Статьи

Допомога у створенні ляльки Тільди своїми руками, фото, відео

Навчимося без особливих умінь з вишивання виконувати власними руками ляльку Тильду. Для прикладу виконаємо ляльку Господиню, але навчившись виконувати її, в майбутньому без праці можна буде зшити і всі інші дизайни і навіть виготовляти свої, відмінні від усіх інших. Для виконання знадобиться:

  • матюкав для виконання тулуба
  • матеріал для виконання наряду і елементів (в даному випадку береться матеріал блакитного кольору для сукні і косинки, білого для фартуха, фетр для тапочок)
  • декоруємо з використанням намистин, стрічок, квіток і всього іншого, що тільки захочеться виконати прикраса вироби
  • ниточки в тон тканини для тулуба, для наряду і волосся
  • наповнювач
  • голки, ножиці, олівець, папір для викрійки.

Поговоримо більш детально про тканини для тулуба лялечки. Найкраще, якщо вона буде тілесного, бежевого відтінку, але можна використовувати і рожевого або білого. Прекрасно виглядає бязь, сатин і льон. Трикотаж більш зручний в роботі, оскільки, використовуючи одну і ту ж ескіз можна виконувати різні характери, виготовляючи ляльку більш пишною, об'ємної, худенькою і привабливою тощо. Чудово виглядає тканину білого кольору, яка пофарбована власними руками кавою або чаєм, в результаті виходить виріб з вінтажними нотками, і прекрасними півтонами.
Для наповнювача рекомендується використовувати непряденой шерсть. Найбільш недорогий варіант - це холлофайбер, синтепон. А найдешевший - це тоненькі залишки тканин, від ниток або вата.

Починаємо роботу з викрійки. Безліч відповідних варіантів можна вибрати в мережі інтернету, але найкраще виконати начерки власними руками. Досить поглянути на готову роботу, уявити, що в ній можна змінити, ознайомитися з викрійкою і почати малювання своїми руками. Не варто думати, що ця робота складна, робиться все досить просто, і до того ж цікаво і спокусливо.

Не варто думати, що ця робота складна, робиться все досить просто, і до того ж цікаво і спокусливо

Беремо матеріал, який буде використовуватися для тіла, і вирізаємо головку і груди - 2 елементи.

Беремо матеріал, який буде використовуватися для тіла, і вирізаємо головку і груди - 2 елементи

Їх потрібно пришити до прямокутним частинам, розмір його повинен відповідати наступним вирізання з них тулуба лялечки.

Їх потрібно пришити до прямокутним частинам, розмір його повинен відповідати наступним вирізання з них тулуба лялечки

Вирівнюємо шви, і переміщаємо тканину на решту викрійки (тіло), наметиваем і вишиваємо виворітну частина. Нижню частину не чіпаємо, вона повинна залишитися без змін для набивання і прошивки ніжок.

Нижню частину не чіпаємо, вона повинна залишитися без змін для набивання і прошивки ніжок

Складаємо тканину навпіл, переносимо на неї ескіз ручок і ніжок, обробляємо і зашиваємо. Ніжки не чіпаємо у верхній частині, руки не прошиває на місці з'єднання з плечем. Перед тим як перейти на тканину важливо пам'ятати, що перебування викрійки по поздовжній нитки роблять довше кінцівки остаточно вироби, поперечне розташування - вкоротить.

Перед тим як перейти на тканину важливо пам'ятати, що перебування викрійки по поздовжній нитки роблять довше кінцівки остаточно вироби, поперечне розташування - вкоротить

Відрізаємо все непотрібні частини, виконуємо надсечкі.
Вивертаємо всі елементи. Ніжки досить довга частина, без використання додаткових елементів вивернути їх буде непросто. Можна закріпити на закінчення ступні міцну ниточку, просмикуючи її у внутрішню частину, витягнути голку через НЕ зашиту частину і тягнути (нитка забирає з собою ступню, а вона в свою чергу все інше, що потрібно вивернути), або взяти простий олівець, проштовхуючи тканину в зворотний бік.

Можна закріпити на закінчення ступні міцну ниточку, просмикуючи її у внутрішню частину, витягнути голку через НЕ зашиту частину і тягнути (нитка забирає з собою ступню, а вона в свою чергу все інше, що потрібно вивернути), або взяти простий олівець, проштовхуючи тканину в зворотний бік

З використанням олівця також набиваємо ручки, ніжки і тулуб лялечки. Потрібно намагатися виконати всі рівномірно (набивка повинна вийти досить щільною, щоб деталі не мали ефекту «целюліту»), і в той же час досить м'якою, щоб ляльки була живою. Більш природно виглядають несильно заповнені деталі.

Більш природно виглядають несильно заповнені деталі

У підсумку виходить безліч різних деталей нашої лялечки, які теж приємні для очей.

У підсумку виходить безліч різних деталей нашої лялечки, які теж приємні для очей

За допомогою потайного шва з'єднуємо всі деталі. Ручки пришиваємо трохи вище місця майбутнього стику двох тканин. Ніжки вставляємо в відкриту деталь тулуб і пришиваємо, при цьому прибираючи все у внутрішню частину.

Ніжки вставляємо в відкриту деталь тулуб і пришиваємо, при цьому прибираючи все у внутрішню частину

Вирізаємо прямокутну частину з тканини - його висота повинна дорівнювати передбачуваної висоті спіднички, а також плюс сантиметр на підгини, довжина - двом ширинам. Пришиваємо по висоті.

Пришиваємо по висоті

Вирізаємо прямокутну частину з тканини - його висота повинна дорівнювати передбачуваної висоті спіднички, а також плюс сантиметр на підгини, довжина - двом ширинам. Пришиваємо по висоті.

На даному етапі можна декорувати поділ у сукні і ліф мереживом. Беремо частини спідниці і виконуємо збірку. Прибираємо закінчення зборки у внутрішню сторону і зашиваємо спідничку до тіла потайним швом.

Викроює пару напівкіл і зшиваємо рукава, прісбаріваем їх з боку рівного краю. Можна зафіксувати рукава за допомогою потайного шва і залишити крила, оформивши на них тасьму. Крім того просто зібрати другий закінчення і зшити ліхтарики.

Щоб робота не набридла, можна трохи пограти з лялькою, виконавши для неї тапочки. Найчастіше ляльки Тільда ​​виконуються в чоботях або туфлях (дана «взуття» виконується одночасно з ногами аналогічними діями, якими виконувалися головка і тіло). В даному випадку лялечка виконується в стилі маленької дівчинки, яка в роздумах над питаннями порядку і чистоти, а також надання затишку в оселі. Виміряємо розмір ноги.

Вирізаємо підошву з фетру, або шкіри, дерматину або пластика - все по 2 штуки. І ще додатково пару смужок для верхньої частини тапочок. Смужки скріплюємо за допомогою ниточки, підошву клеїмо. Декоруємо, якщо є бажання.

Декоруємо, якщо є бажання

Виконуємо волосся. Для цього придумуємо, яка буде у ляльки зачіска. Для початку вишиваємо чолочку. Щоб отримати найбільш природний результат, потрібно взяти пару близьких по відтінку кольору пряжі. Потім аналогічними діями виконуємо зашивання потиличної частини.

Потім аналогічними діями виконуємо зашивання потиличної частини

Наступний момент - це приробити косички, або хвостики, прикрасити їх бантиками, шпильками, квіточками або вінками. Найчастіше ляльки виконуються без ротика і носа. А просто зазначається місце для майбутніх вічко, потім вишиваються пару французьких вузлика. Також, як варіант пришити пару бусинок.

Також можна залишити дівчинку зовсім без вічко, пусте обличчя дозволить залишити образ чистим і надати їй ті риси обличчя, які притаманні фантазії кожного певного людини.

Тепер можна починати вирізати пару елементів косички, скласти їх лицьовою стороною спрямованими один до одного, змітати і прошити, при цьому залишивши отвір для вивертання. Вивертаємо, гарненько пропрасовуємо і зашиваємо ту частину, яка перед цим була залишена не пошкоджене, за допомогою потайного шва.
Тепер пришиваємо косинку до голови. Ось і готова лялечка Тільда. Залишається тільки зробити їй фартух, який не важко виконати самостійно без якихось додаткових підказок.

В даному варіанті хотілося отримати посвідку несерйозною, але при цьому досить акуратною дівчата, яка стежить за затишком і чистотою в своїх оселях. Можливо вона і легковажна, але дуже ласкава і прекрасна. Пишна косичка, зачаровує наряд, ніжки повинні бути поставлені носочками всередину. Жодна людина не може залишитися байдужим побачивши ляльок. А проявивши фантазію і набивши руку, з кожним разом можна виконувати всі нові і більш цікаві її варіанти. Ідеї ​​виготовлення, як говорилося раніше, можна отримати з інтернету, а потім трохи змінити на свій розсуд і смак. Можна створити справжню колекцію таких лялечок і насолоджуватися своїми роботами, а також радувати своїх близьких і приходять гостей. А описані вище уроки дозволять навчитися цьому за максимально короткий термін і без особливо великих фінансових витрат.

Відео урок. Як можна зробити ляльку Тильду.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: