Статьи

Мультиплікаторні котушки для спінінга: як вибрати, переваги і недоліки

  1. Як обрати
  2. Переваги і недоліки
  3. вибір волосіні
  4. Гальмо мультіплікаторной котушки
  5. класи котушок
  6. Правила догляду та експлуатації
  7. Кращі бренди
  8. Ловля з мультіплікаторной котушкою

Професійні спінінгісти воліють використовувати мультіплікаторних котушки. Механізм цієї котушки зібрав в собі всі переваги інерційних і безінерційних котушок. Особлива перевага «мульта» - це збільшення сили, що впливає на котушку.

Мультиплікаторні котушки зарекомендували себе як надійні, міцні до навантажень, що дозволяють проводити більш силове виведення, ловити на важкі і великі приманки. Далі з огляду ви дізнаєтеся як вибрати котушку, а також розповімо про про переваги і недоліки і про кращих і популярних моделях.

Як обрати

Раціональний вибір котушки залежить від багатьох аспектів Раціональний вибір котушки залежить від багатьох аспектів. В першу чергу на нього впливають переваги рибалки, особливості його техніки і породи видобутку. При виборі відповідного спорядження звертають увагу на конструктивні особливості і технічні показники мультиплікатора.

Бажано, щоб фрикціон і корпус були виготовлені з металу. Це продовжить їх експлуатаційний період, однак, вартість їх трохи вище пластикових. Згадайте народну мудрість: «Скупий платить двічі», - і прийміть правильне рішення!

Практично всі сучасні мультиплікатори мають два гальма: перший відповідає за помірне змотування волосіні з барабана на початку закидання і запобігає заплутування її в бороди, другий дозволяє гасити обертання шпулі в момент торкання приманкою води. Стартовий гальмо може бути магнітним або відцентровим.

Магнітний гальмо. В такому гальмі надмірно швидке обертання шпульки запобігає невеликими магнітиками, які встановлені в котушці. Регулювання стримування розмотування проводиться самостійно і визначається вагою використовуваної приманки.

Відцентровий гальмо. Цим гальмом забезпечені котушки іншого виду. Принцип його дії полягає у перешкоджанні швидкому вертіння котушки вискакують важків. Рухатися їх змушує відцентрова сила, завжди виникає при обертанні. Гальмування здійснюється за рахунок сили тертя вантажів про спеціальну втулку.

Механічним гальмом, яким користується рибалка в момент дотику води приманкою, забезпечені виключно всі котушки. Ефект цього гальма помітний при далеких закинув. Котушка відчуває ослаблення волосіні і гасить обертання барабана.

Рекомендується купувати котушки, у яких не менше 6 гальмують елементів. Це дозволить максимально ефективно відрегулювати протидіє момент.

З недавнього часу випускаються ліво - і справа наліво мультіплікаторних котушки (спочатку пропонувалися тільки справа наліво). В принципі, між ними не існує функціональної різниці. Просто лівобічні котушки більше підходять рибалкам, які звикли ловити безінерційний котушками. Поділу на правшу або лівшу тут немає. Вибір визначається особистими перевагами ловить.

Хорошим варіантом стане котушка, що має лесоукладиватель. По суті, Мультиплікаторні лесоукладиватель являє собою невеликий бігунок, який, переміщаючись, з одного боку, на іншу паралельно шпулі, рівномірно укладає лісі на всю її довжину. Це перешкоджає виникненню присвятив і хвилястості, що, в свою чергу, продовжує життя будь-якої нитки, припиняючи зайве тертя.

Але слід пам'ятати, що наявність цього аксесуара знижує дальність закидання до 15%, тому багато рибалок віддають перевагу котушок з відключається бегунком. Якщо виставити його перед занедбаністю по центру і від'єднати, волосінь при закиданні буде піддаватися найменшому тертю.

Ще один важливий момент при використанні плетінки - матеріал поверхні бігунка. Беріть котушку тільки з керамічним отвором лесоукладивателя, металевий дріт плетінка протре! Для монолески це правило не діє, з нею можна використовувати обидва типи.

Мультиплікаторні котушки для спінінга

Пропонуємо вам переглянути цікавий відеоролик про особливості вибору котушки для спінінга. Експерт розповість про пристрій мультіплікаторной котушки.

Переваги і недоліки

переваги

  • Якість виготовлення.
  • Витримують чималу вагу риби, в середньому до 60 кілограмів.
  • Чи не перекручує лісі при закиданні.
  • Дозволяє застосування приманок великої ваги.
  • Довжина закидання не залежить від товщини жилки.
  • Через розташування котушки зверху вудилища снасть чутлива до клювання, навіть слабкою.
  • Універсальність застосування завдяки можливості тонкої настройки роботи котушки.
  • Потужність котушки і використання міцної волосіні дозволяє висмикнути застряглу приманку при лові в водоймах зарослих та замулених.
  • При правильному догляді працювати буде довго, деякі моделі мають довічну гарантію виробника.
  • Величезний вибір приманок для застосування.

недоліки

  • Висока ціна не дозволяє «мультиплікатору» витіснити безінерційні котушки з рибальського ринку.
  • Для того щоб навчитися користуватися мультіплікаторной котушкою потрібен якийсь час. «М'ясорубку» новачкові освоїти легше.
  • Снасть, оснащену мультіплікаторной котушкою, тримати в руці важче. Це пояснюється тим, що котушка розташована зверху вудилища.
  • Налаштування «мультиплікатора» виглядає складніше, ніж «м'ясорубки». Система пригальмовування регулюється кожен раз при зміні ваги приманки.

вибір волосіні

Кожна котушка має мінімальний поріг для довжини волосіні, мінімальний і максимальний її діаметр. Якщо ми будемо використовувати більш тонку волосінь, ніж озвучено на котушці є ймовірність, що вона зайде в невеликий зазор між шпулею і корпусом. Особливо пильно потрібно ставитися до плетених волосіні (вона зазвичай значно тонше мононити).

Максимальний діаметр волосіні теж важливий і також вказується на котушці. Вище того, значення, яке написано на котушці використовувати вкрай не рекомендується. Пов'язано це з проблемами гальмування волосіні занадто великих діаметрів, гальмування виходить неефективним і травмує котушку.

Гальмо мультіплікаторной котушки

Вкрай важливу роль відіграє система гальмування котушки Вкрай важливу роль відіграє система гальмування котушки. Для лову на невеликі, легкі приманки підійде мультиплікатор, що володіє магнітним гальмом. Вимоги до потужності котушки ростуть разом зі збільшенням вимог до дальності закидання.

На великих водоймах можна спробувати так звану «кидкову класику» - мультіплікаторних котушки, розраховані на використання важких приманок (20-80 г). Найпотужніші і потужні котушки дозволять робити закиди на досить великі відстані, що часто потрібно на великих річках і озерах.

класи котушок

Все мультіплікаторних котушки можна розділити на два класи.

Котушки для вудіння в закид
Ці «мультиплікатори» застосовуються для звичайної лову спінінга в закид з берега або човна. Вони не призначені для силової риболовлі. За типом корпусу такі котушки бувають низкопрофильними і класичними (бочкоподібними).

  • Низькопрофільні моделі часто називають «мильницями» через обтічного легкого корпусу. У таких котушках лесоукладиватель винесено вперед, повністю відсутня зазор між корпусом і бортиком шпулі. Завдяки такій конструкції можна використовувати тонкі плетені волосіні.

    Дальність закидання у низькопрофільних моделей вище, ніж у класичних «діжок». Рекомендується застосовувати для лову приманки вагою 1-28 г і монолески діаметром 0,22-0,32 мм. Наявність в конструкції магнітної гальмівної системи дозволяє забути про таке поняття, як «борода». Вага котушок зазвичай не перевищує 200 м

  • Бочкоподібні котушки володіють середньою потужністю, що дозволяє працювати з приманками масою 7-60 г і тонкими жилками. При невеликій вазі котушки (250-300 г) снасть здатна справлятися з великою хижою рибою на річці з сильною течією. Аналогічні «м'ясорубки» (по потужності) будуть важити від 500 до 900 г.

При покупці уважно протестуйте ручку котушки, чи не починається вона обертатися під час замаху, інакше кожен раз вона буде просто блокувати шпулю і у вас виявиться велика кількість невдалих і навіть небезпечних закидів.

силова рибалка

У цю категорію входять мультіплікаторних котушки для троллінгу і для лову в схил. У троллінговая моделей є своя класифікація.

  • Легкі котушки можуть використовуватися для приманок вагою 40-100 г.
  • Котушки середнього класу впораються з ваговою категорією 100-150 г.
  • Важкі котушки застосовуються при лові на найбільші приманки масою 150-200 г.

Самі «мультиплікатори» мають вагу 500-600 г. Подібний розподіл є і у котушок для лову в схил.

  • Легкі котушки годяться для використання приманок вагою до 400 г.
  • Важкі моделі розраховані на застосування оснасток вагою понад 600 г. Вага деяких блешень може досягати 1,5 кг.

Легкі і середні котушки зазвичай важать 300-700 г, а важкі моделі досягають маси 900-1500 р

Правила догляду та експлуатації

Для того, щоб котушка працювала довго і без проблем, її необхідно періодично очищати від піску і бруду, які могли потрапити в неї по волосіні, і змащувати рухомі елементи. Особливу увагу варто приділити ролику жилковкладача. Використовувати краще мастила від фірми-виробника, які можуть випускатися у вигляді аерозолю або в тюбику.

Якщо ви збираєтеся використовувати котушку на зимовому лові риби, то попередньо зверніться до тих, хто зможе замінити в ній літні мастила на зимові. У разі, якщо сталося заплутування снасті, не слід тягнути волосінь котушкою, так як це може пошкодити механізм. Що стосується щільності фіксації котушки на вудилище, то вона повинна бути середньої: перетягування ризикує пошкодити механізм кріплення.

Котушки небажано піддавати агресивним фізичних дій: ударів, падінь і т.д., так як це може негативно позначитися і на корпусі, і на механізмі обертання.

Кращі бренди

  • Abu Garcia (Швеція). Початок діяльності - 1921 рік. Їй належить 58% всієї світової продукції риболовецького приладдя. Світову славу фірма отримала після випуску котушки «Амбасадор», розмножуючись згодом величезною кількістю різновидів. Ця котушка і зараз найпопулярніша у рибалок усього світу. А перші екземпляри її зайняли почесне місце на полицях колекціонерів.
  • Shimano (Японія). Зареєстровано також з 1921 року. Спочатку виробляла велозапчастини. Рибальські приналежності почала випускати з 1970 року. Рекордний кидок на дальність встановлений з її котушкою «Aero».
  • Daiwa (Японія). Рік відкриття 1945. Почала з виробництва рибальських приладь, які випускає і до цього дня. Мультиплікатори Daiwa - це в першу чергу Daiwa Steez, Daiwa TD Zillion, і Smak. «Класики» - Daiwa Millionaire, Bayard і TD-Luna.
  • Banax (Південна Корея). Рік заснування 1973. Починала роботу, як спільне підприємство з Daiwa. Відокремилася в 1996 році. Виробництво направлено на максимальне підвищення якості, і це привертає особливу увагу рибалок.
  • Penn international (США). Працює з 1932 року. Відрізняється різноманітністю пропонованої продукції. В її асортименті більше 280 найменувань. Розробка котушок орієнтована як на елітних покупців, так і на демократичних, з рівним якістю для тих і для інших.

При виборі мультіплікаторной котушки можна сміливо довіряти будь-який з цих фірм. Незалежно від того, чи буде це низькопрофільна, класична або троллінговая котушка, вона напевно прослужить довго. З умовою правильної її експлуатації, природно.

Ловля з мультіплікаторной котушкою

Пропонуємо вам подивитися відео урок про ловлю з мультіплікаторной снастю. Рибалка експерт розповість про ловлю спінінгом на джиг з мультіплікаторной котушкою або як кажуть рибалки з мультів. Він показує як потрібно робити правильний закид приманки, проводку і підсікання риби.

  1. rybakrybaka.com
  2. atmhunt.ru
  3. pike-fish.ru
  4. fisher-book.ru
  5. hariuz.ru
  6. ranoutrom.com
  7. ribalim.com
  8. primanki.com

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: