- Кому шкідлива випічка
- Коли випічка приносить шкоду і як її зробити корисніше
- Рецепт млинців для дітей
- яєчні млинці
- Оладки з гарбуза
- оладки яблучні
- Оладки з кабачків
- Віденське печиво з сиром
- печиво сирне
- плюшки
Випічка, будь-які вироби з борошна завжди викликають неймовірний апетит не тільки у дітей. Великий користі в звичайних булках і печиво немає, вони є десертами і повинні вживатися в невеликих кількостях. Чи потрібна дитині випічка, якщо вона дійсно не несе в собі користі в порівнянні з м'ясом , овочами і кашами ? Звичайно, потрібна - як обійтися без хрусткого домашнього печива і рум'яних млинців? Домашня випічка має ряд переваг: завжди свіжа, смачна і безпечна, не містить барвників, ГМО , ароматизаторів та консервантів . Головне, знати норму. Будь-яку булочку і печиво дитина повинна отримувати на десерт, а не перед їжею або в перекуси . Млинці можна вважати найкориснішою випічкою, т. К. Вони частіше робляться з корисною начинкою з сиру, яєць , Овочів, ягід і фруктів . Також і оладки, які подаються з медом , Сметаною, сирною масою, принесуть дитині тільки користь. Борошняні страви не повинні бути присутніми в щоденному меню, давайте їх дітям не частіше 3-4 разів на тиждень.
Кому шкідлива випічка
- дітям з надмірною масою тіла та ожирінням , Т. К. Це вільні вуглеводи , Які легко відкладаються зайвими кілограмами.
- Дітям з целіакію і непереносимістю глютену . Для цієї групи дітей існує безліч різновидів борошна з безглютенових злаків. Замінюючи ними пшеничне борошно в рецептах, можна приготувати абсолютно безпечну їжу.
- дітям з на цукровий діабет . Але і для діабетиків існує безліч смачних рецептів без борошна і цукру - це морквяні пудинги, вівсяне печиво з родзинками, цитрусові пироги з горіховою борошном і багато іншого.
Коли випічка приносить шкоду і як її зробити корисніше
- Дітям не можна давати підгорілу випічку.
- Не можна використовувати для випічки мед - при нагріванні вище 60 градусів в ньому утворюються канцерогенні речовини, тому мед краще наносити на готове печиво, оладки або використовувати для начинки млинців.
- Не несе користі маргарин, в рецептах його краще замінювати вершковим маслом, а в ідеальному варіанті - бананом, тоді ваше печиво точно можна буде назвати корисним.
- при алергії курячі яйця можна замінити перепелиними, качиними.
- При целіакії можна купити безглютенову борошно (рисова, гречана, вівсяна, пшоняна, сорго з додаванням крохмалю, тапиоки). Детальний опис кожного виду борошна і рецепти випічки з неї можна знайти в книзі Бетті Хагманн.
- У випічку для дітей цукру бажано додавати на третину менше, ніж заявлено в рецепті.
- У дітей-алергіків, діабетиків краще використовувати не цукор, а фруктозу або сорбіт.
- Частина борошна можна замінювати висівками , Борошном грубого помелу, вівсяними і житніми пластівцями, подрібненими горіхами і насіннячками.
- Будь-яка випічка стає корисною, якщо в неї додані ягоди, фрукти, сир, сухофрукти , Горіхи і насіннячка.
Рецепт млинців для дітей

Дітям напевно припадуть до смаку млинці з сиром та свіжими ягодами.
- Борошно - 1 ст.
- Молоко - 2 ст.
- Яйце куряче - 1 шт.
- Щіпка солі, трохи цукру.
Змішуємо яйце з молоком і поступово всипаємо борошно, додаємо інші інгредієнти. Цукор додає не тільки солодкуватий смак, але і рум'яний колір при смаженні. Млинці можна подавати зі сметаною, сиром та родзинками, можна зробити начинку з тушкованої капусти, печериць зі сметаною, ягід і меду, сирно-м'ясну начинку, змішати зелень петрушки, кропу з сиром, варене яйце з тушкованою цибулею.
яєчні млинці
Іноді, якщо дитина відмовляється їсти яйця у вареному вигляді, омлет, можна зробити не менш корисні низькокалорійні яєчні млинці: збиваємо одне-два яйця і вливаємо полкружки молока, додаємо дрібку цукру, солі і всипаємо буквально одну-дві ложки борошна, все добре перемішуємо. Ці млинці треба випікати тоненькими на самому маленькому вогні, добре підрум'янюючи з обох сторін.
Оладки з гарбуза
гарбуз , Яка є основним інгредієнтом, містить багато вітаміну А , Калію, магнію , заліза . Оладки з неї низькокалорійні.
- Гарбуз - 400 г.
- 1 яйце.
- Борошно - 5 ст. л. з гіркою.
Гарбуз подрібнюємо або трьом на дрібній тертці, додаємо яйце і повільно всипаємо борошно, все перемішуємо, щоб не залишалося грудочок. Обсмажувати такі оладки треба на сковороді з рослинним маслом на повільному вогні, уникаючи підгоряння. Подавати зі сметаною.
оладки яблучні
Легкі, добре поєднуються з будь-яким ягідним напоєм, варенням.
- Яблуко - 2 середніх.
- Борошно - 10 ст. л.
- Цукор - 1 ст. л.
- 1 яйце.
- Кефір - 1 ст.
- Щіпка соди.
Збиваємо яйце і додаємо кефір, соду і цукор. Додаємо борошно і потім дрібно потерті яблука. Смажимо. Подавати яблучні оладки краще з компотом, киселем або чаєм.
Оладки з кабачків
Містять в собі всю користь кабачка . Дуже розумно і смачно додавати в тісто часник , Зелень кропу, цибулі та петрушки. Такі оладки будуть містити максимум вітамінів і мінералів.
- Кабачок - 1 шт.
- Яйце - 1 шт.
- Борошно - 1-2 ст. л.
Подрібнений на крупній тертці кабачок змішуємо з яйцем, додаємо борошно. Тісто має вийти густе. Дітям старше року додаємо дрібку солі. Обсмажувати з маслом під кришкою на повільному вогні не менше трьох хвилин з кожного боку. Подавати їх краще з кефіром або сметаною.
Віденське печиво з сиром
Переваги очевидні: дуже просте і швидке приготування, незабутній смак пісочного тіста. Печиво хоча і калорійне, але містить багато сиру. Замість сиру можна використовувати будь-який джем, в період грипу - подрібнений з цукром лимон. Також буде смачно, якщо до сиру додати 1-2 яблука, подрібнених на крупній тертці.
- 1 яйце.
- Цукор - менше половини склянки.
- Борошно - 2 ст.
- Масло - 1 пачка.
- Сода - 1/2 ч. Л.
- Для начинки: в сир (1 пачка) додаємо трохи сметани для консистенції і за смаком цукор.
Збиваємо міксером яйце і додаємо цукор, знову все збиваємо до розчинення цукру. Розтоплюємо масло і додаємо його до основної маси, туди ж і соду. Добре розмішуємо і всипаємо поступово борошно. Тісто в результаті виходить м'яке, що не туге, до рук липнути не повинно. Відокремлюємо третю частину тіста і кладемо на 15-20 хвилин в морозильну камеру. Частину розгортаємо на деку, викладаємо шаром сир з цукром або солодку сирну масу, дістаємо тісто з заморозки і натираємо його на тертці поверх сиру. Запікати 30-35 хвилин. Поки тісто м'яке, відразу вийнявши з духовки, нарізаємо його на шматочки.
печиво сирне

Сирне печиво - швидкий в приготуванні, смачний і корисний десерт.
- Борошно - 400 г.
- Сир - 1 пачка.
- Вершкове масло - 150 г.
- Сода - на кінчику ножа.
- Цукор - 100 г.
У розтоплене вершкове масло додається сир, сода, сіль, цукор. Все добре протирається, потім всипається невеликими порціями борошно. Добре перемішуємо - і тісто готове. Нарізаємо звіряток, сердечка і інші цікаві форми. Запікаються вони при температурі 180 градусів. Після приготування печиво посипаємо корицею і цукровою пудрою.
плюшки
Плюшки - це завжди смачна солодка випічка. Користь булочок залежить від того, що ви додасте всередину - горіхи, сухофрукти або мак.
- Вода - 0,5 л.
- Борошно - 4 ст.
- Соняшникова олія - 100 мл.
- Сухі дріжджі - 70 г.
- По 1 ч. Л. солі і цукру.
- Ізюм, мак, цукор для начинки.
У теплу воду додаємо цукор, сіль, половину масла, все добре перемішуємо, всипаємо поступово борошно і дріжджі, добре розмішуємо до розчинення грудочок. Додаємо решту масла для еластичності тіста. Готове тісто накриваємо рушником і ставимо в тепле місце. Тісто слід обмять, коли воно збільшиться вдвічі, повторюємо це двічі. Після третього підйому, тісто готове до запікання. Відриваємо по шматочку і розгортаємо, змащуємо отриманий млинець маслом, посипаємо цукром, маком або родзинками, можна горішками. Далі скручуємо млинець в трубочку і з'єднуємо кінці, робимо надріз на верхівці, і плюшка вивертається - маємо отримати сердечко. Викладені на деко з маслом плюшки ставимо в тепле місце хвилин на 10 і далі відправляємо в духовку на півгодини при невисокій температурі.
Звичайно, потрібна - як обійтися без хрусткого домашнього печива і рум'яних млинців?