Статьи

Аксесуари для вишивання

  1. Лапка для машинної вишивки
  2. Голки для вишивання
  3. Види вишивальних голок:
  4. Характеристики вишивальних голок
  5. Вишивання на шкірі, трикотажі та інших специфічних тканинах
  6. Додаткові пристосування до машини

> Аксесуари для вишивання

Для комфортної роботи і якісного вишивання існує безліч пристосувань. Як вибрати з них найнеобхідніші? Таке питання постає перед кожною любителькою машинної вишивки.

Лапка для машинної вишивки

для вишивання використовується один вид лапки. Вона має певну форму і конструкцію, що дозволяє їй підніматися і опускатися разом з голкою, не перешкоджаючи переміщенню тканини.

Вишивальні лапки різних швейно-вишивальних машин - характерна риса: наявність пружинного механізму і / або важеля, який розташовується над ігловодітель

Голки для вишивання

Для вишивання існують спеціальні голки. Їх маркування Н-Е. Цими голками користуються для роботи на всіх видах тканин, крім особливо примхливих - трикотажу, шкіри та ін. вишивальні голки більш ретельно відполіровані, що не рвуть і не пушаться нитку. Деякі виробники голок додатково обробляють їх спеціальними сплавами, що зменшують тертя і знижують ризик обриву нитки на високій швидкості вишивання. Голки з покриттями коштують дорожче, але служать довше звичайних.

Види вишивальних голок:

  1. Голки з маркуванням Embroidery. Вони підходять для більшості видів тканин і типів вишивки: гладь, рішельє, вишивка хрестом і т.д. Мають злегка збільшене отвір вушка і заокруглене вістря, завдяки чому не пошкоджують матеріал і нитка.
  2. Голки з маркуванням Metallic. Використовуються для вишивки металізованими, акриловими, фольгований і ін. Нитками і відрізняються сильно збільшеним, ретельно відполірованим вушком, що дозволяє нитки вільніше проходити через отвір.

Вишивальні голки і вишивальні голки для спеціалізованих ниток

Характеристики вишивальних голок

Вишивальні голки підбираються залежно від типу тканини і мають три важливі характеристики:

  • Міцність голки.
    Висока міцність для вишивальної голки найголовніше якість. Щоб вийшов вишивальний візерунок, голка повинна за секунду проколоти тканина десятки разів, розвиваючи швидкість до тисячі стібків в хвилину. Таке навантаження витримає не кожна голка. Для підвищення міцності і зносостійкості багато вишивальні голки виготовляють з титановим і керамічним покриттям. Чим товщі і грубіше тканина, тим вище повинна бути міцність голки. Голки з титановим покриттям так само використовують при вишивці на клеєних поверхнях.
  • Форма голки.
    На якість вишивки впливає і форма голки, а саме такі параметри, як розмір вушка, форма і заточка вістря. Наприклад, стандартні голки для вишивання мають маленьке вушко, злегка заокруглене вістря і спеціальну виїмку, яка допомагає уникнути пошкодження нитки або матеріалу. У свою чергу голки для шиття металізованими нитками, навпаки, мають велике відполіроване вушко для вільного проходження нитки і спеціальний жолоб для запобігання її розшарування.
  • Товщина голки, тобто її розмір.
    Вишивальні голки бувають різної товщини і, відповідно, різного розміру - від 75 до 90. Для різних тканин підходить голка певного розміру.

Всі ці характеристики - розмір, фізичні параметри і тип вістря - зашифровані в маркуванні.

Вишивання на шкірі, трикотажі та інших специфічних тканинах

Для створення вишивки на специфічних матеріалах, таких як шкіра і трикотаж, користуються спеціальними швейними голками:

  • «Джерсі» / «Стрейч» - з кулястим вістрям, для вишивання на в'язаних і синтетичних трикотажних матеріалах.
  • «Для шкіри» - голка має ріжуче вістря з 4 гранями, використовується для всіх видів шкіри, в тому числі, штучною.
  • «Мікротекс» - з особливо тонким вістрям, для вишивання на тканині з мікроволокна і шовку.

Додаткові пристосування до машини

  • Приставка для котушок.
    > Аксесуари для вишивання   Для комфортної роботи і якісного вишивання існує безліч пристосувань Зручний аксесуар для вишивки - приставка для розміщення декількох котушок з нитками. Вона дозволяє підготувати нитку наступного кольору, поки машина виконує вишивання заправленої ниткою.
  • Прямостібкові вушко пластини.
    Вони відрізняються від стандартних тим, що мають невеликий круглий отвір для голки, яке мінімізує затягування тканини при проколі голкою, забезпечуючи рівний, гарний застил.
  • Сітка для котушок.
    Бувають випадки, коли нитка змотується з котушки нерівномірно, внаслідок чого може утворитися вузол навколо катушкодержателя і обрив нитки. Найчастіше це відбувається з вишивальними нитками на бобінах з великою намотуванням. Для запобігання таких ситуацій зручно використовувати сітку для котушок, яка притримує нитку. Зазвичай сітки йдуть в комплекті до вишивальної машини.
  • Пристрій для поліпшення ковзання ниток.
    Застосовується, щоб поліпшити ковзання металізованих ниток. Такий пристрій встановлюється поруч з нітенаправітеля. Передбачені тільки для машин Bernina.
  • П'яльці.
    У комплекті кожної вишивальної машини є кілька видів пялец. Але існує ще багато видів пялец , Які можна придбати окремо. Вони бувають різного розміру і призначення. Найменші монограммних пяльци мають площу 4 × 6 см, а максимальні розміри пялец, наприклад, Jumbо розміром 40 × 26 см. Якщо поле вишивки занадто велике, роботу проводять у кілька етапів, розбиваючи дизайн в комп'ютерній програмі на кілька частин і після вишивки кожного фрагмента перезапялівая тканину або ж використовують п'яльця з декількома позиціями для вишивання.

    Прості пяльци діляться за формою на круглі і прямокутні. За функціональним призначенням вони теж бувають різні. Існує спеціальне бейсбольне пристрій для вишивки на бейсболках, п'яльці з затискачем для вишивки на взуття, рукавичках і ін. Складних місцях, бордюрні пяльци і плоскі для вишивки на щільних і об'ємних матеріалах. Для точного позиціонування пялец в машині і, відповідно, акуратною вишивки існує спеціальна «розмітка для пялец».

  • Стабілізатори.
    Стабілізатори допомагають зберегти форму стібка і захистити тканину від стягування. За своїм призначенням стабілізатори діляться на верхні і нижні, а по використанню для різних типів тканин і виробів - на відривні, відрізні, водорозчинні та терморазрушімие.

    Верхні стабілізатори запобігають пропажа стібків в пухких тканинах - трикотажі, оксамиті Верхні стабілізатори запобігають пропажа стібків в пухких тканинах - трикотажі, оксамиті. Нижні стабілізатори зберігають структуру тканини, і навіть повністю її замінюють, наприклад, при вишиванні мережив.

    Відрізні стабілізатори використовуються в якості нижнього постійного стабілізатора. Вони підходять для вишивки на сумках, гаманцях і інших виробах певної форми. Відривні стабілізатори використовуються для вишивання на тонких матеріалах і призначені для їх фіксації, запобігаючи тканину від стягування. Використовуються як нижні тимчасові стабілізатори. Водорозчинні стабілізатори представляють собою тонку плівку і розчиняються у воді після вишивки. Вони потрібні для роботи з махровими тканинами і трикотажем, так як запобігають стежки від провалу. Терморазрушімие стабілізатори виконують ту ж функцію, але використовуються та тканинах, що не підлягають прання і замочування. Щоб стабілізатор зник, досить пропрасувати тканину праскою.

  • Нитки для вишивання.
    Нитки для вишивання представлені в даний час безліччю видів. Їх вибір залежить від багатьох параметрів - типу матеріалу, характеру вироби, ваших завдань і декоративного ефекту. Особливі вимоги пред'являються до нижньої човникової нитці. Її товщина повинна бути менше, ніж у верхній. Найчастіше в шпульку заправляється бавовна і поліестер, зазвичай білого або чорного кольорів.

    Детальніше про вибір ниток для вишивання читайте тут .

Як вибрати з них найнеобхідніші?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: