Статьи

Рецепт пиріжків зі смородиною: випічка з чорної

  1. Печена пиріг зі свіжими ягодами: покроковий рецепт
  2. Рецепт відкритих пиріжків зі смородинової начинкою
  3. Великий пиріг зі смородиною на пісочному тісті: рецепт для любителів солодкої випічки
  4. Рецепт круглих молочних пиріжків зі смородиновим джемом
  5. Смажені пиріжки зі смородиною: простий рецепт
  6. Пиріжки з чорною смородиною - корисна і смачна випічка
  7. Пиріжки з замороженої смородини
  8. Пиріжки з яблуками і чорною смородиною (відео)

Ароматна кислуватий ягода стане гідною   начинкою для випічки Ароматна кислуватий ягода стане гідною начинкою для випічки . Одна проблема - при запіканні вона виділяє багато соку, що затьмарює радість господині. Про те, що начинка протекла, сигналізує характерний запах підгорає ягідної карамелі.

Уникнути протікання начинки можна 2 способами - термічна обробка ягід до закладки в пиріг або додатковий шар між начинкою і тестом, яким може бути суха борошно або картопляний крохмаль. Але це тільки для дріжджового тіста.

Печена пиріг зі свіжими ягодами: покроковий рецепт

Ягідні великі пироги краще пекти «відкритими». Тому і розрахунок продуктів на один пиріг буде дещо незвичним.

Складові:

  • ¼ пакетика сухих дріжджів;
  • 1 столова ложка цукру;
  • 2 столових ложки борошна (з гіркою) з ½ кг.

Такий склад опари. 15 хвилин на підхід опари, після чого додається залишилася, з половини кілограма борошна, частка. Якщо тісто виходить крутим, можна додати сметану, молоко, вершкове масло, кефір - будь-який молочний продукт.

Не рекомендується додавати рослинне масло, якщо нічого з молочних продуктів під рукою не виявилося, краще взяти трохи кип'яченої холодної води.

Не рекомендується додавати рослинне масло, якщо нічого з молочних продуктів під рукою не виявилося, краще взяти трохи кип'яченої холодної води

Спосіб приготування:

  1. Тісто вимішує на столі, посипати невеликою кількістю борошна, хвилин 5-10. Воно повинно «запихтеть», після цього його необхідно зім'яти в грудку, відокремити приблизно ¼ - цей шматок піде на решітку верхнього шару. Велика частина піде на нижній шар пирога.
  2. Маленький шматок тіста можна розділити на кілька частин. Джгутики можна розкачати між долонями відразу.
  3. Особливість приготування великих дріжджових пирогів в тому, що для розкочування потрібно скалка. Тільки при сильному натиску тісто може і після випічки залишитися тонким, що суперечить самому поняттю про домашніх пирогах.
  4. Розгортати необхідно дуже дбайливо з малою кількістю борошна на столі. Для того щоб тісто не липнуло до качалці, не потрібно постійно перевертати його, насичуючи борошном, досить кілька разів присипати сам робочий інструмент. Лист розкачане тісто має на 5 см перевищувати розмір форми, в якій буде випікатися пиріг.
  5. Тісто викладається на теплий, але не гарячий деко, покривається тонким щільним шаром борошна, а краще крохмалю.
  6. Ягоди викладаються тонким шаром в 1 ягоду висотою. Начинка присипається цукровим піском з розрахунку на 100 г ягід 40 г піску. Якщо піску буде більше, він скрадёт аромат і смак червоної і білої смородини. Сильний запах чорної смородини перебити не так легко, але на смак це вплине.
  7. Заключний етап перед відправкою пирога в піч - укладання і закріплення прикрас з тіста. Якщо джгутики сильно зменшилися, їх необхідно підтягнути, закріпивши краями тесту з обох сторін. Переважно спочатку підвернути тісто з протилежних сторін, а не закручувати пиріг вкруговую. Єдиний виняток - коли форма для випікання кругла.
  8. Ставити пиріг потрібно в духовку, розігріту до 220⁰-250⁰ C. При такій температурі необхідно піч, поки ягоди не потріскаються, а пісок не розчинитися в їх соку. Це не більше 5 хвилин, потім газ зменшується і пиріг доходить при 180⁰ C.

Рецепт відкритих пиріжків зі смородинової начинкою

Для невеликих пиріжків можна використовувати цілі ягоди, але краще протерти їх з цукром і дати трохи відстоятися, щоб злити з начинки зайвий сік, який буде заважати дріжджового тесту пропектися по-справжньому. Все-таки пиріг повинен зовні бути сухим. Для випікання круглих пиріжків підійде будь-який рецепт дріжджового тіста.

Алгоритм приготування:

  1. Після останнього ручного замісу загальну масу тесту необхідно розділити на кульки і відправити на розстил в тепле місце хвилин на 10-15.
  2. Після цього розташувати кульки рядами на деку на відстані 5 см один від одного і заготовок сусіднього ряду.
  3. Взяти склянку і його денцем не просто сплюснути кульку, а зробити в ньому поглиблення приблизно на половину висоти. У цей отвір закладається начинка. Принцип приготування ватрушок, тільки замість сирної начинки використовується ягідна.
  4. Ці пиріжки відправляються в духову шафу, розігрітий до 180⁰ C.

Великий пиріг зі смородиною на пісочному тісті: рецепт для любителів солодкої випічки

Ніякого ваніліну, додаткових прянощів для пирогів зі свіжої смородиною не потрібно. Аромат ягід зберігається навіть після пастеризації, знизити його може тільки велика доза цукрового піску. Тому любителям пирогів з червоною смородиною необхідно мати кілька баночок ягід, загорнених без цукру.

приготування пирогів на пісочному тісті триває не більше півгодини, так що таким ласощами можна порадувати гостей, що виникли на порозі будинку без попередження.

Витрата продуктів:

  • 0,5 кг вершкового масла або маргарину для випічки;
  • 0,5 кг борошна;
  • стакан цукрового піску;
  • 1 стакан смородини.

0,5 кг вершкового масла або маргарину для випічки;   0,5 кг борошна;   стакан цукрового піску;   1 стакан смородини

Алгоритм приготування:

  1. Масло протирається з повною порцією борошна і піску руками. Про всяк випадок краще поставити перед собою ще склянку борошна. Можливо, що вона не знадобиться, але вистачати пакет олійними руками незручно.
  2. Вимішувати тісто необхідно до тих пір, поки масло не буде відчуватися на руках, так само не повинно залишатися ніяких відшаровуються грудочок. Тара, в якій замішувалося тісто, повинна здаватися абсолютно чистою, без залишків суміші, що прилипли до неї.
  3. Якщо з тіста вдалося зліпити грудку однорідного кольору, не розтріскуються при натиску - це необхідна консистенція. Треба зробити застереження, що до кінця пов'язаним пісочне тісто не буває, що при укладанні в форму дозволяє рівніше викласти шар і навіть трохи витягнути краю. Цей вид тесту хороший тим, що надавши йому форму в сирому вигляді, після випікання ніяких сюрпризів по зовнішньому вигляду не буде.
  4. Для зручності масу треба розділити навпіл. Для випікання краще використовувати форму з високими краями.
  5. Низ форми заповнюється тестом на 1 см. Його необхідно ущільнити, трохи витягнути краю, закріпивши їх на стінках форми. Отриману виїмку заповнити ягодами, перемішані з цукровим піском. Цей шар може досягати 1-1,5 см у висоту.
  6. Поверх начинки розподіляється за допомогою терки тісто. Терти його краще на крупній тертці, так швидше і результат вийде гарніше. Суцільним листом верх пісочного пирога не роблять з тієї причини, що зайва волога повинна випаровуватися. Виступив на поверхню сік в цьому пирозі, де саме тісто дуже солодке, не буде зайвим. До того ж, чекати від тесту власного рум'янцю не доводиться.
  7. Випікати пиріг варто до готовності при температурі 180 градусів.

Рецепт круглих молочних пиріжків зі смородиновим джемом

Складові:

  • 0,5 кг вершкового масла;
  • 0,5 кг борошна;
  • стакан цукрового піску;
  • півсклянки молока;
  • 2 яйця;
  • смородиновий джем.

0,5 кг вершкового масла;   0,5 кг борошна;   стакан цукрового піску;   півсклянки молока;   2 яйця;   смородиновий джем

Принцип приготування:

  1. Маленькі круглі пиріжки можна зробити на пісочному тісті, розкатаному товщиною в 1 см. Надати заготівлях круглу форму допоможе стакан або металева формочка.
  2. Принцип розподілу шарів тесту і начинки повністю збігається з тим, що даний для великого пісочного пирога, тільки пропікатися тонке тісто буде швидше.
  3. Єдиний недолік пісочного тіста - його крихкість. Зменшити кількість крихт від ласощів допоможе невелике доповнення до списку використовуваних продуктів - півсклянки молока і 2 яйця, вбитих в тісто. Пиріжки вийдуть більш ніжними на смак.
  4. Смородиновий джем можна вкладати всередину розкачане тісто, сформувавши пиріжок за принципом сочнікі. Краще випікати такі пиріжки на коржі з тіста з яйцем і молоком, а верхній шар натерти з звичайного пісочного.
  5. Випікання проводиться при температурі 180 градусів до готовності.

Смажені пиріжки зі смородиною: простий рецепт

Не завжди під рукою виявляються дріжджі, але якщо в холодильнику залишився склянку кефіру або баночка сметани, то завжди можна порадувати домочадців свіжої ніжної випічкою.

Багато часу не буде потрібно на те, щоб змішати:

  • 3 яйця;
  • стакан кисломолочного продукту;
  • столову ложку цукрового піску;
  • щіпку солі;
  • чайну ложку соди, погашену оцтом.

3 яйця;   стакан кисломолочного продукту;   столову ложку цукрового піску;   щіпку солі;   чайну ложку соди, погашену оцтом

Подальший процес приготування:

  1. Кількість борошна - величина довільна, тому як густота кисломолочних продуктів різна, як і величина яєць. Борошно необхідно додавати поступово, поки тісто не стане густим і буде легко відлипати від рук.
  2. Розділити масу на невеликі порції, розкачати пластинками. Начинка з смородинового джему або густого варення дозується чайною ложкою. Формуються маленькі пиріжки.
  3. На сковороду (до половини її глибини) наливається рослинне масло. У киплячу олію акуратно викладаються пиріжки.
  4. Стадія готовності визначається за ступенем золотистої скоринки. Підрум'яниться пиріжки перевертаються і прожарюються з другої сторони.

Щоб прибрати з пиріжків зайве масло, яке ще деякий час буде стікати, можна використовувати паперові рушники. Але папір розмокає, тому краще скористатися друшляком, встановленим на каструлі або мисці, в яку стекут надлишки рослинного жиру.

Пиріжки з чорною смородиною - корисна і смачна випічка

Пиріжки з ягодами є улюбленими ласощами багатьох людей. Вони такі соковиті, свіжі і приголомшливо смачні. Особливо популярні серед любительок домашньої випічки пиріжки з чорною смородиною.

Ця ягода дуже корисна. Вона багата на вітамін С, а також А, Е, К, Р і вітамінами групи В. Цікаво, що більша частина цих корисних речовин зберігається в смородині навіть після термічної обробки. Тому домашні пиріжки з чорними ягодами не тільки смачні, але і дуже корисні.

Складові:

  • дріжджі пресовані - 20 г;
  • цукровий пісок для тесту - 200 г;
  • вода - 110-120 мл;
  • кефір - 240 мл;
  • яйце куряче - 2 шт .;
  • борошно пшеничне вищого сорту - 550-600 г (скільки тісто візьме);
  • дрібка солі;
  • чорна смородина - 2 склянки;
  • цукровий пісок для начинки - за смаком.

;   борошно пшеничне вищого сорту - 550-600 г (скільки тісто візьме);   дрібка солі;   чорна смородина - 2 склянки;   цукровий пісок для начинки - за смаком

приготування:

  1. Увімкніть конфорку на невеликий вогонь і трохи підігрійте на ньому воду в каструльці. Вона повинна стати теплою, але не гарячою.
  2. Розчиніть в ній підготовлений цукор, перемішуючи ложкою.
  3. У солодку теплу воду додаємо розкришені дріжджі. Саме для цього етапу важливо, щоб вода не була сильно гарячої. Інакше дріжджі загинуть. Перемішуйте суміш тієї ж ложкою, поки не розчиняться всі інгредієнти.
  4. Тепер в дріжджову масу потрібно додати всі інгредієнти, крім смородини і цукру для начинки. Тут потрібно стежити за кількістю борошна. Кладіть її стільки, скільки тісто зможе прийняти. Підсипати по чуть-чуть і добре вимішують.
  5. Коли воно стане гладким, еластичним і перестане прилипати до рук, потрібно поставити його расстаіваться. Для цього отриманий кому посипаємо борошном, накриваємо каструлю з тістом рушником і вкутуємо її в ковдру. Цю конструкцію залишаємо в теплому місці спочатку на годину. Потім потрібно обминути підійшло тісто і залишити його укутаним ще на пару годин.
  6. Тим часом займіться начинкою. Для цього потрібно помити і перебрати смородину, звільнити її від «хвостиків». Підготовлені ягоди посипати цукром за смаком і акуратно перемішати.
  7. Від готового тіста відщипувати невеликі шматочки і, притискаючи їх долонею, зробити кружечки. На кожен викладаємо 1-2 ч.л. начинки і защипуємо пиріжки.
  8. Деко застелити пергаментом (якщо немає пергаменту, можна присипати його борошном або манкою) і викласти на нього сформовані пиріжки. Залишити їх постояти 10-12 хвилин.
  9. За цей час нагріваємо духовку до 200-250 градусів. Відправляємо в неї деко з пиріжками, попередньо змазаними яйцем, солодким чаєм або маслом.
  10. Випічка готова коли злегка збільшилася в обсязі і придбала красивий золотистий колір.

Якщо ягоди досить солодкі, цукор в начинку можна не додавати.

Пиріжки з замороженої смородини

Цей рецепт дуже виручить в разі несподіваних гостей або якщо захотілося чогось смачного до чаю, а в магазин йти не хочеться. Маючи запас заморожених ягід і пачку готового листкового тіста, всього за 30 хвилин ви приготуєте смачну і ароматну домашню випічку.

Складові:

  • тісто листкове - 1 пачка (450 г);
  • смородина заморожена - 200 г;
  • цукор - за смаком;
  • яйце - 1 шт;
  • цукрова пудра - для посипання.

приготування:

  1. Розморожуємо тісто і смородину.
  2. Ягоди посипаємо цукром. Його кількість регулюйте за смаком, але з урахуванням того, що размороженная смородина кисліші свіжої.
  3. Розморожене тісто розкачати завтовшки в 1 см. Нарізати його на квадрати зі стороною близько 10 см.
  4. У центр кожного квадрата викладаємо начинку і звертаємо тісто навпіл, щоб вийшли трикутники.
  5. Викладаємо їх на деко, який попередньо застелили пергаментом.
  6. Далі потрібно трохи збити яйце і змастити ним пиріжки.
  7. Кожен трикутник наколоти зверху 2-3 рази зубочисткою і поставити деко в духовку, нагріту до 200 градусів. Випікати 15-20 хвилин (або за інструкцією на пачці тесту).
  8. Готові пиріжки трохи остудити (але не повністю), посипати цукровою пудрою і подавати до столу.

Замість яйця для змазування можете взяти цукровий сироп.

Пиріжки з яблуками і чорною смородиною (відео)

Свіжі ягоди можна використовувати для начинки в протертому вигляді, тільки слив зайвий сік, інакше пиріжки «дадуть текти».

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: