потрібно купувати найдорожчу. Багато з дорогих котушок нічим не кращий за тих, що подешевше, просто бренд розкручений. Далі, вибирайте котушку відповідного вам розміру. Якщо вам потрібна котушка для поплавковою вудки , Щоб просто зберігати на ній волосінь, в змотаним стані, або для здійснення далеких закидів, то можете придбати котушку самого маленького розміру. Те ж стосується і мікроджига .

Менше котушка - менше шпуля, а значить можна використовувати більш тонку волосінь (волосінь повинна бути намотана на котушку під самий бортик, так що якщо шпуля велика, то тонкої волосіні треба дуже багато, або доводиться підмотувати під основну волосінь, волосінь більшого діаметра) Менше котушка - менше шпуля, а значить можна використовувати більш тонку волосінь (волосінь повинна бути намотана на котушку під самий бортик, так що якщо шпуля велика, то тонкої волосіні треба дуже багато, або доводиться підмотувати під основну волосінь, волосінь більшого діаметра). Крім того, маленькою котушкою, зручніше контролювати точну проводку і гру приманки.

Якщо ж вашій котушці доведеться витримувати серйозні навантаження, наприклад, коли ви цілеспрямовано ловите щуку або сома , То тут потрібно вибирати, то, що побільше. Великі котушки, як правило, міцніше і в них коштує більше підшипників, а більше підшипників - це і плавність ходу, і тривалий термін служби. Звичайно, дуже багато підшипників теж не потрібно.

Є моделі, які мають їх по 15 штук, це зайве, адже кожен підшипник коштує грошей, і витрачати гроші на те, що практично не потрібно, не має сенсу. Наступне, на що потрібно звернути увагу при виборі котушки, це співвідношення оборотів ручки, з оборотами лесоукладивателя. Як правило, їх пропорції 1/3 - 1/6. Тобто один оборот ручки, це 3 - 6 оборотів лесоукладчіка.

Пропорції 1/6 слід вибирати тоді, коли нам потрібна швидкісна підмотка, але не потрібна особлива сила. Наприклад, при поплавковою лову, коли котушка потрібна не для виведення риби, а для швидкої підмотки при порожній поклевке. Співвідношення 1/3, застосовується тоді, коли потрібна силова котушка - тобто при виведенні чогось великого, або коли потрібно провести приманку дуже повільно.

Ще одне важливе пристосування безинерціонной котушки - це фрикціон. Його завдання підбурювати волосінь, не даючи їй порватися, при досягненні максимального навантаження. Фрикціон може бути переднім і заднім, задній якісніше, і дозволяє швидше змінити шпулю при потребі, але переднім зручніше користуватися, особливо якщо ви регулюєте фрикціон при виведенні.

В принципі того що сказано вище цілком достатньо для того, щоб зробити вибір і вирішити яка саме безінерційна котушка підходить саме вам, але наостанок, зверніть увагу на те, чи йде в комплекті з котушкою запасна шпуля, це зручно. Коли потрібно швидко змінити волосінь, або в разі втрати або псування основний шпулі.

Пропонуємо вам переглянути цікавий відеоролик про особливості вибору безинерціонной котушки для спінінга. Автор розповість про розміри і обсязі шпулі, способі укладання волосіні і багато іншого.

  1. lovitut.ru
  2. rybakrybaka.com
  3. tutryba.ru
  4. www.oster-vip.com.ua

Яку довжину можна намотати на котушку товщиною 0,15 або 0,3 міліметрів?
Яку ж вибрати: плетінку або мононитка?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: