Статьи

Качки Муларди | Агропромисловий вісник

  1. Особливості качок мулардов
  2. М'ясо і печінку мулардов
  3. Виведення мулардов в домашніх умовах
  4. Вирощування каченят мулардов
  5. Освітлення для каченят мулардов
  6. Раціон та особливості годування каченят мулардов

Кілька років тому на ринку домашніх птахів з'явилася нова порода качок, іменована мулардов. Качки Муларди - це гібрид індоуткі (мускусною) і пекінської качки. Завдяки цій селекції вдалося поєднати кращі якості цих порід качок, відсунувши на задній план їх недоліки. Але, все ж, перед тим, як взятися за вирощування мулардов, варто добре подумати - чи підійдуть Вашому господарству саме ці качки.

Особливості качок мулардов

Класичним забарвленням мулардов є біле оперення - як у пекінок - плюс чорна цятка на голові. Хоча, насправді, качки Муларди можуть бути пофарбовані в будь-який колір.

Головна особливість цих качок - неможливість отримання від них потомства. Навіть якщо селезень почне проявляти статевої інстинкт і покривати качок, навіть якщо ви додержіте качок до періоду статевої зрілості - на жаль, пташенят отримати не вдасться.

Навіть якщо селезень почне проявляти статевої інстинкт і покривати качок, навіть якщо ви додержіте качок до періоду статевої зрілості - на жаль, пташенят отримати не вдасться

Проте, вирощування мулардов має сенс. «Батьки» цього птаха сильно відрізняються між собою. Так, пекінська качка має найвищі показники за темпами зростання серед інших качок, але при підвищеному відгодівлі вона буде жірнеть, а не нарощувати м'язову масу. І не варто забувати, наскільки «пекінкі» шумні і неохайні. мускусна качка , Навпаки, - спочатку невелика, повільно набирає вагу, зате з смачним м'ясом і спокійною вдачею.

Так ось, качки Муларди зуміли взяти собі краще від батьків. Це - «бройлери» з відмінним здоров'ям, міцним кістяком і розвиненою мускулатурою.

М'ясо і печінку мулардов

Безсумнівним достоїнством мулардов є їх чималу вагу і активність зростання. За перші три місяці життя вага цих качок досягає чотирьох кілограмів, а в разі подальшого вирощування качок в домашніх умовах вага птиці збільшується до 7 кг. При цьому між жіночими і чоловічими особинами немає чіткого відмінності - качечка приблизно на 0,5 кг легше селезня.

Качки Муларди мають дуже смачним м'ясом, що не йде ні в яке порівняння з м'ясом пекінської або мускусною качки.

На сьогоднішній день саме качки Муларди служать джерелом жирної печінки для виробництва делікатесу фуа-гра в усьому світі. А все тому, що на примусовому відгодівлі маса печінки цих качок може досягти 550 г, і це - при високих темпах зростання і невеликій витраті корму.

Виведення мулардов в домашніх умовах

Цих птахів цілком реально вивести в домашніх умовах. Для виведення потрібно мати кілька пекінок і селезня індоуткі, або навпаки - селезня пекінкі і самок мускусною качки. Виводимість потомства від цієї пари в інкубаторі - 57-60%, під квочкою - 80-100%. Як правило, місяця через два «діти» переганяють в зростанні своїх «батьків».

Варто відзначити, що таке стадо краще утримувати окремо від іншої птиці.

Вирощування каченят мулардов

Температурний режим для каченят мулардов

Каченята мулардов, за умови вирощування без квочки, перші п'ять днів життя потребують температурі 28-30 С поблизу джерела тепла і 20-22 С - в приміщенні. Через тиждень температуру можна знизити до 18 С. У якості підстилки краще всього підійде сіно, солома, але не опилки - малюки можуть їх скльовувати, що спричинить за собою відмінок.

Освітлення для каченят мулардов

З самого початку потрібно забезпечити цим утятам цілодобове освітлення, до 11 дня життя поступово знижуючи до 16 годин. Через кілька днів після «народження» малюків можна виводити на вулицю. Звичайно, якщо погода дозволяє.

Раціон та особливості годування каченят мулардов

Каченята мулардов, тільки-тільки з'явившись на світ, часто не розуміють, як їсти самостійно, і можуть загинути. Тому відразу ж після покупки проспіваємо кожного пташеня слабким розчином марганцівки. Годувати їх слід сумішшю вареної каші і крутого яйця, посипаючи кормом каченят.

Як правило, на другу-третю добу пташенята починають їсти самостійно. Спочатку їх слід годувати розсипчастими вологими мешанками, з 3-го дня підмішуючи зелень, а з 10-го - товчену картоплю.

Каченята мулардов потребують мінеральної підгодівлі: меле, яєчній шкаралупі, вапняку, мушлі.

Врахуйте - Муларди, як і всі качки, п'ють дуже багато води. Вода завжди повинна бути в поїлки, при чому поїлки повинні бути глибокими для полоскання носових ходів.

Дуже добре, якщо є можливість з 2-х тижневого віку випускати качок мулардов на відкриту водойму, де вони можуть поїсти ряски і вдосталь поплавати. Від ряски ці водоплавні птахи чудово ростуть і менше піддаються хворобам. Якщо ж можливості для "вільного плавання" мулардов немає - постарайтеся, щоб хоча б іноді в годівниці качок мулардов з'являлася ряска.

Розширення раціону качок мулардов має відбуватися поступово. Круті яйця підмішують в корм лише перші десять днів. До 1 місяця слід давати молоко і нежирний сир. До 10 днів не можна давати цільне зерно - тільки мелене або подрібнене.

Качки Муларди потребують і в невеликій кількості м'ясо-кісткового борошна, пекарських дріжджів (близько грама на птицю на добу), варених м'ясних відходах, мушлі (гравій не зможе повністю її замінити, хоча теж необхідний для нормального травлення), всіляких шроту, пшеничних висівках.

Вирощування мулардов в буде економічно вигідним, їли проводити забій у віці 60 діб або, при достатній кількості кормів - у віці 90 діб. Але ніяк не в проміжку між цими термінами, коли відбувається линька молодняка і тушки покриті пеньками-зачатками ще не відросло пір'я.

Пропонуємо до вашої уваги відео про життя качок мулардов.

Тетяна Кузьменко, член редколегії Власкор інтернет-видання AtmAgro Тетяна Кузьменко, член редколегії Власкор інтернет-видання "AtmAgro. Агропромисловий вісник"

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: