Вишивання - це дуже відоме і поширене заняття абсолютно для всіх людей. Завдяки цьому заняттю люди прикрашають візерунками різні матеріали і тканини. Вишивка використовується для прикраси предметів, одягу та інших. З кожною новою роботою, Ви отримуєте більший навик. Кожна людина зможе створити унікальну вишивку, скориставшись нижченаведеними радам.
Поради, які допоможуть створити незвичайну і красиву вишивку
- Організуйте своє робоче місце. Воно повинно бути освітлено (лампа денного світла, світло повинне падати зліва).
- Для цієї копіткої роботи - вишивки - вам будуть потрібні нитки муліне, канва, голки, гострі манікюрні ножиці, п'яльця (але можна і без них), схема, по якій ви будете виконувати вишивку (для початку виберіть простий малюнок, з кожною роботою можете ускладнювати) , гачок.
- Для відповідної канви використовуйте відповідні голки (голки з великими вушками і тупими кінцями, щоб не пошкодити матеріал). Якщо тканина накрохмалена, слід її змочити.
- Для більшої канви використовуйте вовняні нитки (виглядає більш ефектно).
- 1 хрестик дорівнює 1 клітини канви.
- Покладіть до себе на коліна тканину світлого кольору, якщо ви використовуєте темні нитки і темну тканину. Але так, же не забувайте давати своїм очам відпочити від 15 до 30 секунд.
- Попрацювавши, не забувайте знімати п'яльці, щоб не стягнути канву. Можна, також, після виконання всієї роботи, вставити вишивку в рамку і повісити на стіну.
- Вимийте руки з милом, так як це необхідно перед початком роботи, тому що можуть бути брудні сліди на вишивці, і це буде виглядати непривабливо.
- Колір ниток вказано в палітрі, яка додається до схеми малюнка. Складіть нитки так, щоб кожен колір був окремо. Звичайна нитка муліне складається з 6 ниток, розділіть їх на 2-3 нитки. І при вишиванні використовуйте нитка довжиною 50-60 сантиметрів, тому що довга нитка буде плутатися.
- Щоб ваша вишивка була завжди в охайному вигляді, тримайте її в чистоті (поліетиленовий пакет).
- Виберете матеріал і його розмір, на якому ви будете виконувати свою роботу. Необхідно додати від 3 до 10 сантиметрів з кожного боку. На схемі підрахуйте кількість клітин по горизонталі і по вертикалі. Розділіть кількість клітин на схемі на кількість клітин канви (вийшов розмір схеми). Додайте припуски.
- Потрібно знайти центр майбутньої вишивки на тканині, зігнувши тканину навпіл, а потім знову навпіл. Завдяки цьому ви можете уявити, як буде розташовуватися ваша вишивка.
- В процесі роботи, щоб не обсипалися краю можна їх змастити клеєм ПВА, закріпити скотчем або на машинці або вручну обробити їх.
- Для тих, хто починає тільки вишивати. Використовуйте пяльци. Вони натягують канву, і вам буде значно легше працювати. Згодом, ви зможете вишивати і без них, ваші руки вже звикнуть до натягування тканини.
- Потрібно робити однакові хрестики.
- Робимо перший стібок: з нижнього лівого кута у верхній правий; другий стібок: з правого нижнього кута в верхній лівий. Для зручності можна вишивати спочатку ряд перших стібків, потім ряд друге стібків (виходить більш рівний ряд).
- Вишивайте для початку більш світлими нитками, потім темними.
- При досконалої помилку допоможе гачок, наприклад, витягнути петлю. Ніколи не зав'язуйте вузликів з виворітного боку (дуже не гарно буде виглядати вишивка з вузликами на зворотному боці).
- Застосування п'яльці: ложем тканина на маленькій кільце, розрівнюємо тканину, зверху ложем велике кільце і закріплюємо пяльци. Для закріплення нитки потрібно зробити: зробити стібок, не витягуючи до кінця нитку з тканини, кінчик, який залишився, прошивають 2-3 стібками. Цього місця не буде видно, так як воно закриється вишивкою.
- Вузли на вишивці надають їй горби.
- Сильно тугі стежки стягують тканина вишивки, що надає їй неохайний вигляд, який не можна буде виправити (тільки почати все по-новому).
- Після закінчення роботи зніміть скотч, якщо ви його використовували для країв, і покрийте їх тонким шаром безбарвного лаку.

Таким мистецтвом володіли всі жінки на Русі в старі часи. Вишивки різних народів відрізняються один від одного.
Види хрестів у вишивці
Розрізняють види хрестів: Російський хрест шов, Болгарський хрест шов, напівхрестом шов, Обметочніе стежки, Шов вперед голку, Шов назад голку шов. Різні і своєрідні види швів, їх поєднання надають вишивці опуклості, площині, ажурности.
Зазвичай рукоділлям займалися дівчинки, дівчата і жінки взимку. З покоління в покоління передавався навик цього мистецтва. Наприклад, дівчатка в свої вісім років уже могли створювати унікальні роботи, тим самим, створюючи собі придане.
Зазвичай вишивку роблять на білій тканині (це зародилося ще за старих часів, так як займалися рукоділлям взимку, і займалися цим в основному вдень). Так як розвивалася торгівля в старі часи, на Русь прийшла вишивка бісером, ниткою і шовком і стала невід'ємною частиною життя рукодільниць.
Вишивка - це не просто прикраса речей, красиві картини на стінах, святкові вишиті скатертини - вишивка - це справжнє мистецтво.