Статьи

Історія вишивки монограм і букв гладдю

Традиція робити предмети одягу та побуту унікальними за допомогою вишивки прийшла до нас з минулих століть: майстри всього світу користувалися для цього технікою гладі, опуклого шиття Традиція робити предмети одягу та побуту унікальними за допомогою вишивки прийшла до нас з минулих століть: майстри всього світу користувалися для цього технікою гладі, опуклого шиття. За старих часів у рукодільниць можна було замовити вишивку букв старовинного алфавіту: зазвичай на тканину переносилися каліграфічно виведені букви з англійських рукописів, швейцарських книг, а також готичні букви і літери, стилізовані відомими художниками. Королівські сім'ї замовляли разом з літерами і монограмами нанесення на білизну корон. Як правило, їх робили якомога більше опуклими і користувалися нитками одного або двох кольорів. Історикам костюма відомо, що вишиті монограми часто супроводжувалися не тільки зображеннями корон, але і різними віньєтками. У випадках, коли коронована особа вибирала віньєтку, монограму і корону майстри виконували в техніці гладі, а на стрічці, що грає роль віньєтки, робили і гладь, і складний шов кордоні, і дрібну насип.

У Німеччині часів правління Гольбейна (15 століття) вишивка ініціалів виконувалася живописцями на гобеленах: таким способом художники захищали авторське право і поступово робили своє ім'я впізнаваним. Вибиралися зазвичай букви в староанглийском стилі і доповнювалися орнаментами, вишитими в техніці прямого кордоні. Букви і монограми на старовинних речах, виконані в швейцарському стилі, відрізнялися від міток в англійському стилі більшою ажурністю. Так, контури букв на швейцарських мітках вишивалися в техніці щільного кордоні, після чого тканину, яка виявилася всередині контуру, виймалася, і в порожнечі, що утворилися містилися трикутні решеточки. Для букв в швейцарському стилі характерний декор з кульок і тонких вусиків. Італійські монограми вишивалися нитками двох контрастних кольорів в техніці кордоні і гладі, для готичних літер вибиралися шов і т.зв. нижній шов.

Збережені з колишніх часів траурні предмети одягу також оформлялися вишитими мітками: речі, які було покладено носити в честь пам'яті покійних, містили мітки з сірого шовку (техніка гладі), обведені чорною шовковою облямівкою Збережені з колишніх часів траурні предмети одягу також оформлялися вишитими мітками: речі, які було покладено носити в честь пам'яті покійних, містили мітки з сірого шовку (техніка гладі), обведені чорною шовковою облямівкою.

Якою б складною не виглядала старовинна монограма, який би важким завданням ні виглядала стилізація сучасної мітки під Англію, Швейцарію, Німеччину або будь-який інший ретро-стиль, для її вишивки майстринь досить освоїти декілька технік гладі і запастися терпінням: робота буде дуже копітка і вимагає зосередженості при виконанні.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: