Статьи

Нове вбрання для дивана

Згодом улюблені речі старіють і виходять з моди. І колись красивий, викликає заздрість всіх сусідів диван, насилу діставати по блату або куплений на розпродажу, перетворюється в обшарпаний, сумовитий предмет інтер'єру. З яким, однак, буває шкода розлучитися. Повернути м'яких меблів свіжий і охайний вигляд можна за допомогою перетяжки. Про те, як оновити улюблені диван і крісла, розповідають користувачі FORUMHOUSE.

Якщо м'які меблі має просту форму і конструкцію, яку можна розібрати і зібрати без спеціальних інструментів і обладнання, а всі механізми ще досить міцні і не вимагають заміни, зробити перетяжку можна самостійно. Правда, починати краще все ж з тканинної оббивки - шкіра і її синтетичні замінники вважаються складними матеріалами, і для такої перетяжки необхідні досвід і вправність.

Процес перетяжки м'яких меблів можна розділити на кілька етапів:

1. Розбирання меблів, зняття деталей і механізмів

2. Зняття старої оббивки

3. Розкрій і шиття нового наряду

4. Заміна наповнювача

5. Перетяжка деталей меблів

6. Збірка


Учасник FORUMHOUSE imasterok зважився на переобівку щодо нового шкіряного дивана - меблів немає ще й двох років, але вона сильно постраждала від кігтів домашнього улюбленця - кота Василя. Для роботи форумчанин потрібен був меблевий степлер (можна звичайний, можна пневматичний), скоби для степлера, клей для поролону, викрутка, плоскогубці, лінійка, олівець і ножиці (для викрійки), швейна машинка.

imasterok:

- Перше, що ми робимо: відкручуємо всі елементи дивана. Починаємо розбирати диван з самого низу, прибираємо технічну оббивку і видаляємо всі скоби, які кріплять меблеву тканину до каркасу дивана. Частина скоб доводиться видаляти за допомогою плоскогубців. Поролон і прокладку раджу не віддирати, щоб потім її назад не приклеювати.


Розбирати м'які меблі найкраще, маючи під рукою фотоапарат і покроково знімаючи весь порядок роботи - в подальшому це значно спростить завдання збірки. Стару оббивку потрібно знімати акуратно - вона стане в нагоді при розкрої нової тканини (щоб було зручніше натягувати, викрійку краще робити на кілька сантиметрів трохи більше шаблону).


Щоб зробити нову викрійку, imasterok радить розпороти старі тканини на окремі складові елементи. Також необхідно відпороти синтепон і перешити або приклеїти на нову тканину. Зшивати тканину краще не звичайними, а спеціальними надміцним меблевими нитками.

Після того, як нова форма готова, приступаємо до обтягуванні. Натягувати тканину потрібно по максимуму і в усіх місцях однаково, щоб з часом малюнок не перекосився, а тканина не зібралася. Кріплять матеріал за допомогою меблевого степлера (в крайньому випадку, можна обійтися цвяхами). Скоби прибивають через 2-3 см, кути забивають в останню чергу.


Найчастіше перетяжка диванів і крісел рідко обмежується зміною оббивки - з часом поролоновий наповнювач просідає, пружини вивалюються або ось-ось почнуть, і іноді це виявляється вже після розтину м'яких меблів. Учасник FORUMHOUSE Putnikk62 вважає, що зберігати старі пружини в дивані або стільці немає необхідності, їх можна безболісно викинути.


Putnikk62:

- Пружини можна замінити на латекс + синтепон або повсть - він більш довговічний, ніж синтепон. Можна в якості наповнювача використовувати поролон і придбати спеціальну меблеву стрічку - при гарній натяжки ви не відчуєте відсутності пружин. На стрічки бажано покласти матеріал на зразок тика, щоб поролон менше тріпався.


Синтепон, покладений поверх поролону, захистить останній від стирання і дозволить легше натягнути тканину. Укладати синтепон краще в 2-4 шари, в залежності від товщини матеріалу - чим вона більша, тим об'ємніше буде виглядати меблі.


Форумчанин moning при перетягуванні дивана пружини прибирати не став, а в якості додаткового шару наповнювача використовував старе вовняну ковдру. Також учасники FORUMHOUSE рекомендують використовувати кінський волос і морську траву.

Якщо ж ви вирішили зробити поролоновий наповнювач, зверніть увагу на якість матеріалу і його структуру: в поролоні високої якості бульбашки дрібні, при натисканні він моментально розпрямляється, в більш дешевому - великі бульбашки, поролон повільно відновлює форму. Для реставрації меблів форумчани радять вибирати поролон 22-25 щільності.


Окрема тема - вибір тканини для оббивки. Колірна гамма - звичайно, справа смаку. Але при виборі оббивного матеріалу не варто керуватися тільки естетичними міркуваннями, а приділіть увагу практичності тканини.


Тканина не повинна линяти і мати різкий специфічний запах. Якщо тканина з ворсом, перевірте, щоб ворсинки міцно трималися в підставі і не випадали, інакше замучить чистити одяг, а меблі швидко «облисіє». Враховуйте, що при розкрої ворсових тканин ворс завжди повинен бути спрямований в одну сторону. При розміщенні лекал такі тканини не можна обертати, тому відходів, як правило, залишається більше, ніж при розкрої тканин без ворсу. Те ж стосується і малюнка тканини: великий орнамент складніше підігнати на викрійці, що тягне за собою більший витрата матеріалу.


Сьогодні у продажу можна знайти меблеві тканини зі спеціальними водо- і грязеотталкивающими просоченнями, які значно полегшують догляд за меблями, особливо якщо в будинку є маленькі діти і тварини.

Подаруйте коханому крісла або дивана друге життя! Адже перетяжка м'яких меблів дозволяє не тільки оновити інтер'єр, але і значно заощадити сімейний бюджет. Поради учасників FORUMHOUSE про те, як замінити оббивку, читайте в цій темі . Більше цікавого про реставрацію і переробці меблів в домашніх умовах ви знайдете тут .


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: