

Розведення воскової молі
Препарати на основі воскової молі все більше і більше набирають популярність. Багато бджолярі не хочуть розводити її на пасіці. З цієї статті ви дізнаєтеся як правильно вирощувати воскову міль в домашніх умовах.
Воскову міль краще вирощувати взимку, але слід заздалегідь підготуватися. Біологічний матеріал для розведення воскової молі (кладки яєць, личинки, кокони, метелики) збирають на пасіках в літній період.
Для вирощування личинок воскової молі використовують контейнер розміром 30x30x40 см, забезпечений кришкою і вентиляційною щілиною, затягнутою дрібнопористої металевою сіткою з розміром отворів менше 1 мм. У контейнер поміщають 500 г темної воскової суші (темно-бурого і чорного кольору, непрозорі в денцях, що містить 40-55% воску при вологості 2,2-3,8%) і кладку яєць воскової молі (близько 500 яєць).
Кращим кормом для воскової молі є темні стільники. Крім воску темні стільники містять в собі расплодного кокони, залишки маточного молочка, пергу та інші речовини, які дуже любить воскова міль. Однак для людини темні стільники, самі по собі, інтересу не представляє.
Екстракт, приготований з личинки воскової молі, що харчувалися темними сотами, показав значно більш високу активність. Тестувалися адаптогенні, кардіозахисною властивості екстракту і його вплив на окислювальний метаболізм тканин.
Вирощування личинок проводять при 20-25 ° С і відносній вологості 60% протягом 35 діб. Для екстракції біологічно активних речовин відбирають личинок, які досягли останньої стадії розвитку перед окукливанием, масою 150 мг і більше. Відібраних личинок (100 г) поміщають в широкогорлих посудину, видаляють павутину і залишки воскової суші.
Вирощування воскової молі
Джерело: pergoff.ru