Статьи

Другий урок. Підбираємо матеріали для вишивки. - Вчимося вишивати

  1. 1) Нитки.
  2. 2) Підбираємо тканину.
  3. 3) Вибираємо голку.

Сподіваюся, процес творчості в самому розпалі.

Після підбору схеми вишивки, настав час приступати до комплектації необхідних матеріалів.

1) Нитки.

З ними все зрозуміло. Взяли ключ до схеми і купуєте необхідні нитки (або вони вже є в наборі).

2) Підбираємо тканину.

Тут можна продовжити політ фантазії.

Якщо ви робите схему самостійно, за допомогою програми, ви можете, до початку створення схеми, визначитися на який тканини будете вишивати. А потім, задати ці параметри комп'ютера і створити схему під певну канву, для правильного розрахунку витрати ниток. Але це не обов'язково, будь-який дизайн вишивки хрестиком, можна вишити на будь-якій тканині.

Отже. Вибираємо тканину.

- Вишивка хрестиком на бавовняній і лляної тканини. Звичайно, я говорю про тканини, в якій ви може бачити перетин поперечних і пайових ниточок. Вишивка хрестиком відноситься до числа рахункових технік не тільки тому, що доводиться рахувати хрестики.

Є два способи вишивати на таких тканинах.

Перший - для людей зі 100% зором або з хорошою лупою (я користуюся лупою косметолога - велика, сама тримається і з підсвічуванням 🙂).

Вишиваючи цим способом, ви відчуєте всю красу лічильної вишивки. Не лякайтеся, це не складно. Чи вважаєте ниточки перед тим як проколоти тканину голкою. Три (наприклад) по вертикалі і три по горизонталі, або навпаки, спочатку по горизонталі, потім по вертикалі.

Я зазвичай вишиваю 3Х3 ниточки. Тобто, під хрестиком виявляється 3 пайових і 3 поперечних ниточки.

Можна варіювати. Число ниточок може бути не однаковим. У деяких тканинах поперечні нитки товщі, ніж часткові (або навпаки), це може витягати і хрестик, і, в кінцевому рахунку, всю вишивку (в широчінь або в довжину, як вийде). Хоча, особливо творчі особистості цей ефект можуть використовувати в своїх вишивках.

Тонкі - для носових хустинок та сорочек.Более щільні тканини підійдуть для картин, рушників, сорочок.

Другий спосіб вишивати підходить для всіх видів тканин. І для бавовняних і для лляних (коли, немає зору або лупи, щоб вишивати на цих тканинах). І для тканин, де ниточки переплетені дуже хитрим способом, наприклад, трикотаж, вовняні тканини, атлас ... Використовуючи це спосіб, вам не доведеться рахувати ниточки. Але знадобиться додатковий час для підготовки і спеціальна канва.

Йдеться про накладної канві. Її нитки переплетені не надто міцно, і тримаються один за одного завдяки крохмалю.

Увага! При використанні накладної канви на тонких і слизьких тканинах потрібно буде стежити, щоб накладна канва не перекосів під час вишивання. Особливо, якщо мова йде про велику вишивці з пересуванням пялец від одного фрагмента до іншого.

Завершивши вишивку або фрагмент, канву висмикують з-під хрестиків.

- Вишивка на канві зараз більш поширена. Більшість наборів для вишивки містить в собі канву.

Більшість наборів для вишивки містить в собі канву

Канва є різних кольорів. Ця тканина має спеціальні номери. Номер канви відповідає кількості хрестиків в одному дюймі тканини. Відповідно, чим більше номер тим менше крестікі.Канва - це спеціальна тканина, в якій часткові і поперечні нитки, як би, зібрані в пучки, утворюючи сіточку.

Крім того, канва накрохмалена, що дозволяє вишивати на ній без п'ялець.

Канву використовують для вишивки картин, гобеленів, листівок, декоративних серветок і скатертин. А також, для вставок в скатертини, рушники, серветки.

- Пластикова канва. Її використовують для створення декоративних коробочок, закладок, ... .. В Інтернеті можна легко знайти зразки такого творчості для натхнення.

Розрахунок тканини.

У схемі, крім розміру вишивки зазначеного в хрестики, вказується ще й розмір готового дизайну - в сантиметрах (або дюймах), для зазначеної в схемі канви.

Якщо ви захочете поекспериментувати, і вишити свою роботу на інший тканини, вам слід зробити додаткові вишивання роботи.

Якщо ви захочете вишити ваш дизайн на канві іншого номера, зробіть наступні розрахунки.

Знаючи скільки хрестиків в схемі по вертикалі і по горизонталі, ділимо їх, по черзі, на номер канви, а потім, множимо на 2,54 см (1 дюйм = 2,54 сантиметра).

Наприклад: 600 хрестиків по горизонталі і 300 - по вертикалі, канва №18. Ділимо: 600/18 = 33,33 дюйма, 300/18 = 16,66 дюймів. Тепер, отримані результати переводимо в сантиметри. 33,33 дюйма Х 2,54 сантиметра = 84,35 сантиметрів (округлимо до 85 см.), 16,66 дюймів Х 2,54 сантиметра = 42,31 сантиметра (знову округляємо до 43 см).

Якщо вишивка буде не на канві. Спробуйте визначити витрата тканини за наступною схемою. Попередньо виш на клаптику схожою тканини невеликий квадратний фрагмент, підрахуйте скільки на сантиметрі цієї тканини у вас помістилося хрестиків по горизонталі і вертикалі. Так ви дізнаєтеся скільки хрестиків буде в одному сантиметрі цієї тканини (на всякий випадок, зауважте скільки по частковій і скільки по поздовжній нитки, може стане в нагоді). Наступний крок, ділите загальна кількість хрестиків по вертикалі, а потім, кількість хрестиків по горизонталі з вашої схеми на кількість хрестиків в сантиметрі, отриманого з пробника. Так ви дізнаєтеся розмір вашого готового дизайну.

Не поспішайте різати тканину.

До отриманого розміру дизайну потрібно додати припуски.

Для картин - з кожної з чотирьох сторін бажано додати по 8 см. Якщо ви не будете оформляти її в паспарту, можна залишити 2,5-4 см. Чому я рекомендую залишити такі широкі припуски? Мені не подобається коли під паспорту ховається частина вишивки. А якщо по краю був вишитий бордюр, то схована під багетом частина бордюру порушує задум.

В інших випадках припуски залежать від моделі, яку ви вишиваєте.

Якщо ви зважилися вишити сорочку - перед початком роботи розкроїте її і вишивайте кожну деталь окремо. Якщо це серветка, додайте припуски для подрубки або канта.

3) Вибираємо голку.

Вирішивши вишивати на тонких тканинах, в помічники візьміть гострі тонкі голки. Чим тонше, тим краще. Вишивати ви будете в одну або дві нитки, не більше. Від тонкої голки залишиться менше дірочка в тканини. В результаті, вишивка буде виглядати акуратніше.

Для вишивки на товстих вовняних тканинах теж знадобиться гостра голка. Але тепер вже не тонка, так як вишивати, можливо, доведеться товстими нитками (наприклад, вовняними). Крім того, тонка голка може зігнутися.

На канві можна вишивають тупою голкою. Вона підходить для навчання вишивці найбільше (про тупий голці ми ще поговоримо, коли будемо вчитися закріплювати нитку).

Тепер можна приступати до вишивки.

PS У вас є можливість вчитися вишивати, слідуючи моїм урокам. Це необхідно для кращого освоєння правильних методів вишивки хрестиком.

скачайте схему , Роздрукуйте її та приготуйте необхідні матеріали. У дизайні будуть задіяні два кольори. Ви можете їх замінити, орієнтуючись на свій смак.

Успіхів і натхнення.

Наталія.

Наступний урок >>

Чому я рекомендую залишити такі широкі припуски?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: